Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 03:24:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj
Autor Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem  (Przeczytany 22318 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #105 dnia: Marca 17, 2020, 14:32:09 pm »

Nie mam wątpliwości. Chciałem wiedzieć co to za wspólnota i tyle.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #106 dnia: Marca 17, 2020, 14:50:59 pm »

Aaaaa, to przepraszam. Myslałem, że chodzi o tę wspólnote w której bp Ryś jest.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #107 dnia: Marca 17, 2020, 15:36:49 pm »

Aaaaa, to przepraszam. Myslałem, że chodzi o tę wspólnote w której bp Ryś jest.

Abp Ryś jest moim biskupem diecezjalnym. Nie chcę o nim rozmawiać, bo mi się zaraz cukier podnosi.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #108 dnia: Marca 17, 2020, 15:40:21 pm »

Aaaaa, to przepraszam. Myslałem, że chodzi o tę wspólnote w której bp Ryś jest.

Abp Ryś jest moim biskupem diecezjalnym. Nie chcę o nim rozmawiać, bo mi się zaraz cukier podnosi.
Nominalnie jest, Pan się nie przejmuje. Bierut był Prezydentem RP. Przecież nie będziemy sie na RP obrażać ani likwidować urzędu.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #109 dnia: Marca 17, 2020, 15:58:23 pm »

Parafia dla Chemin Neuf

Abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski podjął decyzję o przekazaniu Wspólnocie Chemin Neuf odpowiedzialności za parafię pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej od dnia 1 września br.

Wspólnota Chemin Neuf jest międzynarodową wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Powstała w Lyonie w 1973 r. Jej założycielem jest o. Laurent Fabre. Wspólnota Chemin Neuf szczególnie koncentruje się na budowaniu jedności małżeństwa i rodziny, jedności w Kościele i pomiędzy Kościołami, krajami oraz narodami.
(...)
https://ekai.pl/parafia-dla-chemin-neuf/



Chemin Neuf (Nowa Droga)  powstała w Lyonie grupa modlitewna w ramach ruchu Odnowy charyzmatycznej. Grupa przeżyła doświadczenie wylania darów Ducha Świętego. W 1973 roku siedem osób zapragnęło w większym stopniu oddać się do dyspozycji Kościoła i Ewangelii. Rozpoczęli wspólne życie na wzgórzu starego Lyonu, niedaleko katedry.

Skąpani w świetle

(...)

Minęło jak jeden dzień…

Zaczęło się od siedmiu osób. W 1973 roku grupa przyjaciół ze wspólnoty modlitewnej w Lyonie postanowiła zamieszkać razem. Stworzyli wspólnotę Nowa Droga (Chemin Neuf). Dziś w Wesołej członkowie wspólnoty nucą pod nosem: „Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień”. Jubileusz postanowili świętować w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. – Kościół trwa w pełni Pięćdziesiątnicy. Jak wielkim dramatem byłoby, gdybyście pozostali poza Wieczernikiem! – wołał przed miesiącem do 3 tysięcy kleryków Raniero Cantalamessa. Przesadził? – Nie. Jestem głęboko przekonany o tym, że to wylanie Ducha Świętego trwa – Zbigniew Słup, odpowiedzialny za wspólnotę w Polsce, oprowadza nas po domu. – Jesteśmy w sercu Pięćdziesiątnicy. Coraz śmielej mówi się dziś o nowej ewangelizacji. Nasza wspólnota trwa w tym nurcie już od 40 lat. Pamiętam pierwsze kongresy Odnowy w Duchu Świętym, które pomagałem organizować. Wówczas o rzeczywistości Ducha mówiło się cicho, z lekką nieśmiałością. Dziś o charyzmatach mówimy otwartym tekstem. „Nie wiem, ile małżeństw w 50 krajach, w których organizowane są każdego roku sesje Kana, ma przywilej spotkania się ze sobą przez sześć dni w obecności Pana” – napisał do członków Chemin Neuf ojciec Laurent Fabre, założyciel wspólnoty.

https://www.gosc.pl/doc/1563744.Skapani-w-swietle
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #110 dnia: Marca 17, 2020, 17:22:34 pm »

Cytuj
.   Abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski podjął decyzję o przekazaniu Wspólnocie Chemin Neuf odpowiedzialności za parafię pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej od dnia 1 września br.

Czyli jednak mozna w tri-miga przekazać parafię.
Ormowcy indultowi z Warszawy zawsze mowili, ze parafii tradi ni ma bo som obiektywne trudnosci. Biskupi zaś po jednej i drugiej stronie Wisly kochają tradsow. Najbardziej podobno kocha tradsow ten z praskiej strony. Zawsze przekonywal o tym pan Krusejder.
W Zielonce, tak mi powiedziano, to juz z tej milosci nie mozna nawet spiewac na mszy.

