Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 03:20:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 36228 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #60 dnia: Sierpnia 30, 2018, 23:21:32 pm »

Chyba tak. Ze wsparciem światowego ścieku mediów zamilczy temat.
Natomiast:
1. uważam, że biskupi w USA będą jednak tę sprawę "mieli w sercu" i z determinacją doprowadzą wcześniej czy później do jakichś konsekwencji;
2. uważam, że WSPANIALE się stało, że padły nazwiska - tego piętna nie da się już zmyć.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Sierpnia 31, 2018, 00:32:05 am »

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #62 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:08:36 am »

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
A ja jako człowiek podejrzliwy dopatruje się jakiegoś drugiego dna. Wcale mnie nie przekonuje przeswiadczenie, że kard. Vigano to jakaś kolejna wielka nadzieja białych. Mam na mysli oczekiwanie tzw tradziuchów. Ja bym nie łączył tych dwóch spraw. Zapasy odbywają się na innym poziomie i powrót do Tradycji nikomu po głowie nie chodzi. Inną sprawą jest czy ta sytuacja nie jest okazją do przejęcia inicjatywy przez środowiska tradycyjne. Tylko kto miałby to zrobić?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #63 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:51:44 am »

Rorate publikuje artykuł prof. De Mattei zatytułowany Omerta. Przepraszam, że nie przetłumacze całosci ze względu na brak czasu ale kilka waznych sprawe poruszonych przez Profesora warto przytoczyć, szczególnie że nawet na tym forum pojawiły się głosy jakoby sprawa była świeża, pojawiła się na przełomie pontyfikatów Benedykta i Franciszka i tym podobne niedorzecznosci....Trąd(homoseksualizmu) pojawił sie po VII jako konsekwencja nowej teologii moralnej odrzucającej niepodwazalne zasady moralne i podkreslajacej role seksualnosci człowieka zarówno hetero jak i homoseksualnej...Homoseksualizacja Koscioła została szczegółowo opisana przez Ojca Henryka Rueda w ksiązce Homoseksualna sieć-Zycie prywatne i działalnosc publiczna wydanej w 1982 roku. Niech więc ci którzy robią teraz wielkie oczy i udają zaskoczonych nie robia z wiernych durni, bo czasy sciemnianie skończyły się z momentem wynalezienia neta. De Mattei cytuje równiez prace prof. Kobylińskiego z Uniwersytetu Stefana Karola Wyszyńskiego(szydera zamierzona) zatytułowaną Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski-Katolików? Profesor Kobyliński cytuje w tej pracy 300 stronicowy raport Jana Jaya powstały na zamówienie Konf. Episkopatu USA, a w którym przedstawił on wszystkie znane przypadki molestowania seksualnego dzieci przez księzy w USA w latach 1950-2002. Zwracam sie więc do zaskoczonych i niedowiewrzających własnym oczom o minimum przyzwoitości i przełamanie albo chorej megalomanii albo zwykłego zakłamania jakoby sprawy te nie były zanane przed pontyfikatem papieza Benedykta.
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #64 dnia: Sierpnia 31, 2018, 09:56:08 am »

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.

Niechże będzie to chociaż przełamanie trendu.
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #65 dnia: Sierpnia 31, 2018, 10:26:36 am »

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

Jeśli nie zmiecie ich pedofilia, to nic ich nie ruszy. "Faszyzm i rasizm" za p F. występują już tylko u złych tradziuchów.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #66 dnia: Sierpnia 31, 2018, 10:59:28 am »

"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.


Może mieć Pan trochę racji w swym instynkcie. Wczoraj/dziś w USA pojawiło się kilka dość silnych ośrodków, które uderzyły mocno w Bergoglia - na czele z Wall Street Journal.
Znając ducha posoborowia zwanego inaczej duchem tego świata można powiedzieć, że papież może zlekceważyć zarzuty nawet tuzina kardynałów ale zarzutów jednej znanej gazety już nie.

Cytat:
Cytuj
“Francis is not acting like the shepherd of the people of God. He is acting like a feeble politician who is looking to buy time while using the press’





"Papież jest pogodny" - powiedział kard. Parolin w wywiadzie dla La Stampa (http://www.lastampa.it/2018/08/30/vaticaninsider/il-papa-sereno-in-vaticano-c-amarezza-e-inquietudine-InBoEZGl1yfzb2Zt4ZwtBP/pagina.html).

