Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 02:25:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem  (Przeczytany 22242 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #15 dnia: Października 08, 2017, 15:14:54 pm »

Czy nie lepszy zonaty Rysio niz Ryś?
Lepszy, żonaty biskup to już było w historii Kościoła legalne a herezjarcha (modernizm to ściek wszelkiej herezji - PX) nigdy.

Jak już wiernym Mszy Wszechczasow w diecezji łódzkiej, obite zostaną posoborową miłością plecy, to wiecie do kogo na priv pisać  ;)

A propos "pójścia na całość" w miłości - niezapomniany Jan Kaczmarek, łza się w oku kręci:

https://youtu.be/ALLIFx49kbQ

Może biskup-u zaśpiewa imigrantu islamskiemu:

Czego się boisz, głupi?
Czemu nie chcesz iść na całość?
Ja się mogę wstępnie upić,
bo to dobre jest na śmiałość...
No to czego się boję, głupi (właśnie!),
przecież to jest zwykła sprawa!
A jak uda się zabawa,
mogę ci pierścionek kupić.

La, la, la, la, la, la, la.......
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2017, 15:21:08 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #16 dnia: Października 12, 2017, 23:23:12 pm »

NA ŻYWO: Biskup Ryś - Europa - Kryzys i Nadzieja część 1

https://www.youtube.com/watch?v=7B6RnedXByE&feature=youtu.be&t=3844

Rozum i Godność Człowieka czy rak?

Komentarz pod tym:

"Nie chodzi o to, żeby odbudować struktury Christianitas, chodzi o to, żeby pójść z Kościołem w nową ewangelizację" Człowiek małej wiary. Ewangelizacja to zdobywanie świata dla Chrystusa, czyli w perspektywie Christianitas, przynajmniej w części świata, przynajmniej w jednym państwie na świecie. Jeżeli nowa ewangelizacja ma tak wyglądać, to Paaaaanie idź pan w wuj. I bezczelnie obraża bł. Piusa IX. To nie mój biskup, współczuje biednej Łodzi."  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2017, 23:26:03 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Stycznia 04, 2018, 18:56:55 pm »

Historyczny gest abp. Grzegorza Rysia – metropolita łódzki solidaryzuje się z ewangelikami
(...)
http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/w-polsce/historyczny-gest-abp-grzegorza-rysia-metropolita-lodzki-solidaryzuje-sie-ewangelikami/

"Arcybiskup Ryś, który sam jest historykiem Kościoła, zaznaczył, że w 1517 roku Marcin Luter nie występował przeciwko Kościołowi katolickiemu, lecz przeciw temu, co w nim było niekatolickie i nieewangeliczne"

To zgodnie z tą logiką,  to nieewangeliczne i niekatolickie były:

-Msza Święta
-sakramenty
-kult Maryjny
-prymat papieża
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #18 dnia: Stycznia 11, 2018, 15:11:21 pm »

Katolicki biskup likwiduje katolickie nabożeństwo w imię swoiście pojętego ekumenizmu i dobrych relacji z innowiercami.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/powrot-lodzi-do-ekumenizmu-zamiast-drogi-krzyzowej-ma-byc-wspolna-droga-swiatla,12826412/
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Stycznia 11, 2018, 16:25:09 pm »

Katolicki biskup likwiduje katolickie nabożeństwo w imię swoiście pojętego ekumenizmu i dobrych relacji z innowiercami.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/powrot-lodzi-do-ekumenizmu-zamiast-drogi-krzyzowej-ma-byc-wspolna-droga-swiatla,12826412/
Czym się przejmować? To tylko Ryś... Superintendent Ryś.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #20 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:45:05 pm »

Katolicki biskup likwiduje katolickie nabożeństwo w imię swoiście pojętego ekumenizmu i dobrych relacji z innowiercami.

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/powrot-lodzi-do-ekumenizmu-zamiast-drogi-krzyzowej-ma-byc-wspolna-droga-swiatla,12826412/
Czym się przejmować? To tylko Ryś... Superintendent Ryś.

Jestem łodzianinem i chciałbym mieć normalnego, katolickiego biskupa a nie superintendenta. Przeczytałem prawie cały wywiad. Bez komentarza.
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #21 dnia: Stycznia 11, 2018, 19:54:04 pm »

Znaleźliśmy kompromis - cieszy się Semko Koroza, proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi. - Stacje drogi światła oparte są na tekstach biblijnych, a nie na tradycji. Dla nas będzie to ciekawsza forma, bo w przypadku drogi krzyżowej jedna trzecia stacji nie ma poparcia w Ewangelii - wyjaśnia.

Ciekawe gdzie jest ustępstwo strony protestanckiej. Jak  zwykle, nie zaistaniało?

« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2018, 20:33:34 pm wysłana przez makumba » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Stycznia 11, 2018, 23:54:57 pm »

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są.
Cytuj
Zamiast drogi krzyżowej ma być wspólna droga światła

A ja zazdroszczę Tradycjonalistom z Łodzi. Możecie teraz zorganizować drogę krzyżową bez żadnych dziwactw. Nawet biskup posoborowy nie będzie wam przeszkadzał. Sytuacja po prostu genialna. Macie swoje pięć minut.
Sukces zależy tylko od was. Zjadą się ludzie z całej Polski.

