Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:52:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego  (Przeczytany 54855 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #90 dnia: Maja 26, 2020, 23:49:30 pm »

Ucieka nam sedno. Można nie zgadzać się ze sposobem działania ks. Woźnickiego, można obwoływać go szurem i krytykować za celebracje na parkingu i schowku na szczotki. Można również, z perspektywy NOM-priesta uważać, że to profanacja i niegodne sprawowanie.

Ale, do biurwy nędzy, wylewanie wody podczas procesji z Najświętszym Sakramentem czy puszczanie muzyki podczas mszy to nie tylko gówniarstwo ale i profanacja. Normalny katolik przecież nie pójdzie do Sali Królestwa Świadków Jehowy, aby zrobić trzodę i ponabijać się z "kociarzy". A tu katolicy (czy oby na pewno) robią to innemu katolikowi, bo im się nie podoba sposób, w jaki uprawia kult.

Szerszym problemem, który w mojej opinii bardziej dotyka dziś kapłanów zakonnych, jest utrata poczucia sacrum i samej wiary. Zaczyna się od myślenia, że Pan Jezus wszystkich kocha (skądinąd słusznego, ale przy błędnej definicji miłości), a kończy się na stwierdzeniu, że w zasadzie można wszystko, bo  Pan Bóg się przecież nie obrazi. Zakonnicy czytają Tischnera, De Mello, Oszajcę i robi im się kisiel w mózgu, czego skutkiem jest rzeczona sytuacja.

Dopiero teraz obejrzałem fragmenty filmu na YT zalinkowanego przez p. Sindarina.
Sacrum wyparowało z posoborowia już bardzo dawno. Starano się jednak zachować pozory dobrego wychowania. Gdy chłopaczkom nerwy puszczają ( oblewanie wodą z okna itd) to widać jaki jest materiał, z którego ten surogat Kościoła jest ulepiony. I jeszcze ci "chłopcy z miasta" albo tajniacy (co na jedno wychodzi); wszystko to ujawnia z kim chłopcy utrzymują stosunki - półświatek kryminalny.

Relacjonowano mi "rozmowę dyscyplinującą" w jednej kurii przy obecności biskupa miejsca z niepokornym kapłanem: ten sam poziom, słowem półświatek. Sceny z filmu Kler to był Wersal.

No cóż, im szybciej ten syf zostanie spłukany do klozetu tym lepiej.
Filmować, ujawniać, publikować.
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2020, 23:51:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #91 dnia: Maja 27, 2020, 00:05:23 am »

W nowej mszy schodzi do nas Pan Jezus, a w biseksualizmie nie. Taka subtelna różnica.
Powinien Pan wiele innych subtelnych róznic rozpoznać. Miedzy innymi tą, że u krzywosławnych tez przychodzi, a katolikom od 1000 lat nie wolno na te profanacje chodzić. Do nowego adwentu tez nie wolno.
Jak ma się warunki, to w szafie nie wolno celebrować, bo to profanacja, chociaż też Chrystus przychodzi. Natomiast w Dachau w szafie wolno było celebrować i profanacji nie było. Wie Pan, w zasadzie wszystko już było w Kościiele. Trzeba tylko zrozumieć, kiedy jest co.
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Robert Grzelczak
adept
*
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #92 dnia: Maja 29, 2020, 09:16:52 am »

Ks. Woźnicki od dwóch dni staje się celebrytą wszelkiej maści popularnych portali rozrywkowych, np. https://joemonster. org/filmy/104629/Ksiadz_przesluchuje_policjantow

Wspaniałe budowanie obrazu "trydentów" w oczach sporej ilości społeczeństwa, nie ma co.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #93 dnia: Maja 29, 2020, 09:38:36 am »

Ks. Woźnicki od dwóch dni staje się celebrytą wszelkiej maści popularnych portali rozrywkowych, np. https://joemonster. org/filmy/104629/Ksiadz_przesluchuje_policjantow

Wspaniałe budowanie obrazu "trydentów" w oczach sporej ilości społeczeństwa, nie ma co.


