Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 10:04:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować  (Przeczytany 3269 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« dnia: Listopada 06, 2018, 18:29:27 pm »

Jego Ekscelencja Atanazy Schneider, pomocniczy biskup Astany i były biskup Karagandy, otrzymał od Watykanu nakaz, by zmniejszyć częstotliwość jego podróży zagranicznych.
http://blog.messainlatino.it/2018/11/limitazioni-schneider-dalla-s-sede.html?fbclid=IwAR2tBeyxbSzcCMhcNnMYO5LAtSLuXbP-yBh-6t4vyF-qpVahRMBoYnEviVk
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 06, 2018, 18:59:24 pm »

Słusznie, jest to zgodne z priorytetami Watykanu. Lot samolotem to emisja rzędu tony C02 na pasażera, więc dobry biskup powinien wreszcie zadbać o naszą planetę.  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2018, 19:01:02 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 07, 2018, 10:54:09 am »

Słusznie, jest to zgodne z priorytetami Watykanu. Lot samolotem to emisja rzędu tony C02 na pasażera, więc dobry biskup powinien wreszcie zadbać o naszą planetę.  ;)


Rozumiem ironie i lekkie szyderstwo, ale ja, chyba pierwszy raz za kadencji pana Jerzego B. wierze w czystosc intencji watykanskich urzednikow. Biskup Antanazy nie jest biskupem wedrownym, ani biskupem emigracyjnym ani tez biskupem srodowisk tradycyjnych. Jest przypisany do diecezji, wiec tam powinien znajdowac sie Jego osrodek zycia. A jesli chce podrozowac, glownie po to, by celebrowac Trydentine, powinien to robic w swoim prywatnym czasie, poniewaz jego glownym celem powinien byc wzrost duchowy jego diecezjan, nie calego swiata. A watpie, aby podroze biskupa Atanazego umacnialy w wierze jego 'owieczki' w Astanie. Z tego co abp Peta mowi, to niewielu jest tam katolikow, a i tak nie kazdy poznal bp Atanazego, bo niestety, nieczesto ma czas uczestniczyc w zyciu diecezji...
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 07, 2018, 11:10:35 am »

Słusznie, jest to zgodne z priorytetami Watykanu. Lot samolotem to emisja rzędu tony C02 na pasażera, więc dobry biskup powinien wreszcie zadbać o naszą planetę.  ;)


Rozumiem ironie i lekkie szyderstwo, ale ja, chyba pierwszy raz za kadencji pana Jerzego B. wierze w czystosc intencji watykanskich urzednikow. Biskup Antanazy nie jest biskupem wedrownym, ani biskupem emigracyjnym ani tez biskupem srodowisk tradycyjnych. Jest przypisany do diecezji, wiec tam powinien znajdowac sie Jego osrodek zycia. A jesli chce podrozowac, glownie po to, by celebrowac Trydentine, powinien to robic w swoim prywatnym czasie, poniewaz jego glownym celem powinien byc wzrost duchowy jego diecezjan, nie calego swiata. A watpie, aby podroze biskupa Atanazego umacnialy w wierze jego 'owieczki' w Astanie. Z tego co abp Peta mowi, to niewielu jest tam katolikow, a i tak nie kazdy poznal bp Atanazego, bo niestety, nieczesto ma czas uczestniczyc w zyciu diecezji...


Popieram w 100%
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 07, 2018, 12:08:56 pm »

Serio wierzycie, że intencje piszących do bpa Schneidera są czyste ?? :D :D :D

Mam dziwne wrażenie, że ordynariusz pozwala pomocniczemu na te podróże, bo dzięki nim budżet diecezji jest 2x wyższy. A skoro tak, to po co drążyć temat?
Może jeszcze okaże się, że budowa 5 kościołów na terenie diecezji stanie, bo bp Schneider nie dostarczy gotówki. I kto ją da? Bergoglio?? :D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 07, 2018, 12:57:28 pm »

