Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 18:18:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Matka Bernadetta Maria
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Matka Bernadetta Maria  (Przeczytany 1096 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« dnia: Września 19, 2018, 05:08:04 am »

https://www.irishtimes.com/news/ordination-conducted-by-tridentine-bishop-once-of-harbour-police-1.178134
Ordination conducted by Tridentine bishop once of harbour police
Tue, Apr 27, 1999, 01:00
Joe Humphreys
 
If it's publicity Mother Bernadette Mary O'Connor is seeking, she could not have joined a better order. Ireland's two most famous Tridentines to date are past masters at generating controversy and, with her on board, they will form a holy - or, depending on one's view, unholy - trinity to be reckoned with.
Bishop Michael Cox (53), who ordained the Dublin-born pop star a priest in a hotel bedroom in Lourdes, is the pioneer among them. In April 1982, he set up his own religious order - the Irish Orthodox Catholic and Apostolic Church - and became bishop superior. The church offered marriage annulments to people who became members.
From Mitchelstown, Co Cork, Bishop Cox was a Dun Laoghaire harbour policeman before getting involved in the Tridentine church. In the mid-1980s, he lived in Monkstown, Co Dublin, where he offered Tridentine Latin Masses. He was ordained in 1987 by Roman Catholic clergy who were followers of the Tridentine church, and made a bishop in 1992. His ministry is based at a former Protestant church, St Coleman's, at Cree, near Birr, Co Offaly.
Most recently, he attracted attention for setting up a telephone confession service. Callers to the 1570 premium line were charged £1 a minute and invited to leave details of any medical problems, for which a Latin Mass would be offered the following Sunday.
Until this week, Bishop Cox had been on good terms with Bishop Pat Buckley, whom he consecrated a bishop last June. The act automatically led to Bishop Buckley's excommunication from the Roman Catholic Church. At the time, Bishop Cox said: "If I, as a traditionalist and he, as a liberal, can co-operate it will give great example to the church on accommodating both."
Co-operation was thin on the ground yesterday, however, as Bishop Buckley criticised the ordination, saying the bishop had "embarrassed" the Tridentine church. "I feel I have to put some distance between me and this act. I would not like anyone to think that I approved of it."
Bishop Buckley added: "I have always liked Sinead O'Connor because I think she has suffered a great deal in life but she can be quite contradictory and would not be competent yet in script or liturgy."
Bishop Cox, however, said he did not doubt the singer's motives, adding "I'll stand by the decision until I die". The bishop, who has been suffering from a serious hernia problem since the mid-1970s, said he had offered his church to Ms O'Connor and "she has vowed to take over when I'm gone".


http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/328709.stm
Tuesday, 4 May, 1999, 15:04 GMT 16:04 UK
O'Connor becomes a 'priest'
The artist formerly known as Sinead: Mother Bernadette Mary
Singer Sinead O'Connor has caused uproar in Ireland after becoming a priest.
O'Connor became Mother Bernadette Mary at a ceremony staged by the breakaway Latin Tridentine church in Lourdes last week.

Although her status is not recognised by the mainstream Catholic Church, O'Connor has sought to make amends by apologising for tearing up a portrait of the Pope, and donating IR£150,000 to the bishop who ordained her.

She gave the money to Bishop Michael Cox, who ordained her, as "an act of charity" to set up a healing centre for Ireland's travelling community in County Offaly.
Another dissident bishop, Pat Buckley, called the donation "disturbing" and said there was a question of whether simony - the act of purchasing a sacrament - had taken place.
In an interview for Irish broadcaster RTE from Lourdes, O'Connor, 32, said: "It would be a lie to say I bought by priesthood. This man would not have ordained me for any money if he had not know I had a true vocation.

Authority to say Mass
"I made a donation not to Michael, but to the healing centre he has set up. In my life, God has given me massive resources, so why should it not be used top make money to help the travelling people of Ireland?"

