Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:25:07 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Polski Narodowy Kościół Katolicki nie jest sektą, a nowym ruchem religijnym
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Polski Narodowy Kościół Katolicki nie jest sektą, a nowym ruchem religijnym  (Przeczytany 6787 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Sierpnia 10, 2017, 19:30:26 pm »

KOMUNIKAT W SPRAWIE KATOLICKIEGO KOŚCIOŁA NARODOWEGO I JEGO ZWIERZCHNIKA, KS. ADAMA ROŚKA

Warszawa, dn. 22 kwietnia 2017 r.

OŚWIADCZENIE


1. Katolicki Kościół Narodowy nie jest sektą - został sklasyfikowany przez nasze Stowarzyszenie jako nowy ruch religijny ( NRR ). Definicję tą wobec tejże denominacji obraliśmy zgodnie z dyrektywami watykańskimi nt. sekt i nowych ruchów religijnych ( SA, Watykan - Sekty i Nowe Ruchy Religijne - wyzwanie duszpasterskie -  1986 r. ) jak również na podstawie oceny niezależnych ekspertów oraz opinii księży Kościoła Rzymskokatolickiego. Słowo sekta w polskich warunkach kulturowych ma wydźwięk pejoratywny. Naszym celem nie jest jakiekolwiek łamanie Ustawy o wolności sumienia i wyznania lecz ukazywanie mechanizmów manipulacji, niedomówień oraz prozelityzmu i zamazywania różnic między Kościołem Rzymskokatolickim a rożnymi organizacjami schizmatyckimi czy jawnie heretyckimi.

2. Zgodnie z obowiązującym w Kościele Rzymskokatolickim Kodeksem Prawa Kanonicznego, ks. Adam Rosiek jest osobą ekskomunikowaną w oparciu o kan. 1382 KPK ze względu na fakt przyjęcia sakry biskupiej bez zgody papieża ( na podst. informacji udzielonych przez Sekretarza Biskupiego Archidiecezji Wrocławskiej. ) Jednocześnie zaznaczamy, iż sakramenty sprawowane przez księdza Adama Rośka są ważne ale niegodne. Papież Pius XII w encyklice „Mystici Corporis Christi” naucza, iż aby sakrament był godny, tj. aby przez osobę szafarza sakramentu działał Duch Święty, aby sprawowane sakramenty były źródłem łaski, aby kapłan działał w osobie Jezusa Chrystusa – in persona Christi — kapłan musi posiadać jurysdykcję: „Albowiem mocą władzy tzw. jurysdykcyjnej, z jaką Boski Odkupiciel posłał Apostołów w świat, jako Sam posłany był przez Ojca, on sam za pośrednictwem Kościoła chrzci, naucza, rządzi, rozwiązuje, związuje, składa ofiarę. Tym to powyższym wpływem całkiem wewnętrznym i wzniosłym, (…) Chrystus sam ożywia Kościół Boskim swym życiem, przenika całe Ciało jego Boską swą mocą, a poszczególne członki karmi i utrzymuje wedle miejsca, jakie w ciele zajmują, w podobny sposób, jak szczep winny zrośniętym z sobą latoroślom daje życie i urodzajność” - Pius XII, Mystici Corporis Christi.

