Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:54:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego  (Przeczytany 54877 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #15 dnia: Maja 14, 2019, 14:30:04 pm »

Co do Roli, moja opinia plasuje się w strefie stanów dolnych, szkodą jest to, że nagłaśnia te nieszczęsne wystąpienia Księdza Michała. Pamiętamy go z czasów, kiedy uczył się odprawiać w NFRR, to był naprawdę bardzo bardzo sympatyczny, uduchowiony ksiądz. Niewątpliwie był pod wpływem niewyleczonej malarii ale i jakiś innych przeżyć z czasów afrykańskich misji.  W zeszłym roku znowu się pojawił się w tym samym miejscu, był już mocno przygaszony i dość szybko odszedł do swoich aktualnych wtedy znajomych, z którymi chyba tam przyjechał. Niestety ci ludzie nie są skłonni zostawić go w spokoju i odnoszę wrażenie, że go po prostu podburzają. Z kolei Ksiądz Profesor Tadeusz jest niezwykle delikatną osobą dysponującą przy tym ogromną i rzetelną wiedzą i nagłaśnianie takich nieobyczajnych najazdów na niego jest zwykłą nieprzyzwoitością.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #16 dnia: Września 03, 2019, 20:32:10 pm »

Salezjanie wystąpili o eksmisję ks. Woźnickiego z mieszkania, w tym tygodniu rozprawa w sądzie.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #17 dnia: Września 03, 2019, 21:38:44 pm »

Salezjanie wystąpili o eksmisję ks. Woźnickiego z mieszkania, w tym tygodniu rozprawa w sądzie.
Ciekawy jestem, czy osoby, które doprowadziły do tej całej sytuacji z x. Woźnickim po exmisji przygarną go pod swój dach...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #18 dnia: Września 03, 2019, 22:32:09 pm »

W perspektywie zimy nie za wesoło, jedynie Dom brata Alberta
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #19 dnia: Września 04, 2019, 13:39:09 pm »

W perspektywie zimy nie za wesoło, jedynie Dom brata Alberta
Pan sobie tak lekko pisze a Ksiądz Michał zdrowie na misjach stracił.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Września 04, 2019, 14:19:08 pm »

Proces salezjanów z ks. Michałem Woźnickim
(...)
https://przedsoborowy.blogspot.com/2019/09/proces-salezjanow-z-ks-michaem-woznickim.html
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #21 dnia: Września 04, 2019, 18:08:20 pm »

W perspektywie zimy nie za wesoło, jedynie Dom brata Alberta
Pan sobie tak lekko pisze a Ksiądz Michał zdrowie na misjach stracił.
Dopóki nie zostanie do danej diecezji (lub zgromadzenia zakonnego) przyjęty, nie może liczyć ani na dom księdza emeryta ani na bycie rezydentem na parafii. Z resztą jakby on by był mądrzejszy to by napisał rekurs najpierw o decyzję o jego przeniesieniu, później prośbę o przeniesienie do innej diecezji, na końcu nawet nie napisał odwołania od decyzji o wydaleniu go z Towarzystwa Salezjańskiego.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #22 dnia: Września 04, 2019, 20:59:35 pm »

W perspektywie zimy nie za wesoło, jedynie Dom brata Alberta
Pan sobie tak lekko pisze a Ksiądz Michał zdrowie na misjach stracił.
Dopóki nie zostanie do danej diecezji (lub zgromadzenia zakonnego) przyjęty, nie może liczyć ani na dom księdza emeryta ani na bycie rezydentem na parafii. Z resztą jakby on by był mądrzejszy to by napisał rekurs najpierw o decyzję o jego przeniesieniu, później prośbę o przeniesienie do innej diecezji, na końcu nawet nie napisał odwołania od decyzji o wydaleniu go z Towarzystwa Salezjańskiego.

Za mało znam Człowieka po 20 minutach słuchania bardzo pozytywnej wypowiedzi, którą linkowałem.
Dziwię się, że forum nie bierze Go w obronę przed wygłodniałymi wilczurami...

