Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:36:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy?  (Przeczytany 9637 razy)
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« dnia: Sierpnia 28, 2018, 00:46:21 am »

(gdybym miał dostęp do wałsciwego wątkuto bym tam pisał. nie mam. piszę tu)
Pozwolę sobie podzielić się kilkoma refleksami.

Prawoslawni z uwagą i jak zwykle z niepokojem śledzą to co się dzieje w KRK. Zawsze to robią, żeby nie było wątpliwości.
Reakcję są dosyć proste i w sumie takie same. Jednak tym razem chodzi o coś wiele więcej niż to, że katolicy nie potrafią dzwonić na dzwonach, służyć, czytać, śpiewać, malować ikon.
Chyba chodzi nawet o wiele więcej niż ponad 400 lat prześladowań fundowanych prawosławnym w katolickiej Polsce. Nikt z prawoslawnych, to Wam zaręczam, nie ma wątpliwości co do tego że Kościół katolicki chętnie sięga do gwałtu i przemocy wobec słabszych. Spytajcie  pierwszego lepszego prawosławnego w Polsce. Opowieści rodzinne, z pokolenia na pokolenie,  o zmuszaniu pod groźbą śmierci lub deportacji, do przechodzenia na katolicyzm są bardzo żywe na białoruskim Podlasiu, Łemkowszczyźnie, Chełmszczyźnie itd. Nas miało nie być. W  wielu miejscach to się udało.

I nie miało to nic wspólnego z Vaticanum II. Stara katolicka tradycja przemocy.

Tyle kontekst z mojej perspektywy.

"wszystko co uczyniliście braciom tym moim najmniejszym, Mi uczyniliście". To słowa samego Chrystusa, Głowy Kościoła(gdyby ktoś zapomniał) z Ewangelii o Strasznym Sądzie.

Ania M pisze "musimy wynagrodzić". Aniu Jak?

Przypomnijmy słowa, które Bóg wypowiedział, gdy człowiek popełnił pierwsze zabójstwo,gdy Kain zabija sprawiedliwego Abla.

Rzekł Bóg: «Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11 Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie. 12 Gdy rolę tę będziesz uprawiał, nie da ci już ona więcej plonu. Tułaczem i zbiegiem będziesz na ziemi!»

Raport Wielkiej Ławy Przysięgłych, mówi wyraźnie o dokonanych mordach na dzieciach. A co z samobójstwami ofiar, które nie poradziły sobie psychicznie z brzemieniem krzywdy,którą im wyrządzono.

Aniu, uważasz że człowiek  jest w stanie zagłuszyć te głosy wołających do Boga?

=-Raport mówi o 70 lat latach wstecz. 2018-70=1948 rok.

To nie jest tylko problem Kościoła modernistycznego VII. To jest problem Kościoła trydenckiego również.  Co za róźnica czy gwałcił ksiądz po łacinie czy w jeżyku narodowym odprawiający msze? To jest jeden i ten sam Kościół. Obawiam się, że macie wyidealizowany obraz Kościoła sprzed VII.

Czy w katolickiej Polsce przemoc seksualna wobec najsłabszych nie miała miejsca? W to chyba dziś już nikt nie jest w stanie uwierzyć. W jaki sposób reagowano na ujawiane przypadki gwałtów? Tak samo jak na całym świecie. Chowanie głowy w piasek, piętnowanie ofiary jej lokalnym środowisku, przenoszenie księzy do innych parafii, uciekanie kurii biskupiej przed odpowiedzialnością, "złowroga propaganda mediów"

szkieletor: papiez nie oddal MArii ROsji. Litości, co ma piernikus do wiatrakusa?  ???

Problem  tkwi w funkcjonowaniu instytucji Kościoła jako całości. NIezgodnie z nauką św. Ojców, apostołów i samego Chrystusa. 

Jejku, to wszystko jest takie tragiczne i smutne >:(











« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 00:48:22 am wysłana przez Bogosłow » Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 28, 2018, 10:13:54 am »

Panie Bogusławie, uważnie przeczytałem Pana tekst. Czy lekarstwem na bolączki katolicyzmu ma być gremialne wstąpienie katolików na czele z Papieżem do FSB Rassiji?
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 28, 2018, 21:26:43 pm »

Ad thema: nie.

