Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:02:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 35504 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 27, 2018, 19:41:59 pm »

Jeszcze papież Franciszek zawału dostanie. Ale wiem jedno, że trzeba Panu Bogu za to szambo wynagradzać i prosić o interwencję i pomoc.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 27, 2018, 20:17:49 pm »

Nawoływania niektórych hierarchów o "oczyszczenie zgnilizny aż do korzeni" są prawdziwie wzruszające. Aż mi łzy mi stają w oczach.  :D

Tyle tylko, że gdyby tak naprawdę zacząć usuwać zgniliznę, to może się okazać, że zostaje nam może ledwie 5% "zdrowizny". Czyli, tak prawdę mówiąc, trzeba by wykarczować winnicę i zacząć od nowa. Quis fortis tractare serpentes?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 27, 2018, 21:08:35 pm »

To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 27, 2018, 21:16:23 pm »

To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".
Mam podobne odczucia. Kosciol musi upasc (i to niestety ku uciesze jego zacieklych nieprzyjaciol), ale to jest jedyna droga, zeby sie odrodzil, bo niestety sam nie jest w stanie sie oczyscic i nawrocic. Szkoda.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 27, 2018, 21:39:10 pm »

Katolicka Agencja Informacyjna (CNA) otrzymała krótkie oświadczenie od prałata Jean-François Lantheaume, byłego pierwszego doradcy nuncjatury w Waszyngtonie, którego zadaniem było poinformowanie kardynała McCarricka o sankcjach nałożonych na niego przez papieża Benedykta XVI. Lantheaume, który odmówił udzielenia wywiadu, potwierdził jedynie prawdziwość raportu Viganò.

"Viganò powiedział prawdę. To wszystko - powiedział Lantheaume w pisemnej odpowiedzi na CNA.

Tymczasem obrońcy papiescy zwarli szeregi wokół papieża, próbując zaatakować postać arcybiskupa Viganò -  jako "niezadowolonego byłego pracownika", który był "zawsze szalonym".

https://onepeterfive.com/pope-refuses-to-answer-questions-about-vigano-accusations-as-another-former-vatican-diplomat-confirms-the-report/


Ale się kotłuje!  I jak najbardziej trzeba to wyciąć w pień!  A jak było wcześniej z ks. Marcialem Macielem Degollado? tez oskarżenia wpływały i co?  Tu jest wątek:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4173.msg93595.html#msg93595
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 27, 2018, 21:49:36 pm »

Sądzę, że to jest ten moment.
Albo pojawi się więcej hierarchów, którzy napiszą "TO TRZEBA WYJAŚNIĆ" i nie będzie ucieczki albo Vigano nazwa frustratem, Burka frustratem,... wszyscy się mszczą bo ich Franciszek powyrzucał z Rzymu itd.
Jeżeli jest jeszcze jakiś potencjał i odwaga i wiara wśród biskupów, to teraz jest ten moment, jeszcze może do środy ... i jeżeli nie będzie fali to Bergoiglianie opanują temat i wyciszą po swojemu.

Jutro spodziewam się kontrofensywy na "sześć fajerek", będzie ostro, wszystko to co Bergoglianie lubią najbardziej: współczucie, dialog, miłość, braterstwo,...
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 27, 2018, 22:13:13 pm »

A jeszcze nie tak dawno sprawa z 2015 roku  wielebnego Krzysztofa Charamsy? On też był w Kongregacji Nauki Wiary. I jeszcze żądania miał!  W przesłanym „Gazecie Wyborczej” manifeście watykański duchowny apelował do Kościoła o anulowanie nauczania katolickiego w zakresie nauczania o grzechu sodomskim, żądając usunięcia kilku punktów katechizmu, traktujących o homoseksualizmie.

Tu jest wątek:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9135.msg201962.html#msg201962

W jakim matrixie żyjemy od lat! Wybuchnie --> uciszają i tak w kółko!
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 27, 2018, 22:55:08 pm »

Sądzę, że to jest ten moment.

Oby miał Pan rację.  Chyba każdy z nas bardzo by chciał, aby nastała znów jaka taka normalność, kiedy to największym skandalem było, że jakiś biedny proboszcz w Pipidówce Małej miał dziecko ze swoją gosposią...

Tak swoją drogą: czyż to nie ironia losu, że strony uważane za "świrujące", takie jak traditio.com, pisały o tym wszystkim od lat? 

