Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 12, 2024, 19:49:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232130 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Egzorcyzm nad Polską i pentekostalizacja - ks. dr hab. Andrzej Kobyliński
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Egzorcyzm nad Polską i pentekostalizacja - ks. dr hab. Andrzej Kobyliński  (Przeczytany 3043 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Listopada 15, 2017, 18:32:42 pm »

Artykuł odnośnie egzorcyzmu narodowego jaki miał miejsce na Jasnej Górze 15 października 2016 r.

ks. Andrzej Kobyliński | Masowe egzorcyzmy są efektem uzielonoświątkowienia chrześcijaństwa.

Na Jasnej Górze 15 października 2016 r. miał miejsce na egzorcyzm narodowy, w którym uczestniczyło 100 tys. ludzi. To był pierwszy w naszych dziejach egzorcyzm, który dotyczył całej ojczyzny. Dzień później na portalu wPolityce.pl można było przeczytać następujące słowa: „Jasnogórskie błonia wypełniło narodowe wołanie o przebłaganie za wszystkie popełnione dotąd grzechy: kłamstwa, egoizmu, nieczystości, chciwości, pychy, których dopuścili się ludzie wszystkich stanów. […] Narodowy egzorcyzm, przecinający wszelkie powiązanie z grzechem, ma otworzyć nowy rozdział w historii Polski”. Co to znaczy? Czy taki egzorcyzm ma podstawy biblijne? Czy uwolnienie całego kraju od demonów można wytłumaczyć w jakikolwiek racjonalny sposób?

https://dorzeczy.pl/kraj/34674/Egzorcyzm-nad-Polska-i-pentekostalizacja.html


... całość można poczytać tu:

http://www.academia.edu/34851496/Egzorcyzm_nad_Polsk%C4%85_i_pentekostalizacja
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2017, 19:03:45 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 15, 2017, 22:15:00 pm »

Poniżej fragmenty z artykułu:

Masowe egzorcyzmy są efektem uzielonoświątkowienia chrześcijaństwa.

Egzorcyzmy odprawiane nad całymi państwami czy narodami nie były znane w Kościele katolickim przez 2000 lat. Owszem, katolicy odprawiali egzorcyzmy w przypadku konkretnych osób, ale nie w odniesieniu do całych wiosek, miast czy państw. Uwalniano od złych duchów poszczególnych ludzi, a nie zbiorowości. Skąd zatem się wzięły współczesne formy masowych egzorcyzmów?

To praktyka typowa dla chrześcijan zielonoświątkowych, którzy czasami kolektywnie uwalniają miasta i całe kraje z mocy złego ducha. W ostatnich latach nowe formy religijności zielonoświątkowej przenikają także do wnętrza Kościoła katolickiego.

MEKSYK 2015
20 maja 2015 r. w bazylice katedralnej w stolicy Meksyku, w głównym kościele tego kraju, miało miejsce spektakularne wydarzenie religijne. Po raz pierwszy w dziejach Kościoła katolickiego dokonano egzorcyzmu nad całym państwem, tzn. odprawiono nad Meksykiem wielki egzorcyzm w wersji katolickiej. Jaki był główny cel tego nabożeństwa? Chodziło o wypędzenie demonów, które mieszkają na terenie tego kraju. Wielki egzorcyzm wyrósł z przekonania, że kartele narkotykowe, aborcja czy prostytucja stają się furtkami dla szatana – przez tego rodzaju zachowania złe duchy rzekomo wkraczają w życie ludzi i narodów. W Meksyku uznano, że należy wypędzić demony z całego kraju, aby rozwiązać różnego rodzaju problemy społeczne i polityczne. Skąd wzięły się takie narodowe praktyki religijne?

Na końcu artykułu czytamy:

Na początku XVIII w. niemiecki filozof Georg Wilhelm Hegel twierdził, że „naród, który posiada złe pojęcie o Bogu, ma także złe państwo, zły rząd, złe prawo”. Przenikliwe słowa Hegla są niezwykle aktualne w kontekście globalnego procesu pentekostalizacji, który bardzo często promuje religijność irracjonalną, subiektywną i emocjonalną.

