Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 07:01:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Włos się jeży  (Przeczytany 32281 razy)
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 12, 2009, 08:19:11 am »

"New Culture" - just like "New Age"
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 12, 2009, 08:20:36 am »

Eee tam! Jakby ten ksiądz w baseniku biret założył - to byłby dopiero odlot: połączenie tradycji z nowoczesnością!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 12, 2009, 11:13:54 am »

To że go rusza to od razu znaczy że co?
To żadnen mężczyzna na plażę chodzić nie powinien. Wogóle trzeba zrobić plaże i baseny z podziałem.

Każdy może skorzystać z basenu. Ewentualnie kobiety niech się kąpią w prześcieradłach :D
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 12, 2009, 11:18:48 am »

No to najlepiej zeby sie wszyscy kaplani od razu wskakiwali do basenu pelnego lasek!niestety znam bardzo dobrze pewne zasady od kuchni, ze tak powiem i doskonale wiem jak zycie takiego ksiedza wyglada!Zaden szanujacy sie ksiadz nie bedzie sie  w towarzystwie kobiet zabawial w na basenie!
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 12, 2009, 11:25:28 am »

Na starym Forum był słynny wątek "Czy ufać księdzu bez sutanny" (jakoś tak). Padło tam zdanie, z którym się całkowicie zgadzam: ksiądz w towarzystwie kobiet zawsze w sutannie. Żeby nie było dwuznaczności i głupich plotek. A pluskanie się w basenie z dziewczynkami w kostiumach kąpielowych (bez - jeszcze gorzej  ;) ) zachowaniu czystości nie sprzyja.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 12, 2009, 11:25:58 am »

Nie no wszyscy to nie bo się nie zmieszczą :)

Ja księży też znam życie od kuchni, o ile pani Wacia nie wygania. I owszem trzeba przyznać że z dwoma księżmi których najbardziej lubię i cenię na basenie nie byłam (co nie znaczy że oni tam nie bywają). Z pozostały i owszem.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 12, 2009, 12:26:26 pm »

Oto jak umiera autorytet:

Cytuj
Pamiętam jak w wieku około 8 lat spytałem moją mamę; kto to jest ksiądz? A ona odpowiedziała: ksiądz to jest ktoś wyjątkowy, powołany przez Boga. Zabrzmiało to dla mnie poważnie i siedziało we mnie sporo czasu, bo gryzło mnie to słowo powołanie i to jeszcze przez samego Pana Boga! Z biegiem lat zastanawiałem się, co jest takiego wyjątkowego w tym powołaniu na księdza, jak się to potocznie mówi. Kiedy zostałem ministrantem, a w nie długim czasie lektorem, zobaczyłem i przekonałem się, że za tym słowem powołany, kryje się coś bardzo ludzkiego. (...) Co najciekawsze, najbardziej zawiązywaliśmy kontakty gdy smażyliśmy kiełbasę przy ognisku, jeździliśmy na wycieczki rowerowe, obchodziliśmy razem imieniny, wigilie, organizowaliśmy wyjazdy wakacyjne. Pamiętam, jak moi rodzice pytali ze zdziwieniem: Co? Ksiądz organizuje Andrzejki?, Sylwestra? Z księdzem jedziesz na żaglówki?, na kulig?, na rolki?, na basen?... A ja ze spokojem odpowiadałem: tak, z księdzem, bo to przecie też człowiek.(...)

Kapłan z ludzi wzięły, dla ludzi zostaje ustanowiony. I tak jest, może poza wyjątkami, że ksiądz żeby zbliżyć kogoś do Boga musi najpierw wyciągnąć do niego rękę na płaszczyźnie czysto ludzkiej. Dziś krzykiem z ambony nic się już nie zdziała. Jest wielka potrzeba świadectwa, bo nim można o wiele więcej niż słowem. Ksiądz do człowieka powinien najpierw podejść jako chrześcijanin, a dopiero później jako kapłan.

