Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 11:41:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii  (Przeczytany 37913 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Sierpnia 17, 2018, 19:29:17 pm »

“Wstyd i smutek” – Watykan po raporcie z Pensylwanii

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Greg Burke wydał komunikat w związku z ogłoszeniem we wtorek 14 sierpnia 1300-stronicowego raportu stanowiącego wynik prawie dwuletniego śledztwa prowadzonego przez wielką ławę przysięgłych Pensylwanii.
“W odniesieniu do raportu opublikowanego w tym tygodniu w Pensylwanii, istnieją dwa słowa, które mogą wyrazić uczucia w obliczu tych strasznych przestępstw: wstyd i smutek” – wskazał w komunikacie rzecznik prasowy Watykanu. “Stolica Apostolska traktuje z wielką powagą pracę Śledczej Wielkiej Ławy Przysięgłych Pensylwanii i wytworzony przez nią obszerny Raport Tymczasowy. Stolica Apostolska jednoznacznie potępia molestowanie seksualne nieletnich” – podkreślił.

(...)

https://ekai.pl/wstyd-i-smutek-watykan-po-raporcie-z-pensylwanii/Na blogu RorateCaeli:

Pennsylvania Prawda: Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II nie byli świętymiKolejny tydzień i kolejny ogromny skandal w amerykańskim Kościele.

Największą część potwornych epizodów udokumentowanych w raporcie Wielkiej Ławy Przysięgłych  wydarzyło się w pontyfikatach Jana XXIII, Pawła VI i Jana Pawła II. Niektóre zdarzały się wcześniej. Ale gdy Kościół "otworzył się na świat", zgodnie z pragnieniem Jana XXIII, światowe zachowania coraz bardziej przeniknęły do ​​Kościoła.

Okropne epizody reprezentują tylko to, co można znaleźć w zaledwie sześciu diecezjach jednego stanu jednego kraju: gnicie przebiega szeroko i głęboko.

Jak kanonizowano Jana XXIII i Jana Pawła II? Ich systematyczne niepowodzenia w nominacji biskupów były potworne. Jak Franciszek mógł beatyfikować i teraz kanonizować Pawła VI, jednego z najgorszych papieży w historii, którego nominacje na całym świecie, a także w Stanach Zjednoczonych, sprawiły, że to, co złe, było naprawdę okropne?

Bądźmy szczerzy: jako administratorzy, Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II nie byli świętymi. Mogli zostać w sposób uzasadniony wpisani na listę świętych, ale ich kanonizacja z wyraźnym obrzędem, z każdym mijającym tygodniem, była okropnym błędem.

(...)

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/the-pennsylvania-truth-john-xxiii-paul.html


I tu piszą:

https://adelantelafe.com/la-verdad-sobre-lo-de-pennsylvania-ni-juan-xxiii-ni-pablo-vi-ni-juan-pablo-ii-fueron-santos/

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 20, 2018, 12:25:13 pm »

Trudna, bardzo bolesna sprawa, przed tymi problemami,  Sodomą i Gomorą jak powiedział publicysta, dziennikarz Tomasz Wiścicki,  Kościół katolicki nie ucieknie, stwarza to problem napięć i sporów. Ciekawa rozmowa odsłaniająca wiele kulisów.

STARCIE CYWILIZACJI (odc. 227) - SKANDAL HOMOSEKSUALNY W KOŚCIELE W KOŚCIELE W USA
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=PgExkH186N8


Tu piszą:

- To jest wielkie trzęsienie ziemi. Spowodował je zakaz publicznego sprawowania sakramentów, który kilka tygodni temu otrzymał abp Theodore Edgar McCarrick. Został również wykluczony z kolegium kardynalskiego – mówił ks. prof. Andrzej Kobyliński z Instytutu Filozofii Chrześcijańskiej UKSW.
(...)
https://www.polskieradio.pl/130/6699/Artykul/2176312,Sprawa-kardynala-McCarricka-Trzesienie-ziemi-w-Kosciele-katolickim-w-USAHerezja homoseksualna

Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny.

