Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 25, 2024, 12:53:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232040 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 36859 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Sierpnia 27, 2018, 11:19:19 am »

Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Jasne, nikt nic nie wiedział, dopiero Franciszek narobił obornika.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #16 dnia: Sierpnia 27, 2018, 12:12:55 pm »

Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
O tu, tu, tu ....
Zgorzkniały, sfrustrowany moralista.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Sierpnia 27, 2018, 13:45:50 pm »

Wstrząsające świadectwo watykańskiego arcybiskupa o Franciszku i skandalu pedofilskim w Kościele
(...)
https://wpolityce.pl/kosciol/409443-gorny-wstrzasajace-swiadectwo-watykanskiego-arcybiskupaWalka z nadużyciami ludzi Kościoła w centrum rozmów Franciszka z dziennikarzami. Szeroko komentowana w mediach sprawa walki z nadużyciami ludzi Kościoła znalazła się w centrum rozmów Ojca Świętego z dziennikarzami na pokładzie samolotu irlandzkich linii lotniczych Aer Lingus w drodze z Dublina do Rzymu.

Papież o oskarżeniach pod swoim adresem: "Wierzę, że dokument mówi sam za siebie"

Pytany o tezy byłego nuncjusza w USA, abp. Carlo Maria Viganò oskarżającego obecnego papieża, a także wielu przedstawicieli Kurii Rzymskiej o tuszowanie przestępstw byłego arcybiskupa Waszyngtonu, Theodora McCarricka, Franciszek nie chciał komentować tego obszernego dokumentu. „Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski" – powiedział papież.
(...)
https://www.gosc.pl/doc/4987232.Papiez-o-oskarzeniach-pod-swoim-adresem-Wierze-ze-dokument-mowi
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Sierpnia 27, 2018, 13:57:40 pm »

Noga, dupa, brama!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #19 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:11:38 pm »

Na Deonie autor artykułu cytuje różne wypowiedzi watykanistów i nie tylko i raczej są to krytyczne uwagi w stronę emerytowanego nuncjusza abpa Carlo Marii Viganò.
Np. Andrea Tornielli napisał:

"Tekst emerytowanego już dyplomaty konsekrowanego w 1992 przez Jana Pawła II, jest pełen różnych danych i opisu okoliczności, a przy tym - według włoskiego watykanisty Andrei Torniellego - wymierzony wprost w obecnego papieża. Arcybiskup złożył na jego ręce w 2013 prośbę o dymisję na znak protestu wobec faktu, że Franciszek wkrótce po swym wyborze cofnął sankcje, nałożone na amerykańskiego purpurata rzekomo przez Benedykta XVI. Sankcje te, nigdy zresztą nie ogłoszone publicznie, obejmowały nakaz wyprowadzenia się McCarricka z budynku seminarium duchownego, wycofanie się z życia publicznego, zakaz głoszenia wykładów i podróżowania. Były arcybiskup Waszyngtonu nigdy się do nich nie zastosował - podkreśla abp Viganò.

Na ten zarzut odpowiada Michael Sean Winters z National Catholic Reporter, który przypomina, że podczas pontyfikatu Benedykta abp McCarrick publicznie sprawował liturgię w Watykanie - także jako koncelebrans Ojca Świętego, często podróżował do Rzymu. Gdyby papież faktycznie nałożył na niego sankcje, to te działania nie mogłyby mieć miejsca, tym bardziej jeśli abp Viganò twierdzi, że papież zabronił mu publicznego odprawiania Mszy Świętej.

Zdaniem Andrei Torniellego, tekst byłego nuncjusza - wykorzystując pogłoski i informacje, krążące od co najmniej dwóch miesięcy "w amerykańskim i europejskim gwiazdozbiorze medialnym antypapieskim i tradycjonalistycznym" - usiłuje obarczyć odpowiedzialnością za zaistniałe fakty obecnego Ojca Świętego.
(...)
Podsumowując i komentując rewelacje byłego nuncjusza watykanista zauważa, że w dużym stopniu przebija przez nie osobista gorycz arcybiskupa, który "nie mógł przetrawić wydalenia go z Watykanu przez Benedykta XVI [na placówkę do USA]".
(...)
https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7350,abp-vigan-oskarza-papieza-o-tuszowanie-skandalu-dlaczego-franciszek-nie-zamierza-komentowac-jego-tez.html
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #20 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:16:22 pm »

Na Deonie autor artykułu cytuje różne wypowiedzi watykanistów i nie tylko i raczej są to krytyczne uwagi w stronę emerytowanego nuncjusza abpa Carlo Marii Viganò.
https://m.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,7350,abp-vigan-oskarza-papieza-o-tuszowanie-skandalu-dlaczego-franciszek-nie-zamierza-komentowac-jego-tez.html

Ładnie nam to wszystko wytlumaczyli i juz wiemy, kto jest dobry a kto jest zly ;).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:20:09 pm »

Nie znam tej strony na fb, zacytuję tę treść (bo może nie każdy wszystko widzi na fb).

