Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 02:55:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Włos się jeży  (Przeczytany 32349 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 13, 2009, 09:11:10 am »

Zreszta, jesli ksieza chca poplywac to bardzo dobrze, ze dbaja o zdrowie. Mysle, ze ksiezy stac na to, aby w pieciu sie zrzucic i wynajac basen na goodzinke tylko dla siebie.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 13, 2009, 09:14:55 am »

Ja nie mam nic przeciwko żeby księża chodzili na basen nawet koedukacyjnie. Księża to nie jakieś tępe samce którzy będą się rzucali na wszystkie możliwe kobiety.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 13, 2009, 09:22:09 am »

Ale takie naprawdę z miłości, czy takie z "przymusu"??

Piszą "no sex", więc nie dopuszczam możliwości, że z przymusu. W życiu towarzyskim katolików dzieje się mniej niż u pozostałych, bo jest dla nich mniej propozycji. Formacja oazowa jest dla mnie dziwna, ale taka "katolicka" dyskoteka to ciekawy eksperyment dla posoborowych katolików. Może nie powinni podpisywać, kto to organizuje.

Mam brata i siostrę cioteczną w Oazie (jeszcze nie udało mi się ich przerobić na tradsów). Może dlatego mam większe zaufanie do tej inicjatywy.

Największy wstyd będzie, jeśli ta impreza przerodzi się w popijawę i bijatykę.

Cytuj
Proisze sobie rowniez wyobrazic prosze Panstwa siostre zakonna na basenie w obecnosci mezczyzn

Niestety nie muszę sobie wyobrażać. Kolega opowiadał, że byli grupą uczniów i uczennic z siostrą zakonną na basenie. Zakonnica była w kostiumie kąpielowym i prosiła, żeby jej nie dekonspirować i nie mówić "siostro".

Ja nie mam nic przeciwko żeby księża chodzili na basen nawet koedukacyjnie. Księża to nie jakieś tępe samce którzy będą się rzucali na wszystkie możliwe kobiety.

Mężczyzna to mężczyzna. Wszystkie organizmy działają podobnie. Nie rzucą się na te dziewczyny, ale to zaburzy ich wewnętrzny spokój i przyniesie pokusy. U dziewczyn być może też, co pisała p. Szmulka.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Tabula rasa
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 13, 2009, 09:42:42 am »

Zgadzam się -nie ma pokus-mniejsze prawdopodobieństwo grzechu.

 Takie coś  jak koedukacyjne pływanie w basenie np, wspólne tańce w parach, imprezowanie , grozi (znam takie przypadki - niestety) złamaniem ślubów czystości i w konsekwencji wystąpienie ze stanu kapłańskiego.
Ksiądz-to ksiądz i  mimo,że też człowiek ,powinien trzymać wiernych ,a zwłaszcza" wierne":)-na dystans ,unikać pewnych sytuacji.
Tyczy się to też sióstr zakonnych.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 13, 2009, 10:05:34 am »


Przebywanie w tak bezpośredniej bliskości, półnago, ze znajomymi dziewczynami, to eufemistycznie mówiąc - idiotyzm. Po co taki kapłan rozpętuje drzemiące w nim demony i słabości? Po co rozbudza w ten sposób te dziewczyny? Po kiego grzyba wchodzi w takie relacje? Chce jakiejś tragedii w swoim życiu? Czy w życiu tych dziewczyn? Nudzi mu się, że szuka takich atrakcji?

Kiedyś spotkałam znajomego księdza na basenie. Nie był z żadną koleżanką ani podopieczną, przyszedł se sam, by popływać. Wymieniliśmy przywitanie i parę uwag i na tym się skończył kontakt na basenie. I to jest zasadnicza różnica między normalnym kontaktem księdza z kobieta, a nienormalnym kontaktem księdza z kobietą/-ami.

Jak kto ma problemy z rozróżnieniem, to niech se wyobrazi swoją reakcję na to, że 1) jego żona/mąż idzie popływać na basen, 2) jego żona/mąż idzie na basen ze swoim szefem/sekretarką.


No więc własnie - co innego IŚĆ na basen samemu, w godzinach 7-9 rano, kiedy na pływalni są tylko pasjonaci, a co innego iść w towarzystwie podopiecznych i włazić z nimi do jacuzzi, gdzie zwykle zbiera się specyficzne towarzystwo.

