Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:25:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ks. Davide Pagliarani nowym przełożonym generalnym FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Ks. Davide Pagliarani nowym przełożonym generalnym FSSPX  (Przeczytany 8601 razy)
sm
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 23, 2018, 12:52:55 pm »


Posoborowa logika:
1. Idę się godziwie wyspowiadać w kościele FSSPX. Spowiedź odbywa się w trakcie niegodziwej Mszy św., którą staram się zupełnie zignorować. Chcę przystąpić do Komunii św., ale tu przecież nie mogę. No to szybko na pobliski NOM – powinienem jeszcze zdążyć!
2. Biorę ślub w kościele FSSPX wg franciszkowych wytycznych. Wiem, że Msza poślubna jest tu godziwa, ale każda inna – już nie. Zatem nie będziemy tu więcej z żoną przychodzić – chyba że na spowiedź. To w sumie po co zawieramy małżeństwo akurat tutaj? Hmm...

Ciekawe ponadto, co abp Pozzo twierdzi o godziwości święceń FSSPX w kontekście tego, co można przeczytać tutaj: http://breviarium.blogspot.com/2016/08/biskupi-bractwa-sw-piusa-x-moga.html.



Tradi logika:

1. Chodzę do ważnej i godziwej spowiedzi podczas NOMu, który uważam za bluźnierstwo.

2. Kolega bierze ślub. Nie wiem, czy mogę iść w ogóle na NOM, czy lepiej zmówić różaniec w domu, nie wiem, czy na NOMie mam brać czynny udział w Mszy (?)(szczególnie ważne jest, żeby czasem nie przekazać znaku pokoju), nie wiem, czy mogę iść do Komunii. Przed kościołem stwierdzam, że wygląda jak bunkier i nie mogę tam wejść, bo wszędzie leżą partykuły, a cześć osób mówiła mi, że NOM może być ważny.
-------------------------------------------------------
Gdzie jest mowa o tym, że małżeństwo i Msza z nim związana jest ważna i godna u fsspxów?

W misericordia et misera jest mowa o spowiedzi. Papież w swojej mądrości i miłosierdziu uznał ważność i godność spowiedzi u fsspxów i bardzo dobrze, bo wiele osób może nieświadomie i przypadkowo chodzić do ich księży, nie wiedząc, że mają oni jurysdykcję, którą sami sobie wymyślili. 



« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2018, 15:21:11 pm wysłana przez sm » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 23, 2018, 13:04:57 pm »

Gdzie jest mowa o tym, że małżeństwo i Msza z nim związana jest ważna i godna u fsspxów?

https://news.fsspx.pl/2017/04/komunikat-w-sprawie-listu-komisji-ecclesia-dei-nt-malzenstw-wiernych-bractwa-kaplanskiego-swietego-piusa-x/
Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 23, 2018, 13:16:42 pm »

Gdzie jest mowa o tym, że małżeństwo i Msza z nim związana jest ważna i godna u fsspxów?

https://news.fsspx.pl/2017/04/komunikat-w-sprawie-listu-komisji-ecclesia-dei-nt-malzenstw-wiernych-bractwa-kaplanskiego-swietego-piusa-x/

Dzięki.

Spoko, mały szczegół, że potrzeba, żeby biskup udzielił specjalnych uprawnień.

tradi logika cd.

3. Otrzymają wyjątkowe uprawnienie, że sakrament jest ważny i godziwy, ale bądź zdziwiony, że sakrament wyjątkowo jest ważny i godziwy.   
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 23, 2018, 15:26:04 pm »

Panie sm, ja zacytowałem abp Pozzo dokładnie, że małżeństwo w FSSPX jest godne pod warunkiem zastosowania się do rzymskich wytycznych. Wszyscy poza Panem ten dokument znają i nawet jeśli nie zgadzają się ze słowami arcybiskupa, to o tym wiedzą - wszyscy prócz Pana. Więc proszę łaskawie już nie okazywać swojej ignorancji i nie wmawiać innym czegoś, czego nikt tu nie stwierdził :)
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
sm
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 23, 2018, 15:35:20 pm »