Już myślałem, że będzie nudno. Rysia Petru koleżanki zadziobały ale na szczęście jest łódzki Ryś. Potencjał porównywalny.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #23 dnia: Stycznia 12, 2018, 08:01:02 am »

Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki są.
Cytuj
Zamiast drogi krzyżowej ma być wspólna droga światła

A ja zazdroszczę Tradycjonalistom z Łodzi. Możecie teraz zorganizować drogę krzyżową bez żadnych dziwactw. Nawet biskup posoborowy nie będzie wam przeszkadzał. Sytuacja po prostu genialna. Macie swoje pięć minut.
Sukces zależy tylko od was. Zjadą się ludzie z całej Polski..

Już myślałem, że będzie nudno. Rysia Petru koleżanki zadziobały ale na szczęście jest łódzki Ryś. Potencjał porównywalny.

To, że Petru gada bzdury wiedzą wszyscy i nikomu to nie szkodzi. Tu jest sprawa poważniejsza. Biskup nie może sobie pozwolić na mówienie, co mu ślina na język przyniesie. On jest pasterzem diecezji i odpowiada za swoich wiernych. Co do drogi krzyżowej, to nie uważam za dobry pomysł tworzenia nabożeństw alternatywnych. Droga powinna zostać w dotychczasowym kształcie.
Zapisane
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 12, 2018, 13:26:43 pm »

Ciekawe gdzie jest ustępstwo strony protestanckiej. Jak  zwykle, nie zaistaniało?


No jak to nie zaistniało? No przecież się zgodzili ekumeniczne nabożeństwo by abp Rys poczuł się ekumeniczny - przecież to tylko jemu zależało na nim....
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #25 dnia: Stycznia 12, 2018, 13:35:33 pm »

Co do drogi krzyżowej, to nie uważam za dobry pomysł tworzenia nabożeństw alternatywnych. Droga powinna zostać w dotychczasowym kształcie.

Abp Ryś i tak zaproponował "Drogę Światła" – o Zmartwychwstaniu – a mogła być "Biblijna Droga Krzyżowa" – o Męce, ale bez upadków pod krzyżem, spotkania z Matką czy otarcia twarzy przez św. Weronikę.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2018, 14:24:13 pm wysłana przez _Michał_ » Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #26 dnia: Stycznia 12, 2018, 14:03:15 pm »

Co do drogi krzyżowej, to nie uważam za dobry pomysł tworzenia nabożeństw alternatywnych. Droga powinna zostać w dotychczasowym kształcie.

Abp Ryś i tak zaproponował "Drogę Światła" – o Zmartwychwstaniu – a mogła być "Biblijna Droga Krzyżowa" – o Męce, ale bez upadków pod krzyżem, spotkania z Matką czy otarcia twarzy przez św. Weronikę.

Proszę p. Michała o przeredagowanie postu.  Swoją wypowiedź umieścił Pan jako cytat mojej wypowiedzi. Taka droga była za abp Ziółka. Gdy przyszedł abp Jędraszewski, przywrócił katolicki charakter nabożeństwu. Teraz ma być w ogóle zlikwidowana.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #27 dnia: Stycznia 12, 2018, 14:05:04 pm »

Panie Animusie, czy na pewno likwidacja? Z tego co rozumiem nie chodzi o to aby Drogę Krzyżową zastąpić Drogą Światła. W Łodzi odbywała się miejska (w znaczeniu: idąca ulicami miasta) ekumeniczna Droga Krzyżowa. Zniósł to abp Jędraszewski pozostając przy zwykłej (miejskiej) Drodze Krzyżowej dla wiernych. Abp Ryś wprowadza ekumeniczną Drogę Światła, ale chyba tej zwykłej Krzyżowej nie znosi. Tak to przynajmniej rozumiem. Nie bronię tego rodzaju ekumenizmu tylko tyle, że nie widzę tu likwidacji katolickiego nabożeństwa, o czym Pan napisał.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #28 dnia: Stycznia 12, 2018, 15:29:02 pm »

Tytuł artykułu w Dzienniku Łódzkim jednoznacznie na to wskazuje.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Stycznia 12, 2018, 17:17:15 pm »

Cytuj
Biskup nie może sobie pozwolić na mówienie, co mu ślina na język przyniesie. On jest pasterzem diecezji i odpowiada za swoich wiernych. Co do drogi krzyżowej, to nie uważam za dobry pomysł tworzenia nabożeństw alternatywnych. Droga powinna zostać w dotychczasowym kształcie.

Powinien Pan napisać, że biskup "nie powinien mówić, co ślina mu na język przyniesie".
Biskup może mówić co chce i z tego prawa (człowieka  ;)) korzysta.

Ja również rozumiem, że centralnej-miejskiej drogi krzyżowej w Łodzi nie będzie. Zastąpi ją droga jakaśtam.
Przy okazji zapytam, czy w Łodzi wspólnota ewaggelików czy luteran jest jakaś wyjątkowo duża? Czy jest większa niż np. w Warszawie? Myślę, że nie. Nie traćmy zatem nadziei, inni biskupi też mają potencjał. Ryś'u nie ma monopolu na - nomen omen - "Nowe drogi"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!