________________


Chyba chodzi nawet o wiele więcej niż ponad 400 lat prześladowań fundowanych prawosławnym w katolickiej Polsce. Nikt z prawoslawnych, to Wam zaręczam, nie ma wątpliwości co do tego że Kościół katolicki chętnie sięga do gwałtu i przemocy wobec słabszych. Spytajcie  pierwszego lepszego prawosławnego w Polsce. Opowieści rodzinne, z pokolenia na pokolenie,  o zmuszaniu pod groźbą śmierci lub deportacji, do przechodzenia na katolicyzm są bardzo żywe na białoruskim Podlasiu, Łemkowszczyźnie, Chełmszczyźnie itd. Nas miało nie być. W  wielu miejscach to się udało.

Operuje Pan niekonkretnymi zarzutami i, najprawdopodobniéj, miesza Pan walki religijne z obrządkowymi oraz ethnicznymi. Dwa piérwszé gatunki przeciętny Ździsiek uważa za jedno i to samo, ale jeśli ktoś sobie wpisuje w nicku "Theolog", to wypadałoby to rozróżniać. Ciekaw jestem téż, jak Pan mierzy te 400 lat.
Poza tym, jedna rzecz to niszczenié cerkwi przez międzywojenné państwo polskié, a inna to moskalska państwowa likwidacja unii i narzucenié moskiewskiéj jurysdykcyi u pańskich prawosławnych (tzw. w owym czasie "grekokatholików"). Pan zdaje się uciekać od zagrożenia dawno nie istniejącégo do Północnéj Stolicy Szatana.


białoruskim Podlasiu

Historyczné Podlaszé jest ethnograficznie ruskié (ukraińskié). Województwo podlaskié dzisiaj a przed rozbiorami to dwie różné rzeczy. Rzeczywiście, w skład obecnégo państwa polskiégo (a konkretnie pomienionégo województwa) wchodzą tereny Wielkiégo Xięstwa Litewskiégo, któré Karski uznał za białoruskié (wielkié odkrycié: Wielkié Xięstwo, okazuje się, zamieszkiwał jakiś naród) i raczéj miał rację. Hajnówka się do Białorusi Karskiégo już nie zalicza: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/Belarusians_1903.jpg


I nie miało to nic wspólnego z Vaticanum II. Stara katolicka tradycja przemocy.

Zarzut nie poparty konkretami. Możliwé, że Grecy rzeczywiście byli świętsi, ale z drugiéj strony konkretné zarzuty przedstawiamy trwającému około dwie dekady międzywojennému państwu polskiému, któré Pan Bóg szybko ukarał. Zdecydowanie za mało faktographii.
Oczywiście, prawdziwą tradycję przemocy to mają moskiewscy sataniści.


=-Raport mówi o 70 lat latach wstecz. 2018-70=1948 rok.

To nie jest tylko problem Kościoła modernistycznego VII. To jest problem Kościoła trydenckiego również.  Co za róźnica czy gwałcił ksiądz po łacinie czy w jeżyku narodowym odprawiający msze? To jest jeden i ten sam Kościół. Obawiam się, że macie wyidealizowany obraz Kościoła sprzed VII.

Znowu na podstawie jednégo grzéchu nazywa pan grzésznikami całé Miasto. Jasné jest przecież dla każdégo nieuprzedzonégo czytelnika, że chodzi o upadek, który nastąpił w XX wieku. Sobór trydencki to XVI wiek.


Czy w katolickiej Polsce przemoc seksualna wobec najsłabszych nie miała miejsca?

Przypuszczam, że grzech sodomski w każdéj formie miał już miejsce w każdym kraju świata. W końcu mamy 15 VIII roku od stworzenia świata 7526, co nie ;) ? To dosyć czasu, żeby wszystko się wszędzie już stało.
Uprzedzając następné pytanié: nie znam z blizka żadnégo przypadku. Można? Można.


szkieletor: papiez nie oddal MArii ROsji. Litości, co ma piernikus do wiatrakusa?  ???

Objawienia Fatimskié. Wielu w nie wierzy, ja téż. Pana z pewnością ucieszy fakt, że Maryja w objawieniach prosiła o przyjmowanié Komunii w piérwszé soboty miesiąca (w uproszczeniu), a nie o uczestnictwo w popularnych w Polsce piérwszosobotnich nabożeństwach wobec wystawionégo Najświętszégo Sakramentu. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pan téż wypełnił prośbę Preswiatyja Prysno Diwy i także przyjmował Najświętszy Sakrament czy to w piérwszą sobotę, czy w następującą po niéj niedzielę w intencji wynagrodzenia i jak tam daléj szło...


Problem  tkwi w funkcjonowaniu instytucji Kościoła jako całości. NIezgodnie z nauką św. Ojców, apostołów i samego Chrystusa. 

Całégo Kościoła? Z jaką nauką Chrystusa?