Coś mi mówi, że cała ta sprawa skończy się tak samo jak "list czterech" albo correctio filialis - czyli niczym szczególnym... Franciszek pewnie zwyczajnie przemilczy sztorm.

A mnie coś mówi, że ich dopadniemy i się nie wywiną. Inna sprawa, czy to będzie krok przełomowy w naprawie Kościoła - zapewne jeszcze nie.
A ja jako człowiek podejrzliwy dopatruje się jakiegoś drugiego dna. Wcale mnie nie przekonuje przeswiadczenie, że kard. Vigano to jakaś kolejna wielka nadzieja białych. Mam na mysli oczekiwanie tzw tradziuchów. Ja bym nie łączył tych dwóch spraw. Zapasy odbywają się na innym poziomie i powrót do Tradycji nikomu po głowie nie chodzi. Inną sprawą jest czy ta sytuacja nie jest okazją do przejęcia inicjatywy przez środowiska tradycyjne. Tylko kto miałby to zrobić?

Na Watykanie mamy mafie lawendową, w którą zaangażowani są sami najważniejsi dostojnicy z papieżem włącznie - jak wynika z ujawnionych informacji. Naprawdę uważa Pan, że z wyczyszczenia tego szamba może wyniknąć coś gorszego?
Uznajmy proporcje.
Przeżyje jakoś kolejną próbę reanimacji posoborowia, jeżeli ceną za to będzie przegonienie tych zboczeńców.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2018, 11:03:35 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #67 dnia: Sierpnia 31, 2018, 11:25:06 am »

Panie gnome, no właśnie o to mi chodzi. Czy ci zboczeńcy na szczycie nie sa zasłoną jeszcze jakiegoś wiekszego draństwa, przy którym oni to mały pikuś. Świetne samopoczucie Franciszka na to mi wskazuje, jakby był relizowany jakis plan arcychytry. Nie chodzi mi o sprawy doktrynalne, bo na to juz lage wszyscy połozyli oprócz garstki zapaleńców ale o np sprawy materialne, bo dla tych naturalistów to kwestia kluczowa. Moze mają kupca na Bazylike Św. Piotra albo już są licytowani i trzeba jakiegoś chłopca z pirogi wyrzucic krokodylom? Głośno mysle. Przez lata nikogo  w hierarchii sprawa pedofilii nie ruszała, a nagle teraz takie halo wielkie. Przeciez tam są szpece od mataczenia pierwszej wody, tak mi sie wydaje.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #68 dnia: Sierpnia 31, 2018, 11:45:40 am »

Jeśli uznają, że gnój zrobił się za duży, kozłem ofiarnym mogą zrobić nawet F1, za jego zgodą lub bez. Zwołają konklawe, wybiorą jakiegoś Schonberna, ten ogłosi bezwzględną walkę z wypaczeniami mianując "właściwych" ludzi do kierowania tą walką i ... dalejże brykać po seminariach
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #69 dnia: Sierpnia 31, 2018, 11:57:12 am »

A nie uwazacie panowie, że pontyfikat Franciszka z tymi dekleracjami o ubóstwie, tymi malutkim autkami czy domem Św. Marty to była padgatowka pod pełną sekularyzacje pozostałych dóbr koscielnych. Co by nie mówic to jeszcze troche tego zostało i gdyby dostało sie w rece jakiś faszystów czy innych lefebrystów, to z takimi mozliwosciami stanowiłoby baze dla kontreewolucji.
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #70 dnia: Sierpnia 31, 2018, 12:14:50 pm »

A nie uwazacie panowie, że pontyfikat Franciszka z tymi dekleracjami o ubóstwie, tymi malutkim autkami czy domem Św. Marty to była padgatowka pod pełną sekularyzacje pozostałych dóbr koscielnych. Co by nie mówic to jeszcze troche tego zostało i gdyby dostało sie w rece jakiś faszystów czy innych lefebrystów, to z takimi mozliwosciami stanowiłoby baze dla kontreewolucji.

