Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 16:12:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy.  (Przeczytany 6971 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #30 dnia: Grudnia 07, 2018, 10:50:48 am »

Oczywiście że porównywalną bo jeden i drugi nadmuchani.

Z tym nie mogę się zgodzić. Takie comparatio non est ratio. Poniosła pana. Osobny temat.


Oczywiscie, ze wyolbrzymione, ale ze spora dawka prawdziwosci. Roznica jednak jest spora - Santosubit byl czlowiekiem wierzacym i inteligentnym (to czy wykorzystywal to w dobrej woli, to czy dawal soba kierowac czy nie - to juz zupelnie inny temat). Umial tez jesc nozem i widelcem, a w towarzystwie brylowal, nie tylko wsrod 'swoich' przyjaciol z esbecji.
Jednak co do pompowania - to prawda, obaj byli (sa?) pompowani przez pewne srodowiska. Z zupelnie roznych powodow, ale jednak. Jeden z profesorow Historii Kosciola (rocznik 1930 - czyli taki, ktory juz moze powiedziec co ma ochote) powiedzial kiedys - jakby biskupi powiedzieli co naprawde mysla o Wojtyle, to ludzie albo by zniszczyli te wszystkie zlote pomniczki wiejskich artystow albo ukamienowali biskupow a koscioly przerobili na chlewnie - bo Wojtyle musial pompowac Wyszynski i Glemp, zeby komunistom dopiec, ale jak juz dopiekli to Wojtyla niepotrzeny jest, a trzymac trzeba.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #31 dnia: Grudnia 07, 2018, 11:57:19 am »

ale co do Jego Osoby jako Wyznawcy to nawet Michael  Davies wyrażał się bardzo pozytywnie. Sam to od niego słyszałem.[/font]
Przed czy po Asyżu?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #32 dnia: Grudnia 07, 2018, 17:13:36 pm »

ale co do Jego Osoby jako Wyznawcy to nawet Michael  Davies wyrażał się bardzo pozytywnie. Sam to od niego słyszałem.[/font]
Przed czy po Asyżu?
1998.

To nieczęsty przypadek aby sobie samemu odsłaniać pomniki.
A kiedy i gdzie to było?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2018, 17:16:19 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Grudnia 07, 2018, 17:38:56 pm »


To nieczęsty przypadek aby sobie samemu odsłaniać pomniki.
A kiedy i gdzie to było?
[/quote]

Np. na  KUL-u

Niewiele mamy wspolnego z tym Zachodem, do ktorego tak aspirujemy.
Osoby za życia (za wyjatkiem glow koronowanych) nie mają: ulic, placów, lotnisk, monet ani wizerunkow na znaczkach pocztowych.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Grudnia 07, 2018, 17:48:07 pm »

Piszą że na KUL-u pomnik odsłaniał kard. Józef Glemp. Data odsłonięcia: 30 V 1983

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/katalog/lublin_KUL.htm

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/lublin/1983_kul.htm
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Grudnia 07, 2018, 19:43:25 pm »

Niewiele mamy wspólnego z tym Zachodem, do którego tak aspirujemy.
A odkąd to posługujesz się waść formą pluralis maiestatis? O czymś nie wiem?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #36 dnia: Grudnia 07, 2018, 22:06:02 pm »

Wiekszosc spoleczenstwa aspiruje do Zachodu. Zachodu rozumianego bardzo roznie:
- Zachodu - chrzescijanskiej rzymskiej kultury lub cywilizacji
- Zachodu jako synonimu dobrobytu materialnego, cywilizacji przemyslowej
- i wreszcie Zachodu jako liberalnej neomarksistowskiej UE.

Do jednej z tych trzech kategorii aspiruja Polacy w swojej lwiej częsci. Pozostali przywiazani sa do kultu Światowida (Światowita)  ;)

I od wiekow wypominano Polakom, ze nie są prawdziwymi tylko farbowanymi "europejczykami":
Krzyzacy mowili, ze nie jestesmy chrzescijanami tylko udajemy, ze nimi jestesmy,
Potomkowie krzyzakow mowia obecnie, ze nie rozumiemy Europy i tylko udajemy Europejczykow.
Zawsze wisimy na europejskiej klamce i cos udawadniamy.

