Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:00:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 36293 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #135 dnia: Września 18, 2018, 13:20:05 pm »

Wyczytane:

"Janusz Korwin-Mikke: "Jezus-Maria! Kościół ma zapłacić milion + dożywotnią rentę(!!) kobiecie, którą w wieku 14 lat całował i obmacywał ksiądz. Teraz nastolatki (czytają internet, czytają...) będą się masowo podstępem lub siłą pchały księżom do łóżek. Sąd zastosował bardzo silny bodziec ekonomiczny..."
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #136 dnia: Września 19, 2018, 10:03:42 am »

Wierni związani z Kościołem, zazwyczaj w średnim wieku lub starsi (młodzi olewają Kościół lub wyemigrowali) bronią Kościoła jako organizatora życia społecznego. Ale swobodnie popierają zniesienie spowiedzi w konfesjonale i inne nowinki. Na razie nie popierają ślubów homo; ale nie dadzą się pokroić za obronę małżeństwa. Każdy ma kogoś "na Wyspach" i są na bieżąco z postępem w Kościele.

Moje wrażenia z pobytu w Polsce w te wakacje z grubsza pokrywają się z powyższym. Jeszcze bym dodał,  że wierni w średnim wieku, z którymi rozmawiałem nie widzą jakiegoś wielkiego problemu w potencjalnym  wyświęcaniu kobiet na księży.

Co do małżeństwa, to sytuacja jest przygnębiająca. Nawet na największym zad***u rozwody zaczynają stawać się chlebem powszednim. W mojej rodzinie mieliśmy rozwód małżeństwa 60-latków. Rozwód stał się wyobrażalną opcja nawet dla starych bab ze wsi (że tak się nieładnie wyrażę).



Problem polega na tym, ze jak pewien znany ksiadz z Bydgoszczy (wszystkim znany na tym forum) nie pozwolil na katolicki pogrzeb (czy tez uzyczenie kaplicy) rozwodnikowi w nowym zwiazku/niewierzacemu to byl nawet wzywany do (skadinad dosc konserwatywnego w pogladach) biskupa. Wiec skad Ci ludzie maja wiedziec, ze rozwod jest rzecza zla? To jak z chrztami nieslubnych dzieci 'No bo co dziecko winne' - to ludzi wcale nie zacheca do wziecia slubu. Jak moja mama zaszla w ciaze przed slubem, to ksiadz wprost powiedzial - 'Pani, albo slub bierzeta albo ja dziecka chrzcic nie bede'. Slub byl, prawie 40 lat temu, malzenstwo ma sie dobrze, ksiedza wspominaja dobrze :)

1. Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje! Co innego "katolickie" uniwersytety pełne aborcjonistów, eugeników czy gendorów...
2. Nawiązując do przykładu lekko go rozwinę. Znam podobny przypadek z tym, że chce wspomnieć o sytuacji z mamą nie proboszczem. Zatem mama delikwentki, która zaszła w ciąże przed ślubem nie odezwała się do niej aż do czasu ślubu! Czuła się oszukana przez córkę (kto dziś myśli w takich perspektywach). Co ciekawe córka już jako dorosła twierdzi, że gdyby była w sytuacji swojej matki to by nie robiła sprawy bo ... życie. Tak właśnie się to wszystko psuje i jednocześnie jest to prowokowanie młodych do zachowań nieodpowiednich.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #137 dnia: Września 19, 2018, 10:23:50 am »

Cytuj
Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje!

Dlatego uważałem, że budowanie struktur ubezwłasnowolnionych "opiekunem kurialnym" - czytaj "kretem" to bardzo zły pomysł; np. Duszpasterstwa Tradycji Indultowej.
Podobnie ma się rzecz z ruchami społecznymi i parapolitycznymi. Zadeklarowanie w statutach obrony "Kościoła" to w istocie obrona lewactwa.
Wydaje się, że tzw ruchy narodowe bardzo powoli zaczynają to rozumieć i "laicyzują się". No bo jak tu bronić interesu Polski niepodpadając jednoczesnie KEPskim? Nastąpiła zmiana historyczna: Kościół jako instytucja hierarchiczna nie reprezentuje już interesów ani wiernych ani Polskich.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #138 dnia: Września 19, 2018, 12:00:12 pm »

Cytuj
Skargowcy swego czasu zrobili akcję bilbordową "Konkubinat to grzech". Niby nic kontrowersyjnego, raczej oczywistego i ... gdyby mieli "opiekuna" (kiedy chcesz mieć "katolicki" w nazwie organizacji to musisz takiego mieć) to wiadomo, że nie byłoby najmniejszej szansy na tą akcje!

