Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 01:16:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Participatio actuosa i kaszanka
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: Participatio actuosa i kaszanka  (Przeczytany 11691 razy)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #150 dnia: Listopada 16, 2017, 13:35:22 pm »

Christus REX

Drogi panie twierdzić sobie PAN MOŻESZ ale nie jest to prawda co pan piszesz i już.

A którzy to z nas panów głosimy HEREZJE jak to PAN twierdzi " że głosicie panowie herezje, bo twierdzicie, że zakończyło się ze śmiercią apostoła"

Czyli co wszyscy razem Apostołowie umarli czy któryś był ostatni ???

Czyli według pana wielu katolickich teologów to HERETYCY I TO FORMALNI ze św.Tomaszem na czele... TO GRATULUJĘ.

Choćby oni kapłani, biskup TAK TO HERETYCY wg. pana ? :

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9585.msg212554.html#msg212554 :

Cytuj
No właśnie jeżeli nie umarli wszyscy w jednym momencie, to głosicie herezje Wy i ci publicyści, jasno wynika to z liczby mnogiej w Lamentabili. Proszę kierować pretensje do tych, którzy tworzyli Lamentabili albo do tych, którzy twierdzą, że kto się z nim niezgadzań jest ekskomunikowany.


Pan nie ma problemu z zarzucaniem herezji posoborowym hierarchom, ja nie mam z zarzucaniem panu, chociaż w sumie ja tego nie robię, pan sam to robi, pisząc np. o Lamentabili.

Powtarzam, gdzie św. Tomasz twierdzi, że objawienie skończyło się wraz ze śmiercią Jana? Ustalił już pan, że źródła, które podają, że Leon twierdził, iż Honoriusz jest heretykiem są sfałszowane?

Ogólnie nie wiem, czy mogę czytać pana posty, bo katechizm Gaspariego nakazuje unikać heretyków, tyko nie wiem, czy chodzi o FORMALNYCH czy o innych.

Ale że też pan przeczy Lamentabili, kto by pomyślał... nigdy bym tego się nie spodziewał... Ale papa hereticus Honorius jest pewnie dumny...

Christu REX

Oto co pan sm twierdzi o mnie i panach i o teologach oraz biskupach sam sobie przeczy i mija się nadal z prawdą :

Cytuj
No właśnie jeżeli nie umarli wszyscy w jednym momencie, to głosicie herezje Wy i ci publicyści, jasno wynika to z liczby mnogiej w Lamentabili. Proszę kierować pretensje do tych, którzy tworzyli Lamentabili albo do tych, [/b]którzy twierdzą, że kto się z nim niezgadzań jest ekskomunikowany.(TWIERDZI TAK ŚW. PIUS X)


Cytuj
Też twierdzi że :
Cytuj
"b) to pan twierdzi, że kto nie uznaje Lamentabili, ten heretyk. Ja wierzę Lamentabili, że "cum Apostolis, nie ma tam "cum Aposotolo Ioanne".

oraz twierdzi pan sm: pan sm pisze "No tak wychodzi z pana postow, ja tam nie twierdze, ze kto przeczy lamentabili ten heretyk, ale jesli ma pan racje, to ... sam pan wie najlepiej. (http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9575.msg212559.html#msg212559)

W dalszym ciągu twierdzi pan że x.Sieniatycki i inni telogowie i biskupi to heretycy bo niby podważają Lamentabili ???

Czekam na przeprosiny panów z forum i tych teologów no chyba, że pan jest też profesorem jak x. Sieniatycki i ma pan w jednym palcu całą egzegezę teologię dogmatyczną i historię Kościoła.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2017, 13:54:02 pm wysłana przez LUK » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #151 dnia: Listopada 17, 2017, 23:30:01 pm »

Dziwne jest to, gdy osoba nazywająca papieża heretykiem, że nie wspomnę o tysiącach biskupów, profesorów itd. z posoborowej hierarchii, oburza się jak wyżej... Nie wiem, czy to jest bardziej smutne czy zabawne.

W sumie dziwiłem się, że nie rozumie pan ironii, ale problem jest poważniejszy, bo pan nie rozumie, co się do niego pisze, chociaż sam przytacza te wypowiedzi. Mam pana przepraszać, że nie umie pan czytać ze zrozumieniem?

Powtórzę prośbę o wskazanie miejsca, gdzie św. Tomasz tak twierdzi.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #152 dnia: Stycznia 11, 2018, 18:41:29 pm »

Dziwne jest to, gdy osoba nazywająca papieża heretykiem, że nie wspomnę o tysiącach biskupów, profesorów itd. z posoborowej hierarchii, oburza się jak wyżej... Nie wiem, czy to jest bardziej smutne czy zabawne.

W sumie dziwiłem się, że nie rozumie pan ironii, ale problem jest poważniejszy, bo pan nie rozumie, co się do niego pisze, chociaż sam przytacza te wypowiedzi. Mam pana przepraszać, że nie umie pan czytać ze zrozumieniem?