The Catholic Church does not officially recognise women priests, but O'Connor now claims she has the authority to say Mass, baptise and administer last rites.
She plans to continue in the music industry as Mother Bernadette Mary, after the peasant girl whose visions of the Virgin Mary at Lourdes made the town famous. She also says she will wear a dog collar and clerical shirt daily from now on.
O'Connor also apologised for ripping up the Pope's portrait on US TV show Saturday Night Live, shouting "fight the enemy", in 1992.
She said: "I'm sorry I did that, it was a disrespectful thing to do.

"I have never even met the Pope. I am sure he is a lovely man. It was more an expression of frustration."
Dublin bookmaker Paddy Power has now opened a book on O'Connor becoming the next Pope. She is quoted at 10,000-1.






https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/czytaj/sinead-oconnor-wystosowala-oficjalne-pismo-do-papieza-ma-dosc-nietypowa-prosbe.html
Sinead O’Connor wystosowała oficjalny list do papieża Franciszka przed jego zbliżającą się wizytą w Irlandii. Artystka ma do głowy kościoła katolickiego szczególną prośbę.

Sinead O’Connor wielokrotnie protestowała przeciwko pedofilii w kościele katolickim. W 1992 roku podarła zdjęcie ówczesnego papieża Jana Pawła II, później wielokrotnie krytykowała Watykan, twierdząc, że jest on „siedliskiem diabła” i że „Chrystus jest mordowany przez kłamców”. W 1999 roku została ordynowana na duchownego Irlandzkiego Ortodoksyjnego Kościoła Katolickiego i Apostolskiego. W 2013 roku doczekała się ekskomuniki ze strony Watykanu, jednak wciąż nie otrzymała oficjalnego certyfikatu. Teraz prosi papieża Franciszka o interwencję w tej sprawie.

Irlandzka gwiazda zaproponowała, by papież Franciszek osobiście dostarczył jej certyfikat ekskomuniki podczas najbliższej wizyty w Irlandii, która odbędzie się już za kilka dni. W oficjalnym liście artystka napisała do niego:

Wielokrotnie domagałam się od Watykanu certyfikatu, który z dumą mogłabym pokazywać moim wnukom, jako dowód, że Ratzinger i papież Jan Paweł II ekskomunikowali mnie za to, że zostałam ordynowana. Czy mógłby pan przywieźć ten dokument ze sobą i wręczyć mi go w Croke Park?

Wszyscy muzycy mają teraz na płytach nalepki Parental Advisory – to najfajniejsza rzecz w przemyśle muzycznym. Ekskomunika sprawiłaby, że 2Pac wyglądałby przy mnie jak Daniel O’Donnell. Gdybym otrzymała certyfikat, może Kanye West będzie chciał ze mną nagrywać... Raperzy będą traktowali mnie jak królową, jeśli pomacham tym świstkiem papieru w studiu.

Swój list do papieża Sinead kończy słowami:

Tak naprawdę lubię pana. Jest pan zabawny. Bardzo zabawny. Potrafi pan sprawić, że jego papieskie szaty znikną i jest pan „zwykłym człowiekiem” i do tego dowcipnym.

Watykan nie odpowiedział jeszcze na list Sinead O’Connor.


http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040903102844858
Zatonął kościół biskupa-buntownika
Damian Kowalski pią, 3 wrz 2004, 10:28:44 Odsłon 6,399
W Irlandii zatonął pierwszy pływający kościół. Z pokładu "Patriarchy" ewakuowano trzy osoby z załogi. Nikt nie został ranny. Statek eksplodował i zatonął kilka minut po akcji ratunkowej. Statek długości 26 metrów zbudowano w Szwecji na zamówienie Michaela Cox'a, "biskupa" Katolickiego Kościoła Trydenckiego. Sekta nie uznaje autorytetu papieża Jana Pawła II a sam biskup ściągnął na siebie ekskomunikę po wyświęceniu innego biskupa bez zgody Watykanu.


