Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 17:02:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Krzysztof Karoń - wykłady internetowe
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Krzysztof Karoń - wykłady internetowe  (Przeczytany 1385 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« dnia: Listopada 02, 2017, 14:51:31 pm »

Kościół katolicki a praca:
https://youtu.be/pgN5OVqCQ18 , cz.2 https://youtu.be/n-A2R37Rjjw

Ciekawie wykłada. Swoją drogą ZW 5/2017 zawiera artykuł tego pana. Pan K.K. jest tropicielem wszelkich odmian marksizmu.
Ktoś jakieś refleksje?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #1 dnia: Listopada 02, 2017, 15:56:45 pm »

Są tacy (np. ja  :D), którzy wszędzie węszą interes niemiecki albo fałszywą gnozę; inni wszystko, co się im nie podoba, nazywają modernizmem. A jeszcze inni stosują reductio ad Marxum. Za każdym razem jest to jednak spłycanie rzeczywistości.

Parę dni temu próbowałem obejrzeć program z tym słynnym panem Karoniem, który ostatnio wypłynął u ko-liberalnych prawaków niczym Jabłonowski onegdaj u narodowców. Cóż... Program u p. Roli miał być "zaoraniem" filmów Hair i Lot nad kukułczym gniazdem. No, może i był, ale ten sposób prezentacji zagadnienia... Pan Karoń stwierdził, że on to w ogóle nie jest jakimś wielkim znawcą czy fanem kina; a oba wspomniane filmy oglądał już dawno temu i w zasadzie to szczegółów nie pamięta. Faktycznie: reszta wywodów była utrzymana w stylu: "No i potem, hm, no tam jest taka scena, gdzieś na początku... czy może nie, nie, trochę dalej, jak ten jeden z tych hipisów mówi, jakoś tak, hm..., no w każdym razie takie paskudnie lewackie rzeczy", "No i wtedy on do niej przyjeżdża, czy ona do niego, no w każdym razie było tam chyba, że się spotkali, i tego... no i jest tam taki wtręt, jawnie marksistowski, bo to już była ta rewolucja obyczajowa, prawda, więc to jest tak jakoś pokazane...".

Na tej zasadzie to ja mógłbym prowadzić program o "antypolskim filmie Lista Schindlera" i "antypolskim komiksie Maus". Co prawda nigdy ich w zasadzie nie obejrzałem / nie przeczytałem, no ale 15 czy 20 lat temu w niszowych gazetkach czytałem, że w tej Liście to Polaków szkalują, a w tym Maus to są takie sceny, że ten, że ten główny bohater gdzieś tam wraca, co nie, no i tam są ci Polacy, wiadomo, że niby świnie, i oni już nie pamiętam co dokładnie, no ale źli są dla niego i w ogóle. Aaaa, no i jeszcze był taki film Shoah czy Shtetl, a nie, to dwa filmy różne były, no, i tego, i oba właśnie bardzo antypolskie, też w "Naszej Polsce" o tym było kiedyś... etc.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 15:59:19 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #2 dnia: Listopada 02, 2017, 17:45:31 pm »

Pan Karoń nigdy nie zastosowałby słowa lewactwo, więc niespecjalnie daje wiare kolegi raportowi.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #3 dnia: Listopada 02, 2017, 17:56:55 pm »

To chyba nie jest kluczowe, jakiego użył słowa.

https://www.youtube.com/watch?v=5mKUVTg9K70

"(...) problem polega na tym, że ja obydwu filmów prawie nie pamiętam, Lotu nad kukułczym gniazdem to już prawie w ogóle nie pamiętam".

"Tenże główny hipis obcina włosy... już nie pamiętam, czy oni kradną, chyba jakoś tak, robią jakiś numer z jakimś oficerem, ona tam chyba tam próbuje uwodzić jakiegoś oficera..."
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 17:58:48 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #4 dnia: Listopada 02, 2017, 18:10:00 pm »

To chyba nie ma znaczenia komu obcieli włosy. Rzecz w tym, że jeden i drugi film to ekranizacje bredni Michela Faucoult. Co do gnozy, to ja podobnie jak kolega ide podobnym tropem. Marksizm, to posługując sie Quispelem, kolejny wykwit "wiecznej gnozy". Idac naszym tropem, musimy zatrzymać sie na stworzeniu swiata i dopiero wracając wyjasniac kolejne emanacje. Pan Karoń zupełnie słusznie zajmuje sie współczesną odmianą i robi to doskonale. Owszem, mógłby nawiazywać do Szymona Maga lub albigensów ale to marksizm kształtuje naszą rzeczywistośc i potrzebą chwili jest demaskacja tego szwindlu.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 02, 2017, 18:22:26 pm »