Nowe Średniowiecze
13 godz. ·

Do papieża Benedykta XVI docierają informacje o pedofilskiej i homoseksualnej aktywności bpa McCarricka, trwającej bez mała pół wieku. McCarrick dostaje papieską suspendę na wszystkie czynności kapłańskie i otrzymuje nakaz życia w samotnej pokucie. McCarrick nic sobie z tego nie robi, bo wie o zbliżającym się konklawe. Papież Franciszek wiedząc o oskarżeniach, cofa wszystkie nałożone na niego sankcje, przywraca do łask i awansuje protegowanych McCarricka do wysokich funkcji w amerykańskim episkopacie i rzymskiej kurii. Dopiero wkroczenie z pełnym impetem amerykańskich sądów sprawia, że papież Franciszek zmuszony zostaje do wycofania McCarricka.

Jak to się pięknie wszystko łączy z poprzednimi sprawami: kardynała O'Dannelsa, samozwańczego szefa samozwańczej "grupy z Sankt Gallen", której celem miało być zliberalizowanie nauczania Kościoła - przypominam, że kard. O'Dannels jako arcybiskup miał namawiać ofiarę pedofilską podległego mu księdza do milczenia przez "wybaczenie". Albo ze sprawą kard. Maradiagi, który na wieść o tym, że tanzański nuncjusz w jego kraju mówi o homoseksualnych spotkaniach, po prostu namawia Franciszka do wywalenia nuncjusza. Albo ze sprawą nowomianowanego przez Franciszka abpa Barrosa, w sprawie którego osobiście dzwoniła prokurator z Chile, mówiąc, że kwestia krycia pedofili przez Barrosa jest ewidentna i prawie płacząc prosi papieża, by cofnął nominację i uniknął skandali. Albo ze sprawą ostatnio mianowanego kardynała Riverę, który rzekł, że "ofiary nadużyć seksualnych powinny milczeć ze wstydu za własne grzechy".

Dodajmy, wszyscy zamieszani są zwolennikami "progresywnej" linii Kościoła. Protegowanymi McCarricka byli Wuerl, Cupich i słynny jezuita James Martin, którzy wprost głoszą potrzebę "znowelizowania nauczania Kościoła" kwestii homoseksualizmu.

Latami wyśmiewano tradycjonalistów, którzy uważali, że problemy Kościoła skupiają się właśnie wokół ortodoksji nauczania. Że to właśnie ludzie, którzy chcą zmieniać nauczanie Kościoła, są odpowiedzialni za skandale, tworzenie mafijnych powiązań, zmowy milczenia. W raporcie abpa Vigano jest nawet o skandalach finansowych, no bo przecież zboczęńcy w sutannach którzy nie boją się dotykać chłopców, na pewno nie boją się też przytulać na boku dużych sum watykańskich pieniędzy.

I na czele tego stoi Papież Franciszek z gębą pełną frazesów o współczuciu wobec ofiar, a tak naprawdę kryjących zboczeńców w sutannach.

To, co się wkrótce może stać w Watykanie, może być i powinno być bardzo bolesne. Masowy odpływ letnich wiernych może stać się faktem. Ale na litość Boską kiedyś to wielkie sprzątanie musi się zacząć.

Moim pierwszym pomysłem byłoby oddanie sprawy zbadania siatek pedofilskich każdej krajowej prokuraturze na świecie (a kwestie mafii lawendowej: prywatnym agencjom detektywistycznym), ale jako tradycjonalista mam lepszą metodę: po prostu zacząć palić na stosie każdego, kto kwestionuje ortodoksyjne nauczanie Kościoła.

Mam też apel do polskich księży: Wiem, że wielu z was kryje kolegów po fachu, którzy mają kochanki. Niektórzy są tak bezczelni, że proszą o przeniesienie do miejsca, gdzie przeprowadziła się kochanka. Jeśli nie zaczniecie kapować do mediów takich spraw, staniecie się źródłem grzechu zaniechania i zgorszenia. Jeśli chociaż trochę boicie się piekła, to do dzieła. [kk]

PS Wyciąg z oświadczenia abpa Vigano dotyczące tych rewelacji, jak i powiązane sprawy są w linku tutaj:

https://www.theamericanconservative.com/dreher/pope-francis-mccarrick-gay-mafia-bombshell-vigano/

PS2 Proszę o udostępnienie tego, gdzie się tylko da!

https://www.facebook.com/DrugieSredniowiecze/posts/1136280459847759?__xts__[0]=68.ARBurI2konYXkZIWxO4SwSlJs3hoGxYiw3SXgkvpoygGXm4sKPAtwmnPPxrAY9pGqf744TNbrimlacj05ECIYGoKcotaDioN5vVJTfstcj1BgqtfrY04-QiuGDB7qHUsQyTkYK0&__tn__=-R
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:20:15 pm »


Na ten zarzut odpowiada Michael Sean Winters z National Catholic Reporter, który przypomina, że podczas pontyfikatu Benedykta abp McCarrick publicznie sprawował liturgię w Watykanie - także jako koncelebrans Ojca Świętego, często podróżował do Rzymu. Gdyby papież faktycznie nałożył na niego sankcje, to te działania nie mogłyby mieć miejsca, tym bardziej jeśli abp Viganò twierdzi, że papież zabronił mu publicznego odprawiania Mszy Świętej.


