Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 09:58:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj
Autor Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę?  (Przeczytany 6244 razy)
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #30 dnia: Lipca 10, 2017, 11:23:42 am »

Panie rysio - nie rozumie Pan, ze to kwestia taktyczna. Jeśli chcemy aby Msza Trydencka dotarła do wszystkich katolików - to nie musimy przekazywać informację o niej tak, aby nikogo nie zrazić.

Ja marzę o tym ludzie związani z Msza Trydencką rozmawiali o sprawach życia duchowego, a nie tracili czas na spory i historię.
Kolego porysie. Tradycja Koscioła ma charakter diachroniczny i nijak nie jestem w  wyobrazić rozmowy o sprawach duchowych bez refleksji historycznej. To jest własnie postulat modernistów aby odrzucic pewne elementy Magisterium na rzecz fałszywego dialogu, który nikogo nie zraża....no moze oprócz samego Pana Boga
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #31 dnia: Lipca 10, 2017, 11:43:59 am »

Myślę że księża FSSPX nie chcieliby być reklamowani na portalu Una Cum, więc krucjata p. Rysia jest bezcelowa.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #32 dnia: Lipca 10, 2017, 11:50:22 am »

Cytuj
Panie rysio - nie rozumie Pan, ze to kwestia taktyczna. Jeśli chcemy aby Msza Trydencka dotarła do wszystkich katolików - to nie musimy przekazywać informację o niej tak, aby nikogo nie zrazić

Jak narazie taktyka przemilczania istnienia Mszy przez merdia "katolickie" przynosi oczekiwane owoce - oczekiwane przez rodzine Kepskich.
10 lat sukcesow Kepskich - katolicy o niczym nie wiedza. Wystarczy zapytac ludzi wychodzacych z mszy niedzielnej.

"Dotarła do wszystkich katolikow" - najgrozniejszym bo najskuteczniejszym portalem docierajacym do wszystkich ludzi byla KNO. KNO na przykladzie naduzyc liturgicznych nowuska tlumaczyl na czym polega istota sporu o Msze Wszechczasow. Dlatego KNO byla czytana i linkowana.
"Informujac" ze Benedykt tak sobie, pewnego dnia rzucil pomysl by obok "innych mszy" neo, duchaczy odprawiac jeszcze jedna - trydencka, to klamstwo. To "napięcie" pomiedzy slodkim klamstwem serwowanym np przez Goscia Niedzielnego a prawdą o kryzysie w Kosciele bylo ciekawe. Najbardziej ciekawe dla ludzi oddalonych od Kosciola. Czesto dopiero KNO dawalo ludziom odpowiedz na pytanie " co spowodowalo, ze oddalilem sie od Kosciola".

W koncesjonowanym skansenie panuje obsesja " tajemnicy" . Wszystko ma być "cicho". Tak bylo i jest wprzypadku gdy jakis ksiadz odprawial mszę "czy mozna juz mowic?" albo " msza bedzie ale nie mozna mowic bo sie skonczy" ;D

Tak bylo z x. Orzeszko. Albo, gdzie moge sie dowiedziec czy x Pobudkowski z IBP odprawia msze? Gdzie odprawia? W Warszawie? Na Karolkowej? O ktorej godzinie? Dlaczego nigdzie nie ma o tym informacji? Czy to jest polityka "dotarcia do wszystkich katolikow" ?

Bez wyjasnienia "wszystkim katolikom" o co chodzi w sporze o Msze, nie ma mowy o propagowaniu tylko o gettoizacji - na ktorej zalezy przeciwnikom Mszy. Jedynym zrodlem informacji bywa Rzepa.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Lipca 10, 2017, 11:55:09 am »

Myślę że księża FSSPX nie chcieliby być reklamowani na portalu Una Cum, więc krucjata p. Rysia jest bezcelowa.

Pan nie odroznia obiektywnej informacji (np o miejscach celebracji) od reklamy.

