Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:09:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: MSZA SOLENNA za nowożeńców
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: MSZA SOLENNA za nowożeńców  (Przeczytany 996 razy)
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« dnia: Lipca 09, 2018, 22:21:51 pm »

mam pytanie do znawców tematyki. Czy msza solenna za nowożeńców to po prostu msza z sakramentem małżeństwa czy msza ze specjalnym formularzem za osoby, które nieodległej przeszłości przyjęły sakrament małżeństwa?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 09, 2018, 22:54:06 pm »

Wydaje mi się, że odpowiedź "B" tj. msza ze specjalnym formularzem za osoby, które w nieodległej przeszłości przyjęły sakrament małżeństwa. Przy czem ta nieodległa przeszłość jest liczona w minutach.
Odpowiedź "A" przegrywa z uwagi na fakt, że podczas Mszy zaręczeni nie udzielają sobie sakramentu małżeństwa.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 09, 2018, 23:02:49 pm »

mam pytanie do znawców tematyki.

No, jak pytanié zadané jest in foro interretiali, to jest zadané wszystkim, a nie tylko znawcom thematyki.

Czy msza solenna za nowożeńców to po prostu msza z sakramentem małżeństwa czy msza ze specjalnym formularzem za osoby, które nieodległej przeszłości przyjęły sakrament małżeństwa?

Raczéj to piérwszé*. Wyjątek stanowi przypadek, gdy małżeństwo zostanie zawarté podczas Triduum albo w Zaduszki; wtedy Mszę za nowożeńców (pro sponsis) się przenosi na późniejszy dziéń.
*z poprawką na to, na co zwrócił uwagę pan Krusejder.

https://sanctamissa.org/en/resources/books-1962/missale-romanum-1962.pdf ← na stronie [75] (883 stronie pliku) jest Missa pro sponsis.
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2018, 23:41:48 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
abdi
rezydent
****
Wiadomości: 298


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 10, 2018, 12:48:00 pm »

dziękuję
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: MSZA SOLENNA za nowożeńców « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!