Tak wiele się dziś mówi o laicyzacji Europy i związanym z tym upadkiem Kościoła i wartości chrześcijańskich w wielu krajach. Przychodzi mi na myśl przykład jednego z biskupów Francuskich, który zrezygnował z mieszkania w pałacu arcybiskupim, a zamieszkał w jednej z kamienic Paryskich, aby żyć wśród ludzi i nawracać. Nie trzeba było długo czekać na owoce tego niezwykłego wyjścia do ludzi.

http://www.wsd.diecezja.krakow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=165:ksidz-te-czowiek&catid=39:temat-numeru&Itemid=72

Przyznaję rację: "na owoce tego niezwykłego wyjścia do ludzi (we Francji) nie trzeba było długo czekać".

Na odtrutkę posłuchajmy patriotycznego "krzyku z ambony" http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=53.0 lub nauczania o pokusach http://www.youtube.com/watch?v=AKcxm-VhxUw (mądre i z humorem)
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 12, 2009, 12:48:05 pm »


trzeba przyznać że z dwoma księżmi których najbardziej lubię i cenię na basenie nie byłam (co nie znaczy że oni tam nie bywają). Z pozostały i owszem.

jak można tak dyskryminować lubianych księży ??


 ;D ;D ;D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 12, 2009, 12:50:12 pm »


jak można tak dyskryminować lubianych księży ??


A może Pani Wiridiana nie chce, żeby o lubianych księżach chodziły brzydkie plotki?
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 12, 2009, 12:53:03 pm »

O lubianych i porządnych trzeba dbać :)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 13, 2009, 08:10:40 am »

Zaznaczę tylko, że ta dyskoteka organizowana przez Oazę mnie nie oburza, bo nie odbywa się pod hasłem "rekolekcje".

Dobrze, że ktoś organizuje młodym czas. Może jakieś małżeństwa z tego będą ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2009, 08:12:29 am wysłana przez Paladyn » Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 13, 2009, 08:18:04 am »

Zaznaczę tylko, że ta dyskoteka organizowana przez Oazę mnie nie oburza, bo nie odbywa się pod hasłem "rekolekcje".

Dobrze, że ktoś organizuje młodym czas. Może jakieś małżeństwa z tego będą ;)
To tak na powaznie?

Pani Szmulko,jak zwykle bardzo dobrzeujete,popieram calkowicie :)
Proisze sobie rowniez wyobrazic prosze Panstwa siostre zakonna na basenie w obecnosci mezczyzn ::)
A cos takiego jak grzech zgorszenia?mam w tej materii jasno ukazane,ze taki ksiadz to kompromitacja urzedu kaplanstwa >:(
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 13, 2009, 08:18:24 am »

Ale takie naprawdę z miłości, czy takie z "przymusu"??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 13, 2009, 08:26:06 am »

[...]
A cos takiego jak grzech zgorszenia?mam w tej materii jasno ukazane,ze taki ksiadz to kompromitacja urzedu kaplanstwa >:(

Dla normalnych katolików, nie mówiąc o tradycyjnych, oczywiście, że tak.

Ale tacy wychowani na ekumenicznej ,,poprawności" i akceptacji ,,pozytywnych" rzeczy jakie się dzieją w ,,kościołach" odłączonych (jeszcze ciągle, choć może już niedługo, pod tym względem przodujących) pewnie wcale nie będą zgorszeni tym, że taki nowoczesny ksiądz przełamuje złe stereotypy, wyłamuje się ze skostniałych niesłusznych zasad dotyczących stanu kapłańskiego (to chyba też nie najlepsze określenie - może lepiej po prostu powiedzieć: osób duchownych) i tak otwarcie wychodzi do swoich owieczek ... Zgorszenie ? Coś podobnego ... !
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 13, 2009, 08:32:09 am »

Ale takie naprawdę z miłości, czy takie z "przymusu"??
No przeciez z "rozsadku" sa zle ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Włos się jeży « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!