Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:39:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Prałat Jankowski - seksualny drapieżca?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj
Autor Wątek: Prałat Jankowski - seksualny drapieżca?  (Przeczytany 21439 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 22, 2019, 16:13:36 pm »

No niestety panie Hubertusie, że każdego można obsrać po śmierci, jeśli nie ma nikogo, kto by się za nim wstawił. Pamiętam relacje z sutych  imprez na plebanii ks. Jankowskiego, iluż tam przyjaciół było i znajomych. Dzisiaj pomnik księdza leży na gdańskim bruku i przyjaciół nie widać. Warto by było przeszukac przepastne archiwa za tymi relacjami. Nie wiem czy ks. Jankowski miał rodzine ale mnie się wydaje, że obecny biskup miejsca ma w tej sprawie coś do zrobienia. Jeśli nie zrobi, to daje wyrazny sygnał swoim księzom co o nich myśli. a jak to mówia; jak Kuba Bogu...Kto wie czy coć komuś się nie przypomni na temat Arcypasterza w stosownej chwili i co wtedy?


Ks. Jankowski mial rodzine, 2 siostry, wydaje mi sie, ze obie zyja, ale to staruszki, nie wydaje mi sie, ze beda w stanie walczyc o dobre imie brata.


Jak mowilem - nie bronie, absolutnie. I jesli sa molestowanie to DOWODY, to nalezy je podac i wtedy rozwazyc stosowne kroki - wlacznie z usunieciem pomnika.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 23, 2019, 13:11:07 pm »

Nie bronie. Wskazuje na to, ze domniemanie niewinnosci. I nie, nie bede czytal 'Sztuki czulosci'.


Szkoda. A co do domniemania niewinności, pierwsze słyszę, żeby dotyczyło ono także osób zmarłych.


Slucham? Czyli jak pan zejdzie, to bede mogl mowic, ze byl pan seryjnym morderca i gwalcicielem i probowal mi sie Pan dobrac do moich 4 liter?

Proszę sobie sprawdzić, co to jest domniemanie niewinnosci. A odpowiadając na Pana pytanie: nie radziłbym, chyba że chciałby Pan mieć wytoczony proces przez moją rodzinę. Oskarżenia wobec ks. Jankowskiego można łatwo zweryfikować, pozywając tych, którzy oskarżają. O ile wiem, pomimo zapowiedzi, do tej pory tak się nie stało.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 23, 2019, 13:34:36 pm »

Jakie pan chcesz dowody z molestowania?!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 23, 2019, 16:50:37 pm »

Myślę, że wątpie Panie Hubertusie aby doszło do jakiegoś śledztwa. Sprawa skończy się na ks. Jankowskim, bo musi sie na nim skończyć.
"Przewielebny" Sławku125+, tak się składa, że "Pan" Hubertus jest osobą duchowną, co przy minimum inteligencji oczekiwanym na tym Forum można bez trudu znaleźć w Jego wpisach, natomiast "musi" to na Rusi. Póki co jesteśmy u siebie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 23, 2019, 16:56:39 pm »

Skąd w pouczeniu taki wyżywający ton?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 23, 2019, 17:09:11 pm »

Skąd w pouczeniu taki wyżywający ton?
Dostosowany chyba do adresata?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 25, 2019, 11:40:38 am »

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-friszke-pralat-jankowski-byl-pedofilem-i-agentem-sb/3eh3my2


Tylko jedno zdanie 'Ksiadz Jankowski byl pedofilem i wszyscy o tym wiemy'... Skad? Dowody?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 25, 2019, 12:22:27 pm »

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-friszke-pralat-jankowski-byl-pedofilem-i-agentem-sb/3eh3my2


Tylko jedno zdanie 'Ksiadz Jankowski byl pedofilem i wszyscy o tym wiemy'... Skad? Dowody?
Z drugiej strony wszyscy wiemy kim jest pan friszke.  I takie to są rozmowy.


Tak, chodzi o to, ze w jednym z najbardziej poczytnych portali w Polsce, ktos rzuca takim tekstem - i ktos niezaznajomiony z tematem moze pomyslec 'No tak, wszyscy wiedza to tak pewnie jest!'.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 25, 2019, 12:37:08 pm »

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-friszke-pralat-jankowski-byl-pedofilem-i-agentem-sb/3eh3my2


Tylko jedno zdanie 'Ksiadz Jankowski byl pedofilem i wszyscy o tym wiemy'... Skad? Dowody?
Z drugiej strony wszyscy wiemy kim jest pan friszke.  I takie to są rozmowy.


