Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:42:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego  (Przeczytany 54939 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Grudnia 24, 2017, 23:04:35 pm »

Ks. Michał Woźnicki SDB

https://www.youtube.com/watch?v=OdHSQ1iBbTM

... a tu nieprzyjemna rozmowa:

https://www.youtube.com/watch?v=g6-maNAbTW0

... więcej z dyskusji tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9608.0.html



Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego



W związku z ukazującymi się w Internecie nagraniami wystąpień ks. Michała Woźnickiego i upublicznianiem przez niego prywatnych rozmów Inspektoria Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko we Wrocławiu, do której przynależy ks. Michał, oświadcza, że podejmowane przez niego działania, w tym głoszone i rozpowszechniane w Internecie treści oraz sprawowanie Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego z udziałem wiernych (tzw. Mszy Świętej Trydenckiej), są działaniami samowolnymi i dokonywanymi bez zgody oraz aprobaty przełożonych. W swych wystąpieniach, zarówno w czasie liturgii, jak i poza nią, ks. Michał obraża, oskarża i poniża osoby, używa wulgaryzmów i przekazuje treści kontrowersyjne, które wprowadzają zamęt wśród wiernych. Z tego powodu wyrażamy ubolewanie i jednocześnie oświadczamy, że jako salezjanie nie identyfikujemy się z ich treścią i nie mamy wpływu na ich publikowanie.

Ks. Michał Woźnicki od czerwca 2016 r. ma zakaz głoszenia Słowa Bożego, czyli przedstawiania wiernym w imieniu Kościoła, „w co należy wierzyć i co trzeba czynić dla chwały Bożej i zbawienia ludzi” (por. kan. 768 KPK). Ponieważ nie stosował się do tego zakazu, w dniu 20 grudnia 2017 r. został upomniany przez Przełożonego Inspektorii. Obecnie ks. Michał Woźnicki ma zakaz głoszenia słowa Bożego zarówno podczas sprawowania obrzędów liturgicznych i nabożeństw, jak również poza nimi, oraz jakiegokolwiek publikowania pisemnie, w formie sms-ów, a także w środkach masowego przekazu (w Internecie, poczcie elektronicznej itp.). Ponadto od dnia 21 grudnia br. zostało mu cofnięte przez rektora kościoła przy ul. Wronieckiej w Poznaniu pozwolenie na odprawianie w nim Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie Rytu Rzymskiego z udziałem wiernych. Ks. Michał otrzymał również list posłuszeństwa kierujący go z dniem 21 grudnia do Ośrodka Salezjańskiego w Marianówce.

Jeśli ks. Michał Woźnicki nie okaże poprawy i nadal będzie łamał nałożone na niego zakazy, wówczas zostaną wyciągnięte wobec niego dalsze konsekwencje kanoniczne.

Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób dotkniętych wygłoszonymi i publikowanymi treściami oraz samego ks. Michała.

ks. Piotr Lorek
wikariusz inspektora

http://www.salezjanie.pl/wiadomosci/2017/12/24/oswiadczenie-w-sprawie-ks-michala-woznickiego
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2017, 20:20:39 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 05, 2018, 14:20:48 pm »

Nakręcali spiralę w tej sprawie i jest odzew:

TradiHeretycy czyli apostołowie piekła w katolickim makijażu

https://www.facebook.com/TradiHeretycy/
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 29, 2018, 22:17:41 pm »

SKANDAL! Quo Vadis KK? Chcą pozbawić księdza możliwości odprawiania Mszy Trydenckiej? LIVE!


https://www.youtube.com/watch?v=l0jnrmrNidg
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
sm
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Maja 30, 2018, 00:19:02 am »

Ciekawe, co by było gdybym ktoś z fsspx albo ibp chciał odprawiać tylko NOM i zostać w tych zgromadzeniach.

Szkoda księdza, duża wina ludzi, że go podkręcają, jak to jest też u Natanka czy Międlara.

