Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:42:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy.  (Przeczytany 6875 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 29, 2018, 20:07:18 pm »

W wojsku i służbach istnieje pojęcie "kanalizowanie" zagrożenia. TO znaczy tworzy się taki kanał, którym zagrożenie się urzeczywistnia W wojsku np. pola minowe czy przeszkody inżynieryjne kierują atak na nasze najsilniejsze umocnienia. W służbach - od czasow co najmniej Ochrany - to agenci Ochrany tworzyli główne partie "wywrotowe" - przez co Ochrana znała swoich przeciwników i jak usiłowali "przejść do konkretów" - to ich zdejmowała. Podejrzewam, że bezpieka w podobny sposób posłużyła się Bolkiem. Tylko, że on nie był nigdy mózgiem. A i była jeszcze jedna rzecz - konkurentów do władzy w S bezpieka albo - ekspediowała za granicę (paszport, azyl) albo na tamten świat...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 29, 2018, 21:53:35 pm »

W wojsku i służbach istnieje pojęcie "kanalizowanie" zagrożenia. TO znaczy tworzy się taki kanał, którym zagrożenie się urzeczywistnia W wojsku np. pola minowe czy przeszkody inżynieryjne kierują atak na nasze najsilniejsze umocnienia. W służbach - od czasow co najmniej Ochrany - to agenci Ochrany tworzyli główne partie "wywrotowe" - przez co Ochrana znała swoich przeciwników i jak usiłowali "przejść do konkretów" - to ich zdejmowała. Podejrzewam, że bezpieka w podobny sposób posłużyła się Bolkiem. Tylko, że on nie był nigdy mózgiem. A i była jeszcze jedna rzecz - konkurentów do władzy w S bezpieka albo - ekspediowała za granicę (paszport, azyl) albo na tamten świat...


Nie do końca tak bylo z Lechem.

O jego kontaktach z bezpieką wąskie grono wiedziało od samego początku. Lechu był symbolem łączącym, medialnym.
Na zjeździe w hali Olivii Wałęsa skompromitował się. W kuluarach jednak namawiano by glosowac na Bolka a nie na np. Gwiazdę. Bylo bowiem wiadome, ze dojdzie do konfrontacji z, jak to się wtedy mowilo "władzą". Potrzebne bylo utrzymanie symbolu "robotnika" jako przywodcy panny S.
Teraz jest to trudne do zrozumienia. Ale wtedy "robotnik" w sporze z wladzą znaczylo tyle, a moze więcej niż "święty". To wytrącalo wladzy argument o "nierobotniczosci" ruchu Solidarnosci.
To tak jak teraz - aby zostac premierem trzeba być namaszczonym "krzyżmem" made in usa; skonczyc krotki (2 tyg.) kurs w Waszyngtonie o interesach usa w swiecie wspolczesnym. Taki kurs dla kacykow 2 i 3 swiata. Nawet Leszek Miller go ukończył.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 05, 2018, 20:46:11 pm »

Wałęsa na pogrzeb ubrał się w znaną nam koszulkę:



https://www.facebook.com/466158626900756/videos/vb.466158626900756/278790569448964/?type=2&theater



« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2018, 20:52:50 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 05, 2018, 21:36:49 pm »

W sumie smutny widok: nie ma się do kogo odezwać, języka nie zna, snuje się jak smutny klaun, z którego nikt się nie śmieje. Na pewno 99% nie wiedziało kto to i dlaczego ma takie przebranie.

Dla równowagi: dwa miesiące temu miał 75-te urodziny na 500 osób, w Operze Bałtyckiej:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/uroczystosci-z-okazji-75-urodzin-lecha-walesy,872292.html

Warto posłuchać jak go dmuchają, zwłaszcza Tusk:

https://twitter.com/twitter/statuses/1046280714935832576

Gdyby mnie tak dmuchali, też by mi się pewnie w głowie poprzestawiało i uwierzyłbym, że jestem przynajmniej dalajlamą...
Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 05, 2018, 22:15:17 pm »

No i co z tym "biednym" człowiekiem zrobić?
Czy on czyta te prześmiewcze komentarze pisane o nim na różnych portalach?
Jak czuje się z tym jego najbliższa rodzina? (finansowo dobrze). Biedna Danusia. (Ale nie "biedna")
Szkoda mi go. Zobaczymy co jeszcze wymyśli.

Btw. Jestem tylko kilka lat od niego młodszy, ale ostatnio bardzo zacząłem dbać o swoje zdrowie. Robię sobie stosowne badania, przyjmuję leki . Nie wiadomo kto pierwszy z brzegu. Podejrzewam, że opiekę lekarską ma trochę lepszą ode mnie.  ;) Ale chce mi się żyć . . .by zobaczyć co dalej, co dalej  . . wymyśli. Młodzi forumowicze go przeżyją. Fajnie macie.








Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 05, 2018, 22:39:50 pm »

Odniosę się jeszcze do tego materiału podanego przez p. Annę .
Przecież na tego rodzaju uroczystościach pogrzebowych obowiązuje jakiś dress code. (Na pogrzebie Jaruzelskiego był w garniturze i czarnym krawacie)
Na filmie widać, że błąka się tam zagubiony, bezradny, języka nie zna, nikt go nie poznaje . . . Bidula.
No . . nie najlepiej reprezentuje nasz kraj. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

 
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 06, 2018, 13:47:38 pm »

A ja uwazam, ze to Polska Walese skrzywdzila. Chciano mu pomniki stawiac za zycia, zapraszano go na wyklady (powiem tylko tyle, ze ukonczyl szkole zawodowa z samymi 'dostatecznymi', poza matematyka (4), W-F (5) i zarzadzanie przedsiebiorstwem (4) ) i w ten sposob go 'oglupiono'. Bo on poczul, ze wszyscy sa 'glupki' - no bo nikt sie na jego intelekcie nie poznal, a on teraz bierze dziesiatki tysiecy za wyklady...
I nie potrafi udzwignac tego ciezaru...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 06, 2018, 14:44:18 pm »

A ja uwazam, ze to Polska Walese skrzywdzila. Chciano mu pomniki stawiac za zycia, zapraszano go na wyklady (powiem tylko tyle, ze ukonczyl szkole zawodowa z samymi 'dostatecznymi', poza matematyka (4), W-F (5) i zarzadzanie przedsiebiorstwem (4) ) i w ten sposob go 'oglupiono'. Bo on poczul, ze wszyscy sa 'glupki' - no bo nikt sie na jego intelekcie nie poznal, a on teraz bierze dziesiatki tysiecy za wyklady...
I nie potrafi udzwignac tego ciezaru...

To człowiek chory. Kanalie wciągając biedaka w bieżącą politykę, pogłębiają tylko chorobę. Oby był w stanie przed śmiercią zmierzyć się z prawdą o sobie. Mnie on osobiście boli, bo mogę się w nim przeglądać jak w lustrze. Taki chodzący „Dzień Świra”.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 06, 2018, 18:31:28 pm »

Kolejny kamyczek:

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że Lech Wałęsa jest winny naruszenia dóbr osobistych Jarosława Kaczyńskiego i musi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości za oskarżanie go o spowodowanie katastrofy smoleńskiej. Sąd orzekł jednak, że Wałęsa nie musi dokonać wpłaty 30 tys. złotych na cele społeczne, o co wnosił w pozwie Jarosław Kaczyński.

http://niezalezna.pl/249001-walesa-musi-przeprosic-jaroslawa-kaczynskiego-jest-wyrok-w-glosnym-procesie

Wałęsa lubi się procesować.

Zapisane
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 06, 2018, 18:35:18 pm »

"To człowiek chory."  Nie panie Mruk. On nie jest chory. To nie choroba. To kuty na cztery nogi,  zadufany w sobie  cwaniaczek.

Zastanawiają mnie te setki prześmiewczych komentarzy na  jego temat. (Czy on je czyta?).
Dziś przeczytałem, że podobno już wypowiada się po angielsku. "Myli państwo. Nie czuję pociągu to polityki . . . "  = Nice state. I not feel train to polityk . . ."
Podobno odwiedzając rodzinne Popowo wtrącał po angielsku; "tum oroł, tum oroł, ten łan, ten łan, ten kał  . . .  ."

Ale cały czas gnębi mnie ta Matka Boska w klapie. Profanacja? Kabotyn.

Pozwól mi Panie Boże miłować bliźniego!. Aaaaa. właściwie to ja go miłuję.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 06, 2018, 19:20:06 pm »

"To człowiek chory."  Nie panie Mruk. On nie jest chory. To nie choroba. To kuty na cztery nogi,  zadufany w sobie  cwaniaczek.
Pełna zgoda! Zadufany w sobie  cwaniaczek i wielkie odkrycie bezpieki. Z takiej nicości wykreowali postać porównywalną (dla niektórych i to dość licznych) z Papierzem Janem Pawłem II.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 06, 2018, 22:32:09 pm »

"To człowiek chory."  Nie panie Mruk. On nie jest chory. To nie choroba. To kuty na cztery nogi,  zadufany w sobie  cwaniaczek.
Pełna zgoda! Zadufany w sobie  cwaniaczek i wielkie odkrycie bezpieki. Z takiej nicości wykreowali postać porównywalną (dla niektórych i to dość licznych) z Papierzem Janem Pawłem II.

Oczywiście że porównywalną bo jeden i drugi nadmuchani.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 06, 2018, 23:25:51 pm »

Oczywiście że porównywalną bo jeden i drugi nadmuchani.
Wie Pan, w stosunku do Papieża to jest przesada. Niewątpliwie wyrządzono Mu krzywdę tą subityzacją ale co do Jego Osoby jako Wyznawcy to nawet Michael  Davies wyrażał się bardzo pozytywnie. Sam to od niego słyszałem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fideliss
aktywista
*****
Wiadomości: 931

« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 07, 2018, 09:05:00 am »

Oczywiście że porównywalną bo jeden i drugi nadmuchani.

Z tym nie mogę się zgodzić. Takie comparatio non est ratio. Poniosła pana. Osobny temat.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:16:30 am »

To nieczęsty przypadek aby sobie samemu odsłaniać pomniki.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!