Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 14:40:27 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi.
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi.  (Przeczytany 8585 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #15 dnia: Czerwca 08, 2018, 22:10:32 pm »

Cytuj
Po pierwsze, jak widzimy, bohatera tego wątku lansują pisma dla niepelnosprawnych umyslowo katolikow np. "Egzorcysta".
O ile mi wiadomo "Egzorcysta" to organ prasowy posiadajacy placet biskupów i jest w pelnej łączności z Posoborowiem.

Mam wątpliwości. On jest tak samo katolicki jak tygodnik powszechny.


Można mieć wątpliwości. W jednym z numerów napisali krytycznie o Toronto Blessing, a na fb promowali heretyckie spotkanie HOPE 24:



... a o HOPE24 jest tu cały wątek skąd oni się wzięli i kto jest założycielem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Czerwca 08, 2018, 22:23:14 pm »

Cytuj
. Mam wątpliwości. On jest tak samo katolicki jak tygodnik powszechny.

Gdyby Tygodnik Powszechny nie był katolicki, to biskup miejsca właściwy dla redakcji zakazałby używania przymiotnika katolicki. Kto podważa katolicyzm pism katolickich, podważa kompetencje swoich biskupów, w rozeznaniu co jest katolickie a co nie jest katolickie.
Przypomnę, ze podwaza pan opinie abp Jędraszewskiego.

Cytuj
. Myślę, że robienie z incydentalnych dzialań reguły ogólnej jest jednak naduzyciem

Pod logotypem KAI powinien zamieścić slogan reklamowy - tagline: "od jednego kłamstwa do piekła się nie idzie"  ;D
Rozumiem, ze pan  tym "incydentalnym działaniem" chciał nas rozweselić.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #17 dnia: Czerwca 08, 2018, 22:48:34 pm »

Cytuj
Gdyby Tygodnik Powszechny nie był katolicki, to biskup miejsca właściwy dla redakcji zakazałby używania przymiotnika katolicki. Kto podważa katolicyzm pism katolickich, podważa kompetencje swoich biskupów, w rozeznaniu co jest katolickie a co nie jest katolickie.
Przypomnę, ze podwaza pan opinie abp Jędraszewskiego.
Tak, podważam. Abp Jędraszewski nie jest moim biskupem diecezjalnym, więc jego opinie mnie nie wiążą ani nie interesują. Powiem Panu więcej - jako katolika wiąże mnie tylko i wyłącznie nauczanie magisterialne Kościoła - cała reszta, a więc opinie papieża i biskupów nie są wiążące. Ba ! Teologia dogmatyczna mówi, że muszę wyznawać wszystkie ogłoszone dogmaty. Ale już przedstawione przez papieża uzasadnienia mam prawo odrzucać. Więc proszę nie próbowac głaskać pieska pod włos, bo ugryzie :)!
Cytuj
pod logotypem KAI powinien zamieścić slogan reklamowy - tagline: "od jednego kłamstwa do piekła się nie idzie"  ;D
Rozumiem, ze pan  tym "incydentalnym działaniem" chciał nas rozweselić.
Dobrze Pan wie, że nie o to chodzi. Sprawa jest prosta - nie wolno na podstawie pojedynczych wypadków tworzyć uogólnień. Jest w logice fundamentalna różnica między kwantyfikatorem ogólnym a szczegółówym. A jak ktos tej róznicy nie rozumie, to nawet nie ma o czym gadać.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Czerwca 08, 2018, 23:35:44 pm »

Cytuj
.  Tak, podważam. Abp Jędraszewski nie jest moim biskupem diecezjalnym, więc jego opinie mnie nie wiążą ani nie interesują

Ale pana biskup miejsca powinien ostrzec przed TP zalegającym w Empikach na terenie jego diecezji.
Nie ostrzega pana; zatem albo TP jest katolickim pismem, albo pana biskup nie odroznia pisma katolickiego od niekatolickiego. Tak czy owak podwaza pan kompetencje swojego biskupa.
Gdy dodamy do tego chodzenie " z zasady" na tridentinę.... Witam extra posoborum ;D i brakum łącznościum cum bergoglium ;D