Rola widać, że bardzo zorientowany w tematach kościelnych "wspaniały yyyy kardynał Wyszyński" . Ogólnie nie da się tego oglądać, po słowach tej pani, że ksiądz raz staje przodem do Boga, raz plecami i to jest fundamentalne, odpuściłem.  Obracanie się księdza na "dominus vobiscum" czy błogosławieństwo wypadałby zlikwidować, przecież nie są niezbędne, a mogą przemycać treść, że człowiek słuchający Mszy jest ważniejszy od Pana Jezusa w tabernakulum. Wiele jest dziwnych praktyk w KRR, do których można dorobić ciekawe teorie spiskowe, księża diecezji łódzkiej powinny napisać "62 powody, dla których, aby pozostać w zgodzie z sumieniem, nie możemy uczęszczać na Starą Mszę".
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2018, 13:16:16 pm wysłana przez sm » Zapisane
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 30, 2018, 10:36:45 am »

Obejrzałem ten film, i powiem szczerze, że jestem w szoku. Negatywnym szoku.
Kobieta wygaduje bzdury. A właściwie powtarza głupoty, jakie usłyszała od Woźnickiego. Bo gdy tylko pada pytanie o cokolwiek lekko pobocznego, natychmiast jest "nie wiem, nie znam, się". Czyli nie mam własnej wiedzy, pojęcia, a jedynie powtarzam jak małpa wszystko co pamiętam z tresury.

Widziałem dyskusje toczące się równolegle do filmu i tam było to punktowanie - zresztą słuszne.
Od kiedy to Quo primum jest nauczaniem magisterialnym? Co za głupoty? Gdyby potraktować to poważnie, to Pius XII, jako reformator OHS jest heretykiem. Podobnie Jan XXIII. Do tego to żałosne krytykowanie NOM celebrowanej na stoliku i jednoczesne gloryfikowanie mszy wszechczasów celebrowanej na pianinie na klatce schodowej.
Brednie o włamaniu do celi księdza również zakrawają na kpinę. Cela zakonnika to nie jest jego prywatna miejscówka, że może sobie wybierać kogo wpuści do pokoju, a kogo nie. Od ręki widać, że unikał przełożonego i próbował cwaniakować. No to ma za swoje. Podobnie jako duszpasterz ma prowadzić duszpasterstwo tam, gdzie go poślą przełożeni. A nie wybierać sobie - że on będzie odprawiał tu a tu i tylko w takim wybranym rycie. W głowie się pomieszało od dobrobytu.

Środowisko tradycji katolickiej powinno takich ludzi jak Woźnicki czy Natanek unikać jak ognia, bo tylko dzielą i szkodzą.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Maja 30, 2018, 14:19:10 pm »

A nie wybierać sobie - że on będzie odprawiał tu a tu i tylko w takim wybranym rycie.

Zależy, do ilu Mszy go wskażą. Jeśli do jednej, to może odprawiać w KRR. Zwracam uwagę, że zgodnie z SP Nowus i Msza to jeden i ten sam ryt. Najlepszy żart Ojca Świętego Benedykta XVI
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 30, 2018, 15:15:52 pm »


.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2021, 19:45:40 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 30, 2018, 15:47:08 pm »

Nie odnosząc tego już do tych osób (obejrzałem tylko początek) ale do wypowiedzi Pana Sławka - mam wrażenie, że nie brakuje w środowiskach prawicowych pewnego podejścia, że trzeba być "za Mszą Trydencką" tylko dlatego, że "tak wypada" i "tak jest prawicowo", natomiast bez pewnej wiedzy w tym temacie, do tego osoby, które głośno są "za Mszą Trydencką" a nigdy na niej nie były (osobiście kiedyś spotkałem). Z tego może być w przyszłości pewien pożytek, natomiast pokazuje to, że wielu wymaga pewnej formacji a jej brak (czyli z drugiej strony - potrzeba pracy duszpasterzy czy innych wiernych "w terenie"). Niektóre takie osoby dlatego dołączają do sprawy ks. Michała (przynajmniej przez polubienie na facebooku) mimo, że w ogóle do tego "stylu" nie pasują (ale przecież wypada być "za" Mszą Trydencką).

