Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:33:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego  (Przeczytany 54920 razy)
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #30 dnia: Września 05, 2019, 14:18:05 pm »

Dysydenci tacy jak x Natanek, x Woźnicki oraz ten młodzieniec z Płocka pokazują nam jaki jest poziom intelektualny posoborowia.
To są zwykli posoborowi księża, którzy zauważyli, ze posoborowie kupy się nie trzyma. Nie potrafią zracjonalizować sytuacji, spakować walizek i oddać klucza na furcie. No i mamy co mamy.
Ich koledzy w kapłaństwie, którzy siedzą cicho, też widzą co się wyprawia tylko postanowili "dociągnąć" do emerytury.

Odpowiednikiem Natanka i Woźnickiego jest abp Jędraszewski, który jest postacią tragiczną: budował posoborowie a gdy to nabrało prędkości, to miota się i chce wysiadać z pociągu, bo dostrzegł zagrożenie lgbt.

Po ostatnich nominacjach kardynalskich widać, że to już koniec. "łepek", który swego czasu zmanipulował wypowiedź B 16, niejaki Vigano - został nowym prefektem ds komunikacji SA; inny Louis Fitzgerald - przewodniczył kongresowi "międzyreligijnemu" w Fatimie, po którym konieczne było wydanie Dominus Jesus i zesłanie pacjenta do nuncjatury w Egipcie. Nowy kardynał Zuppi jest zwolennikiem LBGT+


"jaki jest poziom intelektualny posoborowia" = pokazuje samo ono, nie jego ewidentni przeciwnicy (logika!).

Przed chwilą Radio znów nadało ten 30 sek. dramatyczny apel w imieniu Akcji RDG (jeśli dobrze słyszę) o totalnym upadku chrześcijaństwa na Zachodzie i zachętę do działania...

 
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Września 05, 2019, 14:25:03 pm »


Po ostatnich nominacjach kardynalskich widać, że to już koniec. "łepek", który swego czasu zmanipulował wypowiedź B 16, niejaki Vigano - został nowym prefektem ds komunikacji SA;(...) Nowy kardynał Zuppi jest zwolennikiem LBGT+

Chodzi, nie o arcybiskupa Carla Marii Vigano, a o ks. Dario Viganò:

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2019-08/dario-vigano-wicekanclerz-papieskie-akademie.html

Odnosnie kard. Zuppi, u pod tym linkiem wiele pisze o co chodzi:

https://www.americamagazine.org/faith/2018/05/21/italian-archbishop-endorses-new-pastoral-attitude-lgbt-catholics

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #32 dnia: Września 05, 2019, 16:14:23 pm »

Cytuj
1. Ksiądz Woźnicki lata harował na misjach, i salezjanie nie mają oporów, aby wywalić go pod most. Zgodne to z duchem soboru.

2. Teodor McCarrick tentegował co się dało, Kościół stracił przez niego ile można było stracić - i "prowadzi życie w klasztorze w mieście Victoria (Kansas). Przeprowadzającemu wywiad dziennikarzowi powiedział, że podoba mu się taki styl życia; msza o 7.00, wspólne śniadanie, modlitwy wieczorne. Większość czasu spędza w kaplicy i bibliotece. - Naprawdę traktują mnie tu jak brata – przyznaje".
https://www.pch24.pl/theodore-mccarrick-przerywa-milczenie--byly-kardynal-przekonuje--ze-nie-jest-taki-zly--jak-go-maluja,70630,i.html

Moim zdaniem, nawet gdyby ks. Michał rozum stracił (a po mojemu - nie stracił) - renta minimalna mu się należy.

Wszystko przez to, że nie ma logiki...

Wie Pan co, właśnie wychodząc z założenia, że wprawdzie ks. Michał nie stracił rozumu, ale że zdaje się mieć problemy ze zdrowiem (i nie postrzegam tego jako jakieś ubliżenie - nie chcę już po raz drugi uzasadniać - pisałem o tym wcześniej, kiedy te sprawy się rozpoczęły) dziwię się, że został usunięty ze zgromadzenia. Więcej znam przypadków gdzie chorzy zakonnicy są po prostu utrzymywani.