Dlatego uważałem, że budowanie struktur ubezwłasnowolnionych "opiekunem kurialnym" - czytaj "kretem" to bardzo zły pomysł; np. Duszpasterstwa Tradycji Indultowej.
Podobnie ma się rzecz z ruchami społecznymi i parapolitycznymi. Zadeklarowanie w statutach obrony "Kościoła" to w istocie obrona lewactwa.
Wydaje się, że tzw ruchy narodowe bardzo powoli zaczynają to rozumieć i "laicyzują się". No bo jak tu bronić interesu Polski niepodpadając jednoczesnie KEPskim? Nastąpiła zmiana historyczna: Kościół jako instytucja hierarchiczna nie reprezentuje już interesów ani wiernych ani Polskich.
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!
 
Byli też kiedyś NOPowyc (to jeszcze istnieje) i chodzili do x. Trytka.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #139 dnia: Września 19, 2018, 12:14:34 pm »


Byli też kiedyś NOPowyc (to jeszcze istnieje) i chodzili do x. Trytka.

Z x. Trytkiem kumali się kiedyś też ci z Falangi (nie wiem, jak po ich mariażu z maoistami).
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #140 dnia: Września 19, 2018, 13:57:48 pm »

Cytuj
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!

To prawda ale robią to bardzo dyskretnie i nienachalnie; bardzo słusznie zresztą.
Tym samym Marsz Niepodległości nie jest podlany mdłą posoborową melasą. Marsz i narodowców opuścili "kierownicy duchowi" pod presją GW. I wyszło to na dobre. Posoborowie nie ma narzędzi do kontrolowania tych środowisk.
I właśnie dlatego narodowcy będą intensywnie zwalczani przez reżymsko-katolików.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #141 dnia: Września 19, 2018, 15:01:20 pm »

Cytuj
Środowiska narodowe wcale się nie laicyzują, one się tradycjonalizują i to nie indultowo, bo to dla nich ta sama droga co NOMowa. One się tradycjonalizują bractwowo.
Droga kontrowersyjna dla większości, paląca wiele mostów ALE moim zdaniem jedynie słuszna!

To prawda ale robią to bardzo dyskretnie i nienachalnie; bardzo słusznie zresztą.
Tym samym Marsz Niepodległości nie jest podlany mdłą posoborową melasą. Marsz i narodowców opuścili "kierownicy duchowi" pod presją GW. I wyszło to na dobre. Posoborowie nie ma narzędzi do kontrolowania tych środowisk.
I właśnie dlatego narodowcy będą intensywnie zwalczani przez reżymsko-katolików.
A ja mam wrażenie, że szybko się zorientują , że to był strategiczny błąd - może już to zrozumieli.
Spodziewam się zatem w każdej chwili pojawienia się na scenie nowego gracza, jakiegoś porządnego narodowca, młodego kapłana, co lubi chodzić z szalikiem, może lubuje się w koszulkach patriotycznych.
Oczywiście NOMowy i oczywiście w pełnej łączności. Zabłyśnie jakimś drobnym wyskokiem ale bez przesady. GW napisze tekst o nim jako umiarkowanym faszyście tak, że autoryzuje go jako "dobrego patriotę co go GW nie lubi".
Naprawdę wypatruje od kilku tygodni takiej wschodzącej gwiazdy.
Tam się bowiem źle dzieje wśród tych narodowców - sięgają do tradycji i to w wydaniu FSSPX, ortodoksja tam się pojawia katolicka w wydaniu absolutnie niedozwolonym a na fali imigranckiego tsunami PISu mogą wiele zyskać politycznie - a wraz z nimi te lefebryzmy również!

Wypatrujmy komety z długim błyszczącym ogonem, czerwono-białym ogonem :)

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #142 dnia: Września 19, 2018, 15:27:37 pm »

Ta ja zupełnie z innej beczki: co Szanowni Państwo sądzą, w świetle ostatnich wydarzeń, o Janie Pawle II? Kwestie pism i nauczania JPII, jego błędów dotyczączych ekumenizmu, miziania się z muzułmanami i żydami, Asyżu były na tutejszym forum omawiane. Pozytywy pontyfikatu również.
Ale jak wygląda Jego odpowiedzialność za aferę zboków:
wiedział/ nie wiedział?
dlaczego nie przeciwdziałał?
dlaczego zboków nominował?
jaka była rola eminencji Dziwisza, Sodano?

Co Szanowni myślą bądź wiedzą?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #143 dnia: Września 19, 2018, 16:13:28 pm »

Cytuj
A ja mam wrażenie, że szybko się zorientują , że to był strategiczny błąd - może już to zrozumieli.
Spodziewam się zatem w każdej chwili pojawienia się na scenie nowego gracza, jakiegoś porządnego narodowca, młodego kapłana, co lubi chodzić z szalikiem, może lubuje się w koszulkach patriotycznych.
Oczywiście NOMowy i oczywiście w pełnej łączności. Zabłyśnie jakimś drobnym wyskokiem ale bez przesady. GW napisze tekst o nim jako umiarkowanym faszyście tak, że autoryzuje go jako "dobrego patriotę co go GW nie lubi".
Naprawdę wypatruje od kilku tygodni takiej wschodzącej gwiazdy.
Tam się bowiem źle dzieje wśród tych narodowców - sięgają do tradycji i to w wydaniu FSSPX, ortodoksja tam się pojawia katolicka w wydaniu absolutnie niedozwolonym a na fali imigranckiego tsunami PISu mogą wiele zyskać politycznie - a wraz z nimi te lefebryzmy również!

