Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:48:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 36053 razy)
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #210 dnia: Lutego 28, 2019, 12:25:59 pm »

..... bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy.....jasne, na przykład tam gdzie kończy np. Mary Wagner, bo anglosaski system sądowniczy sprawdza sie najlepiej


Panie Slawku, pan rowniez wybiera sobie co sie panu podoba. Nigdzie nie napisalem, ze to najlepszy system. Napisalem, ze nasz nie jest lepszy.


Pani Mary Wagner zostala za kazdym razem skazywana za 'tresspassing' - czyli wtargniecie na prywatna posesje ('klinik' aborcyjnych). I mimo slusznego celu, ktory jej przyswieca, nie ma co dyskutowac z sadem - cel NIE uswieca srodkow. Czy nie skladalby pan skargi do sadu, gdybym wparowal do panskiego mieszkania bez uprzedzenia i bez panskiej zgody, zeby zaprotestowac przeciwko chedozeniu cudzych zon? Przeciez cel mialbym sluszny - uchronic pana przed grzechem ciezkim. Ale srodek do osiagniecia tego celu nielegalny.


Pozdrawiam.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #211 dnia: Lutego 28, 2019, 12:45:01 pm »

Panie Hubertusie, doskonale Pan sie wpisuje w ostatnio panujace na tym forum standardy dyskusji. Jak to mówią; głodnemu chleb na mysli. Nie nazwe tego po imieniu, bo znowu ktos się poczuje urazony. Według niektorych forumowiczów obrazanie dyskutantów przynalezy tylko nielicznym, pan widze nalezy do tej nadzwyczajnej kasty . Co do Mary Wagner, to pan się myli. Nie została skazana za trespassing ale for being around, znaczy obecnosc w okolicy a innym razem za disruption of business operations, czyli przeszkadzanie w interesach. Tak w ludowej kanadzie nazwano mordowanie małych dzieci. Pańskie porównanie dorównuje hipokryzją autorom tego zarzutu.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #212 dnia: Lutego 28, 2019, 13:41:18 pm »

Mieszamy kilka rzeczy:

- stosunek sądu do złego prawa (prawo zostało tak ustalone, żeby np. przeszkadzać proliferom a faworyzować kliniki aborcyjne),

- wykonywanie złych wyroków przez sąd w świetle prawa, ale co wynika z interpretacji sędziego (wydaje mi się, że można pod to podpiąć sprawę Alfiego Evansa),

- wykonywanie złych wyroków naruszając prawo (nie mam od ręki przykładu, ale jest teoretycznie możliwe),

- wykonywanie niesłusznych wyroków skazujących - to może zajść albo przez jakiś błąd (brak materiałów dowodowych/uniewinniających, źle przeprowadzone dochodzenie) albo celowo (sędzia jest zacietrzewiony wobec podejrzanego/przekupiony/szantażowany...). Te rzeczy się zdarzają i należy o nich mówić. Chociażby w mediach jest raz po raz przypominana spraw Tomasza Komendy. Czy to, że o tym się mówi jest brakiem szacunku dla sądu? A czy ów sąd zasługuje na tego rodzaju szacunek skoro wyrządził niewinnemu krzywdę? Wobec tego nie chodzi o to, który wyrok komu pasuje a który nie ale raczej o stosunek danego wyroku do prawdy.

 Co do kard. Pella również mam wątpliwości, szczególnie ze względu na wątek pieniężny, ale to że mam wątpliwości to nie znaczy, że to neguję.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #213 dnia: Lutego 28, 2019, 14:27:01 pm »

Panie Hubertusie, doskonale Pan sie wpisuje w ostatnio panujace na tym forum standardy dyskusji. Jak to mówią; głodnemu chleb na mysli. Nie nazwe tego po imieniu, bo znowu ktos się poczuje urazony. Według niektorych forumowiczów obrazanie dyskutantów przynalezy tylko nielicznym, pan widze nalezy do tej nadzwyczajnej kasty . Co do Mary Wagner, to pan się myli. Nie została skazana za trespassing ale for being around, znaczy obecnosc w okolicy a innym razem za disruption of business operations, czyli przeszkadzanie w interesach. Tak w ludowej kanadzie nazwano mordowanie małych dzieci. Pańskie porównanie dorównuje hipokryzją autorom tego zarzutu.


