Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 08:13:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolaborant Pilecki i faryzeusz Płużański
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Kolaborant Pilecki i faryzeusz Płużański  (Przeczytany 3177 razy)
kamilek
Gość
« dnia: Października 28, 2018, 23:42:50 pm »

.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1 dnia: Października 29, 2018, 03:16:01 am »

Mnie interesuje co innego: na ile raporty Pileckiego, zwłaszcza trzeci,  są autentyczne, a jeśli są, to czy zawierają prawdę i tylko prawdę. Żaden profesjonalny historyk tej sprawy dotąd porządnie nie zbadał, i wątpię, czy ktoś się odważy. W każdym razie nieprędko.

A przecież wydaje się, że od tego należało zacząć, zanim się rozpropagowało kult rotmistrza...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Października 29, 2018, 10:36:21 am »

A współczesny Płużański legitymujący się dowodem osobistym na imię Tadeusz nosi koszulki z Pileckim i ciągle go promuje jak jakiś obłudnik, podczas gdy jego ojciec doprowadził do aresztowania Pileckiego i w konsekwencji jego skazania.


Syn nie moze odpowiadac za czyny ojca. Zawsze przykro mi takie rzeczy czytac - czym winien jest syn, ze ojciec zdradzil? Znam ksiedza, ktorego ojciec pracowal w UB i mienil sie byciem ateista do samej smierci. Czy ten ksiadz jest przez to kims gorszym? Nie ma prawa nazywac sie katolikiem? Jest gorszym katolikiem niz Pan Kamilek, bo rodzice pana Kamilka nie zdradzali ani nie wspolpracowali z komunistami i byli przykladnymi katolikami?


To jest dopiero faryzeizm, winic dzieci za zbrodnie rodzicow.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3 dnia: Października 29, 2018, 12:35:23 pm »


Rewelka, będzie można już w Wyborczej nie pisać o bohaterze, który kazał czytać Tomasza Kempis, będzie można go przecież nazwać kontrowersyjnym - jedni mówią, że bohater, inni że zdrajca = kontrowersyjny, nie wspominajmy o nim, nie dajmy jako wzór, ...
Na pewno mają dla nas alternatywne postacie na bohaterów. Nawet kilka typów bym znalazł.

Zatem znowu na podstawie wymysłów jakichś dwóch "poszukiwaczy prawdy" do granic "niezależnych" i "profesjonalnych" badaczy zdepczemy piękna legendę?
Jedną z najpiękniejszych jakie mamy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #4 dnia: Października 29, 2018, 17:54:50 pm »

Rewelka, będzie można już w Wyborczej nie pisać o bohaterze, który kazał czytać Tomasza Kempis,

Niechże Pan zachowa ciut rozsądku. Wyborcza pisze o Pileckim nie dlatego, że kazał czytać Kempisa, ale wyłącznie dlatego, ze wpisuje się on doskonale w oficjalnie obowiązującą (i sankcjonowaną groźbą kary więzienia) historię II wojny światowej.

Sprawa, jak zachował się rotmistrz w śledztwie UB jest dla mnie zupełnie drugorzędna. Jest to temat zastępczy.

Prawdziwe pytanie jest takie: na ile raporty Pileckiego (a zwłaszcza trzeci) odzwierciedlają to, co faktycznie działo się na terenie obozu. Bo to, że czystej prawdy nie zawierają, jest oczywiste: rotmistrz np. pisze o 5 milionach ofiar Auschwitz  i gazowaniu 8 tys. ludzi dziennie, a przecież liczby tej wielkości wyszły już z mody nawet wśród najbardziej gorliwych i prawomyślnych historyków.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #5 dnia: Października 29, 2018, 20:17:35 pm »

Skąd mamy modę na Pileckiego, przecież on kapował swoich ludzi już w okolicy 1 dnia śledztwa do UB i doprowadził do wyroków na swoich wspólników.
A Pan szanowny po jak długim "śledztwie" sypnął by swoich ludzi?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #6 dnia: Października 29, 2018, 20:36:54 pm »

A tak na marginesie Zosia Pilecka pracowała w PAX-ie i była koleżanką z pracy mojej babci.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #7 dnia: Października 29, 2018, 21:10:59 pm »

"Krew jego na nas i na nasze dzieci"
Toś pan przesadził.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #8 dnia: Października 30, 2018, 09:43:19 am »

Rewelka, będzie można już w Wyborczej nie pisać o bohaterze, który kazał czytać Tomasza Kempis,

Niechże Pan zachowa ciut rozsądku. Wyborcza pisze o Pileckim nie dlatego, że kazał czytać Kempisa, ale wyłącznie dlatego, ze wpisuje się on doskonale w oficjalnie obowiązującą (i sankcjonowaną groźbą kary więzienia) historię II wojny światowej.

Sprawa, jak zachował się rotmistrz w śledztwie UB jest dla mnie zupełnie drugorzędna. Jest to temat zastępczy.

