Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 04:51:32 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Brat Elia z Włoch
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Brat Elia z Włoch  (Przeczytany 10695 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #15 dnia: Września 29, 2017, 23:24:05 pm »

Przed chwilką przeczytałam na włoskiej stronie, że kanonik Giovanni Battista Proja, zmarł dziś rano, piątek, 29 września, w czerwcu by skończył 100 lat!

No proszę, akuratnie na św. Michała Archanioła.

+ RIP +
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #16 dnia: Października 01, 2017, 23:42:11 pm »

@donbor --> nie kupuję tej gazety i nie mam możliwości przeczytać tego artykułu, a on-line chyba nie ma, bynajmniej ja nie znalazłam. Ale reguły rozeznania św. Ignacego Loyoli są bardzo przydatne, np. ta reguła:

Reguły [rozeznania II]
332

Reguła 4. Anioł zły ma tę właściwość, że się przemienia w anioła światłości [por. 2Kor 11,14] i że idzie najpierw zgodnie z duszą wierną, a potem stawia na swoim; a mianowicie podsuwa jej myśli pobożne i święte, dostrojone do takiej duszy sprawiedliwej, a potem powoli stara się ją doprowadzić do swoich celów, wciągając duszę w ukryte swe podstępy i przewrotne zamiary.


Rzeczony artykuł jest autorstwa x. prof. Marka Chmielewskiego.

1 J 4,1: "Nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie".

Kryteria pogrupowane są na podmiotowe i przedmiotowe.

Ocena osoby obejmuje kryteria zewnętrzne (poczytalność etc) i wewnętrzne (ocena cnót teologalnych i moralnych: tu w szczególności umiaru, roztropności i pokory).

"Pozorna opieszałość działań Kościoła w ocenie zjawisk nadzwyczajnych wynika z faktu,  że żadne objawienia prywatne nie wnoszą nic istotnego do Objawienia publicznego, które zawarte jest w Piśmie świętym i Tradycji".

Zasada Gamaliela (Dz 5,38-39): jeśli sprawa pochodzi od ludzi luz złego ducha - przepadnie, jeśli od Boga - przetrwa każdą próbę.

Kryteria identyfikacji zjawisk nadzwyczajnych Prospera Lambertiniego, późniejszego papieża Benedykta XIV: "De servorum Dei beatificatione et beatorum canonizatione":
-charakter zjawiska: cielesny, w wyobraźni, przekaz intelektualny.
-okoliczności zjawiska: miejsce, czas, kontekst
-wewnętrzna i zewnętrzna spójność treści ( z Objawieniem i Tradycją)
-próba wyjaśnienia zjawiska przez możliwe przyczyny naturalne
-interpretacja teologiczna: czemu ma służyć i co istotnego wnosi do życia duchowego człowieka

"W każdym jednak przypadku należy wystrzegać się ciekawości, a także pokusy stawiania tych zjawisk ponad zwyczajne środki uświęcenia, jak Sakramenty święte, modlitwa zakorzeniona w Piśmie świętym, zdrowa asceza, zaangażowanie apostolskie w Kościele, dzieła miłosierdzia".






Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #17 dnia: Października 02, 2017, 22:01:41 pm »

@ donbor --> Dziękuję za to krótkie wypunktowanie, znajomy mi przesłał skany tego artykułu i przeczytałam.


Jeszcze o samozwańczym bracie Elii:


"Przez kilka miesięcy obserwowali go chirurdzy i psychiatrzy. – Chcieli m.in. zweryfikować jego wizje. Elia rozmawia ciągle z Chrystusem, widzi Go jak ja panią. Jezus wtedy powiedział mu: „Nie odpowiadaj na ich pytania, bo zrobią z ciebie szaleńca. Weź aparat fotograficzny i idź do pobliskiego kościoła. Zrób zdjęcie na białej ścianie. To będzie dowód”

za: http://gosc.pl/doc/3265176.Stygmatyk-z-Calvo/2

... Pan Jezus by tak powiedział? dobre  ::)  Pan Jezus mówi zrobią z ciebie szaleńca, a w Ewangelii mówi tak: ".. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, 12 bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć." Łk 12,11-12.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #18 dnia: Października 02, 2017, 22:19:12 pm »

Na stronie  (powyżej już podawałam możemy przeczytać:)

"(...) Istnieją liczne Kurie, które wyrazili negatywny wpływ na jego osobę i jego pracę. Kuria Diecezjalna w Weronie 5 października 2004 ogłosiła, że pan Elia Cataldo nie jest mnichem, był nowicjuszem w klasztorze kapucynów w prowincji Bergamo, ale został zwolniony Jest wiele innych osobliwości, badając osobowość pana Cataldo, samozwańczego "Brata" Eliasza.
Jak to, ze jego Anioł Stróż to Lechitiel. W chrześcijaństwie nie mówi się o nim; wręcz przeciwnie, to w środowisku okultystyczno - demonicznym - New Age jest dobrze znane to imię. na końcu pisze też, że jego "nauki" brata Elia Cataldo są obarczone błędami teologicznymi, podane sa przykłady z jego ksiażek. (...)"