Wydaje mi się, że jedyne co "grupie trzymającej władzę" spędza sen z powiek, to obawa przed władzami cywilnymi. Garstkami "wariatów" chyba się specjalnie nie przejmują. Tak myślę.
Nota bene: wg Vorisa, kard. Wuerl ma się ewakuować z USA w obawie przed aresztowaniem:

https://www.churchmilitant.com/news/article/breaking-news-exclusive-wuerl-bombshell
Zapisane
Paulus
adept
*
Wiadomości: 45


« Odpowiedz #71 dnia: Sierpnia 31, 2018, 12:42:29 pm »

Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Albo że jest jakiś nie ten tego bo nosi sutannę ...
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #72 dnia: Sierpnia 31, 2018, 12:44:06 pm »

Dwie sprawy.
Po pierwsze Franciszek jest "jak z bajki": kocha biednych i uciśnionych, wychodzi do ludzi i wspiera ich w ich rozumieniu grzechu, Kościoła, walczy z klerykalizmem, jest dalika od osądzania... Zadarł jedynie z tą garstką wariatów: moralistów, sztywniaków, liturgistów, pro-liferów... to są wariaci, 2% wiernych.
Oczywiście, że mogą Horhe wywalić z pirogi ale to jednak byłaby ogromna strata i tak zaraz się do tego nie zabiorą. Dodatkowo, wcale konklawe może nie pójść tak łatwo. Przypadek BVXI pokazuje, że nie zawsze się uda a teraz po tym skandalu z Vigano kto tam przewidzi jakie się w sercach większość (czytaj nieopowiedzianych) kardynałów urodzi? Na dodatek F jest już od kilku lat na tronie więc w jakimś sensie jest "umoczony" a nowy papież miałby carte blanche i mógłby naprawdę od wejście zacząć robić porządki "po poprzednikach" oczywiście!
Stąd wywalenie z pirogi akurat Horhe będzie ostatecznością-ostateczności.

Po drugie nie uważam, żeby sprzedanie majątku Kościelnego było większym draństwem niż gwałcenie pokoleń seminarzystów. Ustalmy - gorzej już chyba być nie może (no wiadomo, że może ale to trzeba ponad miarę rozpuścić wyobraźnie żeby coś takiego opisać). Jeżeli trzeba będzie zacisnąć pasa i odchudzić kilka/dziesiąt/set diecezji to trudno. Niech biskup chodzi pieszo i boso byle nie obmacywał diakonów!

Zgadzam się, że bardziej się boją cywilnej władzy. Mało tego, uważam, że zrobią wszystko łącznie z postawieniem na szańcach tradycjonalistów żeby do tego nie dopuścić. Będą straszyli, że lewactwo światowe zniszczy Kościół, że się sami oczyścić musimy wewnętrznie itd. itp. Takie rozumowanie trzeba jednak odrzucić. Potrzebujemy wręcz śledztw we wszystkich krajach, śledztw państwowych, trzeba to szambo wyciągnąć na światło dzienne bez względu na cenę.
Najważniejsze są nazwiska nie procedury, nie zapowiedzi, nie obietnice i wdrażane standardy. Nowomowa won, nazwiska na jaw i koniec z mataczeniem.
Jedyne czego należałoby się w takiej sytuacji obawiać to tego, że światowe elity lewackie nie wykażą nam wszystkich winowajców (na 100%) a jedynie kilka owiec a reszta zostanie wraz z (od tego momentu) oficerami prowadzącymi z teczkami w rękach.
Mimo wszystko, warto.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #73 dnia: Sierpnia 31, 2018, 12:48:20 pm »

P.S. Moim zdaniem kard. Parolin kłamie. Franciszek nie jest spokojny i uśmiechnięty, Franciszek zwyczajowo gra ale założę się, że w prywatnych komnatach to talerze po ścianach latają.
 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Sierpnia 31, 2018, 13:00:31 pm »

(...) De Mattei cytuje równiez prace prof. Kobylińskiego z Uniwersytetu Stefana Karola Wyszyńskiego (szydera zamierzona) zatytułowaną Homoseksualizm i kapłaństwo. Węzeł gordyjski-Katolików? (...)


O co chodzi z tą wypowiedzią? "(szydera zamierzona)"

Artykuł na RC to ten:

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/de-mattei-i-will-not-say-single-word.html

A praca do której odnosi się prof Mattei to ta:

https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/261531.pdf
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!