@ Jarod

Una Voce P jest niekonsekwentna - informuje i linkuje do Bialegostoku (IBP) a to nie jest przeciez grupa MP SP.
Jestescie zblatowani z tymi ktorzy zwalczaja Msze Wszechczasow - niektorymi biskupami. Nie mozna dwom panom sluzyc.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2017, 12:00:54 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #34 dnia: Lipca 10, 2017, 12:18:38 pm »

Una Voce P jest niekonsekwentna - informuje i linkuje do Bialegostoku (IBP) a to nie jest przeciez grupa MP SP.
Nie. Wcale. Przecież to grupa Koła Gospodyń Wiejskich.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #35 dnia: Lipca 10, 2017, 12:19:19 pm »

Potwierdzam:

1. UnaCum.pl prowadzi polityke informacyjną zapisaną w swojej winiecie - informuje o świecie Summorum POntificum.

2. IBP w Białymstoku to także SP. Czytamy statut:
§1

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej, zwane dalej Duszpasterstwem, jest odpowiedzią na wolę Ojca Świętego Benedykta XVI, wyrażoną w motu proprio Summorum Pontificum, które jest podstawą funkcjonowania Duszpasterstwa.

3. Tak - wielu biskupów jest przeciwna Mszy trydenckiej, dlatego wielu księży musi bardzo ostrożnie ogłaszać informacje o kolejnych Mszach, aby w ogóle jakiekolwiek były. Zgadzam się, że takie są fakty.

Jeśli dla kogoś to były tajemnice to już nie są.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 10, 2017, 12:22:16 pm »

Jestescie zblatowani z tymi ktorzy zwalczaja Msze Wszechczasow - niektorymi biskupami.
Oczywiście - co tydzień w piątek po południu pijemy wódkę z niektórymi biskupami w siedzibie KEPu, a ja nawet kiedyś byłem w nuncjaturze w Teheranie oddać hołd abpowi Bugniniemu.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #37 dnia: Lipca 10, 2017, 13:37:27 pm »

Jestescie zblatowani z tymi ktorzy zwalczaja Msze Wszechczasow - niektorymi biskupami.
Oczywiście - co tydzień w piątek po południu pijemy wódkę z niektórymi biskupami w siedzibie KEPu, a ja nawet kiedyś byłem w nuncjaturze w Teheranie oddać hołd abpowi Bugniniemu.

Proszę się nie nakręcać na wątpliwy dowcip, tylko napisać gdzie i kiedy odprawia ks. Pobudkowski z IBP
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #38 dnia: Lipca 10, 2017, 13:58:39 pm »

ks. Pobudkowski odprawia w Warszawie, na Karolkowej, sam tam rzadko bywam, ale już byłem tam na kilku Mszach odprawianych przez niego przychodząc losowo w różne dni.

Kolejna "tajemnica" rozwikłana.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #39 dnia: Lipca 10, 2017, 16:26:32 pm »

Proszę się nie nakręcać na wątpliwy dowcip.
Pan zaczął.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #40 dnia: Lipca 10, 2017, 17:28:02 pm »

Kolego porysie. Tradycja Koscioła ma charakter diachroniczny i nijak nie jestem w  wyobrazić rozmowy o sprawach duchowych bez refleksji historycznej. To jest własnie postulat modernistów aby odrzucic pewne elementy Magisterium na rzecz fałszywego dialogu, który nikogo nie zraża....no moze oprócz samego Pana Boga
100% zgody. Mnie chodzi o coś innego. Ja bardzo pożądam, aby zamiast jałowych dyskusji - takich tak teraz prowadzimy, rozmawiać o spawach duchowych.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #41 dnia: Lipca 10, 2017, 17:38:06 pm »

Ja sie tez z kolegą zgadzam tylko dalej nie jestem zrozumiec, jak mozna prowadzić tradycyjne duszpasterstwo bez tradycyjnego kapłaństwa. Nie rozumiem tez mechanistycznego traktowania Mszy Swietej. Ktos pisze na forum, znalezlizmy kapłana; uczy się Msze Swieta odprawiać. No kolega tez sie moze nauczyc, ale co z tego? No przesadziłem, kolega przynajmniej rozumie Tradycje i odczuwa Jej potrzebe. Ksiądz birytualista to jeszcze gorsza hybryda niż zdeklarowany modernista, powoduje to jeszcze większe zamieszanie i zdezorientowanie u wiernych. No nie mozna swieczki i ogarka pogodzic drodzy koledzy, nie da sie.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Lipca 10, 2017, 18:33:02 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2017, 19:14:51 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #43 dnia: Lipca 10, 2017, 18:35:53 pm »

A kogóz to zwalcza FSSPX? O jakich kręgach w FSSPX kolega opowiada? W Polsce czy za granicą?
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2017, 18:37:43 pm wysłana przez Sławek125 » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #44 dnia: Lipca 10, 2017, 19:04:43 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2017, 19:21:32 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!