Serio wierzycie, że intencje piszących do bpa Schneidera są czyste ?? :D :D :D

Mam dziwne wrażenie, że ordynariusz pozwala pomocniczemu na te podróże, bo dzięki nim budżet diecezji jest 2x wyższy. A skoro tak, to po co drążyć temat?
Może jeszcze okaże się, że budowa 5 kościołów na terenie diecezji stanie, bo bp Schneider nie dostarczy gotówki. I kto ją da? Bergoglio?? :D


Jakos abp Peta budowal koscioly i szkoly i jakis szpital sie zdarzyl zanim sie nastal biskup Atanazy. I diecezja poradzi sobie i bez biskupa Atanazego. Rozumiem, ze dla wiernych Tradycji bp Schneider jest 'Santo Subito', ale tez nie przesadzajmy. Kosciol w Kazachstanie przezyje bez niego i jego pieniedzy. Tak jak sobie przez lata radzil. A jesli bp Antanazy ma ochote stac sie biskupem wedrownym - do czego go serdecznie zachecam - to mysle, ze pan Jerzy sie zgodzi z radoscia, bo to w duchu ewangelicznym, jak Apostolowie, chodzic od miasta do miasta i nauczac... A nie lapac dwie sroki za ogon - i byc biskupem wedrownym i pracowac w diecezji.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 07, 2018, 13:18:14 pm »

czy bp Peta skarży się na podróże bpa Schneidera?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 07, 2018, 13:42:02 pm »

czy bp Peta skarży się na podróże bpa Schneidera?


Jak byl w Gnieznie kilka lat temu, to zapytany przez mojego kolege o swojego, wtedy nowego biskupa pomocniczego, odpowiedzial, ze zna go glownie z ksiazek, bo nie mial jeszcze szansy go poznac lepiej osobiscie, gdyz bp Atanazy jest zajety pisaniem ksiazek lub podrozowaniem i promowaniem ksiazek :) Moze to nie byla skarga wyrazona wprost, ale pewien sygnal, ze chyba nie tego oczekiwal od biskupa pomocniczego.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 07, 2018, 14:38:35 pm »

Krążyła swego czasu opinia, że abp Lenga zgodził się na taką sytuację, że biskup pomocniczy będzie biskupem jeżdżącym. Sama w sobie diecezja biskupa pomocniczego nie potrzebowała (zresztą teraz go nie ma, jak i wcześniej nie miała Astana). Z jeżdżenia biskupa pomocniczego diecezja miała mieć m. in. korzyść finansową (tace szły na Kazachstan). Owszem, bez tego też sobie wcześniej diecezje radziły.
Trudno mi zgodzić się co do tego, żeby biskupa w ogóle nie było w diecezji. Raz po raz oglądałem zdjęcia z Kazachstanu i w miarę często tam był (odprawiał "NOM").
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 07, 2018, 14:41:43 pm »

Krążyła swego czasu opinia, że abp Lenga zgodził się na taką sytuację, że biskup pomocniczy będzie biskupem jeżdżącym. Sama w sobie diecezja biskupa pomocniczego nie potrzebowała (zresztą teraz go nie ma, jak i wcześniej nie miała Astana). Z jeżdżenia biskupa pomocniczego diecezja miała mieć m. in. korzyść finansową (tace szły na Kazachstan). Owszem, bez tego też sobie wcześniej diecezje radziły.
Trudno mi zgodzić się co do tego, żeby biskupa w ogóle nie było w diecezji. Raz po raz oglądałem zdjęcia z Kazachstanu i w miarę często tam był (odprawiał "NOM").


Nikt nie mowi, i mam nadzieje, ze moje wypowiedzi nie zostaly tak zrozumiane, ze bp Scheider 'w ogole nie byl w diecezji'. Byl, jest. Ale nie dosc czesto. A dobry pasterze jest ze swoimi owcami.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 07, 2018, 14:49:04 pm »

Zrobił Pan z niego duszpasterza klasy Kazimierza Sowy, ale spoko ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 07, 2018, 14:54:53 pm »