Ależ ja w sumie nie mam nic do p. Karonia, niech mu Opatrzność błogosławi. Może byłem trochę zbyt szorstki, ale po prostu przed "oraniem" filmu dobrze byłoby go sobie przypomnieć; bo to, że Hair jest sztandarowym dziełem kontr-kultury lewicowej, hipisowskiej, frankfurckiej, new-age'owej, libertariańskiej (w sensie R. A. Wilsona) itd., to jest fakt powszechnie znany. A wtręty typu "nie pamiętam, dawno oglądałem" zwyczajnie rażą. Ale rzeczywiście: przeklikałem nieco dalej i tam już p. Karoń mówi już bardziej pewnie, choć nie są to tezy specjalnie oryginalne; chyba że ktoś dopiero od niedawna poczytuje prawackie gazetki i tego typu rzeczy ;-)

Cytuj
kolejny wykwit "wiecznej gnozy".

http://www.legitymizm.org/miedzynarodowy-przeglad

http://www.prawica.net/comment/107525

Polecam się ;-)
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2017, 18:25:13 pm wysłana przez Adimad » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 02, 2017, 18:32:57 pm »

A wie kolega, że takie typy jak my nie sa traktowani powaznie? Ja to juz stary jestem i mi to zwisa ale kolega moze mieć jeszcze zycie przed sobą :)
Zapisane
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 02, 2017, 18:33:33 pm »

Na tej zasadzie to ja mógłbym prowadzić program o "antypolskim filmie Lista Schindlera" i "antypolskim komiksie Maus". Co prawda nigdy ich w zasadzie nie obejrzałem / nie przeczytałem, no ale 15 czy 20 lat temu w niszowych gazetkach czytałem, że w tej Liście to Polaków szkalują, a w tym Maus to są takie sceny, że ten, że ten główny bohater gdzieś tam wraca, co nie, no i tam są ci Polacy, wiadomo, że niby świnie, i oni już nie pamiętam co dokładnie, no ale źli są dla niego i w ogóle. Aaaa, no i jeszcze był taki film Shoah czy Shtetl, a nie, to dwa filmy różne były, no, i tego, i oba właśnie bardzo antypolskie, też w "Naszej Polsce" o tym było kiedyś... etc.

Akurat wskazane przez Pana 3 dzieła można uznać za antypolskie, a w każdym razie zawierające treści w bardzo złym świetle przedstawiające Polaków. Dyskusje na ten temat toczyły się wcale nie tylko w niszowych gazetkach, choć może bardziej tam, bo tzw. media mainstreamowe w temacie holokaust zawsze stawały na baczność i raczej przeciw Polsce.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 02, 2017, 18:47:47 pm »

To chyba nie jest kluczowe, jakiego użył słowa.

https://www.youtube.com/watch?v=5mKUVTg9K70

"(...) problem polega na tym, że ja obydwu filmów prawie nie pamiętam, Lotu nad kukułczym gniazdem to już prawie w ogóle nie pamiętam".

"Tenże główny hipis obcina włosy... już nie pamiętam, czy oni kradną, chyba jakoś tak, robią jakiś numer z jakimś oficerem, ona tam chyba tam próbuje uwodzić jakiegoś oficera..."
No raczej kluczowe. Manipulacja polega na tym, ze istnieje jakieś obrzydliwe lewactwo oraz całkiem przyzwoita i czasami wierząca, lewica. Pan Karoń w tym własnie upatruje zaorania umysłów i jak widac ma racje.
Zapisane
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 02, 2017, 20:02:46 pm »

Cytuj
Akurat wskazane przez Pana 3 dzieła można uznać za antypolskie, a w każdym razie zawierające treści w bardzo złym świetle przedstawiające Polaków.

Nie przeczę. Ale po prostu nie ważyłbym się wystąpić z miejsca w programie, w którym miałbym je krytykować, jeżeli wcześniej bym ich nie obejrzał; i nie startowałbym tekstem typu "Dawno temu oglądałem, ale coś-tam pamiętam, tak więc, no tak w skrócie...". Ot, kwestia tego, żeby brzmieć profesjonalnie przed publicznością.

Cytuj
No raczej kluczowe. Manipulacja polega na tym, ze istnieje jakieś obrzydliwe lewactwo oraz całkiem przyzwoita i czasami wierząca, lewica. Pan Karoń w tym własnie upatruje zaorania umysłów i jak widac ma racje.

Ale czyja manipulacja? W takim sensie to może w PRL używano tych słów: np. że "lewackie Czerwone Brygady" albo że "lewacki Pol Pot". Obecnie większość znanych mi ludzi z prawicy mianem lewactwa określa całą lewicę; a z kolei lewica, w tym socjal-demo-liberalna, rzadko używa słowa "lewactwo", chyba że wyjątkowo chce dociąć komuś na swoim podwórku.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 02, 2017, 20:46:51 pm »

O jakiej prawicy kolega rozmawia? Tej z Powązek? Jakiś kontakt kolega posiada w Dniu Zadusznym?
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Krzysztof Karoń - wykłady internetowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!