Przed chwilą w Radio był dziwny komunikat od  http://www.rozaniecdogranic.pl/
a w nim, że "na Zachodzie wyprzedawane są przedmioty liturgiczne z kościołów katolickich, kupują je kolekcjonerzy, filmowcy etc., jeśli nie chcesz, by i w Polsce tak było, to...".



Mnie się wydaje, że ten cały ks. Michał W. ma po prostu rację i opiera się słusznie.
Jego wrogowie woleliby pewnie zainstalować u siebie jakichś nachodźców?


Akurat czytam na fb słowa Jakuba B.:




https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69412697_2254967427962851_4554599941648941056_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQkLu8XHa20auS3o2QrEWRCZE3ixhdWhYanWja1RENsD27hs_p8CyryupijupssfkhI&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=22cd3c6a4c89f55343f616c087b8b507&oe=5E0FFD26

"Jakub Baryła – smutny(a).
·

Lavdetvr Iesvs Christvs!
Chcę napisać o rzeczy skandalicznej, która stała się w Poznaniu, a mianowicie o sprawie x. Michała Woźnickiego SDB, o którym po wielokroć wspominałem. Otóż x. Woźnicki złożył wspaniałe i słuszne śluby odprawiania wyłącznie Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Odprawiał ją w kościele z wiernymi. Jednak (w mojej ocenie za niepochlebne kazania) Msza Święta została wyrzucona z kościoła. Nikogo z przełożonych nie interesowało czy i gdzie będzie odprawiana, więc pierwsza Msza Święta po wygnaniu została odprawiona na stoliku przed drzwiami kościoła, do którego nie została wraz z kapłanem i wiernymi wpuszczona, później długo odprawiano ją na fortepianie na korytarzu! Odpowiedzialni za to są x. insp. Jarosław Pizoń i x. dyr. Arkadiusz Szymczak. Widzieli Księża, w jakich warunkach odprawia się Mszę Świętą, czemu Księża nie pozwolili na odprawianie jej w kościele i zmusili do odprawiania jej w takich warunkach? Jeśli było to świadome, jest to brak szacunku do Mszy Świętej i Pana Boga w niej obecnego! Można się wzajemnie spierać i toczyć spór, ale nie powinno odbijać się to na Mszy Świętej i wiernych! Teraz, gdy x. Michał odprawia ją w swojej kaplicy-celi, nawet i stąd ma być usunięta siłą przez eksmisję, o którą wniosek posłano do sądu cywilnego. Kapłani na kapłana donoszą przed świecki sąd! Wyrzucają Księża nie tylko Księdza Woźnickiego, ale wiernych i przede wszystkim Mszę Świętą! Czy nie interesuje Księży jej los? Proszę Księży o cofnięcie wniosku i najlepiej przywrócenie Mszy Świętej do kościoła, gdzie jej miejsce, a Państwa proszę o modlitwę w tej intencji i udostępnianie tego postu, aby sprawę nagłośnić 🙂!
Z Panem Bogiem i Szczęść Boże +"

"W sprawie posłuszeństwa, aby nie powtarzać się:
Pięknie opisuje stanowisko Kościoła ten cytat wybitnego kapłana: "Posłuszeństwo jest to cnota obyczajowa nadprzyrodzona, która skłania nas do poddawania woli swojej woli prawowitych przełożonych, jako przedstawicieli Boga... Jest najpierw rzeczą oczywistą, że nie ma ani obowiązku ani się godzi być posłusznym przełożonemu, który by rozkazywał coś jawnie przeciwnego prawom Bożym lub kościelnym; w tym wypadku powtórzyć by należało za św. Piotrem: «Więcej trzeba słuchać Boga, aniżeli ludzi»" (Dz. Ap. 5, 2)" - x. Adolphe Tanquerey PSS 😉.
Novus Ordo Missæ jest nielegalnie wprowadzony i odprawiany, gdyż zgodnie z nieodwoływalną z racji jej treści konstytucją "Qvo primvm tempore" odprawianie Mszy Świętej innej, niż Msza Święta Trydencka jest niedopuszczalne, a wprowadzenie nowego Mszału Rzymskiego jest karane klątwą papieską (JŚw. Piusa P.P. V)".