Na tej zasadzie abp Peta widziany - jak rozumiem - poza swoją obecną diecezją, bo w Gnieźnie, bywa w Polsce również względnie często. W jednej z archidiecezji (nie pamiętam czy to rodzinna gnieźnieńska czy poznańska) jest nawet pozwolenie na to, że proboszczowie mogą go zapraszać na Bierzmowanie, przy okazji może zrobić zbiórkę na Kościół w Kazachstanie.
Nie wiem jakie są proporcje nie-bycia w diecezji abpa Pety i bpa Schneidera. Nie wiem też na ile prawdziwe są informacje na temat kształtu jego posługi w Karagandzie i na ile by to później przeszło do Astany (i czemu on w ogóle przeszedł do Astany, bo wiadomo kto był później w Karagnadzie biskupem i co się z nim stało). Jeśli rzeczywiście z takim zamiarem powołano biskupa pomocniczego to trudno mieć o to do niego pretensje. Z owcami jest wtedy biskup diecezjalny.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 07, 2018, 15:07:25 pm »

Na tej zasadzie abp Peta widziany - jak rozumiem - poza swoją obecną diecezją, bo w Gnieźnie, bywa w Polsce również względnie często. W jednej z archidiecezji (nie pamiętam czy to rodzinna gnieźnieńska czy poznańska) jest nawet pozwolenie na to, że proboszczowie mogą go zapraszać na Bierzmowanie, przy okazji może zrobić zbiórkę na Kościół w Kazachstanie.
Nie wiem jakie są proporcje nie-bycia w diecezji abpa Pety i bpa Schneidera. Nie wiem też na ile prawdziwe są informacje na temat kształtu jego posługi w Karagandzie i na ile by to później przeszło do Astany (i czemu on w ogóle przeszedł do Astany, bo wiadomo kto był później w Karagnadzie biskupem i co się z nim stało). Jeśli rzeczywiście z takim zamiarem powołano biskupa pomocniczego to trudno mieć o to do niego pretensje. Z owcami jest wtedy biskup diecezjalny.


Biskup Peta moze bierzmowac bez pytania o zgode w Gnieznie, ale nalezy kurie o takim zamiarze poinformowac. Oficjanie przeszedl dlatego, ze wypadalo, zeby metropolita mial biskupa pomocniczego. Sytuacja byla dziwna, gdzie sufragan mial biskupa pomocniczego, a metropolita dzialal sam. Poza tym archidiecezja Astany jest wieksza :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 07, 2018, 15:14:00 pm »

Na tej zasadzie abp Peta widziany - jak rozumiem - poza swoją obecną diecezją, bo w Gnieźnie, bywa w Polsce również względnie często. W jednej z archidiecezji (nie pamiętam czy to rodzinna gnieźnieńska czy poznańska) jest nawet pozwolenie na to, że proboszczowie mogą go zapraszać na Bierzmowanie, przy okazji może zrobić zbiórkę na Kościół w Kazachstanie.
Nie wiem jakie są proporcje nie-bycia w diecezji abpa Pety i bpa Schneidera. Nie wiem też na ile prawdziwe są informacje na temat kształtu jego posługi w Karagandzie i na ile by to później przeszło do Astany (i czemu on w ogóle przeszedł do Astany, bo wiadomo kto był później w Karagnadzie biskupem i co się z nim stało). Jeśli rzeczywiście z takim zamiarem powołano biskupa pomocniczego to trudno mieć o to do niego pretensje. Z owcami jest wtedy biskup diecezjalny.


Biskup Peta moze bierzmowac bez pytania o zgode w Gnieznie, ale nalezy kurie o takim zamiarze poinformowac. Oficjanie przeszedl dlatego, ze wypadalo, zeby metropolita mial biskupa pomocniczego. Sytuacja byla dziwna, gdzie sufragan mial biskupa pomocniczego, a metropolita dzialal sam. Poza tym archidiecezja Astany jest wieksza :)


Zeby nie byc posadzonym o jakies blazenstwa - w diecezji karagandzkiej jest 20 parafii, a w Archidiecezji sa 34 parafie.
Obszarowo obie sa znacznie (dwukrotnie) wieksze od obszaru Polski.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 08, 2018, 10:18:21 am »

czy bp Peta skarży się na podróże bpa Schneidera?
To jest klucz do całego zagadnienia.
Jeżeli się skarży, to dokument jest OK, jeżeli nie to ... chyba jasne?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Biskup Schneider ma mniej podróżować « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!