Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:44:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie Papieżem po Franciszku
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Kto zostanie Papieżem po Franciszku  (Przeczytany 7918 razy)
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 18, 2017, 15:06:24 pm »

A jedynie sluszne media beda zachwycone ;D ;D ;D.

Które media nazywa ksiądz "jedynie słusznymi"?
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2017, 15:11:33 pm wysłana przez Marc » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 18, 2017, 17:26:58 pm »

A jedynie sluszne media beda zachwycone ;D ;D ;D.

Które media nazywa ksiądz "jedynie słusznymi"?
Panie Marc, ile ma Pan lat?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marc
uczestnik
***
Wiadomości: 209

Bóg cię kocha!

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 19, 2017, 21:49:51 pm »

A jedynie sluszne media beda zachwycone ;D ;D ;D.

Które media nazywa ksiądz "jedynie słusznymi"?
Panie Marc, ile ma Pan lat?

Chciałem wiedzieć które konkretnie media ksiądz pauluss chciał "uszczypnąć" ;) Bo - serio - nie wiem, o które media chodzi.
Niektórzy kiedyś mówili prześmiewczo na obecną partię rządzącą "jedynie słuszna prawica", inni tak samo nazywali jakieś prawicowe kanapy typu KNP od JKM-a. Termin "jedynie słuszne" jest wyświechtany i nic nie znaczy.
Bo jeżeli np. chodziło o media popierające obecną partię rządzącą, to np. pan T. Terlikowski ostatnio ostro wypowiedział swoje zdanie nt. obecnego pontyfikatu.
Zapisane
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 23, 2017, 19:12:38 pm »

Kardynał Ratzinger (albo Benedykt XVI, niestety nie pamiętam dokładnie który z nich) w jednym wywiadzie powiedział jedną bardzo ciekawą rzecz.
Mogę trochę przekręcać szczegóły, bo to wszystko z pamięci, a tej książki nie mam przy sobie. Twierdził on, że Pan Bóg ma plan alternatywny, jeśli plan główny wobec ludzi zawiedzie. Jako przykład podaje on historię z 8 rozdziału Księgi Samuela (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1191) . Izraelici nie chcą już, aby sędziowie nimi rządzili, chcą mieć króla. Bogu to się nie podoba, ale zgadza się na ten układ. Tu kard. Ratzinger twierdzi, że Bóg dlatego się zgodził, aby Syna Bożego uczynić królem. Jeżeli założyć, że objawienia fatimskie są prawdziwe oraz, że Rosja nie została (prawidłowo) poświęcona, to nie ma szans, Bóg ma jakiś plan alternatywny (tym bardziej, że NMP zapowiedziała: Na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci i będzie dany światu na pewien czas pokój). Myślę, że większość czytelników tego forum wierzy, że te założenia są prawdziwe. Co do poświęceni Rosji, to JP2 chciał poświęcić Rosję wymieniając ją wprost, ale odradzili mu to współpracownicy, pisze o tym Socci w 4 tajemnicy fatimskiej, powołując się na wspomnienia bp. Paula Josefa Cordesa (teraz to już chyba kardynał na emeryturze): „Był rok 1984, podczas pewnego prywatnego obiadu Papież mówił o poświęceniu, którego dokonał. Opowiadał, że wcześniej zastanawiał się nad wymienieniem Rosji w modlitwie. Jednak za namową swoich współpracowników porzucił ten pomysł. Nie mógł ryzykować tak bezpośredniej prowokacji wobec sowieckich przywódców. Opowiadał nam także, jak bardzo ciążyła mu ta rezygnacja z publicznego pobłogosławienia Rosji” (Antonio Socci, „Czwarta tajemnica fatimska?”, Wydawnictwo AA, Kraków 2012., str. 39.) Jak myślę o poświeceniu Rosji to naturalnym kandydatem na papieża, który tego dokona jest kard. Sarah, on wierzy, że Rosja nie została poświęcona (mówił o tym w wywiadzie z tego roku, jedynym kardynałem, o którym wiem, że ma takie poglądy jest kardynał Burke). Ma jakieś tam szanse na wybór, bo Franciszek mianuje dużo kardynałów z trzeciego świata (i przypuszczalnie nawet on sam nie zna dokładnie ich poglądów). Po trzecie pasuje to do planu B, kardynał Sarah od komunistów wycierpiał więcej w Gwinei (nigdzie o tym nie piszą, że w Gwinei był komunizm, wiem to, bo kardynał o tym mówił w książce: Bóg albo nic) niż kard. Wojtyła w Krakowie.
Zastanawiam się co mogłoby zmusić innego papieża, który nie wierzy w konieczność  poświęcenia Rosji, do tego, aby to jednak zrobić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś potężne nieszczęście, jakaś katastrofa (niekoniecznie naturalna) na miarę meteorytu tunguskiego, który uderza zdecydowanie bliżej Moskwy, o, takie coś to może wzruszyłoby nawet Franciszka i poświęciłby Rosję (przy czym miałoby to sens przy założeniu, że Franciszek jest papieżem).
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2017, 19:16:01 pm wysłana przez ocalony » Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 23, 2017, 19:48:05 pm »

przy czym miałoby to sens przy założeniu, że Franciszek jest papieżem).

A nie jest?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ocalony
bywalec
**
Wiadomości: 58

« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 23, 2017, 19:59:17 pm »

przy czym miałoby to sens przy założeniu, że Franciszek jest papieżem).

A nie jest?

Nie wiem. Powiedzmy, że mam wątpliwości, nie przesądzam tego.
Zapisane
mój mały mój Izaaku pochyl głowę / to tylko chwila bólu a potem będziesz /czym tylko chcesz... (Herbert, fotografia)
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 25, 2017, 20:25:01 pm »

O tym by musiało stwierdzić kolegium biskupów.
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie Papieżem po Franciszku « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!