Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 13:05:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231942 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wosk pszczeli dziewiczy AMDG
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Wosk pszczeli dziewiczy AMDG  (Przeczytany 5725 razy)
Wąski
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 03, 2018, 11:18:30 am »

@Parafianin MM

Czy udało się coś ustalić w kwestii prawdziwego wosku? Może jakiś pszczelarz się podjął?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 03, 2018, 14:40:09 pm »

Robiąc porządki przedświąteczne znalazłem kilka świec chanukowych. Dawno temu Zydzi bardzo się uparli i pokochali mnie miłością, ktorej ja - łajza jedna - nieodwzajemniłem. Pewnie mam śmiertelny posoborowy grzech  ;)
Świece są jakby żółte - wyglądają na woskowe ( musztardowo-szaro-zoltawe)

Niniejszym otwieram zbiórkę świec chanukowych. Może kancelaria prezydenta RP nas wspomoże? - mają zapewne cały zapas z ostatnich 25 lat. Zbierzmy świece uschłej i nieskutecznej wiary judaistycznej i przetopmy je na świece ołtarzowe.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Parafianin MM
uczestnik
***
Wiadomości: 123

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 27, 2018, 19:50:30 pm »

@Parafianin MM

Czy udało się coś ustalić w kwestii prawdziwego wosku? Może jakiś pszczelarz się podjął?

tak pozyskałem taki wosk, latem przetopiłem na słońcu. Próbnie odlałem 2 świece, fi 24 mm.
Kolor jasnożółty, palą się stabilnie ale z użyciem mosiężnego kapturka tzw. brass follower. Bez osłony wosk leje się bokiem.
Mają przepiękny, głęboki zapach miodu, pyłków.
Zastosowałem dobrej jakości knot uprzednio nasączony woskiem.
Docelowo chciałbym rozjaśnić ten wosk, zrobić świece zanurzane i o nieco większej średnicy.
Nie wiem jak naturalnie rozjaśnić, może z użyciem ziemi okrzemkowej?
Żeby zastosować przepis z bp Nowowiejskiego potrzeba zaangażować armię benedyktynów, a co do metody mam wątpliwości czy byłaby skuteczna.


Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wosk pszczeli dziewiczy AMDG « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!