Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:21:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj
Autor Wątek: Msze w Opolu  (Przeczytany 9398 razy)
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« dnia: Grudnia 20, 2017, 22:02:45 pm »

Szczęść Boże. Jestem tu nowa i nie mogę pisać w wątkach regionalnych, dlatego zapytam tutaj. Jak wygląda sprawa starej mszy w Opolu? Byłam tam kilka razy i bardzo mi się podobało, chciałam się wybrać ponownie i próbowałam sprawdzić godzinę odprawiania na stronie internetowej, ale obecnie nie działa. Poza tym chciałabym się dowiedzieć, czy to prawda, że z Opola odszedł dotychczasowy prezes pan Jacek a jeśli tak, to dlaczego.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 20, 2017, 23:10:02 pm »

Z tego co widzę, strona środowiska opolskiego jest właśnie w przebudowie.
Jeśli ma Pani facebooka - to proszę sprawdzać na ich funpage'u"
https://www.facebook.com/tridentina.opole/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2017, 23:36:12 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 21, 2017, 08:26:24 am »

Potwierdzam, że nie mam już nic wspólnego z Opolskim Środowiskiem Tradycji Łacińskiej. Nie pasowałem do profilu, jaki obecnie nadają mu nowi-starzy liderzy. Msze są odprawiane w każdą niedzielę o 15, a o dodatkowych informacje pojawiają się wiadomości na profilu stronie na fb.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 21, 2017, 21:24:09 pm »

Może Pan albo ktokolwiek z Opola wyjaśnić, o co chodzi z tym nowym profilem grupy? Nie jestem zbyt biegła w temacie. Byłam w kościele św. Sebastiana kilka razy wiosną tego roku, koleżanki mnie namówiły żeby przyjść. Raz trafiłam na dziwne kazanie młodego księdza o sposobie ubierania się, oparte na jakiś przedwojennych przepisach ale poza tym było ok.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 21, 2017, 21:59:51 pm »

Może Pan albo ktokolwiek z Opola wyjaśnić, o co chodzi z tym nowym profilem grupy? Nie jestem zbyt biegła w temacie. Byłam w kościele św. Sebastiana kilka razy wiosną tego roku, koleżanki mnie namówiły żeby przyjść. Raz trafiłam na dziwne kazanie młodego księdza o sposobie ubierania się, oparte na jakiś przedwojennych przepisach ale poza tym było ok.


Kazanie o sposobie ubierania się, oparte na przedwojennych przepisach... marzę o takim.
Zapisane
Gimbek
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 21, 2017, 22:18:49 pm »

Kazanie o sposobie ubierania się, oparte na przedwojennych przepisach... marzę o takim.
Ja jednak wolę słyszeć na kazaniu o Bogu, który zbawia a nie o dekoltach czy spódnicach :).
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 22, 2017, 00:55:07 am »

Brawaryzmowi mówimy nie :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 22, 2017, 08:42:46 am »

W tym wg mnie leży problem z niektórymi tradycjonalistami (także tymi w sutannach), że zapominają, że pozwolenie papieskie dotyczy powrotu do starszej liturgii, a nie do starego prawa kanonicznego, dyscypliny kościelnej czy stylu duszpasterskiego. Stąd Msze w oprawie rycerskiej albo sarmackiej, płomienne barokowe kazania o wszystkim tylko nie o Słowie albo śpiewy z zabitej dechami prowincji w wielkomiejskim kościele. Mamy dwie formy rytu rzymskiego, ale jeden KKK i KPK.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 22, 2017, 09:52:46 am »

Może Pan albo ktokolwiek z Opola wyjaśnić, o co chodzi z tym nowym profilem grupy? Nie jestem zbyt biegła w temacie. Byłam w kościele św. Sebastiana kilka razy wiosną tego roku, koleżanki mnie namówiły żeby przyjść. Raz trafiłam na dziwne kazanie młodego księdza o sposobie ubierania się, oparte na jakiś przedwojennych przepisach ale poza tym było ok.
Kazanie o sposobie ubierania się, oparte na przedwojennych przepisach... marzę o takim.
I ja.
Czasami trzeba te tematy poruszyć. Mają one duży związek z naszym zbawieniem, nie można być tu ignorantem.
Mężczyźni są wzrokowcami. To po pierwsze i chyba nie trzeba tu więcej tłumaczyć.
Po drugie, to całe gender... Rewolucja idzie małymi kroczkami i dzieje się przez małe rzeczy typu ubiór. Kobiet ubiera się jak mężczyzna i na odwrót.
Po trzecie,... Itp.