'Jestem ksiedzem katolickim' - moim zdaniem powinien dodac tez 'jestem suspendowanym ksiedzem katolickim, ktoremu wladze zakonu zasugerowaly (pewnie slusznie) badania psychiatryczne'. Inna sprawa, ze policjanci tez z koziej odbytnicy wyszli, bo sobie pozwalali, zeby ich strofowal jak male dzieci.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #94 dnia: Maja 31, 2020, 22:39:28 pm »

delikatnie pisząc, fanem Woźnickiego nie jestem, ale po mistrzowsku rozegrał milicjantów xDD
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #95 dnia: Czerwca 23, 2020, 21:36:20 pm »

Proponuję "kazanie" ks. Woźnickiego :

https://www.youtube.com/watch?v=C264FlP-Qp0

Zaduszą się własną nienawiścią, zatrują spiskami i oskarżeniami.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #96 dnia: Czerwca 23, 2020, 23:08:49 pm »

Z tymi brodami to faktycznie ogarnął młodszych i starszych jakiś pierdolec. Nie wiem na czyj to rozkaz tym razem. Tacy męscy sie porobili, a plemników jak nie było tak nie ma.
I jeszcze pędzel na głowie. O spodniach ze ściągaczami nie wspomnę, no i brak skarpetek  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #97 dnia: Czerwca 23, 2020, 23:19:46 pm »

Z tymi brodami to faktycznie ogarnął młodszych i starszych jakiś pierdolec. Nie wiem na czyj to rozkaz tym razem. Tacy męscy sie porobili, a plemników jak nie było tak nie ma.
I jeszcze pędzel na głowie. O spodniach ze ściągaczami nie wspomnę, no i brak skarpetek  ;D
Noooo i jeszcze dziary od stóp do głów. Taki jeden z drugim sobie myśli, że jak sie wydziarga, to ja sie go będe bał czy jak?
Nie. On myśli, że jest oryginalny i niepowtarzalny, a jak czasem chodzę po Wrocku to takich pędzli jest jakieś 60%
Oto potęga próżności i dizajnu sprzedawanego biomasie w merdiach.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #98 dnia: Czerwca 24, 2020, 10:54:18 am »

Założę się jakby tak ks Michał powiedział tak o. Piusowi z Pietrelciny to by wiedział na czym świat stoi - więcej by takich głupot nie gadał
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #99 dnia: Czerwca 24, 2020, 21:56:12 pm »

No ale co pani na uwadze, bo barber to nic innego jak fryzjer męski w obcym języku, kochanieńka. Nie panie, to taki specjalista od brody.

W sumie miała rację, bo barba=broda po łacinie  :)

Ale fakt, jakieś z tymi brodami szaleństwo. Ale zastanawia mnie, czy ci, co chodzą do barbera żeby pielęgnować brodę to ci sami, co chodzą do kosmetyczki na depilację? A może to są zbiory rozłączne?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #100 dnia: Czerwca 25, 2020, 11:18:46 am »

Żaden religijny Żyd brody brzytwą nie może golić, może ją przycinać nożyczkami lub golarkami elektrycznymi.
Tu na to pytanie czemu Żydzi noszą brody odpowiada Jean – Marie Elie Setbon, Żyd nawrócony na Katolicyzm.
https://youtu.be/o92FHmNrnGY?t=3847

Encyklopedya Staropolska: jak wyglądał szlachecki "koperek", czyli o sarmackim zaroście
https://www.youtube.com/watch?v=74ZldjexGFk&t=9s
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 11:41:34 am wysłana przez michal260189 » Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #101 dnia: Czerwca 25, 2020, 13:31:14 pm »

Z tymi brodami to faktycznie ogarnął młodszych i starszych jakiś pierdolec. Nie wiem na czyj to rozkaz tym razem. Tacy męscy sie porobili, a plemników jak nie było tak nie ma.
I jeszcze pędzel na głowie. O spodniach ze ściągaczami nie wspomnę, no i brak skarpetek  ;D
Noooo i jeszcze dziary od stóp do głów. Taki jeden z drugim sobie myśli, że jak sie wydziarga, to ja sie go będe bał czy jak?
Nie. On myśli, że jest oryginalny i niepowtarzalny, a jak czasem chodzę po Wrocku to takich pędzli jest jakieś 60%
Oto potęga próżności i dizajnu sprzedawanego biomasie w merdiach.
To wygląda przezabawnie w wielkich miastach Zachodu (NY, Londyn, ale także coraz częściej u nas) gdy ktoś chce się wyróżnić przez tatuaż, "wyrazić co naprawdę w życiu ważne", zaszpanować itd, a tu niespodzianka - każdy już ma tatuaż i każdy manifestuje, każdy ma już trupia czachę i obowiazkową różę (zawsze wyglądają jak główki kapusty) oraz napisy w dziwnych językach (hebrajski, arabski, japoński, chiński, nikt tak naprawdę nie wie w jakim). Dobre określenie - biomasa, od której należy trzymać się z daleka.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #102 dnia: Października 06, 2020, 20:46:51 pm »

