Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 12:34:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą!
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą!  (Przeczytany 12227 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« dnia: Października 30, 2017, 22:35:51 pm »

Nie wykluczam, że wszyscy Państwo wiecie a ja się tutaj ekscytuje ... ale (od 5 minuty konkretnie) - https://www.youtube.com/watch?v=haGj1oLiXBE
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Października 30, 2017, 23:57:08 pm »

Ciekawe, kto będzie sprawował... x. Grzegorz?

Jakoś nie wierzę ludziom z RN. To są pozerzy, chociaż każdy ma prawo się pomylić w trakcie parcia na szkło. Niesmak pozostaje...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #2 dnia: Października 31, 2017, 00:23:35 am »

Cytuj
.  Ciekawe, kto będzie sprawował... x. Grzegorz?

A co jezeli nie x Grzegorz  ???  ::)
A co by się stalo gdyby Mszę odprawił ktoś z Bractwa? - zapewne trzeba by się publicznie "odcinać".
Po groźbach jakie pod adresem "swoich" księży sformulował Wojtek, chyba chetnych do odprawienia Mszy wielu nie bedzie. To igranie z suspensą. Kazde kazanie katolickie Wojtek moze zinterpretowac jako antyislamskie.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #3 dnia: Października 31, 2017, 01:10:19 am »


Jakoś nie wierzę ludziom z RN. To są pozerzy, chociaż każdy ma prawo się pomylić w trakcie parcia na szkło. Niesmak pozostaje...

Czasami lepiej jest trochę pomilczeć - tym bardziej, gdy nie ma się zielonego pojęcia o temacie.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4 dnia: Października 31, 2017, 06:43:13 am »


Jakoś nie wierzę ludziom z RN. To są pozerzy, chociaż każdy ma prawo się pomylić w trakcie parcia na szkło. Niesmak pozostaje...

Czasami lepiej jest trochę pomilczeć - tym bardziej, gdy nie ma się zielonego pojęcia o temacie.
Pan wybaczy, ale mam pojęcie o czym mówię i to bardzo duże pojęcie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #5 dnia: Października 31, 2017, 07:34:36 am »

No, a ja np. duet RW / KB znam od kilkunastu lat, pierwszego z wrocławskich czasów, a drugiego jeszcze dłużej - i nie mam jakichś szczególnie złych wrażeń :-) W każdym razie, cokolwiek by nie myśleć o ich wyborach politycznych, taktyce i strategii tudzież rozmaitych decyzjach technicznych, to jednak nie mam powodu sądzić, by deklaracje KB z linkowanego filmiku były nieszczere albo obliczone na jakieś doraźne korzyści (jakie? z Tridentiny?). Oczywiście mogę się mylić. No i nie znam całego RN, nawet nie wiem, czym on teraz jest - po okrojeniu z MW i ONR - ale podejrzewam, że kol. Szkielet też nie zna wszystkich :-)
Zapisane
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #6 dnia: Października 31, 2017, 10:10:14 am »

Czytam nagłówek i co ja "pacze"...

A to NOM to jest nieprawdziwa Msza? Fałszywa?

To już zaczyna być śmieszne...
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #7 dnia: Października 31, 2017, 12:08:24 pm »

Czytam nagłówek i co ja "pacze"...

A to NOM to jest nieprawdziwa Msza? Fałszywa?

To już zaczyna być śmieszne...


Nie ma się czym gorączkować.

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #8 dnia: Października 31, 2017, 13:43:42 pm »

Jak po tej "Prawdziwej" mszy jej uczestnicy wyjdą i zaczną skandować hasła na poziomie Pana Międlara, to nie wiem czy to będzie dla nas dobre (w szczególności jak media połączą oba wydarzenia...)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #9 dnia: Października 31, 2017, 15:28:56 pm »

Czytam nagłówek i co ja "pacze"...

A to NOM to jest nieprawdziwa Msza? Fałszywa?

To już zaczyna być śmieszne...

Proszę zachować spokój, nie wykonywać gwałtownych ruchów.
Każdy inaczej reaguje gdy zrozumie, że Novus Ordo to ...tylko novus.

Jak po tej "Prawdziwej" mszy jej uczestnicy wyjdą i zaczną skandować hasła na poziomie Pana Międlara, to nie wiem czy to będzie dla nas dobre (w szczególności jak media połączą oba wydarzenia...)

Tak jest. Popieram. Msza św. ups, tzn. Klasyczna Forma szlachetnej Zwyczajnej Formy (pomiędzy którymi różnicy nie ma i nie będzie) powinna być reglamentowana na kartki - np. takie kartki jakie wypełnia się na Karolkowej aby dostąpić uczestnictwa w Dusztradłaciu.

