Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Styczeń 21, 2018, 22:58:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl
                   www.facebook.com/unacumpl
Centrum Informacyjne
Ruchu Summorum Pontificum
203245 wiadomości w 5844 wątkach, wysłana przez 1421 użytkowników
Najnowszy użytkownik: trd
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem  (Przeczytany 1773 razy)
Aqeb
aktywista

« Odpowiedz #30 dnia: Styczeń 12, 2018, 20:14:16 pm »

No cóż, poczekamy zobaczymy. Ja rozumiem, że owo zamiast odnosi się do kwestii ekumenizmu (że "ekumeniści" liczyli na przywrócenie ekumenicznej Drogi Krzyżowej a zamiast tego wprowadzono ekumeniczną Drogę Światła). Tym bardziej, że Droga Krzyżowa odbywa się w Wielkim Poście (z artykułu wynika, że ekumeniczna była w Wielki Piątek a normalna tydzień wcześniej) a ta raczej ma być w Wielkanoc tudzież po niej.

Przy okazji zapytam, czy w Łodzi wspólnota ewaggelików czy luteran jest jakaś wyjątkowo duża?
Nie wydaje mi się (chociaż może większa niż w innych dużych miastach ale raczej nie "wyjątkowo"). Sam apb Ryś w przypadku Łodzi zdaje się powoływać na pewną "tradycję" wielokulturowości, tyle, że ta rzeczywista wielokulturowość miała miejsce raczej przed wojną.
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
donbor
uczestnik

Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #31 dnia: Styczeń 12, 2018, 23:38:47 pm »

Ach, gdzie ta stara, dobra inkwizycja. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2018, 00:08:56 am wysłana przez donbor » Zapisane
animus60
aktywista

« Odpowiedz #32 dnia: Styczeń 13, 2018, 20:26:50 pm »

Biskup nie może sobie pozwolić na mówienie, co mu ślina na język przyniesie. On jest pasterzem diecezji i odpowiada za swoich wiernych. Co do drogi krzyżowej, to nie uważam za dobry pomysł tworzenia nabożeństw alternatywnych. Droga powinna zostać w dotychczasowym kształcie.

Powinien Pan napisać, że biskup "nie powinien mówić, co ślina mu na język przyniesie".
Biskup może mówić co chce i z tego prawa (człowieka  ;)) korzysta.

Ja również rozumiem, że centralnej-miejskiej drogi krzyżowej w Łodzi nie będzie. Zastąpi ją droga jakaśtam.
Przy okazji zapytam, czy w Łodzi wspólnota ewaggelików czy luteran jest jakaś wyjątkowo duża? Czy jest większa niż np. w Warszawie? Myślę, że nie. Nie traćmy zatem nadziei, inni biskupi też mają potencjał. Ryś'u nie ma monopolu na - nomen omen - "Nowe drogi"

Obywatel Grzegorz Ryś może mówić, co chce, ale biskup Grzegorz Ryś powinien ważyć słowa i myśleć nad tym, co chce powiedzieć. Nie wiem ilu jest luteran w Łodzi. Nie mogę doczytać. Kiedyś słyszałem o tysiącu, ale moim zdaniem to liczba zawyżona. Fakt, że kościół mają duży. Okazjonalnie bywam tam na koncertach. Przy najbliższej okazji zapytam.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!