Prawdziwe pytanie jest takie: na ile raporty Pileckiego (a zwłaszcza trzeci) odzwierciedlają to, co faktycznie działo się na terenie obozu. Bo to, że czystej prawdy nie zawierają, jest oczywiste: rotmistrz np. pisze o 5 milionach ofiar Auschwitz  i gazowaniu 8 tys. ludzi dziennie, a przecież liczby tej wielkości wyszły już z mody nawet wśród najbardziej gorliwych i prawomyślnych historyków.

Czasem mam wrażenie, że w środowisku intelektualistów istnieje dziwne przekonanie, że rzeczywistość, masy, historię,... kreują ich "słuszne" przypuszczenia.
Nie, nie kreują.
Gdyby dzisiaj trzeba było iść do lasu to połowa chłopaków miałaby pseudonimy rotmistrz, witold itd (jak wcześniej Kmicic,...). I słusznie by miała!
Fakt natomiast, że w świecie "małżeństw" homoseksualistów, podważania tożsamości płciowej, deklaracji kilku % mieszkańców zachodu, że są gotowi walczyć o swoje kraj,... w świecie gdzie kolorowi masowo gwałcący białe kobiety w europie i dostają wyroki jak za trzymanie psa na łańcuchu, ... w świecie gdzie za publiczne cytowanie niektórych fragmentów biblii idzie się do więzienia ........ my wydobywamy i promujemy I TO SIĘ UDAJE bohaterów o takich wartościach, to jest coś jak cud. Kiedy rozmawiam z przyjaciółmi z zagranicy to oni nie wierzą, że to możliwe, że młodzież masowo nosi koszulki z Pileckim, Cieplińskim itd. kiedy te osoby są tak jednoznaczne.
Według niektórych, w ich krajach niemożliwe by było żeby KOŚCIÓŁ dziś zabrał sobie na sztandary ludzi o tak skrajnie ortodoksyjnych katolickich poglądach a gdzie reszta społeczeństwa!
Gdyby dzisiaj trzeba było iść do lasu to połowa chłopaków miałaby pseudonimy rotmistrz czy witold - i słusznie by czyniła.
Kropka.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #9 dnia: Października 30, 2018, 18:42:34 pm »

Przykro mi to napisać, ale opluwanie pamięci rotmistrza Pileckiego, to jedna z najbardziej hańbiących rzeczy jakie ostatnio przeczytałem. Przykro, że ma to miejsce na tym Forum.
Nie mam nic przeciwko rzetelnym badaniom historycznym. Dotyczy to oczywiście także Pileckiego. Ale zdania o kapowaniu swoich ludzi, w dodatku bez żadnych podstaw w materiale źródłowym są skandaliczne.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #10 dnia: Października 30, 2018, 18:51:30 pm »

W związku z tym należałoby wnieść o zmianę tytułu wątku. W ogóle często tytuły wątków są pewnymi problemami - kiedy sam wątek nie musi być zły, tytuł odstrasza.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #11 dnia: Października 30, 2018, 19:51:51 pm »

Gdyby dzisiaj trzeba było iść do lasu to połowa chłopaków miałaby pseudonimy rotmistrz czy witold - i słusznie by czyniła.
Kropka.

Słusznie, z pewnością słusznie. Ja się bardzo cieszę, że w Polsce coś takiego jest jeszcze możliwe.

I wszystko byłoby pięknie i wspaniale, gdyby nie pewna myśl, która mi przychodzi do głowy, choć staram się ja odpędzać.

Mianowicie, czy gdyby rotmistrz Pilecki dokonał jakiegoś heroicznego czynu niezwiązanego z tzw. Holokaustem, to czy ci chłopcy też pragnęliby mieć pseudonim Witold? Proszę mi szczerze odpowiedzieć, co Pan myśli: tak czy nie?

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #12 dnia: Października 30, 2018, 19:52:40 pm »

W związku z tym należałoby wnieść o zmianę tytułu wątku.
Koniecznie, to jest w ręku założyciela wątku. I powinien z tego jakoś wyjść z twarzą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #13 dnia: Października 30, 2018, 21:30:39 pm »

Gdyby dzisiaj trzeba było iść do lasu to połowa chłopaków miałaby pseudonimy rotmistrz czy witold - i słusznie by czyniła.
Kropka.
(...)

Mianowicie, czy gdyby rotmistrz Pilecki dokonał jakiegoś heroicznego czynu niezwiązanego z tzw. Holokaustem, to czy ci chłopcy też pragnęliby mieć pseudonim Witold? Proszę mi szczerze odpowiedzieć, co Pan myśli: tak czy nie?

Co prawda to nie do mnie, ale odpowiem. Myślę, że znakomita większość "chłopców" noszących koszulki z Pileckim tzw. Holokaust ma głęboko w dupie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Października 31, 2018, 00:14:41 am »

Generalnie to ludziom holokaust nosem się wylewa. Co za dużo to niezdrowo. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Kolaborant Pilecki i faryzeusz Płużański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!