Pomiędzy brawaryzmem a libertynizmem jest spory margines zdrowego rozsądku
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 13, 2009, 10:48:46 am »

Ta dyskoteka nie jest dobra, bo u góry w tym czasie ma być adoracja krzyża i spowiedź, a po połnocy pantonima i oczywiście świadectwa djów.

Nie raz ja organizowałam ze znajomymi dyskoteki na naszej plebanii, ale nie robiliśmy poplątania z pomieszaniem. Jest czas modlitwy i czas zabawy.

Cytuj
No więc własnie - co innego IŚĆ na basen samemu, w godzinach 7-9 rano, kiedy na pływalni są tylko pasjonaci, a co innego iść w towarzystwie podopiecznych i włazić z nimi do jacuzzi, gdzie zwykle zbiera się specyficzne towarzystwo.
O no własnie. A nie że ksiadz wogole nie moze iść na basen.

A dziewczyny to ja nie wiem skad sie to bierze. Chyba sama sutanna juz powoduje zainteresowanie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 13, 2009, 10:51:33 am »

.

Nie raz ja organizowałam ze znajomymi dyskoteki na naszej plebanii, ale nie robiliśmy poplątania z pomieszaniem. Jest czas modlitwy i czas zabawy.

Cytuj
Nie za bardzo mi sie to klei :) wiem jak taka modlitwa po imprezie wyglada ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 13, 2009, 10:52:33 am »

Cos mi nie wyszlo z cytowaniem,ten drugi cytat to moj komentarz :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 13, 2009, 10:57:33 am »

A dziewczyny to ja nie wiem skad sie to bierze. Chyba sama sutanna juz powoduje zainteresowanie.
Moim zdaniem wynika to z tego, że ksiądz na ogół wygrywa w porównaniu ze świeckimi kolegami. Jest kulturalny, można z nim  porozmawiać o tzw. "życiu", zainteresuje się problemami i ma zasady. Jeśli jeszcze na dodatek przystojny, to staje się niemal ideałem mężczyzny.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 13, 2009, 11:03:09 am »

A dziewczyny to ja nie wiem skad sie to bierze. Chyba sama sutanna juz powoduje zainteresowanie.
Moim zdaniem wynika to z tego, że ksiądz na ogół wygrywa w porównaniu ze świeckimi kolegami. Jest kulturalny, można z nim  porozmawiać o tzw. "życiu", zainteresuje się problemami i ma zasady. Jeśli jeszcze na dodatek przystojny, to staje się niemal ideałem mężczyzny.
i mlode laski maja poczucie,ze pewnych przyrzadow jest pozbawiony i nie reaguja wcale,a potem problemy sa.. Ksiadz?takie rzeczy?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 13, 2009, 11:09:32 am »

dziwne że tego typu dyskusjach, najczęściej  to kobiety martwią się o ksieży i ich życie towarzyskie- spotkania z kobietami, baseny itd. i "biadolą" ,że to straszne ,że ksiądźz to już nawet na basen nie może isć . Rzeczywiscie straszne.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 13, 2009, 11:13:10 am »


Moim zdaniem wynika to z tego, że ksiądz na ogół wygrywa w porównaniu ze świeckimi kolegami. Jest kulturalny, można z nim  porozmawiać o tzw. "życiu", zainteresuje się problemami i ma zasady. Jeśli jeszcze na dodatek przystojny, to staje się niemal ideałem mężczyzny.

I ma władzę :D

Cytuj
i mlode laski maja poczucie,ze pewnych przyrzadow jest pozbawiony
Wątpię.

Cytuj
Nie za bardzo mi sie to klei  wiem jak taka modlitwa po imprezie wyglada
Ale w sensie ta dyskoteka czy te co my się bawiliśmy? Bo na tej co oaza organizuje to modlitwa nie jest po a w trakcie :)

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 13, 2009, 11:16:58 am »

To jeszcze gorzej bo ciagnie z powrotem na impre :)
musimy zdac sobie sprawe, ze za bardzo mistykami nie jestesmy.To nie tak rzucic tance,hulanki i od razu zatopic sie w modlitwie,wyciszyc.. To wszystko wciaz w nas chodz (gwar) i i moze nam sie wydawac inaczej,ale tak nie jest.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 13, 2009, 11:35:30 am »

Gorzej bo się robi takich dwóch rzeczy na raz wszystko jedno czy ktoś jest mistykiem czy nie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 13, 2009, 11:38:52 am »

Madralińska Pani Wiridiana :D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!