Panie Slawku, pan jak zawsze swoje. Zostala skazana poczatkowo za tresspassing. W wyroku zaznaczono, ze ma zakaz zblizania sie do 'klinik' aborycyjnych (zwanych przeze mnie rzezniami). Nie zastosowala sie do wyroku, bo sie zblizyla. Poniewaz morderstwa w Kanadzie sa legalne - sad uznal (zgodnie z prawem), ze nikomu nie mozna przeszadzac w prowadzeniu biznesu. Byl przypadek w mediach kilka lat temu, gdy homoseksualisci blokowali wejscie do sklepu, ktory prowadzil jakis pastor nieprzychylnie wypowiadajacy sie na temat osob o innej orientacji - sad wydal podobny wyrok w ich przypadku.


Ja w wyrokach sadowych staram sie nie doszukiwac stronniczosci, jesli nie jest ona jakos przesadnie eksponowana (Sedzia chodzi na marsze kodomitow i uniewinnia ich od zarzutu zniewazenia JarKacza - jako przyklad). W sprawie Mary Wagner nie ma tam slowa (w wyroku), ze chodzi o ideologie. Chodzi o to, ze Mary najpierw na sile wchodzila do rzezni, w ktorych sie modlila i rozdawala ulotki (jak najbardziej pobozne) hasla, a gdy sad zabronil jej zblizania sie do takich miejsc to go nie przestrzegala.
Gdybym ja prowadzil firme i pan Slawek czy ktokolwiek inny rozdawalby na terenie/ przy bramie zakladu ulotki mowiace o tym, ze moj zaklad to zlo - tez podalbym taka osobe do sadu. (Przypominam, p. Wagner dziala na terenie prywatnych rzezni).


Z MORALNEGO PUNKTU widzenia - pani Wagner jest 'heroine' - bohaterka. Jednak na gruncie prawa kanadyjskiego - popelnia przestepstwa, za ktore jest skazywana.


I nie rozumiem o co panu chodzi z podwojnymi standardami. I panskie insynuacje proponuje zachowac dla siebie, bo zraza Pan do siebie innych uczestnikow tego forum. Czy jest ktos, kto aktywnie bierze udzial w dyskusji i Pan nie probowal go jeszcze obrazic?
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #214 dnia: Lutego 28, 2019, 14:55:49 pm »

Nic w mnie w pana wypowiedzi nie dziwi i tego się spodziewałem. Wykład pozytywizmu prawniczego w pigułce. Prawo oderwane od moralnosci. Za nienoszenie opaski z gwiazda Dawida tez by Pan strzelał w łeb? I za skórke chleba głodnemu tez? Za ukrycie garstki zboza przed nkwd w najlepszym wypadku łagier. Ja proszę Pana nie przyszedłem na to forum aby szukac pochlebców i sympatyków ale po to aby przedstawiać i bronić mojego punktu widzenia. Powiadasz pan, ze obrazam i insynuuje a jednocześnie sugeruje pan, że uprawiam cudzołóstwo pod własnym dachem. Mary Wagner jest prześladowana przez własnie takich ludzi jak pan, oni nawet nie muszą byc zli, oni po prostu wierza w obłakaną doktryne, tak jak pan, ze prawo nie ma zwiazku z moralnoscią. To jest własnie faszyzm prosze pana. Widzi pan, ciągle spotykam ludzi, którzy jak pan żardę nie wiedzą, ze mówią prozą.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #215 dnia: Lutego 28, 2019, 15:24:19 pm »

Nic w mnie w pana wypowiedzi nie dziwi i tego się spodziewałem. Wykład pozytywizmu prawniczego w pigułce. Prawo oderwane od moralnosci. Za nienoszenie opaski z gwiazda Dawida tez by Pan strzelał w łeb? I za skórke chleba głodnemu tez? Za ukrycie garstki zboza przed nkwd w najlepszym wypadku łagier. Ja proszę Pana nie przyszedłem na to forum aby szukac pochlebców i sympatyków ale po to aby przedstawiać i bronić mojego punktu widzenia. Powiadasz pan, ze obrazam i insynuuje a jednocześnie sugeruje pan, że uprawiam cudzołóstwo pod własnym dachem. Mary Wagner jest prześladowana przez własnie takich ludzi jak pan, oni nawet nie muszą byc zli, oni po prostu wierza w obłakaną doktryne, tak jak pan, ze prawo nie ma zwiazku z moralnoscią. To jest własnie faszyzm prosze pana. Widzi pan, ciągle spotykam ludzi, którzy jak pan żardę nie wiedzą, ze mówią prozą.