Cox stał się popularny przede wszystkim dzięki akcjom wypędzania demonów z radia Dublin oraz parlamentu, ustanowieniu spowiedzi przez telefon oraz sprzedaży kasety video "Ulecz się sam, dzięki cudownemu biskupowi".
Cox założył sektę, nazwaną Irlandzkim Ortodoksyjnym Kościołem Katolickim oraz Apostolskim lub też Katolickim Kościołem Trydenckim. Wyświęcił na biskupa katolickiego księdza-geja Pata Buckley oraz 63-letnią Frances Meigh. "Święcenia" kapłańskie uzyskała tam również irlandzka wokalistka Sinead O'Connor. Watykan przypomniał wówczas że wszystkie nieważnie wyświęcone osoby mocą prawa ściągają na siebie ekskomunikę.
Statek zaprojektowany jako pływający kościół miał, według Michaela Cox'a, odzwierciedlać holenderski statek oferujący aborcję na wodach międzynarodowych. Jak stwierdził Cox, miał on wizję "żeglowania Patriarchą wokół wybrzeży, wyzwania statku oferującego aborcję, jeśli przypłynie w te rejony i zwyciężania zła." Jednak pomysł spalił na panewce. Cox nie ma pieniędzy, by zbudować następcę Patriarchy.

SUKCESJA
http://wisecatholic.blogspot.com/2013/08/bishop-ciaran-broadbery-is-now.html
https://sites.google.com/site/gnostickos/bbishopsgomez2


konto pana https://www.facebook.com/ciaran.broadbery
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Września 19, 2018, 11:33:15 am »

Czyżby jej się polepszyło?  Od dawna zmaga się z psychozą maniakalno-depresyjną. W 2017 r. pisała o tym gazeta właściwa do takich tekstów. A tu zajęła zaszczytne miejsce na forum Summorum Pontificum.


Sinead O'Connor opublikowała niepokojące nagranie z hotelowego pokoju. Na filmie opowiedziała o swojej chorobie oraz o myślach samobójczych. Ze łzami w oczach stwierdziła: "Jestem zupełnie sama. W moim życiu nie ma nikogo, za wyjątkiem lekarza"

- Choroba psychiczna jest trochę jak narkotyki - ma w du*ie, kim jesteś, piętno też ma w du*ie, kim jesteś. Nagle wszystkie osoby, które miały się tobą opiekować, traktują cię jak g*wno. Każdego dnia walczę z całych sił dla wszystkich osób, które mi to robią, żeby trwać przy życiu. Gdyby chodziło tylko o mnie, dawno by mnie już nie było, bo przez ostatnie dwa lata chodzę po tej ziemi całkiem sama, jako kara za to, że jestem chora psychicznie. To jest zbrodnia, to nie powinno być tolerowane przez nikogo, kto mnie zna i twierdzi, że mnie kocha - mówi przez łzy na facebookowym nagraniu Sinead O'Connor.

Kilka dni po tym alarmującym filmie na Facebooku artystki pojawił się wpis, uspokajający fanów. Osoba opiekująca się Sinead O'Connor przekazała fanom artystki następującą wiadomość:

- Piszę to na prośbę Sinead, żeby dać znać wszystkim, którzy ją znają i kochają, że jest bezpieczna i nie ma myśli samobójczych. Jest otoczona miłością i otrzymuje najlepszą opiekę. Prosiła, aby zamieścić ten wpis, wiedząc, że się o nią martwicie. Nie będę odpowiadać na żadne pytania, proszę o wyrozumiałość. Mam nadzieję, że te słowa pocieszą tych, którzy byli zaniepokojeni - czytamy.

https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/sinead-oconnor-chce-sie-zabic-artystka-opublikowala-niepokojace-nagranie-aa-GEvt-EQCs-PzNr.html


Tu wiele o niej napisali:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sin%C3%A9ad_O%E2%80%99Connor#%C5%BBycie_prywatne
« Ostatnia zmiana: Września 19, 2018, 11:37:36 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Matka Bernadetta Maria « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!