Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwiec 07, 2020, 12:34:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
217282 wiadomości w 6264 wątkach, wysłana przez 1555 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tomasz KatolickieMazowsze
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] Drukuj
Autor Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu''  (Przeczytany 15900 razy)
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #345 dnia: Czerwiec 05, 2020, 08:40:24 am »

Z tymi podpisami to też takie szukanie alibi troche. Jak tak dalej pójdzie, to bedziemy podpisy zbierać za tym aby 2x2 równało sie cztery w dalszym ciągu. Też mam doswiadczenia w tym zakresie. Też nam pewien proboszcz poradził aby podpisy zbierać za powrotem Trydentu do parafii. Ja go zapytałem ile zostało zebranych podpisów pod petycją o wprowadzenie NOM, 50 lat temu. Tak sobie pogadaliśmy i od tej pory udaje, że mnie nie zna. Jestem wrogiem, obsrywa mnie za plecami, zebrał sobie grupe popleczników, co im sie wydaje, że jak im trumne pokropi to w Niebie będą i tyle. Kontrewolucje w Kosciele mogą przeprowadzic tylko świeccy. Księża niektórzy beda nam pomagać ale dyskretnie bez wychylania się. Są w słuzbie mundurowej i zgnoić ich jest łatwiej niz nas. Mnie też straszono, że mi pogrzebu odmówią. Możecie mnie do bakutilu oddać i nie strasz chłopie dziada worem, bo za stary jestem. Proboszcz mój rówiesnik więc zahamowań kulturowch nie miałem, bo chamstwu w zyciu nalezy sie sprzeciwiać itd. Hierarchia swoim postepowaniem sama się zdymisjonowała mocą samego prawa i do lojalnosci żadnej sie nie poczuwam. Jak pisałem wczesniej, należy uznac techniczną infrastrukture widzialnego Koscioła, ale przyjmowanie do wiadomości poleceń, instrukcji czy nakazów moze nam tylko zaszkodzić. Czytałem dzisiaj wywiad z ks. Zaleskim. On dokładnie to robi i nie pęka. Konserwatysta rzekomy z Krakowa juz go wezwał na dywanik i tez straszył i szantazował. Zapomniał, że ks. Zaleski nie z takim szpecem juz sobie poradził i raczej o siebie niech sie martwi, nie o ks. Zaleskiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 10:44:40 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
binraf
aktywista

« Odpowiedz #346 dnia: Czerwiec 05, 2020, 09:16:23 am »

Z tymi podpisami to też takie szukanie alibi troche. Jak tak dalej pójdzie, to bedziemy podpisy zbierać za tym aby 2x2 równało sie cztery w dalszym ciągu. Też mam mam doswiadczenia w tym zakresie. Też nam pewien proboszcz poradził aby podpisy zbierać za powrotem Trydentu do parafii. Ja go zapytałem ile zostało zebranych podpisów pod petycją o wprowadzenie NOM, 50 lat temu. Tak sobie pogadaliśmy i od tej pory udaje, że mnie nie zna. Jestem wrogiem, obsrywa mnie za plecami, zebrał sobie grupe popleczników, co im sie wydaje, że jak im trumne pokropi to w Niebie będą i tyle. Kontrewolucje w Kosciele mogą przeprowadzic tylko świeccy. Księża niektórzy beda nam pomagać ale dyskretnie bez wychylania się. Są w słuzbie mundurowej i zgnoić ich jest łatwiej niz nas. Mnie też straszono, że mi pogrzebu odmówią. Możecie mnie do bakutilu oddać i nie strasz chłopie dziada worem, bo za stary jestem. Proboszcz mój rówiesnik więc zahamowań kulturowch nie miałem, bo chamstwu w zyciu nalezy sie sprzeciwiać itd. Hierarchia swoim postepowaniem sama się zdymisjonowała mocą samego prawa i do lojalnosci żadnej sie nie poczuwam. Jak pisałem wczesniej, należy uznac techniczną infrastrukture widzialnego Koscioła, ale przyjmowanie do wiadomości poleceń, instrukcji czy nakazów moze nam tylko zaszkodzić. Czytałem dzisiaj wywiad z ks. Zaleskim. On dokładnie to robi i nie pęka. Konserwatysta rzekomy z Krakowa juz go wezwał na dywanik i tez straszył i szantazował. Zapomniał, że ks. Zaleski nie z takim szpecem juz sobie poradził i raczej o siebie niech sie martwi, nie o ks. Zaleskiego.
Celne uwagi Panie Sławek.
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #347 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:11:42 am »

Panie Sławku, nie pisałem o zbieraniu podpisów za powrotem Tridentiny. Zbieranie podpisów w jakiejkolwiek sprawie społecznej ujawnia poziom odwagi cywilnej w "rycerzach zakonu JPll".