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 27, 2018, 23:06:19 pm »

Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 27, 2018, 23:14:56 pm »

To trzeba wyciąć.
Ja już wolę sabat furii liberalnych mediów, opluwanie Kościoła, bankructwo 90% diecezji i sprzedaż kościołów, sztuki i czego się da żeby zapłacić ofiarą...
WSZYSTKO to jest lepsze niż trwanie w tym szambie.
Niech się to wszystko wreszcie wyleje, niech ci wrogowie Kościoła uderzą z całą siłą, niech te wszystkie skandale "odpalą" jednocześnie, już , teraz, byle w końcu dotknąć dna i poczuć to uczucie, że teraz już "ku powietrzu".
Mam podobne odczucia. Kosciol musi upasc (i to niestety ku uciesze jego zacieklych nieprzyjaciol), ale to jest jedyna droga, zeby sie odrodzil, bo niestety sam nie jest w stanie sie oczyscic i nawrocic. Szkoda.

Przyszłość widzę na podobieństwo wegetujących jeszcze tu i ówdzie parafii mariawickich (ta na warszawskiej Woli ciągle staje mi jako przykład przed oczyma). Z nielicznymi, ale wiernymi, z ograniczonym kontaktem z otoczeniem. Pokładam nadzieję w kościołach i kaplicach FSSPX, ośrodkach FSSP, IBP,  niektórych kościołach przy domach zakonnych o bardziej "konserwatywnym" profilu. Ja już się z tym pogodziłem. Po przeczytaniu (już sporo przecież czasu temu) Correctio Filialis przestałem już zupełnie przejmować się aktualnym biskupem Rzymu i tym co wyczynia.

PS
Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html


P. Anna mnie ubiegła, też właśnie natrafiłem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2018, 23:16:52 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 27, 2018, 23:57:36 pm »

Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (tłumaczenie)
(...)
https://www.pch24.pl/tylko-u-nas--pelny-tekst-listu-ksiedza-arcybiskupa-vigano,62424,i.html

Tyle nazwisk.Tylu biskupów.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 28, 2018, 00:49:08 am »

Cytuj
Ordynariusz diecezji Madison poprosił katolików świeckich, by informowali go o wszelkich przypadkach molestowania przez osoby duchowne i pomogli w zwalczaniu postaw niemoralnych. Biskup zakończył swój list wezwaniem do świętości i modlitwy. „Proszę was wszystkich, abyście przyłączyli się do mnie i całego duchowieństwa diecezji Madison w podejmowaniu publicznych i prywatnych aktów zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie grzechy deprawacji seksualnej, popełniane przez członków kleru i episkopatu”- napisał. Dodał, że będzie sprawował Mszę św. w intencji zadośćuczynienia za te grzechy, a w dniach 19, 21 i 22 września będzie pościł w tych intencjach. Przypomniał, że „Ten rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.
To suche dni. Czyżby trydent?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 28, 2018, 00:56:35 am »

Jeśli po takim czymś czarnokapciasty to wszystko oleje to pozostaje tylko gremialny bunt wszystkich duchownych, którzy pozostają katolikami i obwołanie Bergoglia antypapieżem.

Innego ratunku nie widzę.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 28, 2018, 04:23:08 am »

Bergolio powiedział dziennikarzom, że nie rzeknie ani słowa w sprawie rewelacji Viganò:

https://www.catholicnewsagency.com/news/pope-i-will-not-say-a-single-word-on-viganos-allegations-of-cover-up-65149
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 28, 2018, 09:40:16 am »

Na lifesitenews.com dużo o sprawie.
1. Jest potwierdzenie Benedykta, że nałożył na McCarrick'a kary.
2. Podobno w Kurii Rzymskiej jakby bomba atomowa uderzyła, tym bardziej, że abp. Vigano jest tam bardzo szanowany i ceniony.
3. Abp. Vigano wytłumaczył zarzuty jakie mu stawiano a-propo starej sprawy z 2016 roku o zatrzymanie śledztwa dot. rzekomych nadużyć jednego z biskupów. Przedstawił daty, pokazał listy itd.

Mam generalnie wrażenie, że abp. Vigano przygotował się nieźle do tej konfrontacji. Spodziewał się z pewnością jakie będą reakcje!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!