Wypatrujmy komety z długim błyszczącym ogonem, czerwono-białym ogonem :)

Po doświadczeniach z ks. Międlarem, Kneblewskim, biskupi będą się bali oddelegować kogoś.
Wiem, że "swój człowiek", który bedzie prowadził owieczki to najlepszy sprawdzony pomysł ale trudny teraz do realizacji. Tym bardziej, że duża część obecnych na Marszu głośno wyrażała się w sposób "antyklerykalny" - to nowość na takich imprezach. Dyżurni patrioci z Gazety Polskiej i wszelkiej maści Oazowcy to może 5% obecnych. Wyznawcy Światowida mogliby ich nakryć czapkami  :)

No chyba, że ks. Stryczek dostanie polecenie służbowe...ale musiałby dostać zgodę narodowców na swoje występy w duchu... no własnie w jakim duchu? Proimigranckim? - nie dostanie wejściówki.

Raczej oczekiwałbym, o czym pisałem przed rokiem, wyrafinowanej i nagłośnionej prowokacji PiS-u. Np. policja na tydzień przed Marszem odkrywa skład z antysemickimi transparentami, bronią ostrą itp. Albo jakiś niezależny dziennik opublikuje taśmy z podsłuchami narodowców.
Czasu coraz mniej; chłopcy ciężko głowkują.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2017/11/msza-sw-trydencka-z-okazji-swieta-11.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #144 dnia: Września 20, 2018, 11:40:23 am »

Rzut oka na lifesitenews uzmysławia, że subtelności mamy już za sobą, teraz wchodzimy w nowy etap.



Zestaw indywiduów jaki Bergoglio desantuje na synod młodych nie pozostawia złudzeń - ma być homorewolta i nic tego nie powstrzyma.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #145 dnia: Września 23, 2018, 08:47:50 am »

Wątek polski. X. Woźnicki przekazuje taką wieść dotyczącą obecnego Prymasa:

https://youtu.be/Ziu08UfumBA?t=1408 fragment od 23:28 do mniej więcej 24:20

Jeśli to prawda, to zakładam, nie wiedząc nic więcej, że facet ma skłonności z którymi walczy. Ale od dziś uważniej niż dotychczas będę śledził jego wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2018, 09:10:28 am wysłana przez Caivs » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #146 dnia: Września 23, 2018, 12:04:48 pm »

Raczej oczekiwałbym, o czym pisałem przed rokiem, wyrafinowanej i nagłośnionej prowokacji PiS-u.

Z niezależnej.pl w kontekście teorii Grzegorza Brauna:
Cytuj
Generalnie, to wszystko co się dzieje w sferze propagandowej antyPiSowskiej "prawicy" opisał już dość dawno Vladimir Volkoff w zbeletryzowanej formie powieści p.t. "Montaż". Jest to dość łatwo dostępne w internecie jako plik Montaz.pdf Za dywersyjną propagandą stoi zawsze wyspecjalizowana struktura rosyjskich służb specjalnych. Posługuje się agentami etatowymi, zwerbowanymi obywatelami "wolnego świata" i ogromną armią "pożytecznych idiotów".

W pierwszej grupie to Pan Rysio mi się jednak nie mieści  ;).
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2018, 12:06:49 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #147 dnia: Września 23, 2018, 14:21:58 pm »

Cytuj
.  W pierwszej grupie to Pan Rysio mi się jednak nie mieści  ;).

Przykro mi jest, ze tak slabo jestem oceniany ;D

Ciekaw jestem czy zasada dot. propagandy dotyczy symetrycznie innych wplywow; np. amerykanskich, izraelskich i itd.
Jakos nie slyszalem, ze gdy ktos krytykuje narodowcow to znaczy, ze nalezy do siatki izraelsko-amerykanskich szpiegow.

PS
Czytalem natomiast w GW, ze na Garncarskiej zbieraja sie "negacjonisci" - szpiedzy Rosji.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2018, 14:23:36 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #148 dnia: Września 23, 2018, 22:55:53 pm »

Wątek polski. X. Woźnicki przekazuje taką wieść dotyczącą obecnego Prymasa:

https://youtu.be/Ziu08UfumBA?t=1408 fragment od 23:28 do mniej więcej 24:20

Jeśli to prawda, to zakładam, nie wiedząc nic więcej, że facet ma skłonności z którymi walczy. Ale od dziś uważniej niż dotychczas będę śledził jego wypowiedzi.

Panie Caivs, można podać linki z potrzebnym momentem nagrania. O to prosimy.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #149 dnia: Września 23, 2018, 23:45:55 pm »

https://wpolityce.pl/kosciol/413495-ksiadz-krytykujacy-homolobby-w-kosciele-wyslany-na-badania

Do psychuszki za sprzeciw wobec pedalstwa....
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!