Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:40:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi.  (Przeczytany 8475 razy)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« dnia: Czerwca 05, 2018, 23:36:58 pm »

Ojciec Augustyn Pelanowski: papież jest papieżem tylko wtedy, gdy głosi Prawdę o Panu Jezusie!
https://www.pch24.pl/ojciec-augustyn-pelanowski--papiez-jest-papiezem-tylko-wtedy--gdy-glosi-prawde-o-panu-jezusie-,57383,i.html
Być może przenosiny nie mają związku z tą wypowiedzią, ponieważ pół roku minęło. Informacja o przenosinach jest oficjalnie potwierdzona, pozostałe nie.
http://dzienniknarodowy.pl/znany-zakonnik-zakazem-wypowiedzi-kara-prawde-o-papiezu-franciszku-biskupach-islamskich-imigrantach/
– Jak mi zamkną usta i będę głodny, i spragniony, i wyrzucą mnie może z zakonu. Może będę przybyszem, będę chory i nagi, w zamknięciu bez pozwolenia odzywania się, to mnie może ktoś z was odwiedzi […], bo moi bracia w wierze mi mogą uczynić to, co Szczepanowi. I patrzcie, kto na mnie pierwszy rzuci kamieniem. Jak dostanę kamieniem w głowę, to może przed śmiercią zdążę wam powiedzieć, kto pierwszy rzucił i tez powiem: „Panie nie poczytaj mu tego za grzech”. I za pewne nie będzie to muzułmanin, tylko ktoś bliski, jak bliscy byli Szczepanowi ci, którzy go ukamienowali. Amen. – tak kończył swoje kazanie w Święto Świętego Szczepana.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2018, 18:52:27 pm wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 06, 2018, 14:05:23 pm »

Bokotemat - kolega na katoakapie występuje pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 07, 2018, 09:56:29 am »

Podaję tylko link, bo nie mam jak skopiować:
https://marucha.wordpress.com/2018/06/06/znany-zakonnik-z-zakazem-wypowiedzi-kara-za-prawde-o-papiezu-franciszku-biskupach-i-islamskich-imigrantach/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2018, 10:10:04 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 07, 2018, 12:51:04 pm »

Nie ma zakazu wypowiedzi. Jest przeniesiony, ale głównym powodem są kwestie zdrowotne.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 07, 2018, 16:21:52 pm »

Kiedy KAI dementuje zakaz wypowiedzi, nie bardzo ufam takim komunikatom.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 07, 2018, 16:44:43 pm »

Za Wiki:
Aleksander Michajłowicz Gorczakow (ros. Александр Михайлович Горчаков; 1798–1883) – rosyjski polityk: "Nie wierzę w niezdementowane informacje"

My katolicy mówimy: "Nie wierzę w niezdementowane przez KAI informacje"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 07, 2018, 17:07:35 pm »

Przecież to info napisał nasz forumkowicz.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 07, 2018, 17:32:34 pm »

Na Flądrze też jest info: http://www.fronda.pl/a/o-augustyn-pelanowski-otrzymal-zakaz-wypowiedzi,111031.html
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 07, 2018, 17:44:00 pm »




Jakby mu mieli dać zakaz, to już dawno mogli mu dać, tylko pytam za co ten zakaz by miał być?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 07, 2018, 18:50:50 pm »

No to teraz niech ktoś w Warszawy, albo z Radomia do niego podjedzie i spyta, czy nie chciałby się nauczyć odprawiać Mszy Trydenckiej  :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 07, 2018, 19:44:00 pm »


o Augustyn Pelanowski. "Uchodźcy" bardzo mocne.

https://www.youtube.com/watch?v=oymaJSuWHxM
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 07, 2018, 22:07:55 pm »

Wszyscy co tak płaczą i rozdmuchują różne domysły to może i mają powód, cały ruch charyzmatyczny, ale i narodowcy, tradycjonaliści, "intronizatorzy - zwał jak zwał -  bo o. Pelanowski ujawnił swoje proroctwo o Polsce, o prezydencie Dudzie, a teraz komentarze idą na chybił trafił!  jedno wielkie politykierstwo!

Na stronie Egzorcysty na fb czytamy:

Przypominamy:
O. Augustyn Pelanowski w kwietniowym numerze "Egzorcysty" mówi o proroctwie danym mu przez Boga dotyczącym również prezydenta Andrzeja Dudy.

Nie pokładajmy więc nadziei w żadnym człowieku, ale tylko w Bogu.

"Na to pytanie odpowiem jeszcze proroctwem, jakie otrzymałem od Pana:
[...] – Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan."

Popatrzeć na ten ostatni nr. Egzorcysty to głowa puchnie, np. tu poczytać:

"(...) Aby jednak móc współkrólować z Chrystusem jako naród, trzeba Go najpierw uznać za Króla Polski, a to wciąż jeszcze się nie dokonało. Nie staniemy się „iskrą dla narodów” bez nawrócenia i bez aktu intronizacji. Oby nie spełniły się słowa z objawień Anioła Stróża Polski dla Adama Człowieka, że intronizujemy Pana Jezusa na Króla ..."

https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/wojna-swiatow/item/1974-polska-jako-narod-wybrany


Tu można zobaczyć w zwiastunach kto i co pisze:

https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/component/k2/itemlist/tag/68
Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 08, 2018, 00:43:12 am »

Ja chciałbym Państwu tylko zwrócić uwagę na bałagan i szkody jakie wyrządza takie wzniecanie pożarów bez potwierdzenia faktów.