Byc moze mial rację Witkacy, ze najwiekszxym bledem historycznym bylo przyjecie przez Polske obrządku rzxymskiego a nie bizantyjskiego.
I cos w tym jest.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #37 dnia: Grudnia 07, 2018, 22:31:53 pm »

Piszą że na KUL-u pomnik odsłaniał kard. Józef Glemp. Data odsłonięcia: 30 V 1983

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/katalog/lublin_KUL.htm

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/lublin/1983_kul.htm


Pamietam widzialem to w telewizorni. Stał JP II przed wlasnym pomnikiem i sytuacja byla lekko niezreczna. Tyle lat temu a jednak krytyczne glosy slyszalem, ze "cos jest nie tak...".
Ale to byl "nasz papież", "w oparciu o NSZZ "S" , wykonany ze skladek spolecznych na miare naszych mozliwosci i potrzeb.

A papiezowi to widac nie przeszkadzalo.
Pamietam procesje z darami. Zaloga zakladu stolarki otworowej "Sokółka", przyniosla w darze kompletne drzwi drewniane z ościeżnicami i zamkiem podklamkowym. O opaskach maskujących, ktore sprzedawane sa w komplecie, ks. Komentator z TVP nic nie wspomniał. Czyzby wcisnęli papieżowi niekompletny produkt?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Grudnia 08, 2018, 11:18:18 am »


Piszą że na KUL-u pomnik odsłaniał kard. Józef Glemp. Data odsłonięcia: 30 V 1983

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/katalog/lublin_KUL.htm

http://www.uni.opole.pl/~ozog/pomnikipapieza/lublin/1983_kul.htm



Pamietam widzialem to w telewizorni. Stał JP II przed wlasnym pomnikiem i sytuacja byla lekko niezreczna. Tyle lat temu a jednak krytyczne glosy slyszalem, ze "cos jest nie tak...".
Ale to byl "nasz papież", "w oparciu o NSZZ "S" , wykonany ze skladek spolecznych na miare naszych mozliwosci i potrzeb.

A papiezowi to widac nie przeszkadzalo.
Pamietam procesje z darami. Zaloga zakladu stolarki otworowej "Sokółka", przyniosla w darze kompletne drzwi drewniane z ościeżnicami i zamkiem podklamkowym. O opaskach maskujących, ktore sprzedawane sa w komplecie, ks. Komentator z TVP nic nie wspomniał. Czyzby wcisnęli papieżowi niekompletny produkt?



Proszę pana, może nam się wiele nie podobać i do wielu spraw, poczynań możemy mieć swoje zastrzeżenia, ale nie uprawiajmy kłamstwa i matactwa, bo to jest służba diabłu.  Powyżej się wypowiedziałam o tym odsłonięciu pomnika koniec maja 1983 roku.

Nie wiem co pan widział w tej telewizorni, bo Jan Paweł II był w prawdzie w tym roku w Polsce, była to jego druga pielgrzymka do Polski i była ona  w dniach 16–23 czerwca 1983 roku, a pomnik był odsłonięty w maju i nic nie piszą, że był w tym czasie w Lublinie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Podr%C3%B3%C5%BC_apostolska_Jana_Paw%C5%82a_II_do_Polski_(1983)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #39 dnia: Grudnia 08, 2018, 13:47:05 pm »

Dla mnie rewelacja, z faktu, że Pan 'rysio' rejestrował świadomie wydarzenia w 1983 wynika, że powinien dawno wyrosnąć z etapu gimbazy, choć na to nie wygląda  :'(.

Byc moze mial rację Witkacy, ze najwiekszxym bledem historycznym bylo przyjecie przez Polske obrządku rzxymskiego a nie bizantyjskiego.
I cos w tym jest.
Urodzić się w schizmie greckiej? Koszmar!

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz,
Dotrzymać pragnę szczerze.
Kościoła słuchać w każdy czas
I w świętej wytrwać wierze.
O Panie Boże, dzięki Ci,
Żeś mi Kościoła otwarł drzwi,
W nim żyć, umierać pragnę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2018, 13:52:02 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #40 dnia: Grudnia 08, 2018, 23:42:52 pm »

Byc moze mial rację Witkacy, ze najwiekszxym bledem historycznym bylo przyjecie przez Polske obrządku rzxymskiego a nie bizantyjskiego.
I cos w tym jest.

