Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:38:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy mamy w Polsce inną tradycję niż republikańską?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Czy mamy w Polsce inną tradycję niż republikańską?  (Przeczytany 5030 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Kwietnia 04, 2018, 18:31:54 pm »

Przyznam, ze mnie pan zadziwił, panie rysiu. Współczesny polglisz bardziej przypomina łacine niż scs. Mnie sie wydaje, ze Papiez Krawiec był większym wizjonerem niż go pan ocenia.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2018, 19:27:43 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #31 dnia: Kwietnia 04, 2018, 19:36:58 pm »

[...] No pacz Pan! mamy króla; Król Polski - Wojciech Edward I.  Nie wiem skąd on się wziął :) [...]

Po przejrzeniu stron 'Króla' (np. tej) nasunęło mi się pierwsze spostrzeżenie: odjechał nieźle  ;D

I drugie, już całkiem poważne - pytanie do Państwa, którzy są zorientowani: jakie jest stanowisko/pozycja abpa J.P. Lengi w kościele polskim ?
To pytanie oczywiście stawiam w kontekście - domniemanej na podstawie lektury wyżej linkowanego źródła, oraz innych podobnych - akceptacji przez abpa współpracy z 'królem'.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 04, 2018, 20:12:31 pm »

Abp. Lenga jest klientem ZUS, taka jest jego pozycja w Kosciele na terenie Polin.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 04, 2018, 21:34:49 pm »

Cytuj
1. Likwidujemy Konferencję Episkopatu Polski jako twór szkodzący Polsce i Królestwu Polskiemu. Wszystkie funkcje w tym gremium zostają zlikwidowane.
2. Na Likwidatora Konferencji Episkopatu Polski powołujemy Biskupa Metropolitę Częstochowskiego - Wacława Depo jako Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w likwidacji.
3. Odwołujemy Biskupa Wojciecha Polaka z funkcji Prymasa Polski i Metropolity Gnieźnieńskiego i składamy go w stan spoczynku. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
4. Odwołujemy Biskupa Stanisława Gądeckiego z funkcji Metropolity Poznańskiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
5. Odwołujemy Biskupa Kazimierza Nycza z funkcji Metropolity Warszawskioego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
6. Odwołujemy Biskupa Stanisława Dziwisza z funkcji Metropolity Krakowskiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
7. Odwołujemy Biskupa Wiktora Skworca z funkcji Metropolity Katowickiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
8. Przywracamy do życia wakujący urząd Prymasa Królestwa Polskiego legatus natus. Prosimy o jak najszybsze opuszczenie Polski, Królestwa Polskiego Nuncjusza Papieskiego jako persona non grata.
9. Na Stolicę Metropolii Gnieźnieńskiej ustanawiamy Licheń Stary.
10. Na ostatniego Prymasa Polski (nie mylić z Prymasem Królestwa Polskiego) wyznaczamy Biskupa Jana Pawła Lenga. Ingres Prymasa powinien nastąpić w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, po zatwierdzeniu naszych dymisji i nominacji przez Papieża Franciszka, nie później jednak jak do końca Roku Pańskiego 2016.

To się nazywa aktywna polityka personalna  :)

W innym miejscu abp Depo wdał się w korespondencję z królem. I podobnie jak bp. "von Leslau" odpisał z błędem. Abp nazwał w swoim liście króla "uzurpatorem" za co król dał abp-owi 30 dni na wycofanie się ze swoich słów, po czym pozbawił go funkcji.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 04, 2018, 21:45:42 pm »

Czy wiadomo dlaczego odwołał tylko tych biskupów?
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 04, 2018, 22:24:15 pm »

(...)
No więc my w Polsce nie mamy króla.



No pacz Pan! mamy króla; Król Polski - Wojciech Edward I.  Nie wiem skąd on się wziął :)

http://www.xn--krlpolski-66a.org.pl/


Na temat "króla" https://www.youtube.com/watch?v=WzwCxE3N5cI.