Jeden-dwóch głupków rzuca niepotwierdzone informacje. Spora część konserwatywnego internetu dostaje zajoba i nakręca gównoburzę. Masa osób dzwoni po klasztorach i żąda wyjaśnień. Jak sądzicie? Pomaga to komuś?

Aby wyjaśnić skalę szkód, jakie to wyrządza, posłużę się dydaktycznym, fikcyjnym ale jaskrawym przykładem:

Cytuj
Wyobraźmy sobie, że jakiś szkodnik publicznie rozgłasza jakąś bzdurę: "Ksiądz X pała wyjątkową namiętnością do dzieci, dlatego go przeniesieniono". Wyobraźcie sobie, co myśli sobie kuria czy współkapłani, kiedy dzwonią telefony z pytaniami "Czy to prawda, że księdza X przeniesiono za pedofilię?". Zaraz pojawiają się domysły "a może to prawda" 'dziwna sprawa", "gość jest podejrzany, bo banda jakichś agresywnych pieniaczy dzwoni w jego interesie" itp.

Jeszcze się nie zdarzyło, by grupa protestujących wiernych zmusiła kiedykolwiek zakon czy kurię to zmiany decyzji w postaci zostawienia duchownego w określonym miejscu (bo do odwołania nierzadko). A to z trzech powodów: (1) od kapłan oczekuje się, by nie przywiązywał się do wiernych - jeśli więc jakaś grupka wiernych skomle za nim, to znaczy, że coś się stało nie tak jak należy, (2) wierni muszą znać swoje miejsce w szeregu - a jest ono takie, że to biskup/wyższy przełożony wskazuje kapłanowi zakres obowiązków i miejsce pracy; (3) w końcu sprawy personalne do sprawy wewnętrzne diecezji czy zakonu i wiernym nic do nich - próby dyskutowania przez wiernych traktowane są jako ingerowanie w kompetencje biskupa/przełożonego i źle odbierane.

To taka uwaga ogólna.

Inna sprawa, że spora część wynurzeń o. Pelanowskiego jest delikatnie mówiąc dziwna. A szczerze mówiąc pachnie siarką. Więc może by i się taki zakaz rzeczywiście przydał...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #13 dnia: Czerwca 08, 2018, 08:37:51 am »

@AnnaM.
@Woland

Po pierwsze, jak widzimy, bohatera tego wątku lansują pisma dla niepelnosprawnych umyslowo katolikow np. "Egzorcysta".
O ile mi wiadomo "Egzorcysta" to organ prasowy posiadajacy placet biskupów i jest w pelnej łączności z Posoborowiem.

Po drugie, środowiska niepełnosprawnych (Koncoświatowcy, Natankowcy, Pelerynkowcy, Prorocyonline etc ) mają swoje kanały dystrybucji internetowej i nie ma absolutnie znaczenia czy my tu sobie cos napiszemy czy nie napiszemy.

Po trzecie, nauczeni doswiadczeniem  wiemy, że gdy KAI czemuś zaprzecza to znaczy, ze mleko się wylalo i trzeba jakos posprzatać. Czy chodzi o krytykę Frania czy właśnie homomafię i pedofilię. Zapracowali ciężko na opinię o KAI-u.

Po czwarte:
Mial rację p. Krusejder pisząc, ze z uwagi na slabosc intelektualną Posoborowia w Polsce, wszystkie aberacje doktrynalno-teologiczne przechodzily bez echa. Dopiero gdy debilizmy dotknęły spraw "bliższych ciału" - etyka seksualna, nierozerwalnosc małżeństwa, muzułmańska wędrówka ludów - katolicy polscy zaczeli dostrzegać problemy np w wypowiedziach Bergoglia.

Zatem nalezy się spodziewać wysypu takich rożnych "dysydentów posoborowych" jak nasz bohater.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #14 dnia: Czerwca 08, 2018, 17:56:25 pm »

Cytuj
Po pierwsze, jak widzimy, bohatera tego wątku lansują pisma dla niepelnosprawnych umyslowo katolikow np. "Egzorcysta".
O ile mi wiadomo "Egzorcysta" to organ prasowy posiadajacy placet biskupów i jest w pelnej łączności z Posoborowiem.

Mam wątpliwości. On jest tak samo katolicki jak tygodnik powszechny.
Cytuj
Po trzecie, nauczeni doswiadczeniem  wiemy, że gdy KAI czemuś zaprzecza to znaczy, ze mleko się wylalo i trzeba jakos posprzatać.
Myślę, że robienie z incydentalnych dzialań reguły ogólnej jest jednak naduzyciem

Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ojciec Augustyn Pelanowski OSSPE z zakazem wypowiedzi. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!