Pan Wołodyjowski mawiał - albo starosta, albo kapucyn (autentyczne z "Potopu"!). Komu chciałbym w sprawach konfesji podlegać? Chyba jednak kapucynowi (exemplum ikonoklazm na wschodzie, wprowadzany cesarskimi dekretami także mimo Nicaenum II). To już nudne, ale znowu przytoczę "Jest niemożliwością dla chrześcijan mieć Kościół, a nie mieć Cesarstwa;" (Meyendorff J., wyd. cyt..)

Urodzić się w schizmie greckiej? Koszmar!

Ten ustawicznie konfrontacyjny ton wypowiedzi Pana @jwk jest dla mnie rażący. Czy mam rozumieć, że w/g Pana czytając książeczkę "Ogień Ducha Świętego" autorstwa prawosławnego św. Serafina z Sarowa, albo "Odprawianie Wielkiego Postu" aut. Aleksander Mień, narażam swe zbawienie? Albo "Rozmowy z Ojcami" św. Jana Kasjana? Chciałbym je tylko w taki sposób narażać!

Cóż, Ef 4, 17-24  Rz 12, 2  1 Kor 1, 1-13  i przede wszystkim Mt 25, 31-45.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2018, 01:08:41 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #41 dnia: Grudnia 09, 2018, 13:22:25 pm »

O czym Andrzej Duda rozmawiał z Lechem Wałęsą w samolocie? Prezydent uchyla rąbka tajemnicy. WIDEO

Prezydent Duda pokazał wielką klasę i nie wdając się w słowne utarczki przyznał, że rozmowy były zdawkowe, bowiem większość lotu przespali.

Zupełnie inaczej zachował się Lech Wałęsa.

To rozmawiało. Zamiast mowy ja mówiłem „konstytucja”

— powiedział.

Dopytywany przez dziennikarza TVN o to, czy chciał zdenerwować prezydenta Dudę swoją koszulką, Wałęsa stwierdził, że „dopóki w Polsce łamana jest konstytucja będę ją nosił”.

Nawet w trumnie mają mnie w niej pochować, jakbym wcześniej zszedł

— oświadczył Wałęsa.

https://wpolityce.pl/polityka/424241-o-czym-prezydent-duda-rozmawial-z-walesa
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #42 dnia: Grudnia 09, 2018, 19:19:58 pm »

Czy mam rozumieć, że w/g Pana czytając książeczkę "Ogień Ducha Świętego" autorstwa prawosławnego św. Serafina z Sarowa, albo "Odprawianie Wielkiego Postu" aut. Aleksander Mień, narażam swe zbawienie?
A to już zależy tyko od Pana. Wolę poprzestać na autorach katolickich, dzieł jest tyle, że ledwie dotknąłem wierzchołka góry lodowej. A jeślim Pana w czemś osobiście uraził, przepraszam (podwójnie z racji Adwentu).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2018, 19:34:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #43 dnia: Grudnia 10, 2018, 08:46:15 am »

Byc moze mial rację Witkacy, ze najwiekszxym bledem historycznym bylo przyjecie przez Polske obrządku rzxymskiego a nie bizantyjskiego.
I cos w tym jest.
Można wiedzieć, jakie miał argumenty na poparcie tej tezy?
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #44 dnia: Grudnia 10, 2018, 11:16:16 am »

Dzisiaj pan DOKTOR Lech Wałęsa powiedział w wywiadzie, że
"Ja wyciągam rękę do zgody, tylko proszę mnie przeprosić za wszystkie złe rzeczy w kierunku do mnie"
Heh...

Jest taki modny obrazek na facebook'u - 'Nie chcę zakończyć roku pokłócony z kimkolwiek. Więc mnie przeproście'.
Mam wrażenie, że pan Bolesław Wałęsa musiał to przeczytać.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2018, 12:52:29 pm wysłana przez Hubertos » Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Katolicyzm (wiara) i osoba Lecha Wałęsy. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!