Natomiast w porównaniu nie wziął Pan pod uwagę pewnego aspektu - te dwie sprawy są zależne od innych przełożonych. W wielu komentarzach po różnych stronach barykady (od lewicy aż po nasze forum) zwierzchnictwo w Kościele jest postrzegane jako zbiór jakiś bezdusznych ONYCH. Niewłaściwe jest administracyjne zestawienie ks. Woźnickiego z McCarrickiem czy nawet Międlara z ks. Lemańskim. Oni podlegają zupełnie komu innemu i kto inny podejmuje decyzje.

Nie chcę być bezduszny, mi też żal ks. Michała. Z jednej strony zgodziłbym się z Panem co do renty, z drugiej wynikłoby, że należałoby każdemu (chociaż jest taki aspekt jak dalsza odpowiedzialność za zlaicyzowanego duchownego-  KPK, kan. 1350, §2).
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2019, 15:29:39 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #33 dnia: Września 05, 2019, 16:32:17 pm »


Z ciekawości dopytam: gdzie są nie-imitacje?, prawdziwi naśladowcy kapłanów składających przed rewolucją soborową Najśw. Ofiarę?

Z pewnością można ich spotkać, jak się człowiek lepiej obejrzy dookoła siebie. Ja mam to szczęście że w diecezji praskiej kapłanów dobrych i bardzo dobrych nie brakuje. A już ci, który celebrują KRR - x. Połomski, x. Porzeziński, x. Szewczyk, x. Winiarek (tych znam najlepiej) - mogą być uznawani za chlubę diecezji. I z pewnością nie ustępują formacją Polakom wykształconym w tradycyjnych instytutach.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #34 dnia: Września 05, 2019, 16:54:38 pm »

1. McCarrick został przeniesiony do stanu świeckiego. Formalnie to zwierzchnika nie ma żadnego. Nie jest księdzem emerytowanym. Pewnie odszkodowania za jego działalność nieźle kosztowały jego archidiecezję i jeszcze dostaje hotel w klasztorze.

2. Ks. Michał Woźnicki został wydalony ze zgromadzenia. Księdzem pozostaje. Zwierzchnika nie ma żadnego.

Niestety, dalej pogrążam się w logice. Czy gdyby ks. Woźnicki został przeniesiony do stanu świeckiego to miałby utrzymanie u salezjanów?
Rozumiem, że istotna różnica jest taka: McCarrick (który pewnie jest przestępcą w aspekcie prawa świeckiego i powinien trafić do zupełnie innego pensjonatu) ma możnych protektorów, a ks. Woźnicki - nie ma.


Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #35 dnia: Września 06, 2019, 09:31:21 am »

Rozumiem Pana, ale właśnie w aspekcie logiki dążę do pewnej pomijanej przesłanki - inne osoby zajmowały się tymi sprawami - McCarrick nijak się ma do wrocławskiej inspektorii Salezjanów, ale nawet do Salezjanów w ogóle (jeśli chodzi o podleganie). Ten sam błąd jest popełniany przy różnych innych zestawieniach: Międlar - Lemański, Rydzyk - Boniecki itd. ... To są duchowni mający inną inkardynację inkardynację, innych ordynariuszy...

Nie chodzi mi o to, żeby tym coś "usprawiedliwiać" - sam znam przypadki opieszałości kurii/ordynariuszy i pewnie też bym mógł znaleźć przypadki "nierównego traktowania" - jako zarzut mógłbym to potraktować tam gdzie dotyczy to jednej instytucji albo jednej władzy. Dajmy na przykład zestawienie odwołania ks. Kneblewskiego z funkcji proboszcza z zarzutem opieszałości we wcześniejszym skandalu pedofilskim w diecezji bydgoskiej. Ale to dotyczy jednej diecezji i jednej władzy.