PS
Biskupi zachowują się jak dyrektorzy marketingu w supermarkecie: sciagają kiepskiego gatunku towar byle tylko nowoscią "sciągnąć" ludzi 'na sklep'...żądni są szybkiego efekciarskiego sukcesu.
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2020, 17:28:22 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #111 dnia: Marca 17, 2020, 17:52:53 pm »

Aaaaa, to przepraszam. Myslałem, że chodzi o tę wspólnote w której bp Ryś jest.

Abp Ryś jest moim biskupem diecezjalnym. Nie chcę o nim rozmawiać, bo mi się zaraz cukier podnosi.
Nominalnie jest, Pan się nie przejmuje. Bierut był Prezydentem RP. Przecież nie będziemy sie na RP obrażać ani likwidować urzędu.

Nie obrażam się na Kościół, ale jego nominacja to był chybiony strzał. :(

Pani Anno, dziękuję za informacje.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #112 dnia: Marca 17, 2020, 18:41:02 pm »

....Nie obrażam się na Kościół, ale jego nominacja to był chybiony strzał.... No to pobożni i zatroskani katolicy biorą taczke, idą pod kurie i mówią zainteresowanemu, pan tu już nie mieszka. Wylewa się żale na Franciszka i zarzuty, bo to łatwe, on daleko, a pod nosem ma się wywrotowca i jakoś wtedy śmiałości brakuje. Taki jeden kiedyś powiedział, wszyscy won. Jemu też jednak nabiału zabrakło żeby w tamtym kierunku wskazać.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #113 dnia: Marca 17, 2020, 21:42:50 pm »

....Nie obrażam się na Kościół, ale jego nominacja to był chybiony strzał.... No to pobożni i zatroskani katolicy biorą taczke, idą pod kurie i mówią zainteresowanemu, pan tu już nie mieszka. Wylewa się żale na Franciszka i zarzuty, bo to łatwe, on daleko, a pod nosem ma się wywrotowca i jakoś wtedy śmiałości brakuje. Taki jeden kiedyś powiedział, wszyscy won. Jemu też jednak nabiału zabrakło żeby w tamtym kierunku wskazać.

Chybiony, gdyż powinien zostać w Krakowie i objąć tamtejsze biskupstwo. Diecezja krakowska ma większą rangę niż łódzka.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #114 dnia: Marca 18, 2020, 09:11:58 am »

Panie animusie, to nie ma znaczenia. Wszyscy biskupi kierowani naturalistycznym instynktem, który jest ich jedynym wyznaniem, pochowali sie przed wiernymi i Panem Bogiem w swoich luksusowych norach.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #115 dnia: Marca 18, 2020, 13:22:33 pm »



Panie Sławku! Nie wiem o co Panu chodzi i dlaczego każe mi Pan upominać biskupa?
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #116 dnia: Marca 18, 2020, 13:29:26 pm »

Ja pana nie namawiam do upominania, tylko do wyprowadzenia jego i jego kolegów na kopach ze swoich stanowisk. Okazali sie kompletnie bezużyteczni w czasach zagrożenia. Nie nadają sie do roli, która im została powierzona. Sołtysi maja więcej odpowiedzialności i umiejętnosci przywódczych od tych panów.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #117 dnia: Marca 18, 2020, 13:43:51 pm »

Mam swoje zdanie na ten temat, ale jest to tylko moje zdanie i mogę się mylić, dlatego m.in. rewolucja w Kościele nie jest najlepszym pomysłem. Pański post o taczkach zrozumiałem jako przyganę, stąd taka odpowiedź.
Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #118 dnia: Marca 18, 2020, 14:08:48 pm »

Panie animusie, rewolucja w Kosciele nastapiła juz poważny czas temu, Pan najwyrazniej nie widzi związki skutków z przyczyną. Mnie chodzi o kontrewolucje, a to zupełnie inna sprawa jest i pomysł jak najbardziej bardzo dobry.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #119 dnia: Marca 18, 2020, 14:17:53 pm »

Panie animusie, rewolucja w Kosciele nastapiła juz poważny czas temu, Pan najwyrazniej nie widzi związki skutków z przyczyną. Mnie chodzi o kontrewolucje, a to zupełnie inna sprawa jest i pomysł jak najbardziej bardzo dobry.

Kontrrewolucja tak, ale nie metodami bolszewickimi, czyli wyrzucaniem biskupów siłą.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeden Kościół podzielonych chrześcijan - rozmowa z bp G. Rysiem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!