Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Sierpień 03, 2020, 12:03:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
218293 wiadomości w 6295 wątkach, wysłana przez 1558 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Marek Winogrodzki
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: S. Dulcissima Hoffmann
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: S. Dulcissima Hoffmann  (Przeczytany 133 razy)
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1213

« dnia: Kwiecień 24, 2020, 13:31:52 pm »

Na tej stronie internetowej można się zapoznać z życiorysem i zapiskami Sługi Bożej, s. Heleny Dulcissimy Hoffmann: http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/dulcissima/zycie.htm

Bardzo polecam.

Helena Joanna Hoffmann urodziła się 7.02.1910 r. w Zgodzie (obecnie dzielnica Świętochłowic) w rodzinie hutniczej. Ze śląskiego domu rodzinnego, który promieniował szczerą pobożnością, wyniosła głęboką wiarę i chrześcijańskie spojrzenie na sprawy tego świata oraz szczególną wrażliwość na pracę i cierpienia ludzi.

       Do Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej została przyjęta w 1928 roku. 23.10.1929 r. otrzymała habit zakonny i nowe imię - Siostra Maria Dulcissima. Mimo nawrotów choroby, której pierwsze oznaki pojawiły się przed świętami Bożego Narodzenia 1928 r. pogłębiała swe życie duchowe. Zawsze była skromna i pokorna, pełna miłości do przełożonych i współsióstr, gotowa do modlitwy i pracy.

       18.01.1933 r. przybyła do Brzezia nad Odrą, gdzie 18.04.1935 r. złożyła śluby wieczyste w kaplicy brzeskiego klasztoru. Tutaj wzmogły się jej cierpienia. Odwiedzała jednak domy chorych, budząc w otoczeniu podziw swym ofiarnym życiem.

       Swoje cierpienia złączone z cierpieniami Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela, ofiarowywała za Kościół Święty, Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, za Zgromadzenie, do którego Bóg ją powołał oraz za wszystkich potrzebujących, a zwłaszcza za grzeszników.

       Pogodzona z wolą Bożą, zmarła 18.05.1936 r. w Brzeziu nad Odrą i została pochowana na starym cmentarzu brzeskim przy kościele. Już za życia cieszyła się wielkim szacunkiem wiernych. Z racji dostrzegalnej świętości zaraz po śmierci otoczona została spontanicznym kultem.

       Świeccy katolicy z Brzezia i okolicznych parafii mówią o licznych łaskach uzyskanych u Boga za jej wstawiennictwem. Ma ona wielu czcicieli wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy modląc się u jej grobu, polecają Bogu problemy swego życia.

       Pamięć niezwykłego życia S.M.Dulcissimy jest wciąż żywa. Na jej grobie nie więdną kwiaty, nie gasną światła. Trwa modlitwa i przekonanie, że jej wstawiennictwo u Boga jest skuteczne.

       18.02.1999 r. rozpoczęto proces beatyfikacyjny. Zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej S. M. Dulcissimy dokonało się w Brzeziu, 18 maja 2019r.

       Inicjatywa starań o beatyfikację wyszła od ludu brzeskiego i Sióstr Maryi Niepokalanej. Zarówno w kolejach życia Sługi Bożej S.M.Dulcissimy, jak i w jej zachowanych zapiskach współczesny chrześcijanin może odnaleźć wzór i zachętę do wierniejszego podążania za Chrystusem na tym miejscu, jakie wyznaczyła mu Opatrzność.

Powstała również taka strona: http://dulcissima.pl/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2020, 13:56:35 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: S. Dulcissima Hoffmann « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!