Co dobrego przynosi to, ze Mary Wagner jest traktowana tak jak jest - podpowiem - wielkie nic. To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. Prawo jest zle. Prawo wymaga zmiany. Ale na pewno nie da sie prawa zmienic w taki sposob. Ona bedzie skazywana od czasu do czasu, my katolicy sobie pokrzyczymy, poklepiemy ja po glowce a cale lewactwo tego swiata tego nie zauwazy. A jak zauwazy, to powie 'Katolicy to przestepcy, bo lamia prawo'. Nie powiedza, ze w slusznej sprawie. Tylko, ze lamia. Jak p. Mary Wagner bedzie chciala miec wyklad - powiedza 'wielokrotna recydywistka' i wielu, nawet katolikow, ktorzy jej nie znaja uzna, ze 'recydywistki' nie warto sluchac. Bandytki.
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. Zamiast edukowac innych, tak, zeby jak najwiecej 'niezainteresowanych' czy 'obojetnych' przekonac do tego, ze prawo jest zle, my wolimy to prawo lamac i w ten sposob docierac tylko do swojego malego (i niestety coraz mniejszego) swiatka.


Co do 'oskarzen pana o cudolostowo' - pan nie potrafi, niestety czytac ze zrozumieniem. Bo rownie dobrze moglbym powiedziec, ze chce pana przed drukowaniem falszywych pieniedzy powstrzymac - chodzilo o przyklad, a przyklad ad personam trafia do ludzi najlepiej. Na zasadzie 'Czyli jak ty... to...' trafi bardziej niz 'Jak KTOS, to ...'. Prosta figura retoryczna w dyskusji. Wiec, prosze nie mowic, ze ktos pana o cos oskarza, bo poki co, pan zdazyl mi insynuowac i lewactwo i faszyzm.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #216 dnia: Lutego 28, 2019, 16:01:38 pm »

...... To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. ....o czym pan rozmawia? Proszę sobie jakas kwerende małą zrobic, bo juz głupstwa pan plecie niebywałe    https://eu.usatoday.com/story/news/2019/01/18/march-life-rally-thousands-washington-say-all-life-matters/2613673002/
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #217 dnia: Lutego 28, 2019, 16:13:56 pm »

...... To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. ....o czym pan rozmawia? Proszę sobie jakas kwerende małą zrobic, bo juz głupstwa pan plecie niebywałe    https://eu.usatoday.com/story/news/2019/01/18/march-life-rally-thousands-washington-say-all-life-matters/2613673002/


Panie Slawku, nawet mi sie nie chce z panem toczyc dyskusji. Byl pan zes kiedys na protescie pod rzeznia w Kanadzie? Tam przychodzi p. Mary i 3 osoby. Czasem 5. A pan mnie tu link to jakiejs KONWENCJI czy innego zlotu wrzuca.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #218 dnia: Lutego 28, 2019, 16:24:06 pm »

No cóz, postanowił pan wypierać rzeczywistosc i nic na to nie poradze     https://www.youtube.com/watch?v=0WLl7FWskXk
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #219 dnia: Lutego 28, 2019, 17:20:11 pm »

Co dobrego przynosi to, ze Mary Wagner jest traktowana tak jak jest - podpowiem - wielkie nic. To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta. Prawo jest zle. Prawo wymaga zmiany. Ale na pewno nie da sie prawa zmienic w taki sposob. Ona bedzie skazywana od czasu do czasu, my katolicy sobie pokrzyczymy, poklepiemy ja po glowce a cale lewactwo tego swiata tego nie zauwazy. A jak zauwazy, to powie 'Katolicy to przestepcy, bo lamia prawo'. Nie powiedza, ze w slusznej sprawie. Tylko, ze lamia. Jak p. Mary Wagner bedzie chciala miec wyklad - powiedza 'wielokrotna recydywistka' i wielu, nawet katolikow, ktorzy jej nie znaja uzna, ze 'recydywistki' nie warto sluchac. Bandytki.
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. Zamiast edukowac innych, tak, zeby jak najwiecej 'niezainteresowanych' czy 'obojetnych' przekonac do tego, ze prawo jest zle, my wolimy to prawo lamac i w ten sposob docierac tylko do swojego malego (i niestety coraz mniejszego) swiatka.