Nie wiem, kim jest autor Radosław Patlewicz. Mam nadzieję, że nie tylko publicysta à la G. Braun. Filmik o "pastorze" z Lublina oceniam jako sensowny.

PS Na tytułowe pytanie wątku odpowiadam - jak najbardziej. Tradycję pańszczyźnianą
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #36 dnia: Kwietnia 04, 2018, 22:29:38 pm »

Czy wiadomo dlaczego odwołał tylko tych biskupów?
Bo pewnie innych nie zna ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #37 dnia: Kwietnia 04, 2018, 22:31:33 pm »

Cytuj
1. Likwidujemy Konferencję Episkopatu Polski jako twór szkodzący Polsce i Królestwu Polskiemu. Wszystkie funkcje w tym gremium zostają zlikwidowane.
2. Na Likwidatora Konferencji Episkopatu Polski powołujemy Biskupa Metropolitę Częstochowskiego - Wacława Depo jako Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w likwidacji.
3. Odwołujemy Biskupa Wojciecha Polaka z funkcji Prymasa Polski i Metropolity Gnieźnieńskiego i składamy go w stan spoczynku. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
4. Odwołujemy Biskupa Stanisława Gądeckiego z funkcji Metropolity Poznańskiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
5. Odwołujemy Biskupa Kazimierza Nycza z funkcji Metropolity Warszawskioego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
6. Odwołujemy Biskupa Stanisława Dziwisza z funkcji Metropolity Krakowskiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
7. Odwołujemy Biskupa Wiktora Skworca z funkcji Metropolity Katowickiego. Posługę biskupią w tej Metropolii wyznaczamy Biskupom Pomocniczym.
8. Przywracamy do życia wakujący urząd Prymasa Królestwa Polskiego legatus natus. Prosimy o jak najszybsze opuszczenie Polski, Królestwa Polskiego Nuncjusza Papieskiego jako persona non grata.
9. Na Stolicę Metropolii Gnieźnieńskiej ustanawiamy Licheń Stary.
10. Na ostatniego Prymasa Polski (nie mylić z Prymasem Królestwa Polskiego) wyznaczamy Biskupa Jana Pawła Lenga. Ingres Prymasa powinien nastąpić w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym, po zatwierdzeniu naszych dymisji i nominacji przez Papieża Franciszka, nie później jednak jak do końca Roku Pańskiego 2016.

Ma rozmach sk*****n . Tylko czemu nie zdymisjonował jeszcze o. Jerzego (ps. "Papież Franciszek") ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 04, 2018, 22:40:08 pm »


Nasz rodak, wbił pierwszy przedsoborowy gwóźdź do trumny z chorałem gregoriańskim.
Oczywiście w skali zniszczeń liturgicznych do pięt nie dorasta swemu Wlk. Następcy z Wadowic.

Bokotemat

Ma Pan tu sporo racji. Sto lat temu chorał gregoriański był już w trumnie. Świadectwem tego jest faktyczna pozycja chorału w kościołach całej Europy. On zanikał i trudno było powiedzieć, jak powinien brzmieć. Stąd dość sztuczna propozycja solesmeńska, mająca zastąpić chyba muzykę piętnowaną przez Świętego Piusa X jako nazbyt świecka.

Z reform muzycznych Piusa X nic dobrego nie wynikło. Przyznam, że sprzeczna z postulatami Piusa X praktyka europejska i polska - a więc zarówno śpiewy operowe jak i śpiewanie pieśni podczas liturgij - jest mi najbliższa. Znacznie bliższa niż jego sztuczne postulaty, wymyślone przy biurku papieskim.

Pius X był reformatorem zza biurka. Część reform Mu wyszła, bo był świętym. Część była fatalna. Do nich zaliczam te muzyczne.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 04, 2018, 23:01:51 pm »

Czy wiadomo dlaczego odwołał tylko tych biskupów?
To proste.
Tych, którzy firmowali degrengoladę w Kościele (jak pisał król w innym miejscu) wywalił na pysk. Tym sposobem wprowadził dyscyplinę wśród pozostawionych i dał nadzieję na awans.
Słowem zrobił to czego Benedykt XVI nie zrobił a powinien. Nie potrafił żelazną ręką rządzić to ferajna zbuntowała się i usunęła go. Klasyka.