Kościół od początku swego istnienia musiał mierzyć się z różnymi herezjami. Dzisiaj raczej unika się słów „herezja”, „heretycy”. Wiadomo – polityczna poprawność! Niemniej jednak herezje, które zagrażają Kościołowi od wewnątrz, istnieją także dzisiaj. Papież Franciszek mówi o herezji neopelagianizmu i neognostycyzmu. Sadzę jednak, że dużo bardziej realną i niebezpieczną jest herezja homoseksualna. Przez 2 tys. lat wydawało się, że wszystko jest jasne. Stary i Nowy Testament dość jednoznacznie wskazują, że akty homoseksualne to zboczenie i grzech. Tradycja i Magisterium Kościoła były w tej kwestii zgodne. Lecz w ostatnich latach coś zaczęło się zmieniać. Ideologia homoseksualna skutecznie zmienia nie tylko myślenie ludzi, ale także porządek prawny. W konsekwencji zmienia się znaczenie tak podstawowych słów jak: małżeństwo, rodzina, płeć.

Homoseksualny punkt widzenia ujawnia się coraz bardziej wewnątrz Kościoła. W wielu środowiskach kościelnych istnieją rzeczywiste lobby homoseksualne, które – jak się wydaje – cierpliwie i systematycznie pracują nad radykalną zmianą nauczania nt. tej kwestii. Na internetowych stronach „La Nuova Bussola Quottidiana” ukazał się po włosku ciekawy wywiad z ks. Andrzejem Kobylińskim. Polski duchowny zauważa, że Kościół jest coraz głębiej podzielony w kwestii stosunku do tej ideologii. Nieoczekiwanie doszliśmy do sytuacji, w której w praktyce nie ma zgody co do trzech podstawowych kwestii. Po pierwsze, moralna ocena aktów homoseksualnych. Po drugie, stosunek do tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie pary. Po trzecie, dopuszczanie osób homoseksualnych do święceń kapłańskich, a potem do święceń biskupich. Ks. Kobyliński stawia tezę, że problem relacji pomiędzy homoseksualizmem a kapłaństwem jest fundamentalny dla przyszłości Kościoła. Bo nie chodzi tu tylko o jakiś osobisty nieład, grzech. Z kapłaństwem są ściśle związane inne sakramenty. Stąd ideologia homoseksualna w Kościele zmierza do zmiany logiki sakramentalnej. Ks. Kobyliński wskazuje na badania, z których wynika, że mamy do czynienia z „heteroseksualnym exodusem z kapłaństwa”. Chodzi o to, że są środowiska, w których heteroseksualni kandydaci do kapłaństwa lub heteroseksualni kapłani czują się nieswojo. W rezultacie odchodzą albo usuwają się na ubocze. Herezja homoseksualna sięga głęboko. Pytanie, jak ją skutecznie zwalczać.

https://www.gosc.pl/doc/4947486.Herezja-homoseksualna22 Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość! - Ks. Kapłańska 18,22.

Co taki arcybiskup myślał nakładając szaty kapłańskie i wychodził do sprawowania Mszy św.?   W 2004 r. wyszła u nas w Polsce książka: George Weigel - Odwaga bycia katolikiem, który odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych. Stawia wiele pytań, na które nie zawsze jest odpowiedź.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 20, 2018, 12:28:47 pm »

Zdaniem biskupa Roberta Morlino Kościół katolicki musi się odnowić, aby nazwać grzech po imieniu i go odrzucić, oraz przyznać, że kultura homoseksualna wśród niektórych duchownych wyrządziła jemu wielką szkodę. Ordynariusz diecezji Madison, w stanie Wisconsin reagując na doniesienia medialne, które pojawiły się w minionych dniach, wezwał katolików, aby podjęli akty zadośćuczynienia za grzechy diakonów, kapłanów i biskupów.