Powtórzę prośbę o wskazanie miejsca, gdzie św. Tomasz tak twierdzi.

Christus REX

Szanowny panie chyba pan uważa WSZYSTKICH przedsoborowych duchownych na czele z x.Sieniatyckim za HERETYKÓW nie wspominając biskupów, których cytowałem i zakonników
który twierdzili TO tu:

X. Dr. M. Sieniatycki. "System modernistów". Odbitka z "Gazety Kościelnej". Lwów 1916, str. 22. :
Według nauki katolickiej objawienia ze śmiercią ostatniego z Apostołów ustały; rozwój nauki objawionej jest możliwym, ale jak mówi Wincenty Lirenejski, in eodem dogmate, eodem sensu eademque sententia – o czym poniżej będzie jeszcze mowa.

O. Dr Ambroży Maria Lubik O. F. M.

"Rozróżniamy objawienie Boże publiczne czyli powszechne i prywatne. Jedno i drugie pochodzi od Boga i jest nadprzyrodzone. Pierwsze skierowane jest do całej ludzkości, względnie do całego Kościoła. Zawarte ono jest w natchnionych księgach Pisma świętego i w Tradycji kościelnej. Prawdy, zawarte w tych źródłach, stanowią tzw. depozyt wiary, jaki Bóg Kościołowi powierzył, aby go strzegł, wyjaśniał i nauczał. Bóg przemawiał tutaj przez usta Proroków, Apostołów i wreszcie przez Syna swego, który stał się człowiekiem. To objawienie ustało ze śmiercią ostatniego z Apostołów".

etc etc......

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9585.msg212681.html#msg212681

To samo co twierdzi x.Wincenty Granat:


Ks. Wincenty Granat
DOGMATYKA KATOLICKA
Teologiczna wiara nadzieja i miłość.
Lublin 1960 r. Tom IV
Książka posiada rzecz jasna imprimatur oraz Nihil obstat :
Imprimatur Nr. 3610/60
Sandomiriae, die 19 Augusti 1960 a.
(-) ST.Grudziński (norarius)     (-)+Johannes Cantius Lorek (episcopus sandomiriensis)

Str. 179,181
Twierdzenie : Objawienie Boże przeznaczone do użytku publicznego zostało zakończone
ze śmiercią OSTATNIEGO apostoła
i nie należy oczekiwać nowej ekonomii Bożej ani nowych publicznych objawień.

1. Kwalifikacja teologiczna – przynajmniej do FIDE divina catholica tj. DOGMAT WIARY
na podstawie zwykłego Magisterium.


    Chrystus jasno stwierdza, że nie objawił im wszystkiego, resztę jednak poda im Duch Św.,
gdy przyjdzie.. „Wiele jeszcze mam wam powiedzieć, ale teraz znieść nie możecie, lecz gdy przyjdzie ów Duch prawdy, nauczy was wszelkiej prawdy…” (J16 12-13). Lecz Pocieszyciel,
Duch Św., którego Ojciec pośle w imię moje, on was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, cokolwiek wam powiedziałem” (J 14, 26). Z powyższych tekstów jasno wynika, że APOSTOŁOM w dniu zesłania Ducha  Św. i W CIĄGU ŻYCIA zostało objawione to wszystko, co Chrystus Pan zamierzał im podać. 

Obowiązkiem następców apostołów jest strzec depozytu, do którego nie mogą NIC dojąć ANI dodać.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 18:43:10 pm wysłana przez LUK » Zapisane
sm
Gość
« Odpowiedz #153 dnia: Kwietnia 05, 2018, 18:57:11 pm »

Nie mogłem odpisać, bo miałem bana, zresztą nie ma nic nowego... ciekawe jest użycie słowa objawienie, liczba mnoga, mała litera, ale nie ma sensu pisać z panem Lukiem.

Dla zainteresowanych zacytuję katechizm Benedykta XVI jaśniej przedstawia treść KKK, które wcześniej cytowałem.

9. Jaki jest pełny i ostateczny etap Objawienia Bożego?

Bóg objawił się w pełni w swoim Wcielonym Słowie, Jezusie Chrystusie, który jest Pośrednikiem i Pełnią całego Objawienia. Chrystus, Jednorodzony Syn Boży, który stał się człowiekiem, jest doskonałym i ostatecznym Słowem Ojca. Chociaż Objawienie wraz z posłaniem Syna i udzieleniem daru Ducha Świętego zostało definitywnie już zakończone, to zadaniem wiary Kościoła jest stopniowe wnikanie w ciągu wieków w jego znaczenie. 65-66; 73

Od kiedy Bóg dał nam swego Syna, który jest Jego jedynym Słowem, przez to jedno Słowo powiedział nam wszystko naraz i nie ma już nic więcej do powiedzenia (św. Jan od Krzyża).
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Participatio actuosa i kaszanka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!