Tak, chodzi o to, ze w jednym z najbardziej poczytnych portali w Polsce, ktos rzuca takim tekstem - i ktos niezaznajomiony z tematem moze pomyslec 'No tak, wszyscy wiedza to tak pewnie jest!'.
Skoro juz powaznie rozmawiamy proszę Ojca, to sprawa ulegnie eskalacji przy zapowiedzianym usunieciu pomnika. Pewnie przed wyborami prezydenckimi tego nie zrobia ale następnego dnia na pewno. Na biskupa miejsca nie ma szansy liczyc, ekscelencja chyba już stracił jakikolwiek autorytet u tych, którzy jeszcze go poważnie traktowali. Nie mam wiele dobrego do powiedzenia o przywódcach byłej Solidarnosci ale wczoraj pod pomnikiem Prałata pojawił się przewodniczacy Duda, złożył kwiaty co traktuje jako zapowiedz obrony tego pomnika.


Prosze Pana ;) Z zakonu ucieklem zanim doszlo do aktu swiecen, a zycie samotne prowadze, wiec i 'takim' ojcem nie jest mi dane byc :)


Zgadzam sie, ze konflikt bedzie eskalowal, ale mysle, ze stanie sie to przed wyborami prezydenckimi - mysle, ze Sekielski, ktory przechodzil z tragarzami, mial za zadanie wysadowac nastroje - i okazalo sie, ze przy odpowiednim przedstawieniu sprawy, politycznie mozna zyskac na obaleniu pomnika i mitu Jankowskiego. Pokaze to Dulkiewicz jako z jednej strony kontynuatorke 'misji' sp. Prezydenta Adamowicza a z drugiej strony jako osobe jeszcze bardziej 'nowoczesna', ktora w odroznieniu od poprzednika, nie boi sie trudnych tematow i nie chodzi na postronku ksiezy (co czasem zarzucano Adamowiczowi, zwlaszcza na poczatku).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 25, 2019, 13:59:08 pm »

To czy mozna się zwracać proszę Pana czy jakos inaczej, bo jeden tutaj wyskoczył na mnie i mnie cos o minimach inteligencji pouczał.


Do mnie mozna po pseudonimie, a prosze Pana wskazane - jako tradycja tego forum. Nie jestem osoba duchowna, wiec inaczej sie nie da.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 25, 2019, 14:41:53 pm »

Myślę, że wątpie Panie Hubertusie aby doszło do jakiegoś śledztwa. Sprawa skończy się na ks. Jankowskim, bo musi sie na nim skończyć.
"Przewielebny" Sławku125+, tak się składa, że "Pan" Hubertus jest osobą duchowną, co przy minimum inteligencji oczekiwanym na tym Forum można bez trudu znaleźć w Jego wpisach, natomiast "musi" to na Rusi. Póki co jesteśmy u siebie.


Nie jestem osoba duchowna, panie JWK :) Moje wpisy dotycza przeszlosci, troche swojej mlodosci spedzilem w zgromadzeniu z ktorego wywodzil sie abp Lefebvre, ale nie bylem w stanie zniesc polityki tegoz zgromadzenia.


Pozdrawiam
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #86 dnia: Marca 07, 2019, 18:14:16 pm »

W "Rzeczpospolita" tekst o sprawie prał. Jankowskiego. Ujawniają, że jedna z rzekomych ofiar to mitoman. Oskarżył też o gwałt znanego polityka SLD. Miało do tego dojść z udziałem innego polityka SLD .

Kłopoty z wiarygodnością oskarżyciela prałata Jankowskiego

Piotr J., jedna z rzekomych ofiar ks. Henryka Jankowskiego, oskarżył też o gwałt prominentnego polityka SLD - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita", powołując się na materiały prokuratury, która uznała go za konfabulanta.

Gazeta przypomniała, że w 2004 roku Piotr J. złożył zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu, w których oskarżył ks. Jankowskiego o gwałt.

Prokuratura wszczęła wtedy śledztwo, które skończyło się umorzeniem. Dzisiaj jednak "sprawa Piotra J. jest często przytaczana w kontekście posądzeń ks. Jankowskiego o wykorzystywanie nieletnich. Piotr J. dotąd jako jedyny oskarżył prałata o gwałt, a z informacji +Rzeczpospolitej+ wynika, że jest osobą niewiarygodną. Świadczy o tym materiał z innego śledztwa z lat 2006-2007, do którego dotarliśmy jako pierwsi" - pisze "Rz".