nie dziwi mnie już nic,.. a miałem nie pisać,
Kolejny katolik, który w tłumie i w demokracji szuka poparcia dla Prawdy, drżąc żeby nie były to tylko 2-3 osoby. Nawołuje przy tym do szacunku dla wyroków demoliberalnych sądów. Podkreślam, szacunku a nie naszej tolerancji, w klasycznym tego słowa znaczeniu.
Idąc tym tropem wskażmy inny wyrok, któremu winien jest szacunek, wydany przez legalnego sędziego Piłata. A to że pod wpływem szalejącego tłumu, no cóż, szacunek ma być bo cyt: bo jak kazdy zacznie sobie wybierac, ktory wyrok mu pasuje, a ktory nie - jako spoleczenstwo marnie skonczymy. P. Hubertos - my już marnie skończyliśmy jako społeczeństwa przez myślenie jakie Pan reprezentuje, ratują się tylko jednostki.

To ten sam tragiczny pozytywizm paragrafiarski ( nie lubię słowa prawny, bo ma konotacje pozytywne), którym niegdyś skompromitował się ks. profesor etyki, rektor KUL, twierdząc, że lekarz ma obowiązek wskazać abortera kobiecie w ciąży, jeżeli sam jej nie wykonuje, bo taki jest porządek prawny w Polsce (przywołuję kontekst z pamięci).
Taka postawa jest odpowiedzialna za min. miliony trupów ludzkich zgładzonych wg. " obowiązującego prawa"
 
I ostatnia sprawa
To nie jest ruch tysiacy, a jedna kobieta...
Ale ja rozumiem, ze sa ludzie, ktorzy lubia byc uciskani, mimo, ze to nic nie wnosi do sprawy. ...
otóż wnosi i to bardzo wiele
Gdy Chrystus umarł na krzyżu, na Ziemi pozostała jedna Kobieta broniąca prawdy.
Jednostki zmieniają ten świat na lepsze a nie demokratyczny tłum.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #220 dnia: Lutego 28, 2019, 18:05:21 pm »

Ale też nie jest tak Panie Parafianinie, że 1,2,3 osoby staja w prawdzie w tej sprawie. Jeśli ktoś karmi się głownym sciekiem medialnym, to rzeczywiscie takie ma pojęcie o zjawisku. Ruch prolife jest ekumeniczny w pełnym tego słowa znaczeniu i jest bardzo mocny na kontynencie północnoamerykańskim i to od kilkudziesięciu lat. Są tam politycy obu partii, senatorzy, kongresmeni. To w Polsce nasi obsrańcy klucza i mataczą, w stanach politycy głownego nurtu nie maja problemów z jasnym postawieniem sprawy. Nie moge tutaj nie wspomniec o Bob Casey sr i jego synu juniorze, chyba najbardziej znanymi  demokratycznymi proliferami.
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #221 dnia: Lutego 28, 2019, 20:47:33 pm »

Mary Wagner jest potrzebna przede wszystkim jako Znak dna, do którego doszedł Kościół posoborowy.
W Kanadzie są miliony teoretycznych katolików. Jest pewnie kilkudziesięciu biskupów. Gdyby któryś z nich miał świadomość katolicką, co by mu szkodziło odwiedzić Mary Wagner w więzieniu? Czym by ryzykował? Jeśli nie biskup czynny, to może chociaż emeryt. Rentę mu zabiorą? A może jakiś świecki emeryt poszedłby z Mary Wagner do rzeźni? Zamkną go? Ilu zamkną - kilkunastu, kilkudziesięciu? Zaczynam rozumieć dyskusję Boga z Abrahamem w Sodomie. Czy nie można znaleźć kilkuset zdeterminowanych emerytów, którzy zaryzykują i pójdą na miesiąc do pudła? Przecież jest taka granica, za którą zaczyna się absurd. Co by było, gdyby w jakimś kraju 1000 ludzi siedziało w więzieniu za wręczanie białych róż?

Druga rzecz. Jestem głęboko przekonany, że celem naszych Arcypasterzy jest doprowadzenie Kościoła do takiego stanu, w jakim znajduje się Kościół na  Zachodzie. Zdarzało mi się słyszeć nawet wierzących księży, którzy pieprzą, że przyszłością Kościoła są Ruchy. Parafia - nie, bo to element niepogłębiony, przyjdą Ruchy, w których będą ci prawdziwie wierzący i pogłębieni. Jak na Zachodzie. I to jest proste usprawiedliwieni, że w parafii nie warto robić dobrej liturgii, nie warto powiedzieć katolickiego kazania, bo wiadomo, że to na nic. Czekamy na Ruchy. Co tydzień przychodzi do Kościoła z 10 milionów jeszcze jakoś wierzących i dostają pitu pitu. Za rok będzie ich 9,5 miliona.

