Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:42:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sekta ekonomiczna - network marketing?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Sekta ekonomiczna - network marketing?  (Przeczytany 1799 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« dnia: Czerwca 20, 2017, 09:43:07 am »

W normalnej korporacji czas twojej pracy jest ustalony. Na przykład pracuje się od godziny 10 do 18, ale czas przed i po pracy jest wolny. Tymczasem sekta ekonomiczna ingeruje mocno w wolny czas. Organizowane są często różne spotkania, poza tym czas pracy nie jest normowany i istnieje tendencja do całościowego zainteresowania człowieka wyznaczanymi celami. Przez co tworzy się tendencja do zajmowania się pracą, lub szkoleniem się cały czas. W efekcie wypełnia to życie, kompletnie likwidują prywatność. Podobnie jak religia, organizacja taka zaczyna ingerować we wszelkie aspekty życia.
http://www.fronda.pl/a/sekta-ekonomiczna-jak-nie-stac-sie-niewolnikiem-czyjegos-sukcesu,36655.html?part=3


Czy network marketing jest sektą ?

Co myśleć  o firmie "Amway" ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2017, 09:47:10 am wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Czerwca 20, 2017, 13:22:19 pm »

Porównajmy z innymi firmami handlowymi. Wydaje mi się, że w bardzo wielu branżach (poza kilkoma wyjątkami), w których normalne zyski są godziwe, ale i limitowane, musisz bardzo ciężko pracować, by zostać milionerem. Inaczej zostaniesz sklepikarzem z firmą rodzinną. No i musisz się bardzo mocno motywować do pracy. Amway z tych oczywistych prawd zrobił sobie całą kulturę organizacyjną, bardzo wyraźną, ale i relatywnie transparentną.

Jeśli mówimy, że Amway jest w stanie zapełniać u ludzi przestrzeń zarezerwowaną dla religii, to spytajmy się, czy to wina Amway'a, czy religij które się ze swoich pozycyj wycofały? I czy identycznie jak Amway nie powinniśmy ocenić wpływu na  świat gwiazd popkultury, w tym sportu?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 20, 2017, 15:00:46 pm »

Myślałem, że Amway już dawno temu upadł bo wyczerpał ziemskie zasoby naiwnych, a tu proszę, dalej działają i mają się dobrze. Widocznie zasoby, które eksploatują są odnawialne. :)

[...] musisz bardzo ciężko pracować, by zostać milionerem.

W przypadku Amway'a "ciężka praca" polega na tym, że musimy znaleźć jak nawiększą liczbę głupszych od siebie i namówić ich do wyrzucenia pieniędzy. Wychowałem się na wsi, wiec może dlatego nie podpada to pod moją definicję "ciężkiej pracy". :)

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 20, 2017, 15:08:09 pm »

1 A to nie jest tak, że temat Amwaya podgrzewają tylko różne biedaportaliki ?

2 Nie mam kontaktów z produktami Amway'a od najmniej 10 lat, ale uważam, że mieli dobre produkty, warte swoich cen. Nie mówię więc o rozwijaniu siatki, jakimś networkingu, ale tak ogólnie o produktach
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 20, 2017, 15:24:20 pm »

Aerobik to też sekta :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #5 dnia: Czerwca 20, 2017, 17:54:06 pm »

W latach 90-tych miałem do czynienia z Amwayem całkiem sporo, bo co drugi znalomy namawiał mnie wówczas do wstąpienia. W końcu kupiłem "zestaw startowy", ulegając presji psychologicznej o sile ciężkiego czołgu. O ile pamiętam, żona zamówiła potem jeszcze ze dwa razy jakieś środki czyszczące i uznała je za niezłe. Ostatecznie orzekła jednak, że podobne rzeczy można kupić taniej w normalnych sklepach, więc daliśmy spokój.

Spotkałem w tych czasach paru mocno zaangażowanych Amwayowców, i potwierdzam, że byli to ludzie w stanie quasi-religijnej ekstazy. Nigdy wcześniej ani nigdy później nie spotkałem takich typów. Mocno przypominali mi świadków Jehowy pod względem całkowitego i totalnego oddania swojej sprawie i swoim mocodawcom, a także pod wzlędem niespożytej energii w "ewangelizowaniu" neofitów.

Natomiast nie spotkałem niczego podobnego wśród fanów aerobiku  :)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #6 dnia: Czerwca 20, 2017, 19:26:36 pm »

To nie czytał Pan wiadomości OJER. Aerobik to sekta  ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #7 dnia: Czerwca 21, 2017, 12:36:18 pm »



Czy bawienie się w piramidki nie jest sekciarstwem?  Jakie są plusy i minusy pod względem ekonomicznym, moralnym?


Dlaczego te produkty nie są dostępne powszechnie w każdym sklepie?


Skomplikowanie
Kiedy sprzedawanie pasty do zębów oznacza serię prowizji, punktów i naliczeń - coś tu jest nie tak. Nie prościej iść do sklepu? Po co komplikować sobie życie, które i tak jest złożone?




Czy naprawdę sieć zwerbowanych jednostek działa efektywniej i pozwala klientowi otrzymać tańszy, lepszy produkt?




Gdy ktoś ma pomysł jak zbić fortunę to nie oszukujmy się, robi to sam, a nie dzieli się nim z innymi.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Czerwca 21, 2017, 19:54:04 pm »

Jedna uwaga: przedsiębiorstwa nie istnieją tylko po to, by klient mógł uzyskać tańszy i lepszy produkt.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #9 dnia: Czerwca 21, 2017, 20:52:52 pm »

Jedna uwaga: przedsiębiorstwa nie istnieją tylko po to, by klient mógł uzyskać tańszy i lepszy produkt.


Zgadzam się mój błąd
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Sekta ekonomiczna - network marketing? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!