Ten dokument biskupa z Kurii Diecezjalnej w Weronie z 2004 r.





Na stronie  Diecezji Terni Narni Amelia jest nota z 2008 r. :

http://www.diocesi.terni.it/precisazione-su-cataldo-elia/

(moje kulawe tłumaczenie)

... zalecają ostrożność, nie ma zgody kościelnej. Cataldo Elia został poproszony o nie animowanie spotkań modlitewnych w kościołach parafialnych i nieparafialnych kościołach Diecezji Terni Narni Amelia. On nie jest bratem zakonnym, jego “zgromadzenie” nie jest uznane przez Kościół a on sam ma zakaz organizowania spotkań modlitewnych w kościołach w swojej diecezji. Biskup diecezji Terni napisał że  przygląda się tej sprawie.Moim zdaniem pan Elia Cataldo nosząc “habit” jako człowiek świecki wprowadza nieświadomych ludzi w błąd.

Na stronie Wikipedii wyczytałam, ze ta nota jest nadal aktualna i była powtórzona 3 września 2012 roku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2019, 17:38:12 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #19 dnia: Października 03, 2017, 20:15:47 pm »

Przedstawianie się z wykorzystaniem wizerunku osoby zakonnej jest formą manipulacji.
W Polsce działa Małgorzata Chmielewska. choć wizjami się nie chwali.
Natomiast przedstawia się jako "siostra", jednak do jakiego zakonu należy, trudno dociec.
Ale biznesowo jest niezła -- ciekawe jak się nazywa konto, na które darczyńcy mają wpłacać pieniądza?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #20 dnia: Października 04, 2017, 16:32:41 pm »

Czytając te rożne newsy, informacje, etc ... krajowe i zagraniczne w temacie samozwańczego brata Elii, to przychodzi mi na myśl pewien artykuł, o pewnej zakonnicy Magdalenie, która wzbudzała podziw, świeckich i duchownych, powstała katedra dzięki datkom wysyłanych dla siostry Magdaleny etc ... Ważne lekcje z niezwykłego przypadku Magdaleny od Krzyża. Jak to szatan potrafi robić niesamowite cuda!

"(...)

PIERWSZA WIZJA MAŁEJ MAGDALENY

Ale jak na razie, Magdalena ma tylko 5 lat, a już jest znana z niezwykłej pobożności, dosyć wyróżniającej się jak na dziewczynkę w jej wieku. Niedługo po swoich piątych urodzinach, podczas modlitwy w kościele, słyszy muzykę o niezwykłej słodyczy. A następnie, ukazuje jej się przepiękny młodzieniec o gęstych czarnych włosach, mający na sobie szatę tak jaśniejącą, że musi zakryć swe oczy. Słysząc o tej historii, niektórzy wierzą, że to Jezus. Wieści o tym wydarzeniu szybko rozpowszechniają się po całej Cordobie, i wielu chce ujrzeć małą Magdalenę.
(...)"


Siostra Magdalena - Szatan potrafi podrobić największe "cuda".



(...)

https://gloria.tv/article/QwJaTgtRtcfU4fEXbNXmrHXug

Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Października 19, 2017, 21:30:16 pm »

Przedstawianie się z wykorzystaniem wizerunku osoby zakonnej jest formą manipulacji.
W Polsce działa Małgorzata Chmielewska. choć wizjami się nie chwali.
Natomiast przedstawia się jako "siostra", jednak do jakiego zakonu należy, trudno dociec.
Ale biznesowo jest niezła -- ciekawe jak się nazywa konto, na które darczyńcy mają wpłacać pieniądza?


Małgorzata Chmielewska działa we WSPÓLNOCIE CHLEB ŻYCIA, tu jest ich strona:

http://chlebzycia.org/wspolnota-chleb-zycia/

W 1990 wstąpiła do wspólnoty w Bulowicach koło Kęt „Chleb Życia”, śluby wieczyste złożyła we Francji w 1998.  A kto ma nad tym pieczę z hierarchii Kościoła to nie wiem
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #22 dnia: Czerwca 04, 2019, 17:44:04 pm »

Włoski "stygmatyk" "brat" Elia  znów w Polsce. Warto odświeżyć wątek i pewne informacje przypomnieć . Ogłoszenia o przyjeździe są zamieszczone na wielu stronach np. tu:

https://dzienniklodzki.pl/stygmatyk-elia-cataldo-znowu-w-lodzi-drugi-ojciec-pio-bedzie-sie-modlil-w-lagiewnikach-i-w-justynowie/ar/c1-14164717

... czy tu:

https://www.archidiecezja.lodz.pl/2019/06/brat-elia-cataldo-w-justynowskiej-parafii/


Na jednej ze stron (powyżej podałam link) jest takie zdjęcie jak "brat" Elia kładzie rękę na głowie dziewczynki, a dlaczego? To nie jest gest zarezerwowany dla świeckich, bo "brat" Elia nie jest żadnym bratem, ani żadnym duchownym.




Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Brat Elia z Włoch « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!