Cytuj
Ma rozmach sk*****n . Tylko czemu nie zdymisjonował jeszcze o. Jerzego (ps. "Papież Franciszek") ?! ?!
Dlaczego tak brzydko pan o nim mówi? Zabolało, że kanapowy król ma jaja? Proszę się nie napinać, on nie jest królem; choć zachowuje się jakby nim był.

Cytuj
Tylko czemu nie zdymisjonował jeszcze o. Jerzego (ps. "Papież Franciszek") ?!
Król nie zajmuje się dymisjonowaniem kuglarzy i błaznów. Franek sam się pozbawił urzędu.

Cytuj
PS Na tytułowe pytanie wątku odpowiadam - jak najbardziej. Tradycję pańszczyźnianą
Zgoda. Ma pan rację.
Reasumując to co powiedział pan i p.Sławek125:

Mamy tradycję sejmikowania często graniczącą z kłótliwością.
Posiadamy cechy pańszczyźnianych: brak odwagi cywilnej, niska samoocena.
Jak z dworskiego lasu da się coś "zorganizować" to dobrze.
Jak nas złapią, krzyczymy coś o "sprawiedliwości społecznej" i popieramy tych, którzy obiecują, że jak dorwą się do koryta to dworskim nakopią.
Jak minister tworzy akty prawne to nakłada daniny nie do spełnienia bo wie, że chłopy i tak oszukują z natury więc trzeba ich docisnąć.
Minister też kradł z "dworskiego" a teraz jest na posadzie.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2018, 23:04:41 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 04, 2018, 23:09:07 pm »

Cytuj
Ma Pan tu sporo racji. Sto lat temu chorał gregoriański był już w trumnie. Świadectwem tego jest faktyczna pozycja chorału w kościołach całej Europy. On zanikał i trudno było powiedzieć, jak powinien brzmieć. Stąd dość sztuczna propozycja solesmeńska, mająca zastąpić chyba muzykę piętnowaną przez Świętego Piusa X jako nazbyt świecka.

Z reform muzycznych Piusa X nic dobrego nie wynikło. Przyznam, że sprzeczna z postulatami Piusa X praktyka europejska i polska - a więc zarówno śpiewy operowe jak i śpiewanie pieśni podczas liturgij - jest mi najbliższa. Znacznie bliższa niż jego sztuczne postulaty, wymyślone przy biurku papieskim.

Z tego co wiem, chorał trwał i zabiła go dopiero reforma. Chorał Piotrkowski był śpiewany i nauczany w seminariach jeszcze tu i ówdzie do lat 50-tych.
Tak samo jak pan wolę operę lub śpiew ludowy na Mszy.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 04, 2018, 23:10:55 pm »

> Dlaczego tak brzydko pan o nim mówi? 

Kilera Pan nie oglądał?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 04, 2018, 23:17:52 pm »

> Dlaczego tak brzydko pan o nim mówi? 

Kilera Pan nie oglądał?
Przyznam, że nie.
Filmy o rzeczywistości są dla mnie nikczemne i uciekam przed tą nikczemnością a ona i tak mnie dopada. Ale cały czas próbuję uciekać.
Dlatego podoba mi się król St. August i car Mikołaj.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 04, 2018, 23:20:59 pm »

Ja niestety oglądałem. Zazdraszczam panu rysiu
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 05, 2018, 15:53:49 pm »

Filmy o rzeczywistości są dla mnie nikczemne i uciekam przed tą nikczemnością a ona i tak mnie dopada.

Och, jakże się zgadzam. Polskie filmy o rzeczywistości są wyjątkowo nikczemne. Próbowałem oglądać, nie byłem w stanie, i już więcej nawet nie próbuję.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy mamy w Polsce inną tradycję niż republikańską? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!