3. Ze względu na tytuł, z którego jurysdykcja pochodzi, dzielimy ją na zwyczajną, ordinaria i delegowaną, delegata:
1. jurysdykcję zwyczajną (ordynaria) Jurysdykcja zwyczajna złączoną jest z urzędem mocą prawa, dlatego ten kto obejmuje urząd, staje się tym samem jej podmiotem. Jurysdykcja zwyczajna może być:
a. Własna (propria) — jeśli ktoś spełnia ją z urzędu i we własnym imieniu,
b. Zastępcza (vicaria) — gdy ktoś wykonuje ją wprawdzie mocą swego urzędu, lecz w zastępstwie innego. Władza zastępcza płynie z mocy samego prawa, dlatego wikariusz stanowi pod względem prawnym poniekąd jedną osobę z tym, kogo zastępuje. Władza zastępcza może być dana tylko do spełniania czynności kapłańskich lub duszpasterstwa (vicarii in divinis), albo do spełniania rządów (vicarii in jurisdictione) np. wikariusz parafialny i wikariusz kapitulny.
2. jurysdykcję delegowaną (delegata). Komu przysługuje władza zwyczajna, właściwa bądź zastępcza, może ją delegować w całości lub częściowo, o ile prawodawca wyraźnie tego nie zabrania, np. ani proboszcz ani penitencjariusz nie mogą delegować władzy do spowiadania. Delegacja ma miejsce gdy: a. władza jurysdykcyjna osobnym aktem zwierzchnika zostanie komuś zlecona. Nie jest ona związana z urzędem, lecz z oznaczoną osobą, której deleguje się jurysdykcję.
Katolicki Kościół Narodowy ( Polski Narodowy Kościół Katolicki w USA i Kanadzie - Seniorat Misyjny w Polsce ) jest zarejestrowanym związkiem wyznaniowym i działa zgodnie obowiązującym prawem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie Katolicki Kościół Narodowy nie pozostaje w łączności z Kościołem Rzymskokatolickim.


Warszawa, dn. 22 kwietnia 2017 r.
Stowarzyszenie "Effatha"

http://www.effatha.org.pl/2017/04/komunikat-w-sprawie-katolickiego.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 10, 2017, 19:38:13 pm »

Na stronie z tym Oświadczeniem ciekawe komentarze, ale za dużo pytań było i dociekania i już dalsze komentowanie wyłączone. Ale np. ten komentarz:

"(...) Prosze o informacje z jakiego powodu i na czyja prosbe Panstwa stowarzyszenie tak bardzo zaangazowalo się w sprawy Adama Roska? Czy innymi legalnie dzialaljacymi wspolnotami koscielnymi, również planuja się Panstwo zajac z takim zaangazowaniem.

Oraz, proszę o odpowiedz na podstawie oceny których niezależnych ekspertów oraz opinii których księży Kościoła Rzymskokatolickiego wydajecie Panstwo tak zangazowane i tendencyjne oswiadczenie. Warto zaprezentowac ekspertow.
Pozdrawiam."




Czyli wg. Stowarzyszenia "Effatha" to co pisał sł.B. kard. August Hlond to można sobie włożyć między bajki? ale chyba to się nie zdezaktualizowało.

Wyjaśnienie Ostrzeżenie przed propagandą sekciarską. - kard. August Hlond
Poznań, dnia 11 lutego 1946.


Dzienniki donoszą, że zalegalizowane zostało wyznanie pod nazwą polski narodowy kościół katolicki. W związku z tą wiadomością podaję drogim diecezjanom następujące wyjaśnienie:

1) Wyznanie pod nazwą polski narodowy kościół katolicki nie jest kościołem katolickim ustanowionym przez Zbawiciela Jezusa Chrystusa, lecz sektą amerykańską, utworzoną niedawno przez grono odstępców. Jest to więc jedna z wielu herezyj a nie ten kościół powszechny, od którego Polska przyjęła wiarę chrześcijańską i chrzest i do którego naród polski należy od tysiąca lat.

2) Zgodnie z odwiecznymi przepisami Kościoła katolickiego wiernym nie wolno pod ciężkim grzechem ani uczęszczać na nabożeństwa do tzw. polskiego narodowego kościoła katolickiego ani udzielać mu jakiejkolwiek pomocy. Przeciwnie należy mieć się na baczności przed jego propagandą i po bratersku przestrzegać przed nią rodaków. Dla wysłanników sekty domy polskie powinny być zamknięte.

3) Kto by przystąpił do tzw. polskiego narodowego kościoła katolickiego, odpadłby tym samym od Kościoła Chrystusowego i wiary ojców, wyłączyłby się od katolickiej wspólnoty narodu polskiego i od uczestnictwa w Sakramentach świętych oraz pozbawiłby się pogrzebu kościelnego.