W liście pasterskim wydanym 18 sierpnia bp Morlino zwrócił uwagę, że zbyt długo pomniejszano rzeczywistość grzechu – „nie uznaliśmy grzechu za grzech – i usprawiedliwialiśmy grzech w imię błędnego pojęcia miłosierdzia. Pragnąc być otwartymi na świat, zbyt chętnie porzucaliśmy Drogę, Prawdę i Życie” – napisał amerykański hierarcha. Zauważył, że często oferowano ludziom pozory miłosierdzia i ludzkiego pocieszenia. Wskazał, że w Kościele jedynym miejscem na grzech jest konfesjonał.


Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
(...)
https://ekai.pl/subkultura-homo-zrodlem-spustoszenia-w-kosciele/
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 20, 2018, 13:09:57 pm »

Subkultura homo źródłem spustoszenia w Kościele
To nie źródło, to rezultat.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 20, 2018, 13:39:25 pm »

Oczywiście że tak, to już jest bardzo smutny skutek nie przyczyna.  W 2002 roku było zamiatane pod dywan. W tej książce którą powyżej podałam;  odsłania kulisy tego wielkiego kryzysu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych.  A teraz mamy 2018 rok, w końcu nie dało się już wmiatać po dywan.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 20, 2018, 21:34:20 pm »

Dziewica z Akita. Kontynuacja misji Matki Bożej Fatimskiej

(...)

"Trzecie i ostatnie Objawienie oraz trzecie przesłanie (13 października 1973 r.): "budzące grozę większą niż podczas Potopu"

W dniu 13 października 1973 roku, Najświętsza Dziewica, w 56. rocznicę ostatniego objawienia w Fatimie (13 października 1917), określiła charakter „wielkiej kary” i powiedziała, że będzie „kara większa niż Potop za czasów Noego, która to kara przejawi się poprzez ogień z Nieba. Unicestwi on większość ludzkości, zarówno dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani zakonników, ani wiernych. Żyjący będą tak gnębieni, że aż pozazdroszczą zmarłym. Jedyną bronią będzie Różaniec i Znak [krzyża, przypis od redaktora]. Dziewica zapowiada również wewnętrzne spory w Kościele (kardynałowie przeciw kardynałom, biskupi przeciw biskupom), w Kościele będzie krążyć korupcja, a Zły pociągnie za sobą również wiele osób konsekrowanych. Nastąpią prawdziwe prześladowania uknute/zaplanowane przez diabła. Kościół będzie pełen zwolenników kompromisu. Diabeł będzie naciskać na wielu konsekrowanych, aby porzucili służbę Panu, a szczególną bezwzględność okaże duszom poświęconym Bogu."(I. Corona, cit., P. 21-23)."

(...)

https://adelantelafe.com/la-virgen-de-akita-la-continuacion-de-la-mision-de-la-virgen-de-fatima/
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 21, 2018, 19:22:28 pm »

Ja tam się bardzo nie dziwię, ani mnie zbytnio nie szokują całe te "odkrycia" perwersji wszelakich dokonane przez "wielką ławę". Amerykańskie posoborowie jest przeżarte zgnilizną do szpiku kości, i każdy w USA, kto poważnie interesuje się swoją wiarą i sprawami Kościoła, wiedział o tym od dawna. Czemu akurat teraz znowu to wybuchło, i czemu w PA, tego nie wiem - widocznie ktoś ma w tym jakiś tam interes. Takie dochodzenie można bowiem spokojnie przeprowadzić w jakimkolwiek innym stanie, najprawdopodobniej z takim samym wynikiem.