Piszę pan, że tylko świeccy mogą dokonać zmian. Ale chyba nie ci z dorzecza Wisły, Odry i Nysy Łuzyckiej.
Zbieranie podpisów to wymagający najmniejszej odwagi akt. Jeżeli tego Polacy - katolicy boją się uczynić, to co z nimi można zrobić?

PS
X Zaleski na dywaniku u abp Jędraszewskiego.. Następna akcja tygodnika Idziemy i pisu: #muremzapaetzem!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 10:13:14 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #348 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:40:15 am »

To że nie ci z łuku Wisły, to już ustalilismy jakis czas temu. Problem pojawil sie w dorzeczu Renu i stamtad przyjdzie rozwiązanie. Mieszkańcy łuku Wisły są 1000 lat za Chrzescijaństwem i nawet byłoby to niegrzeczne wychodzic przed szereg. Poza tym z czym do ludzi?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 10:41:54 am wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Angelus Silesius
rezydent

I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #349 dnia: Czerwiec 05, 2020, 12:09:02 pm »

Chyba sie szanowni państwo nie zrozumieliśmy. Nie kard. Wyszyńskiego miałem na myśli w kontekscie Zawieyskiego, tylko sytuacje, stan upadku i abdykacji środowiska. Kardynał zachowywał bezpieczny dystans wobec koła Znak, wiedział po co zostali powołani i wiedział o donosach pisanych na niego do Watykanu przez to towarzystwo+ Tygodnik Powszechny. Honorowym wyjsciem, byłoby ogłoszenie rozwiązania geszeftu, wyjazd w Bieszczady i hodowla kóz. Pamiętajmy, że podczas uwięzienia kardynała epidiaskop już sie dogadał z komuną i Wyszyński im był potrzebny jak księdzu dzieci. To Gomułka własciwie reaktywował Wyszyńskiego, a nie jego bracia w biskupstwie. Wyszyński pracował z takim materiałem ludzkim jaki miał. Banda zdrajców, pedałów, hipokrytów i pijaków. To że to jeszcze jakoś działa to cud od Boga.

Leszek Misiak w swojej książce Tracimy Kościół czyli zawał Polski
https://capitalbook.com.pl/pl/p/Tracimy-Kosciol-czyli-zawal-Polski-Leszek-Misiak/3712

zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy.
Ta nowa partia opozycyjna miała niby powstać z działaczy środowisk KIK itp.
Zarzut ten wydawał mi się słuszny, ale po lekturze wyczynów Zawieyskiego (i pośrednio jak to świadczyło o całym tym środowisku) myślę, że po prostu Prymas wiedział, że nie ma z czego czerpać i na kim budować.

PS. Oczywiście cała książka ostro jedzie po układzie magdalenkowskim żyrowanym przez KK, po kulcie św. spokoju, po walce o zachowaniu status quo itd. - POLECAM
"Idźmy naprzód mając na względzie dobro Kościoła i dobro świata. Dziękuję." Benedykt XVI.
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #350 dnia: Czerwiec 05, 2020, 12:39:38 pm »

No właśnie, partia katolicka bardzo chetnie, tylko skąd wziąć katolików? Potem powstał ZCHN i wiemy jak to sie skończyło. W czasach kard. Wyszyńskiego najpobozniejszym katolikiem był Jan Dobraczyński. W/g Kisiela codziennie przyjmował Komunie Świetą i 3X razy w tygodniu się spowiadał. Kisiel nie wspomina czy tylko u ksiedza. Tak nawiązując do Zawieyskiego, to jego ostatnia wielka miłosć, Bogusław Wyrostkiewicz, zazyczył sobie testamentowo Mszy Trydenckiej na pogrzebie. Takie to pokrecone towarzystwo.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #351 dnia: Czerwiec 05, 2020, 13:32:30 pm »

To że nie ci z łuku Wisły, to już ustalilismy jakis czas temu. Problem pojawil sie w dorzeczu Renu i stamtad przyjdzie rozwiązanie. Mieszkańcy łuku Wisły są 1000 lat za Chrzescijaństwem i nawet byłoby to niegrzeczne wychodzic przed szereg. Poza tym z czym do ludzi?
Całkowita zgoda.
No chyba, że w ABW podejmą inną decyzję i kogoś namaszczą.

.  zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy. 

Proszę zwrócić uwagę na semantykę autora; katolicy czekają aż Wyszyński im coś nakaże zrobić lub zrobi za nich. Sami z siebie, bez pozwolenia, nawet siusiu ... Zresztą na co jakaś partia skoro Episkopat miał kontakty z rządem?