Znam dość dobrze lokalne środowisko pro life. 10 lat temu, gdy odbywała się jakaś impreza, obecność księdza, który poprowadził modlitwę, to był standard.  Kilka lat temu (chyba 2016) był wyjazd na wydarzenie tego rodzaju do zaprzyjaźnionego środowiska na Zachodzie. Jeden kandydat na duszpasterza rozchorował się, drugi miał nie cierpiące zwłoki katechezy w szkole. Ekipa pojechała bez duszpasterza. Odtąd duszpasterza nie ma. Jak widzę w internecie, w stolicy na pikietach można spotkać tylko kapłanów z FSSPX. Widocznie zapadł szlaban. Zajmiemy się segregacją śmieci i dziurą ozonową, albo zróbmy Orszak Trzech Króli lub Radosny Ekumeniczny Marsz dla Jezusa.

   
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #222 dnia: Lutego 28, 2019, 21:49:40 pm »

Ale też nie jest tak Panie Parafianinie, że 1,2,3 osoby staja w prawdzie w tej sprawie.
ja o tym doskonale wiem. Jest ogromny ruch świeckich, niestety ignorowany przez zdecydowaną większość biskupów.
Ale nawet jeśli cały świat oszaleje i zostaną 2-3 osoby prawe to i tak argument braku tłumów ''przekonanych" jest diabła warty.
Obyśmy nie dożyli takich czasów.
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #223 dnia: Lutego 28, 2019, 22:13:16 pm »

Druga rzecz. Jestem głęboko przekonany, że celem naszych Arcypasterzy jest doprowadzenie Kościoła do takiego stanu, w jakim znajduje się Kościół na  Zachodzie. Zdarzało mi się słyszeć nawet wierzących księży, którzy pieprzą, że przyszłością Kościoła są Ruchy. Parafia - nie, bo to element niepogłębiony, przyjdą Ruchy, w których będą ci prawdziwie wierzący i pogłębieni. Jak na Zachodzie. I to jest proste usprawiedliwieni, że w parafii nie warto robić dobrej liturgii, nie warto powiedzieć katolickiego kazania, bo wiadomo, że to na nic. Czekamy na Ruchy. Co tydzień przychodzi do Kościoła z 10 milionów jeszcze jakoś wierzących i dostają pitu pitu. Za rok będzie ich 9,5 miliona.

Znam dość dobrze lokalne środowisko pro life. 10 lat temu, gdy odbywała się jakaś impreza, obecność księdza, który poprowadził modlitwę, to był standard.  Kilka lat temu (chyba 2016) był wyjazd na wydarzenie tego rodzaju do zaprzyjaźnionego środowiska na Zachodzie. Jeden kandydat na duszpasterza rozchorował się, drugi miał nie cierpiące zwłoki katechezy w szkole. Ekipa pojechała bez duszpasterza. Odtąd duszpasterza nie ma.
 
zgadzam się.
To jest dramat. Nasi biskupi praktycznie też milczą na temat trwającej rzezi niewiniątek. Czasami b. rzadko popiskują (nomen omen) ustami rzecznika KEP. De facto dali pretekst do utrącenia projektu Stop Aborcji. Przecież mogą zarządzić narodową modlitwę za nienarodzonych, ekspiację za grzechy, zachętę do Duchowej Adopcji, surowo upomnieć posłów PiS i Prezydenta. Maja potężną broń duchową. Nic z tego, tylko nieustanne festivale, ŚDMy, imieninki duszpasterza - to są ich tematy. Wystarczy zajrzeć na denną stronę KEP. Albo Ojciec Dyrektor podrygujący na Mszy Św. z pisowskim hipokrytami. Dramat.
Są pojedyńczy kapłani zaangażowani, proboszczowie organizujący Duchową Adopcję, jest tego więcej niż kiedyś. Ale to kropla w morzu. 25 III jest dobrą okazją, by wziąć dziecko nienarodzone w duchową opiekę. Jest już armia ludzi walczących na tym froncie, ale to armia bez generałów. 
Zapisane
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #224 dnia: Lutego 28, 2019, 22:31:28 pm »

jeszcze jedna z opinii nt. wyroku na Kard. Pella

 https://www.gosc.pl/doc/5364743.Czy-kard-Pell-jest-naprawde-winny-George-Weigel-ma-10
Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!