Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 08:47:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przypadkowa I Komunia Święta 6-latka
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Przypadkowa I Komunia Święta 6-latka  (Przeczytany 1919 razy)
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« dnia: Września 03, 2017, 01:07:54 am »

Jak należało postąpić wobec sytuacji opisanej z rozbawieniem przez pewnego franciszkanina na Facebooku 30 sierpnia br. Zacytuję cały wpis, bo jego przekaz przyprawił mnie ciarki na skórze.
Treść wpisu:
"grzeszne wspomienia  ;)
Niedzielna Msza św. w Kamiannej. Wielu urlopowiczów, a wśród nich spora grupa dzieci w różnym wieku (podstawówka) z opiekunkami.
Po Mszy św. dzieci brykają i hałasują przed barem i oczywiście inwestują w lody i batoniki  ;) Już z daleka widzę wyczekujące spojrzenie opiekunek dzieci, które przywołuje mnie najpierw wzrokiem, a potem wprost: "Proszę księdza, bo była taka sytuacja...czy to jest grzech?", wołają pewnego małego chłopca, stawiają go przede mną - jest zmieszany i trochę przestraszony - "no bo, gdy była komunia i dzieci podchodziły do ołtarza to i on poszedł z nimi, a ma 6 lat i nie był u Pierwszej Komunii...czy to grzech?".
Patrzę na to dziecko, pytam: "a wiesz, że to Pan Jezus, że przyjąłeś go do serca?" - mówi, że tak... "no to mój drogi właśnie miałeś swoją Pierwszą Komunię..., ale na przyszłość poczekaj do czasu Pierwszej Komunii, tej uroczystej"... pogłaskałem po strapionej główce i odesłałem do bawiących się kolegów...
Gdy zostaliśmy sami z opiekunkami pytam: co to za historia z grzechem? kto to wymyślił? Panie przyznały się, że to one powiedziały dziecku, że to grzech, bo tak mówił im ksiądz w kościele...
Ach te nasze teologiczne subtelności..."
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Września 03, 2017, 11:22:17 am »

Mam wrażenie, że jakieś 30% wątków na forach katolickich można by uniknąć gdyby katolicy uświadomili sobie, że do popełnienia grzechu trzeba świadomości i dobrowolności.

Franciszkanin zadał dobre pytanie  - zgodnie z zaleceniami św. Piusa X.

W Katolickich Kościołach Wschodnich Komunię św. daj się noworodkom po chrzcie. Jest to bardzo stara tradycyjna praktyka.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #2 dnia: Września 03, 2017, 11:54:35 am »

Rozumiem, że tą "przypadkową" "rozmowę" z zerowką uznajemy za?... Pierwszą spowiedź-spotkanie z Miłosiernym w konfesjonale?
No bo jeśli uważamy, że taki parolatek zdolny jest do przyjęcia Pana do serca-to może być chyba zdolny do czegoś przeciwnego, np. kłamstwa obcemu dla niego panu w koszulce/marynarce z białym czymś pod szyją-lub i bez tego-wszystko na ulicy pod lodziarnią...
Jak "jest" na Wschodzie to na tym forum prawie wszyscy raczej wiedzą.
Nie jestem jansenistą- ale na temat wiadomej reformy ( jej dalekosiężnych rezultatów) dzisiejszego św. solenizanta..zdanie jakieś posiadam.
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3 dnia: Września 03, 2017, 18:00:33 pm »

Pozostaje płukanie żołądka
(Wodą święconą oczywiście)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #4 dnia: Września 03, 2017, 20:45:20 pm »

Panie rysio, Pan myślisz, że tu chodzi głównie o dziecko? Mylisz się Pan.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #5 dnia: Września 03, 2017, 23:50:17 pm »

Można jeszcze wybatożyć opiekunki.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #6 dnia: Września 04, 2017, 07:55:03 am »

A czemuż to "batożyć opiekunki"? Tylko po to, by z rana poczuć się lepiej z powodu walnięcia ajronią w Internecie jak łysy wali grzywką o parapet? Jakiś mobbing w pracy? Niskie poczucie własnej wartości? Co nakręca Pana rysia w rzeczonym temacie?
Zapisane
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #7 dnia: Września 04, 2017, 08:31:45 am »

W pełni popieram Pana Rysia.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #8 dnia: Września 04, 2017, 08:59:36 am »

 ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Września 04, 2017, 12:00:21 pm »

Coś ten wontek zmierza w stronę BDSMu :/
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #10 dnia: Września 04, 2017, 14:56:15 pm »

Wątek zmierza donikąd. Przed jego zamknięciem radzę przemyśleć w szerszych kontekstach, zwłaszcza panu rysiowi i jego lojalnym kuplom, dwa pojęcia klucze niniejszego wątku: "kult eucharystyczny" i "świętość" (ten termin w odniesieniu do człowieka i nie tylko w aspekcie moralnym). Mnie ten wątek z chwilą obecną przestaje interesować, skoro został tak po chamsku potraktowany. Refleksje zostawiam dla siebie. Jeśli jeszcze odezwie się tu jakiś szczekacz - ironista, to niech się wyzłośliwia do woli, wystawiając sobie marne świadectwo.       
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Września 04, 2017, 15:46:45 pm »

W tej konkretnej sytuacji - grzechu nie było, ale był brak czujności / staranności ze strony opiekunów grupy. Nic złego się nie stało.

Wątek można zamknąć.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3687

« Odpowiedz #12 dnia: Września 04, 2017, 16:29:15 pm »

Wątek zamknięty.

   -- Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przypadkowa I Komunia Święta 6-latka « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!