Przecież sankcje miały zostać nałożone pod koniec władzy Benedykta XVI. Miałże antycypować własne działania?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #23 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:33:32 pm »

Są jeszcze tacy komentatorzy:

Wojna domowa po watykańsku. Kościół po liście abpa Vigano

(...)

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Swoje poparcie dla Vigano wyraził odsunięty przez Franciszka od kluczowych stanowisk w Kurii Rzymskiej kard. Leo Burke a  Joseph Strickland, biskup teksańskiej diecezji Tyler w liście do wiernych przyznał, że oskarżenia w stosunku do hierarchów i papieża muszą być uczciwie zbadane.

Church Militant poszło o krok dalej, emitując specjalne pasmo wieczorne, o sugestywnym tytule ”Pope Francis must resign”.

Dla dziennikarskiej uczciwości należy zauważyć, że media bardziej liberalne też chcą pokazać swoją wizję całej sytuacji. Michael Winter z National Catholic Reporter ( to ten co na Deonie był cytowany, mój przypis tu) sugeruje wręcz, że list Vigano to zwykła próba puczu, a sprawa ma tylko wymiar rozliczenia Vigano i Franciszka, który reprezentuje przeciwny front w Kościele.

"I jeśli publikacja listu Vigano pomoże chociaż jednej z nich, doprowadzi do ukarania sprawcy, złamie bolesny mur milczenia, to dobrze, że on się ukazał."

(...)

http://adeste.eu/2018/08/27/wojna-domowa-po-watykansku-kosciol-po-liscie-abpa-vigano/
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #24 dnia: Sierpnia 27, 2018, 14:49:04 pm »

Sprawdza się przysłowie, że pod latarnią jest zawsze najciemniej.  Ostatnio wszystko jakby na przyspieszonych obrotach zwariowało. Wszystkie herezje wypełzły, wszystkie zboczenia się lansują w Kościele i teraz jeszcze coraz większe skandale! Już więcej zamieść pod dywan chyba się nie da!

Może Pan Bóg swoimi drogami uzdrowi i oczyści swój Kościół! Może to już jakiś początek nastał? oby tak!
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #25 dnia: Sierpnia 27, 2018, 15:03:17 pm »

Kard. Burke: "Zepsucie i brud, które weszły w życie Kościoła, muszą zostać oczyszczone u ich korzeni" (...) "Deklaracje arcybiskupa Carlo Marii Viganò muszą być w całkowity sposób uwzględnione przez odpowiedzialnych w Kościele" (...) "Każda deklaracja musi być przedmiotem dochodzenia, zgodnie z wypróbowanym przez Kościół prawem procesowym."

https://www.lifesitenews.com/news/cardinal-burke-responds-to-former-us-nuncios-explosive-letter-about-pope-fr
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5785


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:43:57 pm »

Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #27 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:47:28 pm »

Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Za darmo mu pomnika przeciez nie postawli. No ale przecież potem przyszli jeszcze wybitniejsi i pomników się namożyło też
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5785


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #28 dnia: Sierpnia 27, 2018, 16:54:49 pm »

Oto owoce SVII. Bardzo zgniłe owoce. A gdyby J-23 poświęcił Rosję Sercu Niepokalanej to wszystko było by inaczej. Ale dlatego Roncalli został papieżem(?), żeby tego nie uczynić.
Za darmo mu pomnika przeciez nie postawli. No ale przecież potem przyszli jeszcze wybitniejsi i pomników się namożyło też
Jeśli wszystko dobrze pójdzie (z Bożą Pomocą) to za czas jakiś złomiarze będą mieli dużo materiału do odzysku  ;D
Zawsze mówiłem, że wybór Wojtyły był najgorszą z rzeczy, którą zrobiono polskim (i nie tylko polskim) Katolikom.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #29 dnia: Sierpnia 27, 2018, 19:39:03 pm »

No to jeszcze dołożymy głos pana Pawła Lisickiego:

Paweł Lisicki: Homoseksualny atak na Kościół

(...)

Tu jest przede wszystkim pytanie o wiarygodność tego listu, czy raportu przedstawionego przez byłego nuncjusza. Ja myślę, że biorąc pod uwagę rangę osoby, która raport przedstawia, wiarygodność jest wysoka. A to sprawia, że i zarzuty wyglądają na prawdziwe. A jeśli tak, to mielibyśmy do czynienia z jakąś formą hipokryzji, czy dwulicowości. Bo trudno sobie wyobrazić, że w sytuacji, w której już Benedykt XVI podjął bardzo ostre kroki wobec kardynała McCarricka, a papież Franciszek, który mógł wiedzieć o zarzutach nie tylko kary zdejmuje i pozwala kardynałowi dalej działać, to jeszcze pozwala prowadzić pewną formę polityki personalnej. Wszystko to niestety bardzo niedobrze wygląda.

(...)

https://dorzeczy.pl/kraj/75091/Pawel-Lisicki-Homoseksualny-atak-na-Kosciol.html
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!