4) Przestrzegam wiernych także przed wznowioną propagandą innych sekt, które niepowołane wciskają się w domy polskie. Za żadną cenę, ani za złote ani za dolary ani za dary zagraniczne, nie wolno sprzedawać swej wiary, swej duszy nieśmiertelnej, swego honoru katolickiego. Srebrniki zdrady nie uszczęśliwiły Judasza i nie wniosą ani błogosławieństwa ani szczęścia w rodzinę, która z Kościołem Chrystusowym zrywa.

Zbawiciel przestrzega: Kto we mnie tkwić nie będzie, zostanie precz wyrzucony i uschnie jako latorośl, którą zbierają i do ognia wrzucają i płonie. (J 15.6)

Przeżywamy okres krytyczny dla ducha narodu. Strzeżcie się pokusy odstępstwa. Pilniej niż kiedykolwiek wzmacniajmy religijną jedność narodową, pogłębiając swą wiarę i przynależność do Mistycznego Ciała Chrystusowego, którym jest święty Kościół katolicki.

Druk: "Zarządzenia Władzy Duchownej dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Poznańskeij" 3(1946), s. 38-39;

http://www.hlond.chrystusowcy.pl/kandydaci-na-oltarze/sluga-bozy-kard-august-hlond/dziela/1945-1948/Wyjasnienie-Ostrzezenie-przed-propaganda-sekciarska-_1141#.VkTujtIvet8



Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 10, 2017, 21:42:19 pm »

Z linkowanej strony:
Cytuj
Stowarzyszenie Effatha7 maja 2017 06:01
Z informacji posiadanych przez nasze Stowarzyszenie wynika, iż święceń episkopatu udzielił mu bp Stanisław Sawicki, episcopus vagans, będący założycielem umieszczonego w naszej bazie danych Bractwa Kapłańskiego św. św. Cyryla i Metodego. W sieci bez problemu można znaleźć wideo z udzielanych przez niego święceń biskupich ks. Adamowi Rosiek.

Święcenia biskupie są (...) nie tylko bezprawne, ale również nieważne, gdyż - mimo że pod względem rytualnym dokonywane są poprawnie w ramach sukcesji apostolskiej - to udzielane są bez prawomocnego zlecenia kościelnego. - dotyczy święceń "biskupów tułaczy" (moje).
I dalej:
1. Konsekracja wyłudzona pod fałszywym pretekstem lub po okazaniu fałszywych dokumentów, nie może być uznana za ważną, nawet gdy udzielona zostanie przez rzeczywistych biskupów przy dokładnym zachowaniu rytuału konsekracyjnego.
2. Jeżeli uznaje się zdanie nulla ecclesia sine episcopo (nie ma Kościoła bez biskupa), to należy również uznać zdanie odwrotne: nullus episcopus sine ecclesia (nie ma biskupa bez Kościoła). Człowiek, którego żaden zorganizowany Kościół, zgodnie z obowiązującymi w nim przepisami, nie przeznaczył we właściwej formie do objęcia urzędu biskupa, lecz który stara się o zdobycie urzędu biskupa samowolnie i dla osobistych interesów, nie jest ważnie konsekrowany nawet wówczas, gdy rytuał konsekracyjny jest dokładnie przestrzegany.

Powyższe pochodzi z - Küry U.: Kościół starokatolicki. Historia, nauka, dążenia. CHAT Warszawa 1996, s. 110.
Celowo wybrałem podręcznik "starokatolików", gdyż to od nich właśnie pochodzą święcenia biskupie większości tych "biskupów tułaczy".

Skoro tak, to na podstawie jakiego zlecenia kościelnego jakiego Kościoła sakrę biskupią otrzymał bp Sawicki? Czy w ogóle w świetle tego, co przytoczyłem posiada ważną sakrę? Jeśli nie, to sakra bpa A. Rośka też byłaby co najmniej wątpliwa.  Dzieje tej osobistości śledził  na swym blogu p. Krusejder, ale usunął odnośne wątki.
PS Wpis Effathy nie podoba mi się. Taki jakiś w duchu "pojednania", "miłosierdzia" etc.




« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2017, 22:28:51 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 10, 2017, 23:48:42 pm »

Co za bzdura. Sakramentologia przy święceniach kapłańskich dla ważności nie wymaga jurysdykcji.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 12, 2017, 11:54:58 am »

Dlaczego wszyscy opuszczają bp.Roska i bp. Szymona Niemca   i przenoszą się pod jurysdykcję Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ?

na stronie są zdjęcia   http://www.kosciolstarokatolicki.pl/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 12, 2017, 13:34:49 pm »

Mam pytanie jak się ma  ważność sukcesji  apostolskiej poza kościołem rzymskokatolickim do dogmatu POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA? Jeśli sukcesja jest ważna to można bez problemu  przystępować do sakramentów? Jeśli jest dogmat  POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA  to poco stwierdzać ważność czy nieważność święceń, bo i tak psu na budę te sakramenty.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 12, 2017, 14:16:41 pm »

Mam pytanie jak się ma  ważność sukcesji  apostolskiej poza kościołem rzymskokatolickim do dogmatu POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA? Jeśli sukcesja jest ważna to można bez problemu  przystępować do sakramentów? Jeśli jest dogmat  POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA  to poco stwierdzać ważność czy nieważność święceń, bo i tak psu na budę te sakramenty.

Christus REX

Cytuj
jak się ma  ważność sukcesji  apostolskiej poza kościołem rzymskokatolickim do dogmatu POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA?

Sekty heretyckie nie mają charakteru apostolskiego

Nie ma wreszcie u tych sekt charakteru apostolskiego, który domaga się nieprzerwanego następstwa, począwszy od Apostołów. Patrząc bowiem na sekty wszystkie, każdy bezstronny może się przekonać o braku tego następstwa. I tak przed Nestoriuszem nie było Nestorianów, przed Lutrem nie było Protestantów, przed Kalwinem nie było Kalwinów, przed Henrykiem VIII nie było Anglikanów, przed Focjuszem nie było Greków schizmatyków. Protestanci, Zwinglianie, Kalwini, Anglikanie (o tych ostatnich zob. Encyklikę z r. 1896 "Apostolicae curae et caritatis" Papieża Leona XIII) nie mają Biskupów; a więc nie mają i kapłanów, a zatem i o istnieniu ofiary Mszy św., Sakramentu Ołtarza, Pokuty itd. u nich nie może być mowy. Ich pastorzy i przełożeni są to ludzie świeccy, nie mający posłannictwa Bożego i charakteru nadziemskiego, kapłańskiego, który Chrystus Pan w swoim Kościele ustanowił. Wprawdzie Kościół wschodni grecko-schizmatycki ma Biskupów, kapłanów i diakonów czyli część materialną charakteru apostolskiego, ale nie ma posłannictwa od najwyższej Głowy Papieża, następcy św. Piotra, słowem, nie posiada części formalnej tego charakteru apostolskiego, zatem nie jest apostolskim. Jeden Kościół rzymsko-katolicki jest tylko prawdziwym, w nim przebywa Duch Święty, on prowadzi wszystkich bezpiecznie do nieba, on ufundowany jest na opoce, dlatego i my powtórzmy za Bosuetem i Fenelonem: "O święty Kościele Rzymski, jeśli o tobie zapomnę, niechaj zapomnę sam o sobie, niechaj mój język zeschnie się i skołczeje w ustach moich".

ks. J. Tylka, Dogmatyka katolicka. Część ogólna, Tarnów 1897, s. 332


Cytuj
Jeśli sukcesja jest ważna to można bez problemu  przystępować do sakramentów?

