Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 19:17:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Włos się jeży  (Przeczytany 32382 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 13, 2009, 13:59:48 pm »

i mlode laski maja poczucie,ze pewnych przyrzadow jest pozbawiony i nie reaguja wcale,a potem problemy sa.. Ksiadz?takie rzeczy?
Ten tekst mnie po prostu rozwalil  ;D. Ale moze cos w tym jest...
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 13, 2009, 15:02:03 pm »

ja tam nie wiem proszę Państwa, ale mój klasztor nie wynajmie, ani, póki co, nie wybuduje tylko dla braci basenu. Więc, jeśli się chce popływać, to trzeba chodzić na publiczny basen / aquapark. i tak robimy. ale nie idziemy tam w habitach i nie informujemy wszystkich naokoło, że "oto tu teraz będą sobie pływać dominikanie. można sobie popatrzeć, jak pobożnie pływają.panie poniżej 40 roku życia prosimy o wyjście z basenu". ratunku!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 13, 2009, 15:04:45 pm »

Nie o to chodziło przeciez.

Cytuj
No więc własnie - co innego IŚĆ na basen samemu, w godzinach 7-9 rano, kiedy na pływalni są tylko pasjonaci, a co innego iść w towarzystwie podopiecznych i włazić z nimi do jacuzzi, gdzie zwykle zbiera się specyficzne towarzystwo.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
OPen
Gość
« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 13, 2009, 15:09:59 pm »

obawiam się, że dla niektórych środowisk, nawet to, co napisałem to już za dużo...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 13, 2009, 15:47:08 pm »

obawiam się, że dla niektórych środowisk, nawet to, co napisałem to już za dużo...

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 13, 2009, 16:06:55 pm »

A ja zgadzam się z o. Openem. Może dlatego że miałem seminaryjny etap. A jestem tradycjonalistą.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 13, 2009, 16:10:34 pm »

Niestety nie muszę sobie wyobrażać. Kolega opowiadał, że byli grupą uczniów i uczennic z siostrą zakonną na basenie. Zakonnica była w kostiumie kąpielowym i prosiła, żeby jej nie dekonspirować i nie mówić "siostro".
"Dekonspirować"? Coś jej za to groziło? Wstydziła się stanu? Wiedziała, ze robi coś złego?

Więc, jeśli się chce popływać, to trzeba chodzić na publiczny basen / aquapark. i tak robimy. ale nie idziemy tam w habitach i nie informujemy wszystkich naokoło, że "oto tu teraz będą sobie pływać dominikanie.
Czym innym jest unikać ostentacji, czym innym- ukrywać coś. Choć tu owo "nie chodzenie w habitach" trochę mnie razi, bo to jednak ukrywanie...

Nie wywołujmy wilka z lasu ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
OPen
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 13, 2009, 16:57:57 pm »

 
Cytuj
owo "nie chodzenie w habitach" trochę mnie razi, bo to jednak ukrywanie...

może i tak, ale z drugiej strony, po tym wszystkim, co tu napisano, nie widać lepszego wyjścia. poza niechodzeniem na basen  ;)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 13, 2009, 17:41:30 pm »

Troche to takie dziwne co Ojciec pisze.. a tak nawiasem konieczna rzecza jest akurat by kaplan musial isc na ten basen?wiem wiem,tez czlowiek i jak chce to czemu ma nie isc,ale to chyba nie o to chodzi,prawda?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
OPen
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 13, 2009, 19:42:45 pm »

może 50 lat temu to byłoby dziwne, ale dziś to jest normalne (choć zapewne nie dla wszystkich). i ok. ciekaw jestem jak to np. w Econe rozwiązują: nie ma chodzenia na basen? mają własny basen? wiem już, że grają w piłkę w sutannach, a jak się kąpią..? ciekawe..
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 13, 2009, 19:45:47 pm »

może 50 lat temu to byłoby dziwne, ale dziś to jest normalne
Kiepski argument na forum tradycjonalistów ;)
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 13, 2009, 22:00:04 pm »

może 50 lat temu to byłoby dziwne, ale dziś to jest normalne (choć zapewne nie dla wszystkich). i ok. ciekaw jestem jak to np. w Econe rozwiązują: nie ma chodzenia na basen? mają własny basen? wiem już, że grają w piłkę w sutannach, a jak się kąpią..? ciekawe..
...w sutannach zapewne  ;D
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 13, 2009, 22:01:57 pm »

może 50 lat temu to byłoby dziwne, ale dziś to jest normalne (choć zapewne nie dla wszystkich). i ok. ciekaw jestem jak to np. w Econe rozwiązują: nie ma chodzenia na basen? mają własny basen? wiem już, że grają w piłkę w sutannach, a jak się kąpią..? ciekawe..
...w sutannach zapewne  ;D

Ktos kiedys wklejal na starym forum zdjecie jak klercy fsspx wyglupiaja sie w basenie - w sutannach!
Zapisane
OPen
Gość
« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 13, 2009, 23:24:02 pm »

pomijając już wszystko inne, to raz mało się nie utopiłem, kiedy pod Lednicą wpadłem w głęboką kałużę - habit staje się kilka razy cięższy, kiedy się przemoczy...nie wszedłbym w nim do basenu, bo on ciągnie w dół wtedy (a tradycyjni OP mają jeszcze ciężze i grubsze habity)...ale podziwiam tych kleryków  :D
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #59 dnia: Lutego 13, 2009, 23:45:12 pm »

Jak głęboka ta kałuża była?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!