Chrystusa, Głowy Kościoła(gdyby ktoś zapomniał)

Już gdzieś wskazywałem, że Apostoł nazywa Chrystusa Głową Kościoła w tym sensie, w jakim mąż jest głową żony. Żona ma także własną głowę. Własną głową kościoła lokalnégo jest biskup, zaś całégo Kościoła — następca świętégo Piotra.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2018, 23:36:08 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #3 dnia: Września 21, 2018, 15:36:39 pm »

http://wyborcza.pl/7,75968,23844372,skandal-pedofilski-w-kosciele-nie-odmieni-oblicza-tej-ziemi.html?disableRedirects=true

Rozgrzane główki pod pionierskimi czapkami, konkretnie w os. tow. Majmurka, już 31-go zastanawiały się w tem. Ale doszły do konstatacji iż...
Cytuj
skandal jest wyraźnie rozgrywany przez konserwatywne, niechętne pontyfikatowi Franciszka skrzydło tej instytucji.
Konserwatyści wyraźnie grają na przerwanie „franciszkańskiego eksperymentu”. Jeśli im się uda, wzrośnie przepaść między Kościołem a świeckimi katolikami z Europy Zachodniej i ze Stanów – od dawna przekonanych, że ich kapłani są głusi na moralnego ducha epoki.
Nie mam dostępu do resztek tych elaboratów, ale... może i tak być,że wespół w zespół uda nam się jednak Matkę obronić przed "MORALNYM DUCHEM EPOKI" :-)
Sformułowanie godne ich ulubieńca (z czym wcale się już nie kryją i bronią GO jak kol.zdobyczy postępu) oraz jego u-padłego mentora z KBW, o ktorych raczył nam ks. misjonarz Włodzimierz Małota doskonały referat w ostatnią sobotę w msc-u kolbowym zaprezentować.

Ps
Link do tuby podałem wczoraj- Wielebny przemawiał przed Jego Exc.abp JPL.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #4 dnia: Marca 16, 2019, 01:39:15 am »

Cytuj
...
przed Jego Exc.abp JPL
Gdyby ktoś dziś w centrali miał troszkę wolnego czasu można go przeznaczyć np. na "politykę polską":

https://politykapolska.eu/2019/03/13/zaproszenie-na-wielka-konferencje-trzeba-bowiem-azeby-krolowal-warszawa-16-marca-2019/

Dla preferujących inne towarzystwo jest też partyjna oferta u x. prof. Grygiela pod Wawelem.
Zbieżność metapoli-tematyki i daty zupełnie przypadkowa :-)

Może się zdarzyć, że któryś z szacownych panelistów/gości o pytanie postawione w wątku zawadzi.

Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 21, 2019, 20:00:44 pm »

Mnie cały czas zastanawia jedna rzecz. dlaczego mamy Kościół katolicki, prawosławny, protestancki i jeszcze wiele innych Kościołów. Pewnie założycielom chodziło żeby mieć swój własny Kościół. Ja na przykład należę do Kościoła Chrystusowego. Każdy, kto do tego kościoła należy - jest mi bratem.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 21, 2019, 21:30:56 pm »

Mnie cały czas zastanawia jedna rzecz. dlaczego mamy Kościół katolicki, prawosławny, protestancki i jeszcze wiele innych Kościołów. Pewnie założycielom chodziło żeby mieć swój własny Kościół. Ja na przykład należę do Kościoła Chrystusowego. Każdy, kto do tego kościoła należy - jest mi bratem.

A czy zna Pan jakiegoś protestanta albo prawosławnego, który by twierdził, że nie należy do  Kościoła Chrystusowego? Ja takowych nie spotkałem.  A członkowie LGBT Christian Church Inc. (naprawdę taki istnieje), czy oni się uznają za członków Kościoła Chrystusowego? Założę się o każdą sumę, że tak!

Tak więc dużo Pan ma braci, i to bardzo różnorodnych  ;)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #7 dnia: Marca 21, 2019, 21:50:40 pm »

Cytuj
.Tak więc dużo Pan ma braci,   

I sióstr  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 21, 2019, 21:58:51 pm »

Cytuj
.Tak więc dużo Pan ma braci,   

I sióstr  ;)
I tych pomiędzy   ;)
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 21, 2019, 23:03:24 pm »

Mt 7
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Jak widać, to sama deklaracja, że się należy do Kościoła Chrystusowego, nie wystarczy. W Kościele Chrystusa wszyscy są uczniami Chrystusa i kierują się Jego nauką. W tym Kościele nauczyciel jest Jeden i wszyscy mają tylko Jednego Ojca. Ci, którzy poszli za innymi nauczycielami, to pobłądzili.