I to chyba byłaby katolicka odpowiedź św. St. Kostki naszych czasów - opętanym modernizmem wojtylianom.


« Ostatnia zmiana: Września 04, 2019, 21:17:53 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #23 dnia: Września 04, 2019, 21:11:11 pm »

1. Ksiądz Woźnicki lata harował na misjach, i salezjanie nie mają oporów, aby wywalić go pod most. Zgodne to z duchem soboru.

2. Teodor McCarrick tentegował co się dało, Kościół stracił przez niego ile można było stracić - i "prowadzi życie w klasztorze w mieście Victoria (Kansas). Przeprowadzającemu wywiad dziennikarzowi powiedział, że podoba mu się taki styl życia; msza o 7.00, wspólne śniadanie, modlitwy wieczorne. Większość czasu spędza w kaplicy i bibliotece. - Naprawdę traktują mnie tu jak brata – przyznaje".
https://www.pch24.pl/theodore-mccarrick-przerywa-milczenie--byly-kardynal-przekonuje--ze-nie-jest-taki-zly--jak-go-maluja,70630,i.html

Moim zdaniem, nawet gdyby ks. Michał rozum stracił (a po mojemu - nie stracił) - renta minimalna mu się należy.

Wszystko przez to, że nie ma logiki...

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Września 04, 2019, 22:32:01 pm »

Jakaś pajdokracja się tu robi: nagle autorytetem forumowym jest 15 letni dzieciak i zdziecinniały ksiądz, który na wlasne życzenie dorobił się suspensy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #25 dnia: Września 04, 2019, 22:52:22 pm »

Jakaś pajdokracja się tu robi: nagle autorytetem forumowym jest 15 letni dzieciak i zdziecinniały ksiądz, który na wlasne życzenie dorobił się suspensy.

Ja juz mialem nie komentowac dziwnej milosci p. Eratio do 15-letniego Jakuba, ktory uzywa przedbarokowej laciny, bo jest swietszy od Piusa X...

Co do x. Woznickiego - wychodowala go grupka pseudo wiernych pseudo tradycji i mam nadzieje, ze teraz go przygarna.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #26 dnia: Września 04, 2019, 23:17:24 pm »

Jakaś pajdokracja się tu robi: nagle autorytetem forumowym jest 15 letni dzieciak i zdziecinniały ksiądz, który na wlasne życzenie dorobił się suspensy.

Ja juz mialem nie komentowac dziwnej milosci p. Eratio do 15-letniego Jakuba, ktory uzywa przedbarokowej laciny, bo jest swietszy od Piusa X...

Co do x. Woznickiego - wychodowala go grupka pseudo wiernych pseudo tradycji i mam nadzieje, ze teraz go przygarna.



No tak, oprócz złośliwości, jeszcze i zła wola...

Księdza, nawet jako fenomenu, nikt nie "hodował", to tak co do zasady.
Tak trudno uwierzyć, że są ludzie pragnący oryginału i ortodoksji, nie podróbek i podstępnego prowadzenia w niewiadomym kierunku?

Jakby co, Ksiądz powinien znać Swoją drogę: Z Niewiastą na Pustynię!
Może da przykład innym, którzy póki co, myślą, zastanawiają się, wahają, obserwują...

Taki raban, od którego Bergoglio wypadnie resztka włosów: Żądanie powrotu podstępnie usuniętej Mszy Trydenckiej w całej Polsce.


Przypominam:
"w Radio był dziwny komunikat od  http://www.rozaniecdogranic.pl/
a w nim, że "na Zachodzie wyprzedawane są przedmioty liturgiczne z kościołów katolickich, kupują je kolekcjonerzy, filmowcy etc., jeśli nie chcesz, by i w Polsce tak było, to...".