O Korowcach pisze, "poszli samopas". Wiadomo, warchoły  ;D
Podobnie będzie z walką z pedofilią i jej kryciem w Kościele. Inicjatywę przejmą "korowcy". Roztropni Polakokatolicy będą czekać aż inicjatywa wyjdzie od Jędraszewskiego _ w sprawie Paetza  ;D

* Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista

« Odpowiedz #352 dnia: Czerwiec 05, 2020, 13:55:23 pm »

Panie rysiu, to już Mrożek dawno temu napisał...a może byśmy coś zasiali....iiiiii tam
Angelus Silesius
rezydent

« Odpowiedz #353 dnia: Czerwiec 05, 2020, 14:22:35 pm »

.  zarzuca Prymasowi Wyszyńskiemu, że nie zgodził się na wytworzenie z namaszczeniem Kościoła katolickiej partii opozycyjnej a po prostu pozwolił by samopas poszli KOR'owcy. 

Proszę zwrócić uwagę na semantykę autora; katolicy czekają aż Wyszyński im coś nakaże zrobić lub zrobi za nich. Sami z siebie, bez pozwolenia, nawet siusiu ... Zresztą na co jakaś partia skoro Episkopat miał kontakty z rządem?

O Korowcach pisze, "poszli samopas". Wiadomo, warchoły  ;D
Podobnie będzie z walką z pedofilią i jej kryciem w Kościele. Inicjatywę przejmą "korowcy". Roztropni Polakokatolicy będą czekać aż inicjatywa wyjdzie od Jędraszewskiego _ w sprawie Paetza  ;D

No to że katole sami z siebie też coś mogli to oczywiste. Autor zarzuca Kardynałowi, że niejako dał się zwieść KORowi i w pewien sposób jednak to firmował. Zrzuca więc brak roztropności i nienależyte rozpoznanie co to za żydomasoneria w tym KOR siedzi.
To jest tylko jeden z wątków książki (raczej poboczny) bo głównie się obrywa późniejszej hierarchii.

PS. To że KORowcy "poszli samopas" to ja napisałem a nie autor książki. Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb.
Roztropni Polakokatolicy czekają na roztropne poczynania wierchuszki i roztropnie zasłaniają uszka gdy mówi ks. Isakowicz. Czego jak czego, ale roztropku to im (nam?) nie brakuje.
Smuteczek  :)
"Idźmy naprzód mając na względzie dobro Kościoła i dobro świata. Dziękuję." Benedykt XVI.
rysio
aktywista

« Odpowiedz #354 dnia: Czerwiec 05, 2020, 16:09:19 pm »

.   Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb. 

Z tym "jadą dalej w głąb" to bym nie przesadzał. Dostali Sekielscy po łapach z każdej strony: służb/tvpis i LGBT.
A propos korowcow, ze źródeł całkowicie posoborowo- postępowych usłyszałem, że w kuriach warszawskich dopuszczane /obsadzane są stanowiska nazwijmy je okolokoscielne (np media/fundacje/szkolnictwo) dziećmi dygnitarzy, którzy opuścili kraj w 68. Są to osoby wierzące (chrześcijanie) lub deklarujące przywiązanie do "ideałów Sierpnia" i Janopawlowych. Prawdopodobnie to jest/będzie ta nowa wiosna Kościoła. Chodzi podobno o uniknięcie dryfowania Kościoła niezgodnie z linią pro usraelską.
 * Dzielny wojak Szwejk.
Angelus Silesius
rezydent

« Odpowiedz #355 dnia: Czerwiec 06, 2020, 19:53:08 pm »

.   Inicjatywę "walki z pedofilią w KK" już przejęli "KOR'owcy/siekielskowcy"- najpierw zaczęli od odstrzału z listy TW a teraz jadą dalej wgłąb. 

Z tym "jadą dalej w głąb" to bym nie przesadzał. Dostali Sekielscy po łapach z każdej strony: służb/tvpis i LGBT.
A propos korowcow, ze źródeł całkowicie posoborowo- postępowych usłyszałem, że w kuriach warszawskich dopuszczane /obsadzane są stanowiska nazwijmy je okolokoscielne (np media/fundacje/szkolnictwo) dziećmi dygnitarzy, którzy opuścili kraj w 68. Są to osoby wierzące (chrześcijanie) lub deklarujące przywiązanie do "ideałów Sierpnia" i Janopawlowych. Prawdopodobnie to jest/będzie ta nowa wiosna Kościoła. Chodzi podobno o uniknięcie dryfowania Kościoła niezgodnie z linią pro usraelską.

Czyli Straszni Bracia w wierze trzymają cugle. Judeochrześcijaństwo Dudy to też jedynie słuszna linia.
Strony: 1 ... 22 23 [24] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Film Sekielskiego - ''Tylko nie mów nikomu'' « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!