Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:21:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę?  (Przeczytany 6330 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« dnia: Lipca 07, 2017, 11:30:11 am »

Jak w temacie: http://www.stabilnagrupa.pl
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 07, 2017, 12:14:56 pm »

Una Voce Polonia
Coś podobnego było kiedyś na " śp" fidelitasie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 07, 2017, 22:40:04 pm »

Dziesięć lat wolności
Paweł Milcarek
(...)
http://christianitas.org/news/dziesiec-lat-wolnosci/


Pytanie samo na usta się ciśnie, jaka to jest wolność? bardzo smutna ta wolność, że Msze św. tradycyjne nie są odprawiane, tak jak Benedykt XVI pragnął, a pragnął żeby Msze tradycyjne były odprawiane w każdej parafii, jedna w coniedzielnym grafiku, a co mamy? - to doskonale widać!

Tworzenie tych "stabilnych" grup to psu na budę! Księża muszą zacząć odprawiać ( bo wielu już jest takich co umieją odprawiać), ale tak długo nie zaczną odprawiać, bo z reguły proboszczowie są temu nie przychylni! Bardzo dobrze wiem jak jest.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 07, 2017, 23:00:23 pm »

@Anna M

Ma Pani rację, że prościej jest gdy sami księża inicjują Mszę. Benedykt XVI w Summorum Pontificum niestety wcale nie zachęcił specjalnie księży, aby to robili. Napisał tylko, aby proboszczowie spełniali prośby wiernych.

Obecnie w Polsce mamy dziesiątki księży, którzy umieją celebrować starą Mszę, a nie celebrują publicznie regularnie.

Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 07, 2017, 23:23:03 pm »



Tworzenie tych "stabilnych" grup to psu na budę! Księża muszą zacząć odprawiać ( bo wielu już jest takich co umieją odprawiać), ale tak długo nie zaczną odprawiać, bo z reguły proboszczowie są temu nie przychylni! Bardzo dobrze wiem jak jest.



Właśnie dlatego potrzebne są grupy wiernych. Większość księży, którzy się interesuje Tradycją, jest młodych. Zwykle są wikariuszami i mogą sobie chcieć odprawiać publicznie - nie mają nic do gadania. Jak grupa wiernych naciska na proboszcza to w takiej sytuacji jest szansa na zgodę proboszcza.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 08, 2017, 10:51:42 am »

@ms

Proszę naciskać dalej, za dużo wiem z praktyki i doświadczenia o tych naciskach!
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2017, 10:53:27 am wysłana przez Anna M » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 08, 2017, 11:12:55 am »

@ms

Proszę naciskać dalej, za dużo wiem z praktyki i doświadczenia o tych naciskach!

Nie naciskać dalej, ale zebrać podpisy napisać pismo, jak się nie zgodzi to do biskupa, a jak ten się nie zgodzi to do PCED. Jest to trudna droga, ale są przykłady, gdzie można Mszę tak wywalczyć z dobrym skutkiem. Po Summorum Pontificum to nadal jest walka... Nasz kler nic niestety nam na tacy nie poda - chociaż i takie nieliczne przypadki się zdarzają.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 08, 2017, 11:26:07 am »

My w Kaliszu zbieramy rad do roku podpisy. Od 2010 roku kiedy w styczniu była odprawiona pierwsza Msza oficjalna mamy już w trzy niedziele w miesiącu. Super. Jedno miejsce w całej diecezji. Chyba że ktoś celebruje z partyzanta.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 08, 2017, 11:38:27 am »

Cytuj
Właśnie dlatego potrzebne są grupy wiernych. Większość księży, którzy się interesuje Tradycją, jest młodych. Zwykle są wikariuszami i mogą sobie chcieć odprawiać publicznie - nie mają nic do gadania. Jak grupa wiernych naciska na proboszcza to w takiej sytuacji jest szansa na zgodę proboszcza

Zapewne jest Pan mlody - tez bylem, wiec rozumiem. Prosze nie tracic nadziei i pisac. Nie rozmawiac z proboszczami (!) ale pisać - bo niestety spoiwem stosunkow duchowienstwa nie jest milosc ale strach przed przelozonym. Jak w korpo. Dlatego proboszczowie łżą, obiecują, że przemyslą (roztropnie rzecz jasna - tak jak we Wloclawku - mysli biskup juz ktorys rok).

 Niektorzy proboszczowie sa uczciwi i prosza aby pan nie wysylal do nich listow, tylko do biskupa, bo jak on odprawi to biskup mu to i tamto zrobi. A proboszcz chce jakos spokojnie do emerytury dociagnac.

My w Piasecznie, dekanacie postepowo-chary-chary-zmatycznym, neonowym wywalczylismy Msze. Walka trwala od 2010 r. Seria skarg do Rzymu, lacznie z wysylaniem zdjec potwierdzajacych, ze grupa jest liczna a komunikaty plynace z warszawskiej kurii, ze ludzi brak, ze "nieopodal" w Brwinowie jest msza rano co niedziele - to lgarstwa. Wyrzucony kaplan - donos, ze tridentine odprawia prywatnie i ludzie przychodza, telefony i propozycje "przyjacielskie" by obnizyc nasze wymagania i zgodzic sie na jedna cicha msze w miesiacu etc, etc, etc
Tak bylo za Benedykta...