Nie umiem wygooglować pełnej treści tego przerażającego jak na Polskie Radio 1 komunikatu, może ktoś potrafi?
Na stronie już szukałem.
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2019, 23:20:31 pm wysłana przez etratio » Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Września 04, 2019, 23:48:52 pm »

Tak trudno uwierzyć, że są ludzie pragnący oryginału i ortodoksji, nie podróbek i podstępnego prowadzenia w niewiadomym kierunku?

Sformułował Pan jeden z moich gorszych zarzutów przeciw ks. ks. Natankowi i Woźnickiemu. To są imitacje księży tradycjonalistycznych. Ludzie bez formacji, z bardzo powierzchowną wiedzą na wiele tematów, za to bardzo gadatliwi. Proszę też zauważyć, jak bardzo są niestabilni doktrynalnie!! Oni cały czas się uczą, niczym Pan Prezydent Duda i ciągle czegoś dowiadują.

Powinna bezwzględnie obowiązywać zasada: nie "mówię co wiem" tylko "wiem, co mówię". Krócej, ale za to rzeczy pewne i sensowne.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
etratio
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #28 dnia: Września 05, 2019, 00:20:21 am »

Tak trudno uwierzyć, że są ludzie pragnący oryginału i ortodoksji, nie podróbek i podstępnego prowadzenia w niewiadomym kierunku?

Sformułował Pan jeden z moich gorszych zarzutów przeciw ks. ks. Natankowi i Woźnickiemu. To są imitacje księży tradycjonalistycznych. Ludzie bez formacji, z bardzo powierzchowną wiedzą na wiele tematów, za to bardzo gadatliwi. Proszę też zauważyć, jak bardzo są niestabilni doktrynalnie!! Oni cały czas się uczą, niczym Pan Prezydent Duda i ciągle czegoś dowiadują.

Powinna bezwzględnie obowiązywać zasada: nie "mówię co wiem" tylko "wiem, co mówię". Krócej, ale za to rzeczy pewne i sensowne.

Nawet jeśli to prawda, to czyja to wina?
Nie uważali w LO, czy spali na wykładach w seminarium...?
Podejrzewam, że uczono ich już "po nowemu". Od początku pracy wymagano "po nowemu", tak motywowano i oceniano.

Z ciekawości dopytam: gdzie są nie-imitacje?, prawdziwi naśladowcy kapłanów składających przed rewolucją soborową Najśw. Ofiarę?
Zapisane
"W nocy nie ulękniesz się strachu, ani za dnia - lecącej strzały"
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Września 05, 2019, 00:32:35 am »

Dysydenci tacy jak x Natanek, x Woźnicki oraz ten młodzieniec z Płocka pokazują nam jaki jest poziom intelektualny posoborowia.
To są zwykli posoborowi księża, którzy zauważyli, ze posoborowie kupy się nie trzyma. Nie potrafią zracjonalizować sytuacji, spakować walizek i oddać klucza na furcie. No i mamy co mamy.
Ich koledzy w kapłaństwie, którzy siedzą cicho, też widzą co się wyprawia tylko postanowili "dociągnąć" do emerytury.

Odpowiednikiem Natanka i Woźnickiego jest abp Jędraszewski, który jest postacią tragiczną: budował posoborowie a gdy to nabrało prędkości, to miota się i chce wysiadać z pociągu, bo dostrzegł zagrożenie lgbt.

Po ostatnich nominacjach kardynalskich widać, że to już koniec. "łepek", który swego czasu zmanipulował wypowiedź B 16, niejaki Vigano - został nowym prefektem ds komunikacji SA; inny Louis Fitzgerald - przewodniczył kongresowi "międzyreligijnemu" w Fatimie, po którym konieczne było wydanie Dominus Jesus i zesłanie pacjenta do nuncjatury w Egipcie. Nowy kardynał Zuppi jest zwolennikiem LBGT+


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!