Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 03:27:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą!  (Przeczytany 12312 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 09, 2017, 19:41:43 pm »

To nie jest takie proste. Tzn. byłoby, gdyby nie ekscesy tego kutafona Międlara, który się wylansował 2 lata temu na MN a potem opuścił Kościół jak szczur. Nie wiem, czy po awanturach sprokurowanych przez owego osobnika będzie ciśnienie na zaproszenie PXa na Mszę polową
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2017, 20:57:32 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 09, 2017, 20:52:59 pm »

Można też na telebimie pokazać transmisję Tridentiny celebrowanej w intencji MN np. w Berlinie tudzież Paryżu. ;D
Zapisane
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 10, 2017, 09:41:37 am »

Kościół Posoborowy siłom zła dał odpór:

https://marszniepodleglosci.pl/msza-sw/

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim (tzw. Trydencka) nie odbędzie się.
Informujemy, że o godz. 12.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza św. w języku polskim. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.
Stowarzyszenie nie będzie komentowało motywów tej decyzji.
Jednocześnie wszystkich zachęcamy do zapoznania się z bogactwem Tradycji katolickiej i pięknem liturgii nadzwyczajnego rytu rzymskiego.

Tutaj będziemy publikować treści Tradycji katolickiej: https://www.facebook.com/ChcemyBoga/
Msze św w tradycyjnym rycie tego dnia w Warszawie odbędą się:

w parafii św Klemensa przy ulicy Karolkowej 49 o godz. 9.30
w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Warszawa Radość ul Garncarska 32 godz. 10.00

 
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 10, 2017, 13:43:46 pm »

A prosiłem, by się modlić o to by się odprawiła...
gdyby każdy akapit z tych dziesięciu stron zamienić na ave Maria to całą koronkę Forum by uzbierało

tymczasem wszystkie poszlaki zebrane na mieście ODWODZĄ od Dworu Na Miodowej a prowadzą do Dusiciela z Karolkowej
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 10, 2017, 15:59:48 pm »

Taki apel podpisałem, treść trochę infantylna, ale moim zdaniem sprzeciw warto zgłosić w takim wypadku jak ten...
http://citizengo.org/pl/113696-my-nizej-podpisany-wierny-lud-bozy-katolicy-rzymscy-zawsze-wierni-bogu-prawdzie-i-ewangelii?tc=fb&tcid=42771748
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 10, 2017, 20:32:26 pm »

O Święcie oraz Marszu Niepodległości mówią jeden ze współorganizatorów Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy), historyk Jan Żaryn (PiS), Artur Celiński (Res Publika Nova), Marcin Dybowski(Krucjata Różańcowa) i Andrzej Halicki (PO).

Można posłuchać w pierwszej części programu do 35 min.

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,09112017,34466799
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 11, 2017, 15:16:44 pm »

Tak myślałem że tak będzie.

Kościół Posoborowy siłom zła dał odpór:

https://marszniepodleglosci.pl/msza-sw/

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim (tzw. Trydencka) nie odbędzie się.
Informujemy, że o godz. 12.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza św. w języku polskim. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.
Stowarzyszenie nie będzie komentowało motywów tej decyzji.
Jednocześnie wszystkich zachęcamy do zapoznania się z bogactwem Tradycji katolickiej i pięknem liturgii nadzwyczajnego rytu rzymskiego.

