Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 08:39:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zmiana statutu Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei".
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Zmiana statutu Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei".  (Przeczytany 20106 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 14, 2009, 07:42:34 am »

Ja mam ciagle miewszane uczucia co do tego przeniesienia,troche starcila Komisja na tym swoja niezaleznosc podejrzewam,ale pozyjemy zobaczymy :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 14, 2009, 10:24:56 am »

Samo przeniesienie Komisji ma znaczenie drugorzędne. Zarówno Komisję działającą jako ciało samodzielne, jak i będące częścią Kongregacji można sprowadzić do parteru, jak i dać jej pierwszorzędne znaczenie. Kluczową sprawą jest to, czego niestety nie jest dane nam wiedzieć w tym momencie,  jaką rolę ED widzi w ramach Kongregacji Benedykt XVI i jak będzie ona realizowana w rzeczywistości.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 14, 2009, 10:43:11 am »

obawiam się, że o ile same zmiany organizacyjne są niezbyt istotne, to może nastąpić zwolnienie w tradycjonalizowaniu Kościoła.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 14, 2009, 10:56:22 am »

obawiam się, że o ile same zmiany organizacyjne są niezbyt istotne, to może nastąpić zwolnienie w tradycjonalizowaniu Kościoła.

To znaczy samo podporządkowanie KNW wynika z rangi rozmów z  FSSPX stąd myślę, że jest pozytywne, bardziej się obawiam tych "zmian personalnych" no i samej postaci kard.Lavady...która jaką "sławą" się cieszy każdy widzi...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 14, 2009, 10:59:56 am »

mnie chodzi o to, że odsunięcie paru ważnych figur z ED wskazuje jednak na to, że Papież nie znał bardziej szczegółowego dossier bpa Williamsona & co - tak jak napisał w liście. A zatem dopiero po owej awanturze dowiedział się róznych rzeczy nt FSSPX, które mogą spowolnić proces negocjacyjny a tem bardziej jego efekty
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 14, 2009, 11:03:32 am »

mnie chodzi o to, że odsunięcie paru ważnych figur z ED wskazuje jednak na to, że Papież nie znał bardziej szczegółowego dossier bpa Williamsona & co - tak jak napisał w liście. A zatem dopiero po owej awanturze dowiedział się róznych rzeczy nt FSSPX, które mogą spowolnić proces negocjacyjny a tem bardziej jego efekty

Szczerze to nie wiemy na ile to są fakty ( że Papież nie wiedział o JE.Williamsonie ) na ile "polityczne tłumaczenia" na iżytek ajwajskiej sitwy. To się dopiero okaże. Co do samych rozmów, to dobrze że ruszają, ale nie spodziewam się tu przełomu w najbliższych latach ( no chyba że cud oczywiście ), duzo bardziej mnie niepokoją pewne sygnały w wypowiedziach Papieża ( jak ta o religiach ) ... pewne "nominacje" jak w Finlandii, no i rzecz jasna powazny casus Jerusalem 2009...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 14, 2009, 11:08:45 am »

najgorzej, jakby Ojciec Święty się zniechęcił ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 14, 2009, 11:24:37 am »

najgorzej, jakby Ojciec Święty się zniechęcił ;)

Owszem tak, choc ja sobie zadaję cały czas pytanie nad szczerością intencji samego Ojca Świętego, czy faktycznie ma zamiar ratowac Kościół, czy tez są to jedynie działania czynione na przykład po to by za wszelką cene "uratować" sypiące się w gruzy "posoborowie"... Zatem "reforma reformy" nowe "reformy" ale nie dla tego co jest Tradycją Świętego Kościoła. Całkiem poważnie obawiam się że w swych oczywiście sarkastycznych spostrzeżeniach JE.Bp. Donald Sanborn pisząc o  "ratowaniu Dzidziusia" przez Benedykta XVI ( tym "dzidziusiem" jest oczywiście SVII ) nie miał aby krztyny racji...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gregorek
Gość
« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 14, 2009, 12:16:36 pm »

Być może chodzi o to ,że Ecclesia Dei , założone w 1988 głównie po to ,aby ułatwić kapłanom i seminarzystom FSSPX  tzw."powrót do pełnej jedności" straciło rację bytu.Kto chciał ,zdążył opuścic Bractwo ,pozakładać nowe itp itd.Poza tym w czasie przygotowań do rozmów doktrynalnych między Watykanem i FSSPX ,Watykan "stawia" na KNW sądząc pewnie ,że sa oni lepiej przygotowani teologicznie.Jest też mozliwość , że jest to próba zdezorientowania FSSPX w kwestii z kim i o czym mają rozmawiać.Zobaczymy ,czy będa jakieś inne jeszcze zmiany.Choć PRAWDA sama sie obroni ,to módlmy sie za FSSPX.


