Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 03:55:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz  (Przeczytany 11083 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 18, 2009, 15:44:47 pm »

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=29518&s=opoka
Cytuj
Spotkanie znamionowała autentyczna kolegialność. W braterskim dialogu omówiono konstruktywnie sytuację diecezji Linz i całego austriackiego Kościoła, proponując rozwiązania aktualnych problemów. Papież przypomniał pilną konieczność pogłębienia wiary, pełnej wierności Soborowi Watykańskiemu II i Magisterium posoborowemu, jak też odnowy katechezy w świetle Katechizmu Kościoła Katolickiego...
Biskupi (...) zapewnili [papieża] o pełnej komunii i wierności.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 18, 2009, 15:47:07 pm »

Mogę sie już smiać z ostatniego zdania??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 18, 2009, 16:22:42 pm »

Małem (i bede miał) okazje pracować  w diecezji Graz. Rzeczywiście liturgicznie tam nie ciekawie (świeccy szafarze kobiety, klękanie rzadko kiedy, ale np. na błogosławieństwo klękali, może dlatego, ze to wieś była, jedno czytanie itp.) najgorsze były Msze festynowe, gdzie się siedziało bokiem do ołtarza jak na imprezie, o klękaniu nie ma mowy, ale za to w rodzinie u której mieszkałem pobożność uderzająca, przed każdym i po każdym  posiłku długa modlitwa na głos zaczynana przez ojca rodziny (Ojcze nasz, Zdrowaś i odpowiednia modlitwa, tak, ze się nauczyłem dwóch pierwszych po niemiecku:)
Dziwili się, że u nas keine Handkomunion i ze księża w sutannach chodzą, ale mówili, ze dużo księży z Polski tam jest.
Rozmawiałem też z mieszkańcem Grazu, nowoczesnym, katolikiem, starszym facetem, który  narzekał na swego księdza, że łacińskA Mszę popiera:P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2009, 20:17:04 pm wysłana przez jędrek » Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 18, 2009, 16:32:50 pm »

Cytuj
Watykan: Biskupi Austrii rozmawiali z papieżem o celibacie księży
KAI/jad

Podczas spotkania biskupów z Austrii z Benedyktem XVI i jego współpracownikami mowa była także o celibacie księży - ujawnił w rozmowie z niemiecką sekcją Radia Watykańskiego abp Wiednia, kard. Schönborn.
Kardynał Christoph Schönborn przekazał także prefektowi Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Claudio Hummesowi, memorandum austriackich świeckich, którzy domagają się uchylenia wymogu ceibatu. Zależy im na tym, dodał metropolita wiedeński, by w Rzymie wiedziano, co myśli na ten temat część austriackiego laikatu. Kard. Schönborn poinformował, że według Benedykta XVI kwestia celibatu związana jest z pytaniem, „czy rzeczywiście wierzymy, że jest możliwe i ma sens oparcie życia całkowicie na jednym fundamencie, to jest na Bogu”.

Wiedziałem, że Schonborn i sk-a będą coś kombinować.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:36:20 am »

Cytuj
Szczęśliwe rozwiązanie jednego z większych skandali w diecezji Linz: 65-letni austriacki ksiądz Josef Friedl wraca do celibatu. Jednocześnie chleb i monstrancja wykorzystane w czasie tegorocznej procesji Bożego Ciała przez niektóre parafie Linz stały się zarzewiem kolejnego sporu.
- Ksiądz Friedl zapewnił mnie, iż chce powrócić do celibatu, do czego zobowiązał się przed biskupem i Bogiem przy swych święceniach – twierdzi biskup Linz Ludwig Schwartz. – Kościół, drodzy przyjaciele, to nawrócenie – to jest nawoływanie Jezusa Chrystusa! – dodaje hierarcha.

Wcześniej 65-letni ks. Friedl z liczącej 1400 osób parafii Ungach otwarcie przyznawał się do tego, iż żyje od lat z kobietą i nie widzi w tym nic złego. Ks. Friedl był także jednym z kapłanów, którzy kontestowali plany wyświęcenia konserwatywnego kapłana Gerharda Marii Wagnera na biskupa pomocniczego diecezji. Ostatecznie ks. Wagner odmówił przyjęcia urzędu.

Kontrowersje w diecezji miało zakończyć uroczyste nabożeństwo godzące, która ma odbyć się w najbliższą niedzielę w katedrze w Linz. Niestety, na przeszkodzie stanęli „nowatorscy” wierni z pięciu parafii, którzy podczas tegorocznej procesji w Boże Ciało nieśli konsekrowany chleb w metalowej monstrancji. Wydarzenie skrytykował bp Schwartz, przypominając, iż procesja eucharystyczna ma odbywać się w formie wyrażającej cześć dla Ciała Chrystusa. Szczególne formy procesji muszą zostać omówione z miejscowym biskupem, co nie miało miejsca. - Nawet jeśli niektóre grupy modlitewne wykorzystują tego typu chleb, nie odpowiada to tradycji naszego kręgu kulturowego - twierdzi hierarcha.

– Z jednej strony mówi się o zgodzie, z drugiej nie odchodzi od rzeczy, które nie są dobre – mów 54-letni ks. Wagner. Zachowanie wiernych uczestniczących w problematycznej procesji nazwał „prowokacją”. Z tego powodu niedoszły biskup pomocniczy nie chce brać udziału w niedzielnym nabożeństwie w katedrze. – Jeśli wszyscy nie postarają się iść z Kościołem, to nabożeństwo mające doprowadzić do zgody nie ma sensu, pozostanie jałowe - uważa.

Postawą ks. Wagnera zaskoczony jest bp Schwartz. – Proces dochodzenia do zgody na pewno nie poniesie porażki z powodu jednej osoby – uważa hierarcha.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/ksiadz_wraca_do_celibatu_diecezja_linz_wraca_do_normalnosci
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:45:21 am »

memorandum austriackich świeckich, którzy domagają się uchylenia wymogu ceibatu.

Świecy domagają się zniesienia celibatu  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 22, 2009, 11:47:07 am »

Znowu zrobiły się dwa wątki o tym samym :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kolejny skandal w diecezji Linz « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!