Tutaj będziemy publikować treści Tradycji katolickiej: https://www.facebook.com/ChcemyBoga/
Msze św w tradycyjnym rycie tego dnia w Warszawie odbędą się:

w parafii św Klemensa przy ulicy Karolkowej 49 o godz. 9.30
w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Warszawa Radość ul Garncarska 32 godz. 10.00

 
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 11, 2017, 19:02:36 pm »

O Święcie oraz Marszu Niepodległości mówią ...
To co mnie do bólu wkurza w mediach publicznych to ta poprawność polityczna objawiająca się obowiązkową obecnością "tamtych".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 11, 2017, 20:01:16 pm »

Realnie oceniając, nie było szansy na Msze. Może paru ludzi przeczyta te oświadczenie i się zainteresuje. Zaproszenia kapłana z bracwa wielu mogłoby nie zrozumieć i niepotrzebnie zniechęcić do udziału. Kropla drąży skałę!
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 11, 2017, 20:17:36 pm »

Realnie oceniając, nie było szansy na Msze. Może paru ludzi przeczyta te oświadczenie i się zainteresuje. Zaproszenia kapłana z bractwa wielu mogłoby nie zrozumieć i niepotrzebnie zniechęcić do udziału. Kropla drąży skałę!
Przed Marszem ktoś przemawiał mówiąc m.i. o Mszy bardzo w duchu Soboru Trydenckiego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 12, 2017, 17:27:06 pm »

tymczasem wszystkie poszlaki zebrane na mieście ODWODZĄ od Dworu Na Miodowej a prowadzą do Dusiciela z Karolkowej
Mało prawdopodobne, gdyby było tego typu "przełożenie" to wariatki w czerwonych płaszczach nie dostawałyby Komunii Świętej w naszej Archidiecezji, jak u abp Gądeckiego a dostają, choć obciach i siarę robią.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 12, 2017, 17:43:12 pm »

Cytat: Marc
tymczasem wszystkie poszlaki zebrane na mieście ODWODZĄ od Dworu Na Miodowej a prowadzą do Dusiciela z Karolkowej

1. Słyszałem całkiem inne wytłumaczenie, i to z dość wiarygodnych ust. Nie mam zamiaru się nim dzielić publicznie.

2. Proszę administrację na tym forum, aby dbała o kulturę i szacunek do duchownych. Tutaj zakonnik nazwany jest "Dusicielem", w innym wątku inny zakonnik nazywany jest "ten Dyrektor", jakby to był jakiś świecki człowiek. Itd.

3. Byłem na Marszu. Za każdym rokiem mówię sobie, że więcej nie pójdę. Alkohol, prostacki język - przekleństwa, petardy, jakieś hasła o "białych", itp. Za dużo tego. Strach zabrać dziecko (petardy to jedno, widok nachlanych dresiarzy to drugie). Wstyd. Chodziłem na inne marsze patriotyczne (organizowane przez inną opcję polityczną) i tam była pełna kultura, całe rodziny z dziećmi, pieśni patriotyczne, również modlitwa.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 12, 2017, 17:46:13 pm »

Cytat: Marc
tymczasem wszystkie poszlaki zebrane na mieście ODWODZĄ od Dworu Na Miodowej a prowadzą do Dusiciela z Karolkowej

1. Słyszałem całkiem inne wytłumaczenie, i to z dość wiarygodnych ust. Nie mam zamiaru się nim dzielić publicznie.
Hohoho, wiem, ale nie powiem... To po co zaczynać? Może trzeba było nie informować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 12, 2017, 18:41:46 pm »

Bokotematyczną dyskusję umieszczono w wątku http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,9585.0.html

   -- Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 12, 2017, 20:27:01 pm »

Hohoho, wiem, ale nie powiem... To po co zaczynać? Może trzeba było nie informować.

1. Nie chcę i nie jestem upoważniony, żeby coś na ten temat publicznie pisać. Chciałem jedynie zaznaczyć, że podany przez pana Kefasza trop (prowadzący do ojca Krzysztofa), jest błędny, o ile mi wiadomo. I tyle. Więcej już na ten temat się nie wypowiadam.

2. Czy tylko ja widzę coś bardzo niestosownego, żeby na publicznym forum internetowym robić komuś (konkretnie ojcu Krzysztofowi) zarzuty, za jego plecami? I to w dodatku, że są jedynie jakieś "poszlaki"? Nawet nie wiem, jak to nazwać.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2017, 20:31:03 pm wysłana przez Marc » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!