Ale jedno jest warte odnotowania: niezorientowany odbiorca słuchając relacji w TV czy czytając w mediach o tym wszystkim (a trąbą o tym non stop) nie zdaje sobie sprawy, że te skandale mają jakikolwiek związek z homoseksualizmem. Owszem, wśród ofiar były  i dziewczyny, ale ogromną większość stanowią chłopcy. Tymczasem media mówią tylko o "sexual abuse", więc przeciętny niezorientowany odbiorca myśli sobie, że widocznie księża obmacywali ministrantki lub zaciągali do łóżka swoje parafianki.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Gawain
uczestnik
***
Wiadomości: 104


« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 26, 2018, 14:20:10 pm »

Szokujący raport byłego nuncjusza na Amerykę arcybiskupa Vigano.

https://rorate-caeli.blogspot.com/2018/08/explosive-former-nuncio-to-us-pope.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 26, 2018, 15:00:13 pm »

Jest o tym wpis też tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9717.msg216498.html#msg216498
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 26, 2018, 16:22:21 pm »

Te informacje są naprawdę szokujące! W 11- stronicowym oświadczeniu były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych (w latach 2011-2016) arcybiskup Carlo Maria Viganò stwierdza, że papież Benedykt XVI tuż przed swoją rezygnacją nałożył na kardynała McCarricka surowe sankcje kanoniczne, ale… Franciszek po swoim wyborze uchylił je, i to mimo, że nuncjusz osobiście rozmawiał z nim o powadze zarzutów wobec byłego metropolity Waszyngtonu. Jakby tego było mało arcybiskup podkreśla, że papież Franciszek nie tylko „krył McCarricka”, ale także uczynił go „zaufanym doradcą”.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 26, 2018, 17:41:36 pm »

Są w tym oświadczeniu zabawne momenty. Otóz dla Franciszka pojęcie lewicowy jest równoważne z pederastą..... and when I say left-wing I mean homosexual.” ...Zawsze tak podejrzewałem, a Franciszek to potwierdza.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 26, 2018, 22:41:50 pm »

Wstrząsające świadectwo watykańskiego arcybiskupa o Franciszku i skandalu pedofilskim w Kościele

Świadectwo, jakie złożył na piśmie arcybiskup Carlo Maria Viganò, wywoła z pewnością olbrzymi wstrząs w Kościele. Nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych w latach 2011-2016 zdecydował się przerwać zmowę milczenia i ujawnić fakty ukrywane przed opinią publiczną. Chodzi zwłaszcza o tuszowanie skandali pedofilskich przez hierarchię katolicką.

Odpowiedzialność za to spoczywa nie tylko na kardynałach amerykańskich i watykańskich, lecz także na samym Franciszku. Ten ostatni – według relacji arcybiskupa Viganò – już od czerwca 2013 roku wiedział dobrze o pedofilskiej i homoseksualnej aktywności kardynała Theodore’a McCarricka, a mimo to przywrócił go do łask i dołączył do grona swych współpracowników. Trwało to przez pięć lat i zmieniło się dopiero w zeszłym miesiącu. Dlaczego?

(...)

https://wpolityce.pl/kosciol/409443-gorny-wstrzasajace-swiadectwo-watykanskiego-arcybiskupa
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 27, 2018, 08:47:38 am »

Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6652


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 27, 2018, 09:12:10 am »

świetnym, a nawet świętym. Sam się kanonizuje za życia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 27, 2018, 10:54:58 am »

Szambo wybiło, ale i tak wszyscy nam będą powtarzać, że nic się nie stało, a Bergoglio jest papieżem i to świetnym.
Oczywiscie, ze tak bedzie. A wszystko zle, co sie stalo w Kosciele, jest przeciez wina Jana Pawla II i Benedykta XVI. Na arcybiskupa Vigano tez cos znajda: ze np. w wieku 14 lat popatrzyl niewlasciwie na kobiete i to podwaza jego wiarygodnosc, i w ogole go dyskwalifikuje jako swiadka. Albo ze po prostu zwariowal, albo jest zgorzknialy itd itp.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ''Wstyd i smutek'' -- Watykan po raporcie z Pensylwanii « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!