Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:03:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne  (Przeczytany 5755 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Stycznia 12, 2019, 23:12:14 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2019, 23:15:50 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #16 dnia: Stycznia 12, 2019, 23:44:07 pm »

czysty neokonserwatyzm, czyli posttrockizm.
Proszę o wyjaśnienie.
Przecennego Izraela będziemy wspierać i bronić nawet za cene własnego istnienia, tak jak trockisci  rewolucji, permanentnie
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 13, 2019, 00:22:55 am »

czysty neokonserwatyzm, czyli posttrockizm.
Proszę o wyjaśnienie.

Neokonserwatyzm wywodzi się z żydowskich środowisk Partii Demokratycznej, którzy stali się w 1968 Republikanami, ponieważ 1) ZSRR stał się antysyjonistyczny 2) Demokraci stali się liberalni obyczajowo. Niejednokrotnie ci żydzi byli wcześniej trockistami albo innymi radykalnymi lewakami. Jak to się mówi, "neokonserwatysta to liberał, któremu rzeczywistość dała po mordzie" (tu liberał w znaczeniu amerykańskim, czyli lewicowiec). Stali się nagle antysowietami (niekoniecznie antykomunistami), bo im to zaczęło kolidować z żydowskością. Po dojściu Putina do władzy stali się oczywiście zażartymi rusofobami. Czołowi przedstawiciele tego nurtu pracowali w administracji Busha juniora, podżegali do ataku na Irak oraz oczywiście dbali o zabezpieczenie interesów Izraela. John McCain również był typowym neokonserwatystą. Neokonserwatyści są zwolennikami liberalnej triady demokracja-prawa człowieka-wolny rynek (która nie wiedzieć czemu jest uznawana za prawicową) i chcą narzucać te pseudowartości całemu światu: skutecznie (Jugosławia, Irak, Libia) bądź nieskutecznie (Iran, Syria). W naszym najbliższym otoczeniu za największy ich sukces należy uznać permanentny od 1989 wpływ na wiernopoddańczą wobec USraela politykę III RP oraz zamach stanu na Ukrainie. Za największą zaś porażkę - to, że nie udało się jeszcze obalić Łukaszenki.

Myślę, że analogie z p. Antonim są spore.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 13, 2019, 02:09:46 am »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2019, 02:42:26 am wysłana przez kamilek » Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 13, 2019, 03:00:56 am »

Gwoli ścisłości: nie wierzę w żydowskie pochodzenie Antoniego. Moja analogia dotyczy ewolucji z poglądów ultralewackich acz antysowieckich do popierania amerykańskiego porządku światowego w imię "demokracji" i walki z "rosyjskim imperializmem". Tutaj według mnie można określić Antoniego jak neokona wzorcowego, mimo że goja :)
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 13, 2019, 03:30:39 am »

.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2019, 06:17:23 am wysłana przez kamilek » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 13, 2019, 10:13:20 am »

   .....A  Wrzodak o tym mówił wielokrotnie ....
Co za "ałtorytet". Jak nisko można upaść.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 13, 2019, 11:04:32 am »

   .....A  Wrzodak o tym mówił wielokrotnie ....
Co za "ałtorytet". Jak nisko można upaść.
A cóż takiego Wrzodak nawywijał, że upadkiem jest nawiązywanie do niego?
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 13, 2019, 13:16:42 pm »

Skoro już wyciąga się p. Wrzodaka, to pozwolę sobie przypomnieć postać onegdaj, zwłaszcza za "karnawału Solidarności", bardzo znaną - tow. Albin Siwak. ("Siwak wcześnie wykryty jest uleczalny" - transparent na w-wskiej Akademii Medycznej).

Należał do Sojusz Lewicy Demokratycznej, z którego został usunięty po konflikcie z Leszkiem Millerem. Później związał się ze Stronnictwem Narodowym „Ojczyzna”. Będąc na emeryturze zajął się głównie działalnością pisarską. Mieszka w Rembertowie. - za ciotką Wiki.