NIE bo schizmatycy NIE SPRAWUJĄ GODNIE SAKRAMENTÓW ŚW. lecz niegodnie czyli świętokradzko, jeśli wśród schizmatyków są - schizmatycy materialni to nie wiedzą oni o tym, że
Sakramenty są niegodnie sprawowane choć WAŻNE , ale nie zmienia to faktu, że prawo kanoniczne z 1917 r. zabrania i z tego powodu schizmatykom nie wolno udzilać ani Komunii Św. lub innych Sakramentów Św. wyjątek stanowi si disposicio podczas zbliżającej się śmierci np. schizmatyka materialnego chodzi o samą Spowiedź św. warunkowo si disposico , ale nie będę tego tu opisywał bo to długi wykład:

Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917.

Kanon 1258 Kodeksu Prawa Kanonicznego (1917):
Zakazane jest wiernym w jakikolwiek sposób czynnie uczestniczyć czyli mieć udział w niekatolickich obrzędach
(Haud licitum est fidelibus quovis modo active assistere seu partem habere in sacris acatholicorum).
Kanon 2316:
Każdy kto z własnego popędu i świadomie wspiera propagowanie herezji, albo kto uczestniczy (wbrew postanowieniom Kanonu 1258) w niekatolickich obrzędach, jest podejrzanym o herezję
(Qui quoquo modo haeresis propagationem sponte et scienter iuvat, aut qui communicat in divinis cum haereticis contra praescriptum can 1258, suspectus de haeresi est).

oraz zabrania http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg209014.html#msg209014 :

Stare prawo kanoniczne 1917 r:
Zastosowanie zasad wyrażonych w kan. 1258 i 2259:
a.   Ponieważ nie wolno udzielać komunii św. osobom jawnie niegodnym (publice indignis), do których zalicza się ekskomunikowanych, obłożonych interdyktem, jawnych infamisów (kan. 855 § 1), dlatego i heretykom z tego tytułu nie wolno udzielać komunii św. (por. kan. 731 §2).
b.   Heretycy i schizmatycy są wykluczeni od przyjmowania sakramentów; dlatego chociażby byli bona fide w błędzie i o sakramenta prosili, można im ich udzielić tylko po wyrzeczeniu się błędów i pojednaniu się z Kościołem (kan. 731 §2) (zob. o tym np. D’ Annibale, Summula theol. mor., III, n. 317; Gé nicot, Theol. mor., II, n. 298; Gury - Ferreres, Theol. mor., II, n. 506, 7-8).


Cytuj
POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA  to poco stwierdzać ważność czy nieważność święceń, bo i tak psu na budę te sakramenty.

Wcale nie psu na budę bo Kościół Św. ma władzę aby określić co jest ważne i godne lub ważne i nie godne, ale to opisuję dobrze teologia moralna.
Po drugie np. gdyby katolik umierał i przybył by kapłan schizmatyk z ważnymi święceniami to można przyjąć warunkowo od niego sakrament Spowiedzi Św. i to TYLKO DOTYCZY SPOWIEDZI ŚW - w PRZYPADKU W ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚMIERCI wtedy Spowiedź Św. jest ważna i godna !
piszą o tym papieże, i dlatego ważne jest czy coś jest ważne i godne.

W takich nadzwyczajnych okolicznościach mówi się, że Kościół uzupełnia brakującą jurysdykcję. Sobór Trydencki (Sesja XIV, Denz. 9030) podając przykład sakramentu pokuty zapewnia nas, że utrata dusz spowodowana zastrzeżeniami i ograniczeniami jurysdykcji byłaby sprzeczna z myślą Kościoła:
Kościół miał zawsze takie przekonanie powierzone przez Sobór jako bardzo prawdziwe, iż żadnego znaczenia nie powinno mieć rozgrzeszenie, którego kapłan udziela temu, nad kim nie ma jurysdykcji zwyczajnej lub delegowanej... Jednakże aby z tej okazji nikt nie zginął, w Kościele zawsze bardzo sumiennie przestrzegano, by w niebezpieczeństwie śmierci nie zważać na żadne zastrzeżenie
(tj. w stanie poważnej konieczności dla pojedynczej osoby, która jest równoważna powszechnej konieczności dla wielu dusz). Ostatecznie papież Innocenty XI kładąc kres wszelkim sporom na ten temat stwierdza definitywnie, że w stanie konieczności Kościół uzupełnia jurysdykcję nawet kapłanom heretykom, grzesznikom i ekskomunikowanym vitandi.
(Św. Alfons, De poenitentiae sacramento, tract. XVI, rozdział. V, n. 92.)