Cytuj
W głowie się pomieszało od dobrobytu.
Chyba nie od dobrobytu.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 30, 2018, 17:40:59 pm »

Gdyby potraktować to poważnie, to Pius XII, jako reformator OHS jest heretykiem. Podobnie Jan XXIII.

Echo.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 30, 2018, 17:49:24 pm »

miałem tę panię i jej mamę w komentarzach na MnP
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 30, 2018, 19:26:40 pm »

FSSPX by go dawno bp Bernard Fellay wysłał na zieloną trawkę....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
woland
rezydent
****
Wiadomości: 385


« Odpowiedz #11 dnia: Maja 31, 2018, 01:24:41 am »

Nie odnosząc tego już do tych osób (obejrzałem tylko początek) ale do wypowiedzi Pana Sławka - mam wrażenie, że nie brakuje w środowiskach prawicowych pewnego podejścia, że trzeba być "za Mszą Trydencką" tylko dlatego, że "tak wypada" i "tak jest prawicowo", natomiast bez pewnej wiedzy w tym temacie, do tego osoby, które głośno są "za Mszą Trydencką" a nigdy na niej nie były (osobiście kiedyś spotkałem). Z tego może być w przyszłości pewien pożytek, natomiast pokazuje to, że wielu wymaga pewnej formacji a jej brak (czyli z drugiej strony - potrzeba pracy duszpasterzy czy innych wiernych "w terenie"). Niektóre takie osoby dlatego dołączają do sprawy ks. Michała (przynajmniej przez polubienie na facebooku) mimo, że w ogóle do tego "stylu" nie pasują (ale przecież wypada być "za" Mszą Trydencką).

Cytuj
W głowie się pomieszało od dobrobytu.
Chyba nie od dobrobytu.

Myślę, Szanowny Panie, że jest dużo gorzej. "Sprawa ks. Międlara" dobitnie pokazała, że nasze środowiska prawicowe występujące pod hasłem "Bóg-Honor-Ojczyzna" zapomniały o kolejności, w jakiej te "wartości" są wymieniane. I dla bardzo wielu osób nadrzędne nie jest zbawienie współtowarzyszy ziemskiej pielgrzymki, ale załatwienie sprawy politycznej. Stąd kapłan, ołtarz i Msza święta nie są celem ani sposobem uświęcenia, ale jedynie narzędzie w walce. Gdy brakuje żywej wiary, często rozsądku i rozumu oraz gdy tak traktuje się to, co w wierze najświętsze, bardzo łatwo przychodzi takie traktowanie spraw kościelnych. I porzucenie kapłaństwa na rzecz aktywizmu politycznego. Z opluciem Kościoła na odchodne, oczywiście.

Dla wszystkich aktywnie związanych w katolicką tradycją to powinien być też znak, by "logiem" tradycji nie sygnować kogoś takiego. Przynajmniej, dopóki przez kilka ładnych lat dobrze się tych konkretnych ludzi nie zweryfikuje. Sojusz polityki z ołtarzem zawsze ma ten sam finał - zburzenie ołtarza....
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 02, 2019, 12:38:08 pm »

Ks. Michał Woźnicki SDB:

"Jeżeli organizuje się w Warszawie debatę odnośnie Intronizacji Pana Jezusa jako Króla, to my wiemy, że jest Królem Wszechświata, wiemy że jest Królem Polski, ale to my potrzebujemy Jego panowania żebyśmy się mogli dzisiaj już wprost oprzeć żydowskiej hegemonii nad naszą Ojczyzną, żydowskim roszczeniom, żądaniom wspartym największym państwem i mocarstwem świata - Ich orężem ich bronią ich armią.

