Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:07:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj
Autor Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?  (Przeczytany 9644 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 23, 2019, 17:23:36 pm »

A pan "krzysiekniepiekło" to z jakiego kacerskiego odłamu jest?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adamstan
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 23, 2019, 17:26:33 pm »

Brzmi jak jakaś "wolnokościelna" odmiana zielonych.
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 24, 2019, 03:12:38 am »

Może byście przedstawili jakieś argumenty z Ewangelii dla Waszych dość złośliwych uwag pod moim adresem? Ja bez trudu Wam udowodnię na podstawie Pisma, że Jezus jest moim bratem.
Skora Jezus Jest synem Boga i my zwracamy się do Boga - Ojcze, to tym samym też jesteśmy synami Boga i Jezus jest w ten sposób naszym bratem. Ja do brata zawsze zwracam się po imieniu. Tylko do władców zwracam się per - ekscelencjo. Bez trudu dogaduję się z braćmi ( z tymi, z którymi jestem na ty). Nie potrafię się jedynie dogadać z tymi, którzy szukają szacunku pro forma (PAN) Sam Bóg uczy nas żeby się do niego zwracać - Ojcze. Szkoda, że w Kościele jest tylu ojców, chociaż Jezus przed tym przestrzegał.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 24, 2019, 07:51:12 am »

Nawiązując do pańskiego wpisu powitalnego odpowiem, że administracja i moderacja ma już brak tolerancji na te kocopoły kacerskie.
To tak gwoli wyczerpującej informacji.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 24, 2019, 10:22:24 am »

To widzę, że muszę się już powoli zacząć z Wami żegnać, bo tolerancję macie dość podobną do Żydów za czasów Jezusa. Rozwinę może jeszcze myśl odnośnie "Pan"
Mt 23 (piszę z pamięci, bo mi komputer szwankuje)
Jezus mówił - nikogo nie nazywajcie waszym ojcem, albowiem jeden jest wasz Ojciec, ten w niebie. W dzisiejszych czasach forma "pan" jest formą grzecznościową w stosunku do obcych. Z najbiższymi tej formy nie używamy. Bóg chce żebyśmy byli z nim w relacji intymnej, tak jak w rodzinie się praktykuje. W Ewangeliach też ewangeliści nie pisali "pan Jezus" ale pisali "Jezus". W modlitwach też rzadko jest "pan Jezus" ale prawie zawsze jest "Jezus" To szatan przekonuje ludzi żeby zwracali się do Boga, jak do obcego, bo to on chce być naszym ojcem. Dlatego Jezus przestrzegał żeby "obcych" nie nazywać swoim ojcem.

Do Szkieleta:
Twój nick bardzo wiele mówi o Tobie.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 24, 2019, 10:30:55 am »

A od kiedy to jesteśmy na "ty"?
Weź idź człowieku i nie cudzołóż więcej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 24, 2019, 11:45:20 am »

A od kiedy to jesteśmy na "ty"?
Weź idź człowieku i nie cudzołóż więcej.

Chyba od teraz, bo zwróciłeś się do mnie na "ty"
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 24, 2019, 12:23:55 pm »

panie knp, do tej pory wypisywałes pan brednie i reakcja forum była proporcjonalna. Teraz zaczynasz pan obrazać. Gdyby to forum miało tolerancje Zydów  z czasów Pana Jezusa, lezałbyś Pan pod stosem kamieni z rozbitym cymbałem. Zwracam się do admina o natychmiastową reakcje.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 24, 2019, 12:34:33 pm »

Ad Christophorum: niech Pan poczeka do Okrésu Wielkanocnégo, wtedy podejmę dyskusję. Teraz, jak widać, nié ma chętnych. Życzę surowégo Wielkiégo Postu, żeby wiele własnych rzeczy Pan odrzucił.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 24, 2019, 12:44:48 pm »

No dobrze. życzycie sobie na "pan", to mogę się do Was zwracać na "pan". Wy - z dużej litery, to chyba też powinno wystarczyć? Cały czas tak pisałem z dużej litery - grzecznościowo. Pierwszy raz spotykam się na forach z takimi wymaganiami. Nie jest moim celem kogokolwiek tutaj obrażać.

A co do odpowiedzi na pytanie tytułowe, to jak najbardziej katolicyzm w obecnej formie nie ma szans na przetrwanie. Musi się wiele zmienić w Kościele katolickim żeby ludzie chcieli w nim być. Katolik czuje się w nim zniewolony, przestraszony i boi się mówić tego, co myśli. Jezus urodził się w stajni i wśród prostych ludzi czuł się najlepiej. To elity Go ukrzyżowały.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 24, 2019, 12:48:55 pm »

Pan Jezus urodził się w stajni ale wskazał nam drogę wyjscia z tej stajni i dojscia do największych zaszczytów jakim jest Niebo. Pan z jakiegos niezrozumiałego dla mnie powodu chce sie w tej stajni urzadzic na stałe.
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 24, 2019, 13:13:15 pm »

No ale gdzie Jezus mówił, że niebo jest największym zaszczytem? Ja słyszałem, że tam stajenni wchodzą przed królami.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 24, 2019, 16:18:05 pm »

Weź idź człowieku i nie cudzołóż więcej.
Chyba od teraz, bo zwróciłeś się do mnie na "ty"
Jeszcze słabo Pan włada językiem polskim a już na teologa Pan pozuje. Pan Szkielet zwrócił się do Pana per "człowieku" a to zupełnie co innego niż "ty". Mógł ewentualnie zwrócić się per "mój dobry człowieku" ale widać chciał być uprzejmym.


Ja słyszałem, że tam stajenni wchodzą przed królami.
Nie z automatu, jak Pan to zdaje się sugerować.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2019, 16:28:14 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 24, 2019, 22:36:35 pm »

Weź idź człowieku i nie cudzołóż więcej.
Chyba od teraz, bo zwróciłeś się do mnie na "ty"
Jeszcze słabo Pan włada językiem polskim a już na teologa Pan pozuje. Pan Szkielet zwrócił się do Pana per "człowieku" a to zupełnie co innego niż "ty". Mógł ewentualnie zwrócić się per "mój dobry człowieku" ale widać chciał być uprzejmym.


Ja słyszałem, że tam stajenni wchodzą przed królami.
Nie z automatu, jak Pan to zdaje się sugerować.

A na czym ta moja sugestia miała by polegać? Ja opierałem się na tym, co mówił Jezus.
Mk 10
28 Wtedy Piotr zaczął mówić do Niego: «Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą». 29 Jezus odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu, braci, sióstr, matki, ojca, dzieci i pól 30 z powodu Mnie i z powodu Ewangelii, żeby nie otrzymał stokroć więcej teraz, w tym czasie, domów, braci, sióstr, matek, dzieci i pól, wśród prześladowań, a życia wiecznego w czasie przyszłym. 31 Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».

Król co do zasady jest pierwszy względem stajennego. W królestwie Bożym zaś według słów Jezusa jest na ogół odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2019, 22:39:06 pm wysłana przez krzysiekniepieklo » Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 25, 2019, 22:04:10 pm »

A na czym ta moja sugestia miała by polegać? Ja opierałem się na tym, co mówił Jezus.
Mk 10, 31 Lecz wielu pierwszych będzie ostatnimi, a ostatnich pierwszymi».

Król co do zasady jest pierwszy względem stajennego. W królestwie Bożym zaś według słów Jezusa jest na ogół odwrotnie.

To "na ogół" robi różnicę.
« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2019, 22:07:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 [2] 3 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!