Rozsądne podejście do religii powinno być w naszym kraju przedmiotem troski nie tylko członków różnych wspólnot wyznaniowych, lecz także agnostyków czy ludzi obojętnych religijnie. Dlaczego? Ponieważ religia ma u nas ciągle duży wpływ na życie całego społeczeństwa. Czy nowe formy religijności synkretycznej będą w przyszłości podstawą dobrego państwa, dobrych rządów i dobrego prawa?


Tu popatrzeć od tego miejsca: rozkazuję ....

https://www.youtube.com/watch?v=7D4wlh75JY0&feature=youtu.be&t=1956

... pokazuje to, że jednak modlitwa ks. Piotra w końcu nabrała mocnego "charakteru egzorcyzmu" co oczywiście jest błędne, czyli tak jak przedstawia to ks. Kobyliński. Błąd to błąd. Należy i musimy bronić czystości wiary bez względu na to kto błąd popełnia.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 28, 2017, 14:54:58 pm »

Na stronie Archidiecezji Przemyskiej czytamy:

Pentekostalizacja chrześcijaństwaZbliżający się nowy rok duszpasterski będzie poświęcony Osobie i darom Ducha Świętego. Hasło “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” ma motywować wiernych, kapłanów, osoby konsekrowane, formatorów, liderów ruchów i wspólnot do bardziej świadomego odkrywania obecności Ducha Świętego w naszym życiu. Okazuje się bowiem, że pomimo tego, iż w Nim “poruszamy się, żyjemy i jesteśmy” (Dz 17,28), nie zawsze właściwie rozumiemy Jego obecność i działanie.

W ostatnim czasie pojawiają się coraz częściej przypadki nadużyć doktrynalnych i liturgicznych w czasie różnego rodzaju celebracji i nabożeństw oraz w niektórych grupach modlitewnych i charyzmatycznych. W związku z tym, Kuria Metropolitalna przypomina o obowiązujących przepisach, w szczególności zawartych w dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z 14 września 2000 r. pt. Instrukcja na temat modlitw w celu osiągnięcia uzdrowienia pochodzącego od Boga (publikujemy poniżej; za stroną Stolicy Apostolskiej).

(...)

http://przemyska.pl/2017/11/16/pentekostalizacja-chrzescijanstwa/


Może w końcu wielebni zaangażowani w te ruchy zaczną respektować i przestrzegać przepisy, dokumenty Kościoła.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2931

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 09, 2017, 06:38:22 am »

Taka wiadomość podana w diecezji płockiej (http://diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/okolnik/okolnik-342017):

Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2017, 06:40:38 am wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 10, 2017, 13:27:44 pm »

Z książki "Dzisiaj trzeba wybrać. O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych" ks. Piotra Glasa
Ks. Piotr Glas odpowiada na pytanie odnośnie egzorcyzmu podczas Wielkiej Pokuty.

Poniżej link do spisanej treści:

https://drive.google.com/file/d/1magElQ_GUxiL-Nj7nGTBLMUEkDSQHXD4/view
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 11, 2017, 23:34:23 pm »

Taka wiadomość podana w diecezji płockiej (http://diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/okolnik/okolnik-342017):

Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.

Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii
Ci co przekazali tę informację dalej, to "zatroskani katolicy".
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 686


« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 12, 2017, 15:13:56 pm »

Jest dementi na stronie Gościa Niedzielnego.
Zapisane
Taki sobie o...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 12, 2017, 15:45:28 pm »

Jest dementi na stronie Gościa Niedzielnego.

No jest:

Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

http://gosc.pl/doc/4372660.Oswiadczenie-rzecznika-Konferencji-Episkopatu-Polski-ws-ks
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 12, 2017, 19:38:14 pm »

No, aleśmy się dowiedzieli  ;D
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Egzorcyzm nad Polską i pentekostalizacja - ks. dr hab. Andrzej Kobyliński « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!