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/247
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2017, 13:00:15 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 12, 2017, 15:49:48 pm »

Dlaczego wszyscy opuszczają bp.Roska i bp. Szymona Niemca   i przenoszą się pod jurysdykcję Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ?

na stronie są zdjęcia   http://www.kosciolstarokatolicki.pl/

Czy to chodzi o tego biskupa, o którym tu?

http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/02/o-waznosci-swiecen-pastora-szymona.html
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 12, 2017, 18:29:06 pm »

Dlaczego wszyscy opuszczają bp.Roska i bp. Szymona Niemca   i przenoszą się pod jurysdykcję Kościoła Starokatolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej ?

na stronie są zdjęcia   http://www.kosciolstarokatolicki.pl/

Czy to chodzi o tego biskupa, o którym tu?

http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/02/o-waznosci-swiecen-pastora-szymona.html



TAK
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 12, 2017, 18:30:57 pm »

Cytuj
POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA  to poco stwierdzać ważność czy nieważność święceń, bo i tak psu na budę te sakramenty.

Wcale nie psu na budę bo Kościół Św. ma władzę aby określić co jest ważne i godne lub ważne i nie godne, ale to opisuję dobrze teologia moralna.
Po drugie np. gdyby katolik umierał i przybył by kapłan schizmatyk z ważnymi święceniami to można przyjąć warunkowo od niego sakrament Spowiedzi Św. i WAŻNIE I GODNIE !
piszą o tym papieże, i dlatego ważne jest czy coś jest ważne i godne.



Ale nikt tego oficjalnie nie mówi. 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 13, 2017, 03:38:46 am »

Tak rzuciłem okiem na stronę tego stowarzyszenia Effatha, i znalazłem tam listę 15 sekt "o pochodzeniu chrześcijanskim" działających w Polsce (http://www.effatha.org.pl/p/baza-danych.html)

Ciekawe,  że poza może dwoma wyjątkami, wszystkie te sekty pochodzą z USA... To już nawet porządnej sekty nie mozna u nas wymyślić, tylko trzeba importować pomysły zza oceanu?  ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 13, 2017, 09:19:02 am »

Określenie tych wspólnot obecnie za sekty chyba jest trochę za dużo powiedziane. KKN, Adwentystów czy ŚJ ja już bym tak nie nazwał.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 13, 2017, 12:45:07 pm »

Określenie tych wspólnot obecnie za sekty chyba jest trochę za dużo powiedziane. KKN, Adwentystów czy ŚJ ja już bym tak nie nazwał.

Christus REX

Drogi panie to wszystko to sekty i herezje tam są formalne na 100%, negowanie Bóstwa Chrystusa Trójcy Przenajświętszej - ŚJ, inni inne herezje sadzą.
Wszystko to sekty. Nic nie jest za dużo powiedziane, to że, "papieże" posoborowi nic o tym nie mówią, że biskupi to ciepłe kluchy nie wszyscy rzecz jasna.
Nie zmienia to faktu, że są to sekty. Nawet trzeźwo myślący posoborowi księża mówią o nich, że to sekty.

Pan by ich nie nazwał a Święci i papieże nazywali, to że pan tak sądzi nie znaczy, że tak nie jest.

A jak by ich pan nazwał ? Może pan zacytować świętych papieży przedsoborowych którzy sekt nie nazywają sektami ?

Wyklinamy wszystkich odstępców od wiary chrześcijańskiej i wszystkich heretyków razem i każdego z osobna, jakiegokolwiek są imienia i do jakiejkolwiek sekty należą, i tych, co im wiarę dawają, co ich u siebie przyjmują, co ich popierają i ogółem wszystkich, co ich biorą w obronę.
(Papież Pius IX, Konstytucja Apostolicae Sedis z dnia 12 października 1869).