Panie sm, ja zacytowałem abp Pozzo dokładnie, że małżeństwo w FSSPX jest godne pod warunkiem zastosowania się do rzymskich wytycznych. Wszyscy poza Panem ten dokument znają i nawet jeśli nie zgadzają się ze słowami arcybiskupa, to o tym wiedzą - wszyscy prócz Pana. Więc proszę łaskawie już nie okazywać swojej ignorancji i nie wmawiać innym czegoś, czego nikt tu nie stwierdził :)


Jeśli sakramenty wymagające szczególnej jurysdykcji są i ważne i godziwe - to rozumując logicznie nie widzę innego wyjścia jak to, że pozostałe są ważne i również godziwe...
Posoborowa logika:

2. Biorę ślub w kościele FSSPX wg franciszkowych wytycznych. Wiem, że Msza poślubna jest tu godziwa, ale każda inna – już nie. Zatem nie będziemy tu więcej z żoną przychodzić – chyba że na spowiedź. To w sumie po co zawieramy małżeństwo akurat tutaj? Hmm...


Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 23, 2018, 15:45:59 pm »

Swoją drogą z małżeństwami też była ciekawa sprawa, bo, o czym pisano jeszcze chyba nawet na tym forum, nie było większych problemów ze stwierdzeniem nieważności takiego małżeństwa "po powrocie pod opiekę posoborowian". Kleryk fssp objaśniał mi kiedyś, dlaczego małżeństwo zawarte u oficjalnych schizmatyków np. prawosławnych będzie "prędzej ważne" niż u fsspx, powoływał się na wykłady etc. Uważałem to za głupotę i nie słuchałem zbytnio, teraz żałuję.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2018, 15:50:12 pm wysłana przez sm » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 23, 2018, 19:28:24 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2018, 22:33:41 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
marianos
bywalec
**
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 23, 2018, 22:41:20 pm »

Wie ktoś kto zajmie miejsce ks. Karola w Azji? I dlaczego ks. Karol wraca do Polski? (oczywiście bardzo mnie to cieszy).
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 23, 2018, 22:42:21 pm »

To zapłata za wybory.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
marianos
bywalec
**
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 23, 2018, 22:49:16 pm »

Nie rozumiem
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 24, 2018, 13:12:03 pm »

Zapewne po wyborach jest przynajmniej 4 szczęśliwszych ludzi:

- bp Fellay, że nie jest już przełożonym generalnym,
- ks. Pagliariani, że jest przełożonym generalnym,
- ks. Weber, że nie prowadzi już apostolatu w Polsce,
- ks. Stehlin, że prowadzi znów apostolatu w Polsce.

Ufam, że to dopiero początek, a nie koniec :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 24, 2018, 14:31:18 pm »

Ja tam będę tęsknił za xiędzem Łukaszem Weberem. Wygląda jak Marcel Pérès.   8)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
marianos
bywalec
**
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 25, 2018, 18:02:02 pm »

Okres urzędowania ks. Webera nie przyniósł niestety jakiś dużych zmian - w stylu otwarcia nowych kaplic, budowy kościoła, nowej szkoły, itp.
Jedyny plus lokalowo/nieruchomościowy to chyba budowa przedszkola w Warszawie.
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 25, 2018, 20:41:19 pm »

Jedyny plus lokalowo/nieruchomościowy to chyba budowa przedszkola w Warszawie.

Ponadto prace nad nową kaplicą szkolną w Józefowie posunęły się znacznie do przodu, co można zobaczyć tutaj: https://www.instagram.com/akwinatadokwadratu (trzeba zjeżdżać stopniowo w dół strony – zdjęcia ze wspomnianej kaplicy były publikowane niejednokrotnie na przestrzeni roku szkolnego, ostatni raz pod koniec maja).
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 25, 2018, 22:31:36 pm »

X. Weber był bardzo potrzebny. Bardzo go podziwiam i współczuję mu tych rodzimych doswiadczeń. No cóż każdy dostaje swój krzyż...widocznie bardzo musiał grzeszyć  ;) skoro wylądował w Polsce.
Bardzo wiele zmienił, na dobre.
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2018, 22:33:10 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Ks. Davide Pagliarani nowym przełożonym generalnym FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!