Z materiału tego wynika, że w 2006 roku Piotr J. znów oskarżył osobę publiczną o gwałt. W 2004 roku miał się go dopuścić jeden z najbardziej znanych ministrów z SLD. "Chłopak pracował jako męska prostytutka w centrum Warszawy, a z jego zeznań wynika, że do zdarzenia miało dojść w hotelu Sheraton" - podaje "Rz".

Prokuratura prowadziła wtedy wielomiesięczne śledztwo, zakończone umorzeniem, bo żaden ze znajomych Piotra J., którym miał rzekomo mówić o gwałcie, tego nie potwierdził.

Jak zwraca uwagę "Rz", niektórzy mówili za to o jego chęci bycia w centrum zainteresowania i skłonnościach do konfabulacji. W trakcie składania zawiadomienia Piotr J. przebywał w więzieniu.

Jak pisze dziennik, wątpliwości dotyczące wiarygodności Piotra J. są też w aktach ze śledztwa w sprawie prał. Jankowskiego. Można w nich przeczytać o trzech pobytach w szpitalu psychiatrycznym.

Jerzy Borowczak, poseł PO i były przyjaciel prałata, mówi "Rz", że już w 2004 r. wątpił w wiarygodność Piotra J., który przedstawiał informacje o prałacie nieodpowiadające rzeczywistości. Dlatego prokuratura nie wzięła jego zeznań pod uwagę. Marek Lisiński z fundacji "Nie lękajcie się" zauważa jednak, że osób przedstawiających się jako ofiary prałata jest więcej. "Do fundacji zgłaszają się kolejne" - powiedział gazecie.

https://kosciol.wiara.pl/doc/5378982.Rz-Klopoty-z-wiarygodnoscia-oskarzyciela-ks-Jankowskiego

https://www.rp.pl/Kosciol/303069932-Klopoty-z-wiarygodnoscia-oskarzyciela-pralata-Jankowskiego.html
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #87 dnia: Marca 07, 2019, 22:13:33 pm »

Robią z niego mitomana, bo sypiał z decydentami czerwonymi i czarnymi.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #88 dnia: Marca 07, 2019, 23:32:15 pm »

Robią z niego mitomana, bo sypiał z decydentami czerwonymi i czarnymi.

Ta. Bezdomny pedał i przestępca leczony w psychiatryku jako wiarygodny oskarżyciel. USA to jednak normalny kraj(a nie Komunistyczna Republika Chin z którą Grzesio Brown chce nas zeswatać), gdzie prostytutki, przestępcy i rozwodnicy są traktowani mniej poważnie niż zwierzęta w Polsce.
A jednak to nie Chiny chcą nas wydymać na $300 mld, zaden chiński zastepca sekretarza nie zgłaszał takich pretensji. Dla mnie to sa normalni w takim układzie, a ścierwem są ci co nas chca wydymać

Syndrom sztokholmski lub tak skrajnie nicka samoocena, że nawet jak ich amerykanie z żydami zgwałcą brutalnie to parszywcom jeszcze kwiaty po wszystkim wręczą i dobre wino.
Nie ma co Panie Sławku tłumaczyć, niewolnik  człowieka wolnego nie zrozumie nigdy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #89 dnia: Marca 08, 2019, 08:56:16 am »

Cytuj
.  . Teza ta jest tym bardziej dziwna, że oba te kraje mają relacje gospodarcze na poziomie $650 mld rocznie. Czy mógłby Pan wyjasnic dlaczego USA mogą prowadzić taką wymiane a Polska nie?

Ech, panie Sławku;
są kraje, w których się pracuje, handluje, zarabia,  ... słowem prowadzi sie nikczemny styl życia.
I jest kraj, w ktorym co chwilę trzeba drzeć szaty, umierac za miliony, przepraszać non stop "za grzechy ojców", instalować czyjeś wojska i zamiast myśleć - "zwierać szeregi".
Role są podzielone.

Np. dzisiaj -8 marca, od samego rana w radiu panstwowym: albo przepraszaja za brak parytetu kobiet alba przepraszaja za marzec'68.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Prałat Jankowski - seksualny drapieżca? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!