Sam jeden tylko Kościół Rzymsko-Katolicki jest prawdziwym Kościołem Chrystusa; wszystkie Sekty heretyków prawdziwie są Synagogami Szatana.
(O. Thyrsus Gonzalez de Santalla, Przełożony Generalny całego Towarzystwa Jezusowego, Wykazanie prawdy Religii Katolickiej przeciwko heretykom, czyli Przewodnik do nawrócenia heretyków..., Dylinga 1691, Wstęp).

Boga się bój i miłuj Go, mocno zachowując prawdziwą i prawowierną wiarę i statecznie pozostając w Kościele katolickim i rzymskim. Wyklinaj i odrzucaj nauki heretyków, którzy uparcie bronią zdań przeciwnych temu świętemu Kościołowi. Bóg bowiem brzydzi się tymi wszystkimi, którzy przez herezje i schizmy oddzielają się od jedności Kościoła. Owi ludzie są pełni pychy: i jeśli przed śmiercią nie porzucą i nie wyrzekną się swych błędów i się nie poprawią, zginą na wieki. (O. Ludwik Blozjusz OSB, Przegląd duchowy zawierający krótką naukę życia chrześcijańskiego i drogę dojścia do prawdziwej miłości Boga. § 1, 1).

Kościoły heretyków należy nazywać raczej Synagogami szatana, niż zgromadzeniami Chrystusowymi.
(Św. Hieronim, Doktor Kościoła).
 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2017, 13:12:47 pm wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 13, 2017, 12:47:45 pm »

Cytuj
POZA KOŚCIOŁEM NIE MA ZBAWIENIA  to poco stwierdzać ważność czy nieważność święceń, bo i tak psu na budę te sakramenty.

Wcale nie psu na budę bo Kościół Św. ma władzę aby określić co jest ważne i godne lub ważne i nie godne, ale to opisuję dobrze teologia moralna.
Po drugie np. gdyby katolik umierał i przybył by kapłan schizmatyk z ważnymi święceniami to można przyjąć warunkowo od niego sakrament Spowiedzi Św. i WAŻNIE I GODNIE !
piszą o tym papieże, i dlatego ważne jest czy coś jest ważne i godne.



Ale nikt tego oficjalnie nie mówi. 

Christus REX

posborowie przestało głosić w dużej mierze, Św. wiarę katolicką a sadzi herezje głupoty i bluźnierstwa.

Bo jak by się to mówiło to trzeba by było potępić nauczanie soborowe i posoborowych "papieży" i legły by w gruzach ich utopijne, urojenia wolności religijnej  pseudo-ekumenizmu,kolegializmu  itd.
Komunii Św. udzielanej pod małymi warunkami schizmatykom i heretykom bez wyrzeczenia się przez nich SWOICH herezji i schizmy, ZAZNACZAM GODNIE schizmatycy przyjmować mogą
Komunię Św. od katolickiego kapłana :
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.msg209014.html#msg209014
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2017, 13:13:51 pm wysłana przez LUK » Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 13, 2017, 14:23:48 pm »

To już nawet porządnej sekty nie mozna u nas wymyślić, tylko trzeba importować pomysły zza oceanu?  ;D

No jak? A mariawici felicjanowscy ze swoją "Mszą trydencką" po polsku sprawowaną przez "siostry-kapłanki", wierzący, że ich "Mateczka" Kozłowska jest jedną z Osób Trójcy Świętej, a ich bp J. M. Michał Kowalski to św. Michał Archanioł, zapowiedziany zresztą przez Juliusza Słowackiego jako "słowiański papież"? ;) (Oboje zresztą, tj. Kozłowska i Kowalski, ekskomunikowani imiennie przez św. Piusa X).
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Polski Narodowy Kościół Katolicki nie jest sektą, a nowym ruchem religijnym « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!