"Taką przebodli nas miłością". Konsekwentne trwanie przy literze MP SP pozwolilo to i owo wywalczyc ale tez obnazylo tych po drugiej stronie - krętaczy i tchórzy. Ci sami na polit-zamowienie wciskaja nam muslimow i oskarzaja o "brak milosci" - ci ktorzy tyle czasu poswiecili na walke z Msza - Ofiarą Chrystusową.
Jezeli ma ktos pomysl na spajanie grupy innym spoiwem niz stara liturgia, ktorej nie otrzymacie - np. spiew gregorianski, wycieczki krajoznawcze, kajaki itp - to tworzcie grupy MP SP. Bedziecie mogli minn rozlozyc koszty przejazdu do kaplic Bractwa. Mowię serio. Poznacie się w swoich miastach, dzielnicach. Ustalcie i spiszcie swoje oczekiwania aby bylo jasne, ze chcecie miec np. Msze coniedzielna poranna.
Poczytajcie hitorie takich grup np. w Pruszkowie, Wilanowie, Plonsku etc, etc
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 08, 2017, 15:14:33 pm »

E tam, to wszystko to pierdolenie. Po ludzku mówiąc za mało kasy łoży ten, komu proboszcz starej mszy odprawia.
Za 500zł odstępnego będzie trydenckie Boże Ciało i nawet odpust parafialny.
Potwierdzone doświadczalnie w trzech różnych zaborach.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #10 dnia: Lipca 08, 2017, 15:19:12 pm »



Tworzenie tych "stabilnych" grup to psu na budę! Księża muszą zacząć odprawiać ( bo wielu już jest takich co umieją odprawiać), ale tak długo nie zaczną odprawiać, bo z reguły proboszczowie są temu nie przychylni! Bardzo dobrze wiem jak jest.



Właśnie dlatego potrzebne są grupy wiernych. Większość księży, którzy się interesuje Tradycją, jest młodych. Zwykle są wikariuszami i mogą sobie chcieć odprawiać publicznie - nie mają nic do gadania. Jak grupa wiernych naciska na proboszcza to w takiej sytuacji jest szansa na zgodę proboszcza.
Szanowny kolego. Aż się usmiechnałem, czytając te słowa. Pamietam kiedy jako młody jeszcze w miare człowiek i świeży jeszcze trads opowiadałem księdzu Karolowi identyczne dyrdymały. Jego mina była bezcenna.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 08, 2017, 21:01:36 pm »

Szanowny kolego. Aż się usmiechnałem, czytając te słowa. Pamietam kiedy jako młody jeszcze w miare człowiek i świeży jeszcze trads opowiadałem księdzu Karolowi identyczne dyrdymały. Jego mina była bezcenna.
Łatwo nie jest, ale skądś się wzieło to 100 dodatkowych miejsc z Mszą w Polsce po Summorum Pontificum.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 08, 2017, 21:14:28 pm »

Cytuj
Za 500zł odstępnego będzie trydenckie Boże Ciało i nawet odpust parafialny.

Za "pińset" złotych to może Kolega iść do restauracji z dziewczyną  ;D
Jedna "nieroztropna tridentina" i wypada proboszcz z kurialnej koterii. Koniec marzeń o dochodowej parafii - czyli z dobrym cmentarzem, a rezydent lub proboszcz intelektualista nie ma co marzyc o spokojnej inteligenckiej parafii. Trafi za karę na wieś, ktorej nie zna lub do strefy patologii spolecznych.

Nie wiem czy pan wie ile mozna wycisnac z dochodowej wielkomiejskiej parafii. Czy widział Kolega  ;) kiedy kopertę stojącą na sztorc?

Pińset złotych to tu  ;D :

https://youtu.be/KUhbKsw6hFk



« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2017, 21:16:50 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 09, 2017, 00:10:02 am »

Jedna strona medalu to duchowni, druga to wierni.
Swego czasu UnaVoce trochę strzeliła w tradycyjną stopę niniejszym artykułem:

http://www.unacum.pl/2017/05/nieznosni-tradsi.html

Niestety, niektóre grupy wiernych charakteryzują się, mówiąc oględnie, "wysoką specyfiką".
Znam miejsce, gdzie np. odmawiano na Tridentinę wstępu rodzinom z dziećmi.
Znam księgarnię, mieniącą się tradycyjną, która próbowała mnie oszukać, i chyba nie tylko mnie, patrząc na jej profil facebookowy.
I co? Unacum poleca ją na swojej stronie.

Szczerze mówiąc, Szanowni Państwo, czasem nawet niektórym biskupom/kurialistom/proboszczom/księzom się nie dziwię, gdy wcześniej trafili na taki tradycyjny "rodzynek".











Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 09, 2017, 00:19:50 am »

Jedna strona medalu to duchowni, druga to wierni.
Swego czasu UnaVoce trochę strzeliła w tradycyjną stopę niniejszym artykułem:

http://www.unacum.pl/2017/05/nieznosni-tradsi.html

Niestety, niektóre grupy wiernych charakteryzują się, mówiąc oględnie, "wysoką specyfiką".
Znam miejsce, gdzie np. odmawiano na Tridentinę wstępu rodzinom z dziećmi.
Znam księgarnię, mieniącą się tradycyjną, która próbowała mnie oszukać, i chyba nie tylko mnie, patrząc na jej profil facebookowy.
I co? Unacum poleca ją na swojej stronie.

Szczerze mówiąc, Szanowni Państwo, czasem nawet niektórym biskupom/kurialistom/proboszczom/księzom się nie dziwię, gdy wcześniej trafili na taki tradycyjny "rodzynek".
Tradsi bywają nieznośni i nie ma co tego zamiatać pod dywan. Artykuł próbuje wnikać w ten problem.

Gdzie portal UnaCum.pl poleca jakąś księgarnię?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Kto firmuje tę inicjatywę? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!