Rozumiem, że jestem moskiewskim trollem (w/g nomenklatury Pana ahmeda), nie wyrażając zachwytu nad autokefalią dla Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej. Jednocześnie nie wykazuję entuzjazmu dla ruchów narodowych różnej maści, a chyba jako taki troll powinienem. Uwaga, jestem do wyższych poruczeń! ;D

Tropienie Żydów to delikatnie mówiąc <niesmak>. Żydowska zmiana nazwisk po II wojnie światowej. Czyim agentem jest R. Patlewicz?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 13, 2019, 13:32:45 pm »

Teraz, to Pan, Panie Pentuer, otworzył puszke z Pandorą ;D. Sam nie jestem zadnym zwolennikiem endecji, bo bliżej im do bolszewii niż sanatorom ale ustawianie Wrzodaka w tym kontekscie, to troche krzywdzące jest dla niego. Albin, to narodowy komunista z tradycji natolińskiej, a co ma do tego Wrzodak, to nie wiem. Nienawiśc do Wrzodaka ze strony polskich neokonów, bierze się stąd, że dosyć wcześnie, zanim to było popularne, zdemaskował fałsz i zaprzaństwo tzw prawicy, najpierw spod znaku AWS, potem PiS. Poglądy swoje opiera na stanowisku Pata Buchanana, który jest głównym demaskatorów neokonów w usraelu. Co do nazwisk, to jest sprawa stara, sięgająca frankistów i nic niesmacznego w tym nie widze a wręcz przeciwnie. Chyba tylko w Polsce biografie i genealogie polityków są tajemnicą państwową i tabu z sankcją pozbawienia przyzwoitosci i zaliczenia do ruskich i moskiewskich trolli.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2019, 14:11:22 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 13, 2019, 14:04:52 pm »

Naturalnie, Panie Sławek125, mój wpis miał charakter żartobliwy. Trzeba się jeszcze upomnieć o osławionego Bolesława Tejkowskiego ;D. Tu jakąś szczególniejszą wiedzą nie mogę się pochwalić, ale wiem, że porównywanie ze sobą takich osobistości jak pp. Siwak i Wrzodak to niestosowność delikatnie mówiąc.

Co do endecji - myślę, że rusofilię można zarzucić (w moich oczach to zarzut, jak każda fobia czy filia) nie jej całej, ale skrzydłu giertychowców. Czy sam R. Dmowski był rusofilem? Skłaniam się do opinii, że jednak nie. Myślę, że Rosja była dlań taktycznym sojusznikiem przeciwko Niemcom, w których widział większe zagrożenie (moim skromnym zdaniem w jego czasach słusznie). Z dzisiejszej perspektywy patrząc sądzę, że Nord Stream i Nord Stream 2 zdezaktualizowały ostatecznie politykę opartą na wskazaniach R. Dmowskiego.

Wybór jeszcze dziś między natolińczykami i puławianami? Brr!!

PS Był już wątek, dlaczego narodowcy i w ogóle nasza tzw. "prawiczka" jakoś dziwnie ciążą do Tridentiny. Tak wypada po prostu? Albo dlaczego pana posła M. Jurka kiedyś widywałem na Karolkowej, a teraz na Senatorskiej. Nigdy natomiast w Przeoracie. Ale tu już incompetens sum...
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 13, 2019, 14:15:00 pm »

Chwalić Boga Panie Pentuer, bliska rodzina posła Jurka mocno zaangażowana jest w Bractwo, więc jakaś równowaga jest, choć usprawiedliwienia nie ma.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 13, 2019, 16:50:03 pm »

Albo dlaczego pana posła M. Jurka kiedyś widywałem na Karolkowej, a teraz na Senatorskiej. Nigdy natomiast w Przeoracie.

Ktoś mi mówił, że go tam widział gdzieś 1,5 roku temu.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 13, 2019, 19:55:40 pm »

Albo dlaczego pana posła M. Jurka kiedyś widywałem na Karolkowej, a teraz na Senatorskiej. Nigdy natomiast w Przeoracie.

A co jest na Senatorskiej?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 13, 2019, 21:19:14 pm »

Hmm a to nie przypadkiem Marek Jurek między innymi pierwsze kontakty z FSSPX z Polski w latach dziewięćdziesiątych nawiązywał..? ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Inwigilacja środowisk katolickich przez służby polskojęzyczne « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!