Antyklerykałowie zdążyli zrobić filmik
https://www.facebook.com/boklazec/videos/679881469546337
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #103 dnia: Października 19, 2020, 11:58:51 am »

Dziś rano milicja wpadła na Mszę odprawianą przez x. Woźnickiego. Wynieśli najpierw ministranta, a po Mszy w trakcie Różańca złapali xiędza za nogi i za ręce i wynieśli.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #104 dnia: Października 19, 2020, 12:18:34 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=OamwaXs_CmI

I bardzo dobrze. W końcu ten cyrk rozgonił ktoś. Przecież to już przechodzi ludzkie pojęcie.
A jednocześnie jest to sprawa dla środowisk tradycji ważna. Już od lat powtarzam, że każdy kto wspiera powstającą sektę ks. Woźnickiego szkodzi zdrowej katolickiej tradycji. Od jakiegoś czasu wydarzenia w Poznaniu przypominają smutny cyrk. Najpierw procesje rezurekcyjne po klatkach schodowych, bicie dzwonem i łamanie przez świeckie kobiety zakonnej klauzury, potem przepychanki z miejscowymi zakonnikami. Później jakieś msze na placu - jak ktoś to słusznie zauważył - prawie na przeciwko śmietników. I bieganiny - za jakimiś kolesiami z kamerą.  Kolesie w komżach biegają po ulicach, gadają z policją. No jedno wielkie zgorszenie. Oczywiście cichy teoretyk tej sekty - ks. Bałemba - patrzy na wszystko z wygodnej i jako tako bezpiecznej odległości.
I dzisiaj na Wroniecką wpada policja. Nie dość, że przychodzi PRZED nabożeństwem i zachowuje się grzecznie, to ksiądz i wierni są bezczelni, na siłę rozpoczyna modlitwy mimo, że okoliczności robią sie niebezpieczne. A później mamy już cały festiwal szurii - babeczki myślące, że różaniec to magia i odmawiany głośniej chyba obezwładni policjantow. Te urzekające staropanieńskie zawodzenia "zostawcie go, co wam zrobiliśmy" dodają farsie uroku. Finał jest taki, że policja za fraki wyciąga ministranta w komży do transportera policyjnego, a później księdza w kapie. Księdza, który w swojej głupocie już przy policjantach ubrał się w szaty i mógł się spodziewać takiej reakcji w odpowiedzi na swoją ignorancję.

Tak więc mili - napatrzcie się - to są owoce bezmyślnego wspierania odszczepieńców. Takie sekty zagrażają katolicyzmowi i tradycji. Bo oczywiście pół medialnego świata nie zna innej Mszy trydenckiej niż cały ten pato-streaming Woźnickiego. I na takich "kapłanach tradycji" wyrabia sobie opinię o całym środowisku. Więc zanim ktoś postanowi gorliwie wspierać "jedyną słuszną tradycję" tu, czy tam, niech się dobrze zastanowi, czy to jest działanie w Kościele, czy realizacja czyjegoś ego z takim właśnie finałem jak w załączeniu.

I najważniejsze. Personalia i twarze tych szkodników (wiernych) co tam chodzą - tych z Poznania, Wrocławia, Środy Śląskiej, Chocianowa i innych miejsc, ktorzy później szkodą w swoich okolicach (np. na terenie bliskiej mi diecezji legnickiej) trzeba sobie raz na zawsze i dobrze zapamietac i trzymać jak najdalej od spraw Tradycji. Bo to nie dość, że egoiści są, to jeszcze idioci.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!