Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:31:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować  (Przeczytany 3215 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 09, 2018, 17:49:46 pm »

Dziękuję za wyjaśnienie. Pamiętałem właśnie jakieś pobieżne wspomnienie o zakonie.
Co do biskupów - niewykluczone. Jakkolwiek te rozległości mają w sobie mniej wiernych i to się chyba jakoś pokrywa. Faktycznie, możliwe, że abp Peta może potrzebować więcej pomocy, jakkolwiek tak dyskretnie chciałem mu "przywalić" zaznaczywszy, że on też jeździ.  :)



Ja nie bardzo moge opiniowac abpa Pete, poprzez to, ze on on lat utrzymywal (nie bardzo czesty, ale serdeczny) kontakt z moimi rodzicami. A wlasciwie z moja Mama, ktora kiedys zartowala, ze byl jej spowiednikiem na telefon - bo pracowal daleko (nie wiem czy zaczelo sie to przed czy po wyjezdzie do Kazachstanu, ale ja jeszcze pamietam dosc mgliscie jak Mama mowila, ze dzwoni sie spowiadac, wiec zeby jej nie przeszkadzac ;) ) - i w ten sposob zawsze musiala sie 2 razy spowiadac - u ksiedza Pety przez telefon szukala porady duchowej a u proboszcza na wsi - rozgrzeszenia :) Wiem, ze teraz ten kontakt jest bardzo rzadki od kiedy jest biskupem, ale i jako biskup 'wizytowal' nasza lodowke w poszukiwaniu swojskiego jedzenia (...'a bo wiesz, na plebanii to naszykuja jakies takie pozwijane, wymyslne, bo biskup przyjechal z Kazachstanu, pewnie glodny. A ja to bym sobie, kochana, kabanoska zjadl...'). Wiec prosze tutaj abpowi Pecie 'nie przywalac' za mocno, bo mi bedzie smutno :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 09, 2018, 18:55:17 pm »

Oczywiście, sam abpa Petę ceniłem, jak i większość mi znanych duchownych z Kazachstanu. "Przywalenie" było bardziej argumentem w dyskusji, w której zaznaczam, że taka już dola biskupów z tych krajów, że jeżdżą, a nawet latają, przez o też zyskują pomoc dla diecezji. Czyli bardziej chodziło mi o to, że nie tylko bp Schneider jeździ, chociaż niewykluczone, że on więcej.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!