Co do kwantyfikatorow, to owszem rozumiem. Z tym, ze kolokwialnie mowiac KAI lze jak bura suka. Wynika to z tego, ze KAI nie jest agencją informacyjną ale narzędziem prowadzenia polityki informacyjnej (a to duza roznica) . Narzędziem w rękach tych, którzy twierdzą np. , ze TP jest pismem katolickim.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #19 dnia: Czerwca 09, 2018, 01:56:14 am »

Ja nie jestem osobą duchowną. Więc nie mam obowiązku posłuszeństwa wobec biskupa takiego, jakie mają osoby duchowne. A mój biskup nie jest nieomylnym nauczycielem zasad wiary - takowym jest tylko i wyłącznie papież i to w wybranych okolicznościach. Dodajmy, że w Polsce (i nie tylko) prawo świeckie nie pozwala na to, aby kościół wyegzekwował nieużywanie słowa "katolicki" w inicjatywach katolickimi nie będących.
Cytuj
Wynika to z tego, ze KAI nie jest agencją informacyjną ale narzędziem prowadzenia polityki informacyjnej (a to duza roznica)
Większość agencji informacyjnych tak działa...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Czerwca 09, 2018, 10:41:23 am »

Przyjmuje pana odpowiedź.
 Ciekawi mnie jak interpretuje pan wybryki doktrynalne Bergoglia ( wciagniecie do prawa obowiazujacego odpowiedzi na zapytanie argrntynskich biskupow w sprawie encykliki AL) ?
Przypomina to Bolka: Jestem za a nawet przeciw (Franiowi)  ;D

Cytuj
. Dodajmy, że w Polsce (i nie tylko) prawo świeckie nie pozwala na to, aby kościół wyegzekwował nieużywanie słowa "katolicki" w inicjatywach katolickimi nie będących.
Cytuj
Wynika to z tego, ze KAI nie jest agencją informacyjną ale narzędziem prowadzenia polityki informacyjnej (a to duza roznica)
Większość agencji informacyjnych tak działa...

Bardzo, bardzo ciekawą sprawę pan poruszył. O ile mi wiadomo Stowarzyszenie Kultury Chrzescijanskiej im P.Skargi mialo nazywać się początkowo katolickim. Ale protestowala Kuria krakowska i wygrala na podstawie obowiazujacego w Polsce prawa.
I tak Stow. Piotra Skargi musialo nazwać się Chrzescijańskim.
@ KAI
Czyli jednak KAI jest zwyklym politycznym narzedziem duraczenia i obrony interesow takim samym jak AFP, PAP i IP.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2018, 10:43:00 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #21 dnia: Czerwca 09, 2018, 11:16:58 am »

W Polsce "katolickim" może się nazywać każde medium i żadna kuria procesu by nie wygrała. Dowód:
http://www.polskokatolicki.pl/RODZINA/index.htm
Kto uważa inaczej, proszę o przytoczenie stosownego paragrafu.
Gdyby Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im P.Skargi uparło się, kuria mogłaby mu [...]. Natomiast wojnę miałoby niewątpliwie rozpętaną.

Natomiast z Tygodnikiem Powszechnym przed paroma minutami przeżyłem pewne zaskoczenie. Od kiedy pismo to nie ma asystenta kościelnego, wydawało mi się, że przymiotnik "katolicki" używany jest z tego względu, że krakowska kuria (ani pod dawnym ordynariuszem, ani pod obecnym) nie ma odwagi jasno zadeklarować, że pismo to nie ma nic wspólnego ze światopoglądem katolickim i nie jest czasopismem "katolickim".
Tymczasem wchodzę ja sobie stronę Archidiecezji i w zakładce Media i redakcje widzę:
 
"TYGODNIK POWSZECHNY"
ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków
tel. +48 12 42 22 518 (311); fax. +48 12 421 67 31
redakcja@tygodnik.com.pl
www.tygodnik.com.pl

http://www.diecezja.pl/wierni/media-i-redakcje.html,strona,2

Nie ma więc wątpliwości, że pismo ma aprobatę Archidiecezji Krakowskiej i jest wydawane za zgodą jej Władzy. Podobno najwyższym stopniem dialogu jest dialog z samym sobą (ze schizofrenią jest podobnie): dla miłośników JPII i "przywiązanych" do tradycji jest "Źródło", dla "umysłów otwartych" - "Tygodnik Powszechny".