2 Tm 4
1 Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się1, i na Jego królestwo: 2 głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli2 nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty3, spełnij swe posługiwanie!
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 23, 2019, 13:20:47 pm »

Św. Józef Sebastian Pelczar o Kościele.

Kościół katolicki istniał przez dziesięć wieków, nim nastąpiło odszczepieństwo wschodnie, a wieków piętnaście, nim zjawił się protestantyzm; w tym czasie uznawano go powszechnie za Kościół Chrystusowy; jakże tedy stać się mogło, że nagle przestał nim być w wieku XI-tym na Wschodzie, a w wieku XVI na Zachodzie? Czyliż on porzucił naukę, powierzoną mu od Chrystusa? Nie. Czy zmienił doszczętnie swój ustrój, ustanowiony przez Chrystusa? Także nie. Więc może uległ gangrenie moralnej aż do szpiku? I to nie. Wprawdzie w wiekach X i XV więcej było zeświecczenia i zepsucia w duchowieństwie, niż kiedy indziej, także nawet na Stolicy św. zasiedli niektórzy papieże, tego urzędu niegodni, jak Jan XII w X-tym Benedykt IX w XI-tym, lub Aleksander VI w XV wieku; ale wnet nastąpiła reforma, którą w wieku XI przeprowadził św. Grzegorz VII, w szesnastym Sobór trydencki; zresztą i w onych wiekach zniesławionych spotykamy Świętych, jak niemniej znakomitych papieży i biskupów. A więc Kościół katolicki w wieku XI i XVI nie przestał być Kościołem Chrystusowym i jest nim dotąd.

Źródło: Obrona religii katolickiej, tom I, Przemyśl 1920, str. 83.
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 23, 2019, 16:39:34 pm »

Ale Ty masz jakieś własne zdanie na ten temat? A może znalazłaś sobie kolejnego nauczyciela, bo z nauczania Jezusa nie da się nikogo przekonać, że KK jest dalej Kościołem Chrystusowym? Widzisz, jak by wszyscy opierali się na nauczaniu Jezusa, to może nie powstało by tyle odrębnych Kościołów. To kolejni nauczyciele głoszący swoje własne nauki porozrywali Kościół, który jest własnością Jezusa, bo nabył go swoją własną krwią. Jak by wszyscy byli uczniami Jezusa, to nie ważyli by się zawłaszczać tego, co do Jezusa należy.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #12 dnia: Marca 23, 2019, 16:46:54 pm »

Ale Ty masz jakieś własne zdanie na ten temat? A może znalazłaś sobie kolejnego nauczyciela, bo z nauczania Jezusa nie da się nikogo przekonać, że KK jest dalej Kościołem Chrystusowym? Widzisz, jak by wszyscy opierali się na nauczaniu Jezusa, to może nie powstało by tyle odrębnych Kościołów. To kolejni nauczyciele głoszący swoje własne nauki porozrywali Kościół, który jest własnością Jezusa, bo nabył go swoją własną krwią. Jak by wszyscy byli uczniami Jezusa, to nie ważyli by się zawłaszczać tego, co do Jezusa należy.
Na razie to dla Pana szanownego, to jest Pan Jezus. Jezus gra w piłke w Górniku Zabrze. Radze sie przyzwyczaic do tej formy
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #13 dnia: Marca 23, 2019, 16:55:24 pm »

Jezus jest moim bratem. Z jego upoważnienia zwracam się do Niego po Imieniu. Szacunek nie polega na dodawaniu "Pan". Szacunek wypływa z serca człowieka. Znam wielu, którzy zwracają się do drugiego "pan", tyle, ze te "pan" jest pełne pogardy. W Twojej nauczycielskiej narracji tez widzę taką postawę.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #14 dnia: Marca 23, 2019, 17:17:49 pm »

Jezus jest moim bratem. Z jego upoważnienia zwracam się do Niego po Imieniu. Szacunek nie polega na dodawaniu "Pan". Szacunek wypływa z serca człowieka. Znam wielu, którzy zwracają się do drugiego "pan", tyle, ze te "pan" jest pełne pogardy. W Twojej nauczycielskiej narracji tez widzę taką postawę.
Proszę Pana, ja się do Pana rodziny nie mieszam i moze się Pan zwracac do nich jak Panu wygodnie ale tutaj Pan publicznie wypowiada sie na temat 2-giej osoby boskiej i prosze sie zachowywac tak jak wymagaja tego katolickie obyczaje a nie obyczaje stajenne.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2019, 17:20:00 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: czy to jest koniec katolicyzmu jaki znamy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!