Żebyśmy my, Polacy byli gotowi się im oprzeć potrzebujemy oparcia w Chrystusie Królu. Jeżeli ci, którzy spotykają się na tej debacie - niejako przychodzą po nią, bo pragniemy tej Intronizacji - prawdziwej - tak jak ma być- wnet , jak najszybciej dla niej działać. a potem osoba, która rości sobie poprzez tytuł naukowy i autorytet i do tego cnotliwa twarz siwy włos- wszystkie atuty i z jego słowa tak naprawdę ta Intronizacja ma się przekładać na "święte nigdy", o której nie mają zadecydować ludzie, którzy obwołają Pana Jezusa Królem, tylko niejako sam Pan zstąpi i powie nam, kiedy i że to już! To żebyś wiedział, że diabeł jest właśnie na ten sposób przebiegły. Nie przychodzi przez tych, którzy z mieczem, którzy z siekierą, którzy z toporem - choć i to też, ale tu zło i złego rozpoznać jest łatwo, najtrudniej jest rozpoznać zło w gołąbkach pokoju. Tak, jak przed laty nie rozpoznano diabelstwa podczas Soboru Watykańskiego II i herezji tam zawartych.
Tak długo, jak nie potępi się zawartych herezji podczas Vaticanum II, to każdy następny papież, jeżeli jest ważny - jest na jakiś sposób ofiarą. Cóż się nad nim znęcać, cóż się nad nim litować, cóż z jego powodu cierpieć?. Cierpieć winniśmy z powodu tych, którzy przed 50 laty głosowali, albo nie przeczyli herezjom Vaticanum II. Dlatego , jak słyszycie jakiekolwiek debaty i ktoś mówi o Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim i będzie wymieniał nazwiska nie wiadomo jakie, ale wśród tych nazwisk nie powie jednego istotnego - abp Marcel Lefebvre i nie przywoła - może być zbiorowo, kapłanów Bractwa Piusa X to nie ma prawa mówić o Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim w ramach posoborowego Kościoła, bo bełkocze i łże! Bo to dzięki nim Msza Święta została zachowana i niejako przywraca się dzięki nim także i w Polsce, że dziś o Niej możemy wiedzieć, możemy Ją miłować, możemy jako kapłani sprawować a ty możesz w niej uczestniczyć."

Fragment kazania 22. 03 2019,w piątek po II niedzieli Wielkiego Postu, odnośnie konferencji w Warszawie dotyczącej Intronizacji Chrystusa na Króla Polski.

https://www.youtube.com/watch?v=wmlzHOVBnkA&feature=youtu.be&t=746


Temat podjęty tu:

https://www.facebook.com/TradiHeretycy/posts/2186895864955030?__tn__=-R



Było tu na forum w tym temacie tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7716.msg220557.html#msg220557
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2019, 12:43:51 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 14, 2019, 07:46:05 am »

Rola to debil, więc poważnych rozmów teologicznych w tej stacji raczej nie przeprowadza. Inteligentniejsi goście nie chcą z nim występować. Pozdrawiam serdecznie.
Szanowny Panie rudowłosy. Obserwuję pańskie wpisy od kilku dni. I powiem tak: Albo pan zmieni ton i sposób wypowiedzi, albo się pożegnamy na pewien czas.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #14 dnia: Maja 14, 2019, 12:34:02 pm »

Rola to debil, więc poważnych rozmów teologicznych w tej stacji raczej nie przeprowadza. Inteligentniejsi goście nie chcą z nim występować. Pozdrawiam serdecznie.

Tu problemem nie jest żaden Rola, tylko to, co mówi ks. Woźnicki o ks. prof Tadeuszu Guzie:  cytuję fragmencik; "... osoba, która rości sobie poprzez tytuł naukowy i autorytet i do tego cnotliwa twarz siwy włos- wszystkie atuty ..."  I to jest problem, bo to co mówi i kwestionuje ks. Woźnicki, to ludzie to powielają dalej, a to nie jest nauka katolicka w temacie intronizacji i do tego kwestionowanie nagrania ks. prof. Guza.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Oświadczenie w sprawie ks. Michała Woźnickiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!