Właśnie wielu komentatorów nie chce przyjąć do informacji, że Kościół jest w dużej mierze zdecentralizowany. Nie dziwię się np. lewicowym dziennikarzom bo oni często postrzegają Kościół jako jedną całość (chociaż i tutaj bywali rzetelniejsi), natomiast co jak co wśród osób wierzących wydaje mi się, że ma sens to aby takie rzeczy wyjaśnić.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #36 dnia: Września 06, 2019, 18:42:48 pm »

@casimirus

Ja widzę tu prostą logikę. Ex-kardynał jest już na tym etapie pokorny i miły dla ludzi. Ks. W. nie jest pokorny i miły dla swoich współbraci. Dlatego kardynał ma dach nad głową a ks. W. nie.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #37 dnia: Września 17, 2019, 19:11:13 pm »

Ja juz mialem nie komentowac dziwnej milosci p. Eratio do 15-letniego Jakuba, ktory uzywa przedbarokowej laciny, bo jest swietszy od Piusa X...

(piszę bez źródeł i nie jako specjalista)

W baroku nie powstała litera "u", tylko pomysł, żeby, korzystając z istnienia różnych kształtów litery "u" (o gładszym lub ostrzejszym dole), wprowadzić rozróżnienié "u"/"v", niewątpliwie według wymowy włoskiéj — qui/vos zamiast wcześniejszégo tak samo zapisywanégo i przez znaczną część świata tak samo wymawianégo (!) qui/uos.

Jeśli chcieć korzystać ze starszéj orthographii (nie starszégo języka, tylko pisma, zapisu!), to najzgrabniéj jest w majuskule używać "V", a w minuskule "u", na przykład:
a) et uitam uenturi saeculi;
B) ET VITAM VENTVRI SAECVLI.

Zapis "V/v" możemy zobaczyć tutaj (po lewéj), ale przy użytéj tam czcionce (ostra, nie wygładzona) to ani trochę nie razi.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2019, 20:56:45 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Kwietnia 25, 2020, 18:08:48 pm »

23.04.2020 Kapłan broni Mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

https://www.youtube.com/watch?v=D5PIzG4t2-c


24.04.2020 Interwencja policji przed rozpoczęciem Mszy św. trydenckiej

https://www.youtube.com/watch?v=sQEIpATQLAI
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #39 dnia: Kwietnia 25, 2020, 19:10:14 pm »

To po co wielebny Woźnicki zamieszkuje na Woronieckiej skoro wcześniej nie był posłuszny przełożonym zakonnym i został z SDB wydalony. Teraz choćby się opamiętał do Salezjanie wcale nie muszą przyjmować z powrotem bo czas na opamiętanie......
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #40 dnia: Kwietnia 25, 2020, 20:40:31 pm »

Cytuj
Kosciół nie jest chyba aż tak zdecentralizowany, żeby jeden ksiądz drugiemu puszczał radio bzdet na fula, gdy tamten Msze Św. odprawia
Chyba nie. To co pisałem (musiałem sobie przypomnieć o co chodziło bo to już jakiś czas temu było) odnosiło się do zestawiania sytuacji duchownych różnych inkardynacji tak jakby wobec nich decyzję podejmował jeden ośrodek. Wydaje mi się, że całość ówczesnego wpisu (mojego poprzedniego w tym wątku) to tłumaczy - specjalnie nawiązałem tam do zestawiania także innych sytuacji.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #41 dnia: Kwietnia 25, 2020, 20:41:10 pm »

To po co wielebny Woźnicki zamieszkuje na Woronieckiej skoro wcześniej nie był posłuszny przełożonym zakonnym i został z SDB wydalony. Teraz choćby się opamiętał do Salezjanie wcale nie muszą przyjmować z powrotem bo czas na opamiętanie......
Paniee, wydalić to sobie mozna ukraińca bez wizy a nie poboznego ksiedza, co nie pije, nie pali, na baby nie lata, herezji nie głosi, a robi dokładnie to samo co święty załozyciel tego zakonu.

Mnie w zakonie uczyli na podstawie starych konstytucji, ze poslusznym trzeba byc nawet glupim poleceniom przelozonych, bo ponozny zakonnik wierzy, ze Bog przez nich mowi. Tak robil o.Pius z Pietralciny, nie buntowal sie tylko przyjmowal nalozone na niego zakazy z pokora. Moj mistrz nowicjatu mawial: czystosc z wiekiem przyjdzie latwiej, ubogi bedziesz taki, jak ubogi bedzie zakon, a posluszenstwo jest najtrudniejszym ze slubow - bo jak byc poslusznym przelozonym, ktory wydaje zakaz przebywania w kaplicy po 22? A trzeba, bo tak sie staje swietym.