Ksiądz wszystkim nie dogodzi. Na szczęście tradycyjni księża wiedzą że nie są po to by dogadzac.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2017, 09:54:39 am wysłana przez Marc » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 22, 2017, 20:00:26 pm »

Ja też nie rozumiem, dlaczego na "mszach" postindultowych nie wyrzuca się tej spuścizny sankiulotów. Kiedy widzę dorosłych mężczyzn w długich spodniach... zastanawiam się, co się dzieje z tym kościołem. Kiedyś wyszedłem z "mszy", bo był tam jakiś szatanista z piekła rodem, długie włosy, skóra czarna, pewnie w drodze na msze słuchał punk rocka albo coś takiego, pewnie każe się nazywać kościotrupem itp. więcej tam już nie poszedłem, wole różaniec zmówić, chciałem to zrobić w kaplicy po ich "liturgii", przyszedłem,  a oni papierosy palą przed kościołem... co Urban VII obłożył ekskomuniką, niech oni sobą tam palą to kadzidło szejtanowi, różaniec będę w domu mówił przed youtubem, tam sobie PRAWDZIWĄ Mszę włączam.
(rzecz się działa w stolicy Ślaska)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 23, 2017, 10:48:21 am »

Kiedy widzę dorosłych mężczyzn w długich spodniach...
A w czym maja być? W krótkich spodenkach? W spódniczkach? W kontuszach i żupanach?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 23, 2017, 13:47:33 pm »

....a oni papierosy palą przed kościołem....  A ludzi mieli palić
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 23, 2017, 13:54:14 pm »

To to nie było coś na pograniczu humoru i trollingu?  :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 23, 2017, 14:09:52 pm »

Być moze ale gdy czytam tego nieszczesnika sm, to gubie granice pomiedzy jednym a drugim.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 23, 2017, 15:00:21 pm »

Może Pan albo ktokolwiek z Opola wyjaśnić, o co chodzi z tym nowym profilem grupy? Nie jestem zbyt biegła w temacie. Byłam w kościele św. Sebastiana kilka razy wiosną tego roku, koleżanki mnie namówiły żeby przyjść. Raz trafiłam na dziwne kazanie młodego księdza o sposobie ubierania się, oparte na jakiś przedwojennych przepisach ale poza tym było ok.
Profil nie jest ani stary, ani nowy - profil duszpasterstwa jest po prostu katolicki. Profil jest ponadto w bardzo dużej mierze taki, jaki mu nadaje duszpasterz grupy - a, że x. Mariusz jest kapłanem bardzo zacnym i pobożnym, to jest i tradycyjna Msza i dobre kazanie, są tradycyjne sakramenty, nabożeństwa, adoracje NS, jest grupa Żywego Różańca, są pielgrzymki, itd. To wszystko - tylko tyle i aż tyle.

Gwoli ścisłości - to kazanie, o którym Pani wspomina, było akurat głoszone przez księdza "gościa" (notabene duszpasterza jednej z grup Tradycji w Polsce) i chyba poza tym nikt nie podejrzewa, że odejście jednej osoby z kręgu osób świeckich zaangażowanych w działalność środowiska, mogłoby mieć coś wspólnego z treścią kazań wygłaszanych na Mszy...

P.S. Jako wierny tamtejszego duszpasterstwa serdecznie zapraszam Panią na Msze w okresie Bożego Narodzenia - szczególnie na Pasterkę równo o północy, w kościele św. Sebastiana rzecz jasna :) Pełna rozpiska świąteczna tutaj: https://www.facebook.com/tridentina.opole/photos/a.792605334099896.1073741838.161863103840792/2006499466043804 (naszego "fanpage'a" na FB można otwierać nawet nie mając konta na tamtejszym portalu)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2017, 15:06:25 pm wysłana przez STS » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Msze w Opolu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!