DEUS,TU CONVERSUS VIVIFICABIS NOS
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 14, 2009, 14:37:58 pm »

Być może chodzi o to ,że Ecclesia Dei , założone w 1988 głównie po to ,aby ułatwić kapłanom i seminarzystom FSSPX  tzw."powrót do pełnej jedności" straciło rację bytu.Kto chciał ,zdążył opuścic Bractwo ,pozakładać nowe itp itd.Poza tym w czasie przygotowań do rozmów doktrynalnych między Watykanem i FSSPX ,Watykan "stawia" na KNW sądząc pewnie ,że sa oni lepiej przygotowani teologicznie.Jest też mozliwość , że jest to próba zdezorientowania FSSPX w kwestii z kim i o czym mają rozmawiać.Zobaczymy ,czy będa jakieś inne jeszcze zmiany.Choć PRAWDA sama sie obroni ,to módlmy sie za FSSPX.


DEUS,TU CONVERSUS VIVIFICABIS NOS

Módlmy się rzecz jasna koniecznie. Jestem jednak przeświadczony, że FSSPX nie da isę "wyprowadzic w pole" ekspertom z KNW... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #55 dnia: Lipca 14, 2009, 15:01:04 pm »

Jestem niezmiernie ciekaw jak można wytłumaczyć to wszystko z czym nie zgadza się FSSPX?!

jak? :-\

Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #56 dnia: Lipca 14, 2009, 15:37:18 pm »

Jestem niezmiernie ciekaw jak można wytłumaczyć to wszystko z czym nie zgadza się FSSPX?!

jak? :-\



Ano niestety KNW nie ma jak na to odpowiedzieć i nijak nie może, bowiem cóz wymyśliić można prócz "ewolucji dogmatów" i "hermeneutyki ciągłości" czyli "rozwoju w ciągłości" cokolwiek miałby on znaczyć ... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #57 dnia: Lipca 14, 2009, 15:46:18 pm »

No a Pan dałby radę? ??? ;D
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 14, 2009, 21:30:31 pm »

No a Pan dałby radę? ??? ;D
Taaaa no baaaa ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 14, 2009, 21:51:41 pm »

Być może chodzi o to ,że Ecclesia Dei , założone w 1988 głównie po to ,aby ułatwić kapłanom i seminarzystom FSSPX  tzw."powrót do pełnej jedności" straciło rację bytu.Kto chciał ,zdążył opuścic Bractwo ,pozakładać nowe itp itd.Poza tym w czasie przygotowań do rozmów doktrynalnych między Watykanem i FSSPX ,Watykan "stawia" na KNW sądząc pewnie ,że sa oni lepiej przygotowani teologicznie.Jest też mozliwość , że jest to próba zdezorientowania FSSPX w kwestii z kim i o czym mają rozmawiać.Zobaczymy ,czy będa jakieś inne jeszcze zmiany.Choć PRAWDA sama sie obroni ,to módlmy sie za FSSPX.


DEUS,TU CONVERSUS VIVIFICABIS NOS
Juz wklejalem, ale widocznie w nieodpowiednim watku.
http://www.kosciol.pl/article.php/200505162245222

Cytuj
William J. Levada - ten który podjął pracę Ratzingera
miramax pon 16 maj 2005 22:51:40 CEST Odsłon 3,233
Kiedy papież Benedykt XVI był jeszcze kardynałem Josephem Ratzingerem, świat znał go jako nieustępliwego obrońcę katolickiej doktryny. O człowieku, którego były prefekt Kongregacji Nauki Wiary mianował swoim następcą na tym urzędzie mówi się, że ma mądrość Salomona.

Arcybiskup San Francisco William J. Levada jest pierwszym Amerykaninem w historii który pełni tak ważną funkcję w Kościele Katolickim. jest znany z konserwatyzmu w kwestiach doktrynalnych ale także ze swoich dyplomatycznych zdolności. Przykładem może być sytuacja z ubiegłego roku, gdy app. Levada głośno wyrażał sprzeciw wobec działań mera Gavina Newsoma na rzecz wprowadzenia homoseksualnych "małżeństw", jednocześnie nie odówił współpracy przy programie władz miasta, którego skutkiem było między innymi wypracowanie iście Salomonowego rozwiązania w kwestii programów zdrowotnych dla homoseksualistów żyjących w związkach partnerskich.

Niektórzy oponenci arcybiskupa zarzucają mu zbyt powolne i mało jawne działąnia w sprawie skandali seksualnych na terenie jego diecezji, jednakże wiele osób podkreśla, że wszelkie działania hierarchy wynikają z jego niemal przysłowiowej rozwagi, że nie robi on niczego pochopnie i że rozpatruje bardzo wiele okoliczności zanim podejmie decyzję. Jego współpracownicy podkreślaja natomiast wybitną inteligencję i ciepło w bezpośrednim kontakcie. Mówią też, że abp. Levada nie jest "akademickim" a "praktycznym" teologiem.

Obserwatorzy dodają, że fakt iż Benedykt XVI wybrał na swojego następcę osobę pragmatyczną i mającą jednocześnie zdolności dyplomatyczne może wskazywać iż papież oczekuje od nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary zwrócenia uwagi na administracyjne i praktyczne kwestie niż na ideologię. Źródła watykańskie podkreślają także iż ogromne znaczenie w wyborze abp. Levady miało zaufanie, jakie zdobył on współpracując z kard. Ratzingerem w początku lat osiemdziesiątych. Ne pewno papież chce mieć na tym urzędzie kogoś na kim może polegać.

Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zmiana statutu Papieskiej Komisji "Ecclesia Dei". « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!