Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 17, 2024, 00:15:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Grzech
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Grzech  (Przeczytany 2113 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 26, 2019, 18:50:41 pm »

Cytuj
Prosze ksiedza, nie byłoby prosciej osobie, która ma problem z rozpoznaniem własnej grzesznosci zaproponowanie lektury 10 Przykazań i 5 Koscielnych(deklaruje się jako katolik). Na poczatek to wystarczy, a nastepnie zaproponowanie Sakramenu spowiedzi, bo jakoś nie za bardzo rozumiem księdza stanowisko.

No ja sięgnąłem do Soboru Efeskiego i encykliki JPII adresowanej do... Biskupów. Przesadziłem? Ufam, że mimo wszystko Pan Krzysiu podstawy zna.
Prosze księdza, opowiadał mi jeden ksiądz, że jego profesor teologii moralnej w seminarium, wymachiwał na zajęciach własnie wydaną Veritatis Splendor wykrzykując; to fundament na następne 50 lat!!!! Widział ksiądz jakieś cytaty w ostatnich encyklikach? Jak profesorowie tacy mądrzy, to czego oczekiwac od użyszkodników forumowych
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 26, 2019, 20:04:57 pm »

Cytuj
Prosze ksiedza, nie byłoby prosciej osobie, która ma problem z rozpoznaniem własnej grzesznosci zaproponowanie lektury 10 Przykazań i 5 Koscielnych(deklaruje się jako katolik). Na poczatek to wystarczy, a nastepnie zaproponowanie Sakramenu spowiedzi, bo jakoś nie za bardzo rozumiem księdza stanowisko.

No ja sięgnąłem do Soboru Efeskiego i encykliki JPII adresowanej do... Biskupów. Przesadziłem? Ufam, że mimo wszystko Pan Krzysiu podstawy zna.
Prosze księdza, opowiadał mi jeden ksiądz, że jego profesor teologii moralnej w seminarium, wymachiwał na zajęciach własnie wydaną Veritatis Splendor wykrzykując; to fundament na następne 50 lat!!!! Widział ksiądz jakieś cytaty w ostatnich encyklikach? Jak profesorowie tacy mądrzy, to czego oczekiwac od użyszkodników forumowych

Mt 23
1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze2 Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą3, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi4. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem5; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Tutaj Jezus mówi, że nauczyciel jest jeden, to i nauka jest tylko jedna. Nauka Jezusa została zapisana w Ewangeliach. Jak mówił do uczniów żeby głosili ewangelię, to mówił właśnie o swojej nauce. Oni dokładnie głosili to, co zostało zapisane w Ewangeliach. Problemem są właśnie nauki nauczycieli, którzy szukają własnej chwały. Ewangelię na mszy czyta się przez niecałą minutę. To jest Słowo Boga, które ma moc. Później ksiądz wychodzi i potrafi głosić kazanie przez pół godziny. Pewnie myśli, że potrafi wszystko lepiej wytłumaczyć od Boga. Jezus głosił Żydom Ewangelię przez trzy lata. Dlaczego nie uwierzyli? No bo co taki cieśla z Nazaretu mógł im powiedzieć mądrego? A Bóg często buduje na tym, co wielcy tego świata lekceważą. Dlaczego w objawianiach często mówił przez dzieci? Właśnie po to żeby zawstydzić mędrców, którzy patrzą ale nie widzą, słuchają ale nie słyszą.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 26, 2019, 20:36:39 pm »

@ krzysiekniepieklo --> tak pan cytuje fragmenty z Pisma świetego, a tego pan jeszcze nie doczytał?

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia." - 2 List św. Piotra 1,20.

Tylko Kościół autorytatywnie określa, jaki jest sens tekstów Pisma Świętego, a pan tu daje swoje wykładnie.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 26, 2019, 20:47:56 pm »

Panie knp, kazania w kosciele są na przykład po to aby jakiś idiota nie łaził po wężach co by udowodnić swoją ufnosć w Panu    ....Słynny amerykański kaznodzieja odmówił leczenia po ukąszeniu węża i zmarł. Ratownikom medycznym powiedział, żeby poszli do domu, a jego uleczy Bóg i jego wiara. Niestety, albo miał jej za mało, albo Bóg miał inne plany, bo nieszczęśnik po dwóch godzinach od wizyty ambulansu zmarł....  https://innemedium.pl/wideo/kaznodzieja-tv-odmowil-leczenia-po-ukaszeniu-przez-grzechotnika-zmarl
Zapisane
krzysiekniepieklo
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 26, 2019, 21:06:50 pm »

@ krzysiekniepieklo --> tak pan cytuje fragmenty z Pisma świetego, a tego pan jeszcze nie doczytał?

"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia." - 2 List św. Piotra 1,20.

Tylko Kościół autorytatywnie określa, jaki jest sens tekstów Pisma Świętego, a pan tu daje swoje wykładnie.


2 P 1
20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie.

Z tym prywatnym wyjaśnianiem jest problem dużo poważniejszy, jak się pani wydaje. To Duch Święty jest źródłem proroctwa i to Duch Święty później takie proroctwo tłumaczy temu, kto to proroctwo ma zrozumieć i podjąć adekwatne działania związane z proroctwem. Nie zrozumie proroctwa ten, do którego proroctwo nie jest kierowane. Prywatne wyjaśnienie proroctwa jest wtedy, kiedy człowiek sobie sam tłumaczy idąc za pożądliwością swojego serca. Tak niektórzy uzasadniali podstawy dla swojej władzy, chociaż Jezus wyraźnie mówił, że ci pełniący wyższe funkcje mają być sługami wszystkich, a największy ma być niewolnikiem wszystkich. Ci, sprawujący władzę na sposób światowy, zaspokajają swoje żądze i nie są uczniami Jezusa. Jezus wyraźnie powiedział - nie tak będzie wśród was.
Warto wziąć przykład z Piotra, który powiedział do Korneliusza - ja też jestem człowiekiem - jak ten upadł mu do nóg. Piotrowi na honorach nie zależało.
Zapisane
blog "Komunia dla każdego"
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #20 dnia: Marca 26, 2019, 22:12:55 pm »

Nasze forum nie było gotowe na przyjście Krzyśka, którego nie piekło. W trosce o dusze forowiczów i Krzyśka, którego nie piekło, pozbawiliśmy rzeczonego Krzyśka, którego nie piekło możliwości popełnienia grzechu i narażenia na ich popełnienie szanownych forowiczów. Jeśli jednak ktoś z szanownych forowiczów chciałby wdać się w jednostronną polemikę z Krzyśkiem, którego nie piekło to niech uda się na jego wątpliwej teologicznej wartości bloga i spróbuje jednostronnie z Krzyśkiem, którego nie piekło podyskutować - uprzedzam, komentarze nie pasujące Krzyśkowi, którego nie piekło są kasowane.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Grzech « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!