Gdy kilka lat temu TP rozpoczął akcję „Przekażmy sobie znak pokoju” organizowaną jest przez Kampanię Przeciw Homofobii, Grupę Polskich Chrześcijan LGBT, Kardynał wystąpił oczywiście z pryncypialną krytyką, ale bez użycia nazwy swojego czasopisma, które tę kampanię organizowało.
http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/stanowisko-metropolity-krakowskiego-w-sprawie-kampanii-przekazmy-sobie-znak-pokoju-.html

« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2018, 11:32:36 am wysłana przez casimirus » Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 09, 2018, 12:43:56 pm »

Cytuj
Stowarzyszenie Kultury Chrzescijanskiej im P.Skargi
To ci, co wysyłają osobom starszym masowo kolorowe książeczki i bieda-dewocjonalia, licząc ze otrzymają w zamian ofiarę (żerowanie na uczuciach)?
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #23 dnia: Czerwca 09, 2018, 16:04:15 pm »

Oświadczenie przełożonych o. A. Pelanowskiego - via https://twitter.com/DanielWachowiak/status/1005447007325097984

Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
exfavilla
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #24 dnia: Czerwca 09, 2018, 20:20:35 pm »

Czyli zdementowano informacje.
Teraz to już litość dla osoby która się podpisała.
Człowiek do duraczenia, został wyznaczony.
Zapisane
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 09, 2018, 21:20:50 pm »

Należy wierzyć jedynie w informacje zdementowane...  8)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 14, 2020, 19:31:53 pm »

Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r. - czytamy w oświadczeniu Zakonu Pauliników.

- Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zamętu i zgorszenia, jakie w dusze wiernych wprowadzić może indywidualna działalność o. Pelanowskiego. Jednocześnie informujemy, że już wcześniej podjęte zostały kroki przewidziane przez Kodeks Prawa Kanonicznego - pisał w grudniu 2019 w komunikacie sekretarz generalny Zakonu Paulinów, o. Paweł Przygodzki.

 

Pełny tekst oświadczenia Zakonu Paulinów

KOMUNIKAT W SPRAWIE O. AUGUSTYNA PELANOWSKIEGO
Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r.

Tym samym na mocy kan. 701 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń.

o. Sebastian Matecki OSPPE

Rzecznik prasowy Zakonu Paulinów

https://m.fronda.pl/a/pilne-o-augustyn-pelanowski-usuniety-z-zakonu,154323.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 15, 2020, 20:27:14 pm »

Tym samym na mocy kan. 701 Kodeksu Prawa Kanonicznego nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń.

Chcieli pewnie napisać: "na wykonywanie władzy święceń"?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 16, 2020, 09:59:07 am »

Oświadczenie przełożonych o. A. Pelanowskiego - via https://twitter.com/DanielWachowiak/status/1005447007325097984



vs.


Cytuj
Jednocześnie informujemy, że już wcześniej podjęte zostały kroki przewidziane przez Kodeks Prawa Kanonicznego - pisał w grudniu 2019 w komunikacie sekretarz generalny Zakonu Paulinów, o. Paweł Przygodzki.

Kłamał wtedy czy kłamie teraz?
Chyba, że kłamał i wtedy i kłamie teraz  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 16, 2020, 11:43:28 am »

Do pp Adimada i Regiomontanusa trzeba sie zwrócić o poradę. Tutaj chodzi o paradoks Goedla czy Wedla i bez fachowców pan nie dasz rady odpowiedzieć
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!