Nie może być tak, by byle łajza mogła publicznie uczestniczyć w liturgii. Co pomyśli i powie o Tradycjonalistach biskup miejsca, gdy zobaczy, że takie łajzy wykorzystują jego Mszę, którą on z taką pieczołowitością reglamentuje - dla zachowania godności itp itd. Zabierze nam zabawki? Nie będziemy już tą śmietanką Tradycji w posoborowiu? Zniszczą łajzy naszą pozycję.

A tak na serio.
Jest rzeczą oczywistą, że społeczna kontestacja rzeczywistości przybierze różne formy. Będzie forma bardziej laicka i bardziej chrześcijańska/katolicka. Kościół posoborowy i jego hierarchowie stanowią w dużej części element kontestowanej rzeczywistości. Już nawet nikt na serio nie wierzy, że wsparcia można poszukiwać u o. Bergoglio lub Wojtka. Msza Wszechczasów stanie się elementem rozpoznawalnym części społecznego nurtu.
Nie da się zamknąć Mszy Wszechczasów za drzwiami duszpasterstw (chociaż KEP tego właśnie chce) ani w kaplicach Bractwa. A przynajmniej trzeba mieć nadzieję, że Msza się rozleje, zawędruje "pod strzechy". Wierzymy w ex opere operato? Tridentina nie będzie "ekskluzywnym znakiem rozpoznawczym" tylko swoich.

Czy tak się stanie? "prorokowałem", że tak. Ale zobaczymy. Jeżeli posypią się gromy Gazety Wyborczej i biskupów, że odprawiono "negacjonistyczną" Mszę św - odprawianą przez faszystów - to będzie znaczyło, że wszystko jest na dobrej drodze.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #10 dnia: Października 31, 2017, 17:13:38 pm »

- np. takie kartki jakie wypełnia się na Karolkowej aby dostąpić uczestnictwa w Dusztradłaciu.
Czy to prostactwo masz pan tak głęboko zapisane w genach, że już nie możesz się pan zupełnie powstrzymać?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #11 dnia: Października 31, 2017, 18:34:15 pm »


Jakoś nie wierzę ludziom z RN. To są pozerzy, chociaż każdy ma prawo się pomylić w trakcie parcia na szkło. Niesmak pozostaje...

Czasami lepiej jest trochę pomilczeć - tym bardziej, gdy nie ma się zielonego pojęcia o temacie.
Pan wybaczy, ale mam pojęcie o czym mówię i to bardzo duże pojęcie.

Zapewniam Pana, że nie ma Pan pojęcia o czym mówi, a szefostwo Stowarzyszenia Marsz Niepodległości to wierni FSSPX.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #12 dnia: Października 31, 2017, 18:46:21 pm »


Jakoś nie wierzę ludziom z RN. To są pozerzy, chociaż każdy ma prawo się pomylić w trakcie parcia na szkło. Niesmak pozostaje...

Czasami lepiej jest trochę pomilczeć - tym bardziej, gdy nie ma się zielonego pojęcia o temacie.
Pan wybaczy, ale mam pojęcie o czym mówię i to bardzo duże pojęcie.

Zapewniam Pana, że nie ma Pan pojęcia o czym mówi, a szefostwo Stowarzyszenia Marsz Niepodległości to wierni FSSPX.
I cóż z tego? Poza tym piszemy chyba o dwóch różnych kwestiach. Nie ma dla mnie znaczenia kto odprawi tę Mszę, obchodzi mnie głupota i wycieranie sobie gęby katolicyzmem przez coponiektórych członków RN. Jest tu gdzieś na forum coś w tym temacie. Proszę poszukać.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #13 dnia: Października 31, 2017, 18:59:26 pm »

Śmieszność sytuacji polega na tym, że nie każdy może "wycierać sobie gębę katolicyzmem" - tylko "swoi", koncesjonowani przez system.

Jakoś nikomu nie przeszkadza gdy posłowie i ministrowie (nasi  ;) ) "wycierają sobie gębę katolicyzmem" np. poseł - minister J. Sellin, JM Jackowski i inni. Komorowski miał nawet swojego "kieszonkowego" - dyspozycyjnego duszpasterza. Nawet Oleksy sfilmował się gdy klęczał na Jasnej Górze.

- np. takie kartki jakie wypełnia się na Karolkowej aby dostąpić uczestnictwa w Dusztradłaciu.
Czy to prostactwo masz pan tak głęboko zapisane w genach, że już nie możesz się pan zupełnie powstrzymać?

"Dusztradłać" - to pieszczotliwy odpowiednik określenia kaplic Bractwa na fk: "Notre Dame de Garage"

PS
nie ma co się spierać. Może mszę trydencką odprawi bp miejsca? W końcu to 11 listopada.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2017, 19:03:32 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #14 dnia: Października 31, 2017, 21:03:05 pm »

He, he. Dusztradłać, to brzmi dumnie, po sowiecku.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Marsz Niepodległości 2017 rozpocznie się Mszą! Prawdziwą Mszą! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!