Ks. Woznicki posluszenstwa nie ogarnal - wiec mogl zostac ksiedzem diecezjalnym, ale wtedy by walczyl z biskupami pewnie.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #42 dnia: Kwietnia 25, 2020, 21:12:37 pm »

Mnie w zakonie uczyli na podstawie starych konstytucji, ze poslusznym trzeba byc nawet glupim poleceniom przelozonych, bo ponozny zakonnik wierzy, ze Bog przez nich mowi. Tak robil o.Pius z Pietralciny, nie buntowal sie tylko przyjmowal nalozone na niego zakazy z pokora. Moj mistrz nowicjatu mawial: czystosc z wiekiem przyjdzie latwiej, ubogi bedziesz taki, jak ubogi bedzie zakon, a posluszenstwo jest najtrudniejszym ze slubow - bo jak byc poslusznym przelozonym, ktory wydaje zakaz przebywania w kaplicy po 22? A trzeba, bo tak sie staje swietym.

Ks. Woznicki posluszenstwa nie ogarnal - wiec mogl zostac ksiedzem diecezjalnym, ale wtedy by walczyl z biskupami pewnie.


Taka prawda, tym bardziej on jest zakonnikiem.

"Ale jak Pan Bóg objawia swą wolę? Przez swoich zastępców tu na ziemi. Posłuszeństwo więc i tylko święte posłuszeństwo objawia nam z pewnością Wolę Bożą. Przełożeni mogą się pomylić, ale my przez posłuszeństwo nigdy nie zbłądzimy."

24 - Do br. Alfonsa Kolbego | NIEPOKALANOW.PL
http://niepokalanow.pl/24-do-br-alfonsa-kolbego/




Ks. prof. Guz: Moim osobistym wzorem jest św. Maksymilian Kolbe, który posłuszeństwo stawiał na pierwszym miejscu.

https://youtu.be/diRDyQJ3iNQ?t=78


Kryzysy w Kościele dziesiątkami lat się ciągną, obecny to nie pierwszy w historii Kościoła. Musimy zrozumieć, że Kościół-matka jest narzędziem Boga, który dopuszcza cios, dlaczego? - Bóg wie.
Ks. Dolindo mówił: „Pokochałem Kościół, który zranił głęboko moje kapłaństwo”
Jeden ze świadków w procesie beatyfikacyjnym o. Pio powiedział: „Płakał, ale był najposłuszniejszy".
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #43 dnia: Kwietnia 25, 2020, 22:21:32 pm »

To po co wielebny Woźnicki zamieszkuje na Woronieckiej skoro wcześniej nie był posłuszny przełożonym zakonnym i został z SDB wydalony. Teraz choćby się opamiętał do Salezjanie wcale nie muszą przyjmować z powrotem bo czas na opamiętanie......
Paniee, wydalić to sobie mozna ukraińca bez wizy a nie poboznego ksiedza, co nie pije, nie pali, na baby nie lata, herezji nie głosi, a robi dokładnie to samo co święty załozyciel tego zakonu.
Przedstawiciele klasztoru karmelitów spotkali się z wydalonym z niego ks. Wacławem Paluchem w obecności mediatora. Jednak po pierwszym spotkaniu nie rozwiązano problemu.  https://plus.dzienniklodzki.pl/trwaja-mediacje-w-sprawie-eksmisji-z-klasztoru-w-oborach/ar/c1-14382863 Nie pierwsza taka sytuacja i nie jedyna obecnie.

Odnośnie posłuszeństwa sługa boży  ks Dolindo Ruotolo przez 20 lat nie mógł w ogóle Mszy sprawować nawet tej prywatnej z jednym usługującym ale był posłuszny.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #44 dnia: Kwietnia 25, 2020, 22:44:54 pm »

ble,ble,ble

Idź pan spać, albo zamilcz nie popisuj się swoja głupotą i ignorancją bo już ciężko to czytać. Dziwię się że administracja milczy, bo nie jeden młody tu zaglądnie i głupot się naczyta.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!